Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNorwegiaBergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów
Polska otwiera granice

Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK414911

Promocja

ubezpieczenie zwiększające ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS

Rainbow - wyloty w lipcu

ubezpieczenie zwiększające ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS
Oferta z ubezpieczeniem zwiększającym ochronę w razie zachorowania na Covid-19 i bezkosztową zmianą rezerwacji na inny wyjazd w sezonie Lato 2020 jeśli zostaniesz skierowany na kwarantannę lub nie wpuszczą Cię do samolotu z powodu objawów Covid-19.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

174
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

31.07.2020 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
31.07.2020 Piątek
BGOBergen

Powrót

07.08.2020 Piątek
BGOBergen
07.08.2020 Piątek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK414911Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

Pokoje: wygodne, 2 - osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.

Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).

Kategoria lokalna: /

Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Po przylocie transfer i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bergen i następnie czas wolny. Doba hotelowa rozpoczyna się ok. godz. 15:00. (Trasa ok. 50km)

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową w kierunku Stavanger -tętniącego życiem oraz kolorami miasta, które niegdyś słynęło z produkcji konserw rybnych, a obecnie jest norweskim centrum handlu ropą naftową. Na trasie dwie przeprawy promowe Halhjem-Sandvikvag oraz Mortavik-Arsvå gen. Po dojeździe zwiedzanie Stavanger: urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z małymi ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach, zbudowana z szarego kamienia w 1125 r. Katedra Stavanger Domkirke i kosmopolityczne centrum Stavanger. Na koniec odwiedzimy imponujący kompleks muzeum Ropy Naftowej (można tu m.in. zobaczyć zrekonstruowaną platformę wiertniczą oraz uczestniczyć w symulowanej akcji ratowniczej). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Stavanger. (Trasa ok. 230km)

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Stavanger. Czas wolny, a dla chętnych (za dodatkową opłatą) niezapomniany ok. 3-godzinny rejs po fiordzie Lysefjord, uważanym za jeden z najpiękniejszych w Norwegii i jedyna możliwość, aby podpłynąć pod najsłynniejszą, "pocztówkową" półkę skalną Norwegii - Preikestolen (tłum. ambona). Następnie przejazd w kierunku urokliwej miejscowości Norheimsund leżącej nad drugim najdłuższym fiordem Norwegii - Hardangerfjord, którego okolice słyną z wyjątkowej urody, łagodnego klimatu i tysięcy drzewek owocowych. Po drodze zobaczymy m.in. jeden z najciekawszych norweskich wodospadów - "bliźniaczy" Latefossen, a następnie przeprawimy się przez Hardangerfiord z Jondal do Torviksbygd. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Norheimsund. (Trasa ok. 250km)

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Voss, skąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż koleją, w tym słynną trasą kolejową - Flå msbana, której pociągi pokonują odległość 20km i ponad 860m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po dojeździe do Flam - uroczej miejscowości położonej w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiordu, czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) przejazd na jeden z najciekawszych punktów widokowych w Norwegii. Stegastein to umieszczona 650m nad wodą platforma widokowa zbudowana z drewna i szkła, "wypuszczona" 30m w głąb fiordu Aurlandsfjord - już sam podjazd górską drogą na Stegastein dostarcza niezapomnianych wrażeń. Następnie krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez największy fiord Norwegii - Sognefjord (po drodze do Fodnes przejazd najdłuższym tunelem drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). ). Dalej nasza trasa prowadzić przez najwyższe pasmo górskie Norwegii - Joutunheim. Pojedziemy będzie narodowym szlakiem turystycznym Sognefjell, który w najwyższym punkcie osiąga wysokość 1 434m n.p.m. i oferuje widoki na ośnieżone szczyty górskie. Dojazd na nocleg w okolicach Boverdalen. (Trasa ok. 350km)

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Geiranger (przysprzyjającej pogodzie wjazd na górę Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy położony na wysokości 1500m n.p.m.) i rejs po fiordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - trasa wiedzie wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Dalej dojazd do Molde zwanego Miastem Róż. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Dla chętnych, za dodatkowa opłatą, przejazd na słynny punkt widokowy Varden - 407m n.p.m. z przepiękną panoramą Molde, fiordów i widokiem na 222 szczyty górskie.(Trasa ok. 290km)

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przeprawa promowa do Vestnes i przejazd do urokliwego, portowego miasta Alesund. Wjazd na punkt widokowy Aksla skąd rozpościera się przepiękny widok na ocean, góry i panoramę miasta (uzależniony od warunków pogodowych), a następnie spacer po Alesund. Miasto spłonęło całkowicie w 1904 roku i zostało odbudowane w stylu secesyjnym. Następnie przejazd do Briksdal i wycieczka pod Briksdalsbreen - jeden z jęzorów lodowca Jostedalsbreen, która odbywa się specjalnie do tego celu przeznaczonymi pojazdami. Potem drogami górskimi dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Fø rde. (Trasa ok. 380km)

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Bergen. Po drodze przeprawa promowa Lavik - Oppedal przez Sognefjord. Wizyta w baśniowym Troldhaugen - posiadłości najsłynniejszego kompozytora norweskiego Edvarda Griega. Najpierw obejrzymy dom i ogród, a potem w sali z widokiem na fjord i hytte, w której komponował, będziemy mogli posłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego utworów Griega. Następnie spacer po Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami oraz wstęp do muzeum Hanzy.(Trasa ok. 220km)

Dzień 8

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10:00). Następnie transfery na lotnisko w Bergen, wylot do Polski. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wylatujących wieczorem, przejazd do centrum Bergen, czas wolny, wjazd kolejką na wzgórze Flø yen, z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy (wyjazd uzależniony od godzin przylotu i ilości chętnych).

Uwagi do programu

Program może ulec zmianie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 1200 NOK/os. (płatne na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: wjazd na Stegastein ok. 20 EUR/os. wjazd na Varden ok. 15 EUR/os, wieczorne Bergen ok. 22 EUR/os, rejs Lysefjord ok. 65 EUR/os. Uwaga, wjazdy na punkty widokowe uzależnione od warunków pogodowych i ilości chętnych. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 7 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

META Description

Nadmorskie Bergen - targ rybny, drewniana zabudowa oraz malownicze góry • Stavanger - średniowieczna katedra Domkirke • rejs po Lysefjord - niezwykłe Preikestolen (tzw. Ambona) • kolejka Flå msbana • najpiękniejsze norweskie fiordy - Geirangerfjord, Hardangerfjord oraz Sognefjord • wycieczka pod jęzor lodowcowy• imponująca Droga Trolli

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
19°C
Temperatura w nocy
11°C
Temperatura wody
12°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest ważny dokument paszportowy bądź ważny dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Wizy

Wiza nie jest wymagana.

Szczepienia, służba zdrowia

W Norwegii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00