Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyNorwegiaNORWEGIA POŁUDNIOWA - Dookoła Fiordów

NORWEGIA POŁUDNIOWA - Dookoła Fiordów

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK674475
Lato 2022
Kod oferty: WAK674475
1/6

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK674475

Kraj

Norwegia

Dzień 1

OSLO

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów przy stanowisku LogosTour. Wylot do Oslo. Po przylocie zwiedzanie miasta *) Półwysep muzeów Bygdoy - wizyta w Muzeum Statku Polarnego Fram, Muzeum Łodzi Wikingów oraz w Muzeum Tratwy Kon-Tiki. Panoramiczny objazd centrum miasta Karl Johans Gate - główna aleja miasta, ratusz, twierdza Akershus, budynek Operahuset. Następnie spacer po starym mieście Storting - budynek norweskiego parlamentu, uniwersytet, katedra. Uroczysta odprawa warty przed Pałacem Królewskim. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2

Bergen

Przejazd do Bergen, miasta zwanego bramą do fiordów, po drodze zwiedzanie XII wiecznego drewnianego kościoła słupowego w Torpo. Przejazd przez największy płaskowyż Europy Północnej - Hardangervidda, postój przy wodospadzie Voringfoss ( 182m wysokości). Przyjazd do Bergen, zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer po mieście z możliwością wjazdu kolejką na wzgórze Floyen, skąd rozciąga się panorama miasta i fiordów.

Dzień 3

Bergen

Zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowego centrum - katedra św. Olafa, zamek Bergenhus, wieża Rosenkrantz i najstarszy budynek miasta - kamienny kościół św. Mary. Spacer po dzielnicy Bryggen - jest to słynny zespół wąskich, drewnianych, dwupiętrowych domów mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej, wizyta w Muzeum Troldhaugen - domu sławnego kompozytora Edwarda Griega. Przejazd do Voss, zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer po miasteczku.

Dzień 4

Stalheim - Sognefjord - Flam - Sogndal

Wyjazd do Gudvangen, postój przy wodospadzie Tvinde, następnie przejazd najbardziej stromą drogą północnej Europy do Stalheim, po drodze malownicze wodospady Stalheim (126m) i Sivle (142m) . Po tej dużej porcji emocji relaksujący rejs Sognefjordem do Flam, gdzie rozpocznie się wyjątkowo atrakcyjny 20-kilometrowy przejazd jedną z najbardziej stromych na świecie kolejek górskich. Po drodze zapierające dech w piersiach widoki gór i fiordów. Powrót do Flam. Następnie wyjazd do Sogndal, po drodze przejazd jednym z najdłuższych tuneli świata. Zakwaterowanie w hotelu w Sogndal.

Dzień 5

Lodowiec Briksdal

Wyprawa pod wspaniały widokowo lodowiec Briksdal, jęzor największego w Europie, ale szybko znikającego lodowca - Jostedalsbreen, mającego ok 480km2. Urzeźbienie Briksdal o gładkich, ale wypukłych fragmentach, sprawia, że przypomina on chmury albo pianę. Przejście piesze (45min.) lub przejazd jeepem (dodatkowo płatne) pod jęzor lodowca. Podziwianie błękitno-srebrnych odcieni lodu, który mieniąc się w słońcu tworzy niesamowity widok. Przejazd w okolicę Hornindal na nocleg, po drodze krótka wizyta w Stryn.

Dzień 6

Geirangerfjord - Droga Orłów I Droga Trolli - Dombas

Wjazd na szczyt Dalsnibba (1496m n.p.m.), skąd można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na Geirangerfjord, następnie rejs tym najbardziej malowniczym fiordem Norwegii (1h 10min) do Helesylt. Pełen wrażeń wjazd Drogą Orłów i zjazd Drogą Trolli. Są to unikalne, górskie trasy widokowe, z licznymi pętlami i serpentynami. Podziwianie wodospadu Stigfossen. Postój przy "ścianie trolli" - najtrudniejszej ścianie wspinaczkowej w Europie. Nocleg w Dombas.

Dzień 7

Lillehammer - Hamar

Przejazd do Lillehammer, zwiedzanie terenów olimpijskich z możliwością wjazdu na skocznię narciarską. Zwiedzanie największego w Europie skansenu Mailhaugen, gdzie można zobaczyć ok. 185 oryginalnych zabudowań reprezentujących architekturę norweską od średniowiecza do XIX w. (m.in. XVII-wieczną plebanię, XII-wieczny kościół typu stavkirke z Garmo, szkołę, wędzarnię, warsztaty rzemieślnicze). Przejazd do Hamar, gdzie znajduje się Viking Skipet - hala sportowa w kształcie odwróconej łodzi Wikingów, jeden z najciekawszych obiektów Olimpiady w 1994 r. Nocleg w hotelu w okolicy Oslo.

Dzień 8

OSLO

Zwiedzanie stolicy Norwegii

• ) Przejazd do parku Frogner, gdzie można podziwiać na wolnym powietrzu galerię ok. 200 rzeźb nagich, ludzkich postaci autorstwa Gustawa Vigelanda. Następnie wjazd na wzgórze Hollmenkolen, centrum sportów zimowych, ze słynną skocznią, stadionem i licznym trasami biegowymi. Najnowszą atrakcją Hollmenkolen jest ski-symulator. Można w nim sprawdzić się w dwóch konkurencjach, podczas skoku narciarskiego ze skoczni Holmenkollen oraz na ekstremalnie trudnej alpejskiej trasie zjazdowej w Beaver Creek, mknąc na nartach z prędkością do 130km/h. Dla chętnych wjazd na zmodernizowaną skocznię narciarską, skąd rozpościera się piękna panorama Oslo i okolic. Przejazd na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

• ) w zależności od godzin przelotów kolejność zwiedzania Oslo 1 i 8.dnia może być zmieniona.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi (klasa ekonomiczna) lub tanimi liniami lotniczymi,

Przejazdy klimatyzowanym busem turystycznym,

7 noclegów w hotelach 3, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob. 1050 PLN

7 śniadań w hotelach (dopłata do 7 obiadokolacji - 1050 PLN),

Bilety wstępu do Muzeum Kontiki, Muzeum Fram, Muzeum Troldhaugen, skansenu Maihaugen,

Przejazd kolejką górską Flam,

Rejsy promami lokalnymi po Sognefjord i Geirangerfjord,

Opiekę pilota polskiego, który realizuje program,

Usługi przewodników lokalnych w Oslo i Bergen,

Ubezpieczenie Signal Iduna (NNW, KL, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 10 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 10 PLN.

Cena nie obejmuje; wjazdu kolejką w Bergen na wzgórze Floyen ok.140 NOK przejazdu jeepem pod lodowiec ok 250 NOK, wjazdu na skocznię Holmenkollen ok.160 NOK, SKI-symulatora ok 110 NOK, napiwków i opłat zwyczajowych ok 30 EUR.

Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności podpisania umowy.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

30.04 - 07.05.2022, 7440.00 PLN11.06 - 18.06.2022, 7440.00 PLN10.07 - 17.07.2022, 7790.00 PLN31.07 - 07.08.2022, 7790.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 30.04.2022
WAWWarszawa - Chopin
OSLOslo

Powrót

Sobota, 07.05.2022
OSLOslo
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

7°C
0°C
5°C
5

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, od 21 czerwca br. Polska jest krajem oznaczonym na zielono. Od 24 czerwca br. Norwegia akceptuje polskie certyfikaty covidowe. Nie ma ograniczeń wjazdowych, nie ma kwarantanny i nie trzeba mieć przy sobie negatywnego wyniku testu wykonanego 24h przed przylotem. Nadal natomiast trzeba rejestrować podróż zobacz więcej i poddać się testowi na lotnisku po wylądowaniu.
Z rejestracji podróży i testu zwolnione są osoby z unijnym certyfikatem COVID - koronasertifikat, w którym jest wpisane, że są w pełni zaszczepione lub przechorowały COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest ważny dokument paszportowy bądź ważny dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Wiza nie jest wymagana.
W Norwegii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.