Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Odkryj Afryke

Rejs

Last minute
Kod oferty: WAK549526

Dodatkowe opcje

promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

12.03.2021 Piątek

Wykwaterowanie

21.03.2021 Niedziela

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK549526Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Poznaj piękno i cuda natury kultowego Kapsztadu; zbliż się do zwierząt w ich naturalnym środowisku i odkryj jeden z "Siedmiu cudów świata"; Spędź trzy noce w Kapsztadzie, odkrywając liczne skarby, odwiedzając Cape of Good Hope, Boulders Beach i Table Mountain. Masz również możliwość odwiedzenia słynnego Cape Winelands lub zwiedzania słynnej wyspy Robben. Następnie przelot do Kasane w Botswanie i przekroczenie granicy Namibii, aby wyruszyć na wycieczkę safari po rzece Chobe przez cudowny Park Narodowy Chobe, dom jednej z najgęstszych populacji Afryki. Spotkaj słonie, żyrafy, lamparty, zebry i bawoły na wycieczkach łodzią i samochodami na wolnym powietrzu. Zakończ podróż dwiema nocami przy majestatycznym wodospadzie Wiktorii. Masz również możliwość przedłużenia podróży w Johannesburgu, podążając śladami Nelsona Mandeli.

Statek

Zambezi Queen

Piękna "Królowa Zambezi" została specjalnie zaprojektowana do pływania na safari po rzece Chobe, z myślą o maksymalnie wygodnej obserwacji zwierząt.

Dzień 1

KAPSZTAD - PRZYLOT, ZAKWATEROWANIE, POWITANIE

Położony w majestatycznych górach i otoczony dziewiczymi plażami Kapsztad oferuje bogatą kulturę i niezwykłe atrakcje. Po powitaniu na lotnisku przez przedstawiciela Ama Waterways, przejazd do hotelu Cape Grace. Zapoznaj się z dyrektorem wycieczki podczas zakwaterowania w recepcji.

Dzień 2

Kapsztad

Wybierz się na całodniową eksplorację wzdłuż jednej z najpiękniejszych tras świata, kierując się na południowy wschód wzdłuż wybrzeża Atlantyku, mijając "12 Apostołów", zatokę Hout i szczyt Chapman. Zatrzymaj się w Cape Point, położonym w rezerwacie przyrody w Parku Narodowym Gór Stołowych, który stanowi część regionu Cape Floral, Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedź również plażę Boulders Beach, dom dla tysięcy afrykańskich pingwinów, a następnie zjedz lunch podziwiając widoki na Zatokę False Bay - jedną z najpiękniejszych zatok na świecie.

(śniadanie, lunch)

Dzień 3

Kapsztad

Do wyboru dwie wycieczki, w zależności od Twoich zainteresowań. Wjedź kolejką linową na Górę Stołową, aby podziwiać spektakularne widoki na miasto i okolice, a następnie wybierz się na wycieczkę do regionu winnego, który obejmuje doliny Stellenbosch, Franschhoek i Paarl. Odwiedzimy dwie z najlepszych winnic, z których pochodzi znane na całym świecie południowoafrykańskie wino i weźmiemy udział w jego degustacji. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Opcjonalnie można wybrać zwiedzanie Kapsztadu od innej strony na słynnej wyspie Robben, niegdyś wykorzystywanej jako więzienie dla wielu więźniów politycznych, w tym Nelsona Mandeli. Przepłyniemy promem na wyspę, gdzie wycieczka zostanie oprowadzona przez jednego z byłych więźniów. Po powrocie do Kapsztadu zatrzymamy się na lunch, następnie pojedziemy kolejką linową na szczyt Góry Stołowej, a na koniec przejedziemy przez różne dzielnice miasta.

(śniadanie, lunch)

Dzień 4

KAPSZTAD - BOTSWANA - ZAMBEZI QUEEN - ZAOKRĘTOWANIE.

W godzinach porannych transfer na lotnisko. Przelot do Kasane w Botswanie przez Johannesburg. Tutaj przeniesiesz się nad rzekę Chobe, gdzie łodzie czarterowe zabiorą cię do "Królowej Zambezi" zacumowanej po stronie Namibii. Odpocznij w swojej kabinie, a wieczorem zapraszamy na powitalny koktajl i kolację.

(śniadanie, kolacja)

Dzień 5

Zambezi Queen

Wyrusz łodzią na ekscytujące poranne safari i podziwiaj widoki rzeki Chobe. Następnie powrót na statek na lunch. Po południu zapraszamy na kolejne safari na łodziach.

(śniadanie, lancz, kolacja)

Dzień 6

Zambezi Queen

Dołącz do całodniowego safari w Parku Narodowym Chobe w otwartych samochodach 4x4. Wypatruj słoni, żyraf, zebr, soboli, guźców i bawołów. Po drodze można też spotkać stado lwów, hien i - rzadziej - gepardów. W porze lunchu zrobimy przerwę na piknik w cieniu drzew. Powrót na statek.

(śniadanie, lunch, kolacja)

Dzień 7

Zambezi Queen

Rozpocznij dzień od niezapomnianej wizyty w typowej afrykańskiej wiosce, aby poznać lokalną kulturę z pierwszej ręki. Spędź czas z dziećmi z wioski oraz ze starszyzną, dowiedz się jak wygląda ich codzienne życie. Po lunchu na pokładzie można wybrać się na safari łodzią, obserwowanie ptaków lub łowienie ryb. Spędź swój ostatni wieczór na organizowanej przez załogę uroczystej kolacji w stylu afrykańskim, wraz ze śpiewem i tańcami.

(śniadanie, lancz, kolacja)

Dzień 8

WYOKRĘTOWANIE - WODOSPADY WIKTORII, ZIMBABWE.

Podczas śniadania obserwuj dziką przyrodę podczas rejsu po rzece Chobe. Późnym rankiem transfer do legendarnego Wodospadu Wiktorii, jednego z największych cudów przyrody na świecie. Spędź popołudnie na zwiedzaniu miasta lub przeżyj jedną z wielu atrakcji oferowanych w hotelu. Wieczorem dołącz do przyjęcia koktajlowego na pokładzie zabytkowego pociągu parowego, a następnie na specjalną kolację.

(śniadanie, kolacja)

Dzień 9

Wodospady Wiktorii

Lokalny przewodnik zabierze Cię po inspirujących Wodospadach Wiktorii. Dowiesz się o jego historii, a także o florze i faunie, dzięki którym ta okolica jest tak wyjątkowa. Wieczorem wyrusz na prywatny rejs o zachodzie słońca wzdłuż rzeki Zambezi. Zrelaksuj się na pokładzie obserwując dzikie zwierzęta i delektując się tapas z napojami.

(śniadanie)

Dzień 10

Wodospady Wiktorii - Johannesburg - Powrót

Po śniadaniu pożegnaj się z Zimbabwe, kierując się na lotnisko Victoria Falls, by udać się na lot powrotny do Johannesburga i dalszą podróż do kraju lub przedłużyć swoją podróż o dwa noclegi w Johannesburgu i / lub na cztery noce w Rwandzie. Uwaga! Proszę nie rezerwować lotów powrotnych przed 18.30

(śniadanie)

FAKULTATYWNIE DODATKOWE 2 NOCE W JOHANNESBURGU W CENIE 1275 USD/OSOBA

Pakiet ten obejmuje zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu butikowym Fairlawns w apartamencie Grand Château; całodniowa wycieczka do Soweto, w tym lunch; wieczorna prezentacja lokalnego eksperta, a następnie kolacja; oraz transfer lotniskowy w obie strony.

Cena zawiera

W Kapsztadzie - Transfer z lotniska w dniu przylotu, 3 noce w hotelu Cape Grace w luksusowym pokoju, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, przyjęcie powitalne z napojami i tapas; całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, w tym spotkanie z pingwinami afrykańskimi i lokalny lunch z napojami; Kolejka linowa na szczyt Góry Stołowej; Wycieczka na Cape Winelands, w tym degustacje i lunch LUB wizyta z przewodnikiem na wyspie Robben, a następnie lunch i wycieczka po różnych dzielnicach Kapsztadu.

Na statku Zambezi Queen - Zakwaterowanie na 4 noce w apartamencie z balkonem; Powitalne przyjęcie koktajlowe i kolacja; Wszystkie posiłki wliczone w rejs z bezpłatnym winem, piwem i lokalnymi alkoholami; Safari w parku narodowym Chobe; Ekskluzywny prywatny piknik w parku narodowym Chobe; Safari na łodzi wzdłuż brzegu rzeki Chobe; Wizyta w afrykańskiej wiosce w celu nawiązania kulturowej interakcji ze społecznością; Specjalna afrykańska kolacja.

Wodospady Wiktorii - 2-dniowy pobyt w hotelu Victoria Falls w podwyższonym standardzie Stable Wing Wing, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; przyjęcie Sunset Cocktail na pokładzie zabytkowego pociągu parowego do mostu Victoria Falls, a następnie kolacja; wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Victoria Falls; rejs po ekskluzywnym zachodzie słońca po Zambezi z napojami i tapas.

Ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 7 zł/os oraz obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 7 zł/os.

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa - Kapsztad/Johannesburg - Warszawa, przelotów wewnętrznych w dniu 4 (ok 1400 USD/osoba), wydatków własnych, fakultatywne rozszerzenie o 2 noce w Johannesburgu w luksusowym Fairlawns Boutique Hotel and Spa, specjalną wielodaniową kolację z południowoafrykańskimi winami, całodniową wycieczkę po Soweto, która obejmuje "miejski" lunch i wizytę w Muzeum Apartheidu. W cenę wliczone jest codzienne śniadanie oraz transfer z / na lotnisko w Johannesburgu - 1275 USd/osoba, opłat i świadczeń nie ujętych w "cena zawiera".

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

12. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

Warunki wjazdowe

COVID-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Polscy obywatele wybierający się na wycieczkę do RPA mogą wjeżdżać i przebywać na terenie RPA bez wiz. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny. Nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu, ale przy ubieganiu się o wizę oraz przy wjeździe może być wymagane okazanie zaproszenia lub rezerwacji hotelowej.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Botswana

Z powodu pandemii w Botswanie wprowadzono stan zamknięcia (lockdown). Od 11 listopada przywracany jest stopniowo ruch turystyczny. Uruchomiono loty regionalne (do najbliższych państw afrykańskich), m.in. połączenie z Johannesburgiem. Od przyjezdnych wymagane jest posiadanie testu (PCR) w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. Osoby wykazujące symptomy COVID-19 kierowane są na 14-dniową kwarantannę domową i muszą pozostawać w kontakcie z odpowiednimi instytucjami.

Zimbabwe

W Zimbabwe przywrócono ograniczony międzynarodowy ruch lotniczy. Możliwe są podróże w każdym celu, także turystyczne. Od przybywających wymagane jest posiadanie testu (PCR) w kierunku SARS-CoV-2, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed podróżą. W przypadku braku odpowiedniego testu lub wykazywania objawów COVID-19 konieczne jest wykonanie testu (koszt $ 60), a gdy jego wynik okaże się pozytywny - 14-dniowa kwarantanna w ośrodku rządowym, na własny koszt.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły