Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyPanamaEgzotyka Light - Panama

Egzotyka Light - Panama

Zwiedzanie + wypoczynek

Last minute
Kod oferty: WAK444471
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki

Rainbow - EGZOTYKA 2021

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki
Oferta promocyjna z bezpłatną zmianą rezerwacji - aż do 30 dni przed wyjazdem możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotel bez ponoszenia dodatkowych kosztów! Dodatkowo tylko 20% zaliczki i zniżka aż do 600 zł (wliczona w cenę).

Pokój w pierwszym okresie pobytu

Pokój trzyosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

350
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

16.02.2021 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
16.02.2021 Wtorek
PTYPanama City

Powrót

24.02.2021 Środa
PTYPanama City
25.02.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK444471Organizator: Rainbow

Opis oferty

Położenie:

Zakwaterowanie:

Hotel w Panama City min. - 3 rozpoczęte doby hotelowe ze śniadaniami, np. The Executive Hotel

Hotel w części pobytowej - Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas - 5 rozpoczętych dób hotelowych All Inclusive

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Panamy (z przesiądką w jednym z europejskich portów). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hoteluw Panama City, nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 2

Po śniadaniu, ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, następnie przeprawa łodzią canoe po rzece Chagres do Parku Narodowego o tej samej nazwie, gdzie znajduje się wioska zamieszkana przez indiańskie plemię Embera. Skupisko liczące kilkanaście rodzin żyje w skromnych domkach na palach, zbudowanych z liści palmowych guagara i palmy chunga. W przeszłości Indianie Embera byli wojownikami i koczownikami. Z czasem poszczególne ich grupy osiedlały się w pobliżu rzek. Wojownicze plemiona stopniowo przekształcały się w rolników. Dzisiaj zajmują się rybołówstwem, polują, uprawiają kukurydzę, ryż i fasolę. Kultywują tradycje swoich przodków, malują ciała, wykonują specyficzne stroje. Tradycję widać także w tańcu i obrzędach. Indianie budują swoje czółna z drzewa espave, cedru lub żółtej sosny. Podczas wizyty w wiosce zjemy tradycyjny posiłek, zwykle jest to ryba pieczona w liściach bananowca, pieczone platany, owoce. Zapewne znajdziemy tez chwilę czasu na przejrzenie miejscowego rękodzielnictwa, plemię słynie z różnego rodzaju wyrobów z trzciny i koralikowych ozdób. Przebieg takiej wizyty jest zwykle ekscytujący nie tylko dla turystów, ale również dla samych Indian, zwłaszcza dzieci. Zwyczajnie widać, że są szczęśliwi i tego im czasem zazdrościmy. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 150km)

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Panama City gdzie rozpoczniemy zwiedzanie Starego Miasta (wpisane na listę UNESCO). Panama to charakterystyczne wąskie uliczki, niska zabudowa, szlacheckie posiadłości i kontrastujące z nimi wieżowce w centrum miasta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy pałac prezydencki i katedrę San Jose. Następnie przejazd na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około80 statków. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz: Gatun, Pedro Miguel i Miraflores, a każda z nich ma ok. 33,5metra szerokości i ok. 305metrów długości. Długość kanału wynosi 81km - statek potrzebuje od 8 do 10 godzin, aby dostać się z Atlantyku na Pacyfik. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć jak wygląda to wąskie gardło, przez które przeprawiają się ogromne statki. Całe przedsięwzięcie związane z Kanałem Panamskim to również Park Narodowy w Chagres. Park Narodowy pozwala zachować naturalne zasoby tego miejsca, lasy tropikalne, rzeki, jeziora. np. J. Alajuela jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym regulującym poziom wody w Kanale Panamskim. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70km)

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku miasteczka Gamboa. Podczas tej wycieczki odbędziemy rejs łódkami po słynnym jeziorze Gatun, bez którego nie mógłby istnieć Kanał Panamski. Popłyniemy obok ''Wyspy Małpek'', gdzie być może uda nam się zobaczyć te sympatyczne zwierzaki jeżeli dopisze nam szczęście, zobaczymy również groźniejsze stworzenia, czyli krokodyle. Kolejką górską teleferico przejedziemy wśród koron drzew do wieży widokowej, skąd można podziwiać piękne tropikalne lasy deszczowe, miejscową florę i faunę oraz najdłuższą rzekę Panamy - Chagres - wpływającą do jeziora Gatun. Odwiedzimy również ogród z orchideami, żabiarium, motylarium i spotkamy się oko w oko z uroczymi leniwcami. Przejazd do hoteluRoyal Decameron Golf Beach Resort & Villas w Farallonna wybrzeżu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 150km)

Dzień 5-10

Pobyt w hotelu (wyżywienie: All Inclusive).

Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na wybrzeżu Pacyfiku. Za dodatkową opłatą zachęcamy do skorzystania z wycieczek fakultatywnych, np.: rafting, zjazd na linach nad wodospadem El Corro Macho, czy wycieczka do wytwórni rumu Hacienda San Isidro. Pełną listę wycieczek przedstawi na miejscu rezydent.

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie i transferna lotnisko i lot powrotny(z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Polski. (Trasa ok. 140km)

Dzień 12

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

• Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki.

• Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Panamy z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelu: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Panama City oraz7 rozpoczęte doby hotelowe whotelu Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas, śniadania w Panama City oraz All Inclusive wRoyal Decameron Golf Beach Resort & Villas, opiekę pilota w Panama City, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, przewodnicy, napiwki wynosi ok.157 USD/os.

META Description

Wycieczka do wioski Indian Embera • wschód słońca nad Atlantykiem, zachód nad Pacyfikiem • kanał łączący oceany • wioska w kraterze wulkanu • baseny termalne • wypoczynek w Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas 4 All Inclusive

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
32°C
Temperatura w nocy
22°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Panamy zostały wznowione.
Pasażerowie, którzy nie będą posiadali negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przylotem zostaną skierowani na taki test na miejscu na własny koszt.
Należy wypełnić deklaracje Declaracion Jurada de Salud po przylocie.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Między Polską a Panamą obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym. Zgodnie z nią turyści mający ważne polskie paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Panamy do 6 m-cy bez wiz. Należy jednak pamiętać, że każdy przyjeżdżający do tego kraju ma obowiązek posiadania biletu powrotnego oraz minimum 500 USD na koszty pobytu (gotówka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa). Panamska służba graniczna podejmuje ostateczną decyzję dotyczącą długości pobytu cudzoziemca w Panamie. Turystom zabrania się podejmowania jakiejkolwiek pracy zarobkowej.
Nie ma obowiązku szczepień.
Podróżnych opuszczających Panamę samolotem obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości do 30 USD od osoby.

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review