Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPanamaPanama aktywnie!

Panama aktywnie!

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK634356
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

350
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

16.02.2021 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
16.02.2021 Wtorek
PTYPanama City

Powrót

24.02.2021 Środa
PTYPanama City
25.02.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK634356Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele/Logde o standardzie - (8 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości:

W większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje -8 rozpoczętych dób hotelowych

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Panamy (z przesiadką w jednym z europejskich portów). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu w Panama City, nocleg. (Trasa ok. 25km)

Dzień 2

Po śniadaniu czeka nas ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, podczas której łodzią canoe przeprawimy się po rzece Chagres do Parku Narodowego o tej samej nazwie, gdzie znajduje się wioska zamieszkana przez indiańskie plemię Embera. W przeszłości Indianie Embera byli wojownikami i koczownikami. Z czasem poszczególne ich grupy osiedlały się w pobliżu rzek, a wojownicze plemiona stopniowo przekształcały się w rolników. Indianie Embera kultywują tradycje swoich przodków, malują ciała, wykonują specyficzne stroje ich tradycję widać także w tańcu i obrzędach. Niezapomnianą atrakcją tego dnia będzie możliwość kąpieli pod wodospadem. Podczas wizyty w wiosce zostaniemy ugoszczeni tradycyjnym posiłkiem - rybą pieczoną w liściach bananowca. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy kraju - Panama City. Panama to miasto kontrastów - kolonialne posiadłości i wąskie uliczki zabytkowej części stolicy sąsiadują tu z wieżowcami ultranowoczesnego centrum. Podczas całodziennej wycieczki poznamy wszystkie oblicza tej niezwykłej metropolii. Odbędziemy spacer po wpisanej na listę UNESCO historycznej części miasta, a następnie przejedziemy na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę nowoczesnej części Panama City. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 4

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do David, miasta położonego w zachodniej części Panamy. David jest stolicą regionu Chiriqui. To właśnie tu znajduje się jedna z najpopularniejszych atrakcji Panamy. Boquete to niewielkie miasteczko, ukryte w soczystej tropikalnej zieleni, otoczone wysokimi górami, z których wybijają sie naturalne strumienie. Wizyta na jednej z licznie występujących w tym regionie plantacji kawy. Będziemy mieli okazje poznać proces uprawy oraz palenia ziaren kawy. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 70km)

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box) wyruszymy na trekking, podczas którego będziemy wypatrywać zamieszkujące okoliczną przyrodę ptaki. Z pomocą lokalnego przewodnika spróbujemy spotkać występujące tu gatunki, m.in. manakina brodatego, bekardzika purpurowogardłego, tyrana widłosternego, szmaragdolotke czerwonoczelną, jaszczurnika i wiele innych. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd w kierunku Bocas Tel Toro. Bocas del Toro to idealne miejsce do wypoczynku na pięknych, karaibskich plażach, nurkowania w krystalicznie czystym morzu, podziwiania raf koralowych i życia podwodnego. Otaczające wyspy palmowe i tropikalne lasy, bogaty ekosystem archipelagu oraz tradycyjne wioski tworzą niebywały klimat, a bogactwo kulturowe i architektoniczne, mili ludzie, lokalna wyśmienita kuchnia sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Wieczorem kolacja. (Trasa ok. 200km)

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka łodzią po największych atrakcjach Bocas del Toro. Podczas relaksującego rejsu odwiedzimy Crawl Cay - najlepsze miejsce na snorkeling w całym archipelagu. Cisza, krystalicznie czysta woda i tropikalna roślinność tworzą tu miejsce idealne do wypoczynku. Następnie popłyniemy na dziką, porośniętą mangrowcami wyspę Bastimentos, gdzie zobaczymy najpiękniejszą plażę archipelagu - Red Frog Beach. Swoją nazwę zawdzięcza ona niewielkiej endemicznej żabie, którą spotkać można wyłącznie tutaj. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu przelot do Panama City. Odwiedzimy Kanał Panamski - niezwykły trakt morski łączący dwa oceany. W muzeum przy śluzie Miraflores poznamy jego historię i zobaczymy, jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu czas na ostatnie zakupy. Popołudniu transfer na lotnisko i lot powrotny (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Dzień 10

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Uwagi do programu

• Prosimy zabrać buty trekkingowe, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Konieczna jest lekka kurtka przeciwdeszczowa/poncho. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery.

• Ze względu na trampingowy charakter wyprawy i odwiedzanie miejsc rzadko uczęszczanych przez turystów, warunki noclegowe i sanitarne mogą odbiegać od europejskich oraz typowo turystycznych. Polecamy zabranie nawilżanych chusteczek.

• Mile widziane upominki z Polski dla Indian Embera, szczególnie szkolne przybory i materiały dla dzieci.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie, Paryżu lub Frankfurcie, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach/lodgach jw.(8 rozpoczętych dób hotelowych), przeloty wewnętrzne, wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje), opiekę pilota w Panamie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 250 USD/os.

META Description

Wycieczka do wioski Indian Embera • Panama City - miasto kontrastów • Bocas del Toro • plaża Czerwonej Żaby na wyspie Bastimentos • Boquete - spotkanie z naturą

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
32°C
Temperatura w nocy
22°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Panamy zostały wznowione.
Pasażerowie, którzy nie będą posiadali negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przylotem zostaną skierowani na taki test na miejscu na własny koszt.
Należy wypełnić deklaracje Declaracion Jurada de Salud po przylocie.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Między Polską a Panamą obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym. Zgodnie z nią turyści mający ważne polskie paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Panamy do 6 m-cy bez wiz. Należy jednak pamiętać, że każdy przyjeżdżający do tego kraju ma obowiązek posiadania biletu powrotnego oraz minimum 500 USD na koszty pobytu (gotówka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa). Panamska służba graniczna podejmuje ostateczną decyzję dotyczącą długości pobytu cudzoziemca w Panamie. Turystom zabrania się podejmowania jakiejkolwiek pracy zarobkowej.
Nie ma obowiązku szczepień.
Podróżnych opuszczających Panamę samolotem obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości do 30 USD od osoby.