Wakacje.plWczasySingapurPapua Nowa Gwinea / opcja Sumatra /

Papua Nowa Gwinea / opcja Sumatra /

Kod oferty: WAK583177
Lato 2022
Kod oferty: WAK583177

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK583177

//bd

Singapur/Singapur

Tytuł wycieczki

PAPUA NOWA GWINEA z festiwalem w Goroka i Wyspami Trobrianda opcja SUMATRA (Indonezja) 15 DNI lub 18 DNI

Główne atrakcje

• Sing Sing - wielki, coroczny festiwal papuaskich plemion w Goroka

• Wyspy Trobrianda - co pozostało z Życia seksualnego dzikich"?

• Imponujący Singapur

• Hihglands - górskie obszary Nowej Gwinei

• Obserwacja orangutanów w ich naturalnym środowisku na Sumatrze

• Ciepłe morze i rafy

O wycieczce

Udział w wyprawie jest prawdziwym rarytasem dla osób ceniących ciekawostki etnograficzne. Będziemy świadkami zgromadzenia plemion, na które przychodzą tysiące Papuasów ubranych w swoje zadziwiające, rytualne stroje. Na zgromadzeniu reprezentowanych jest aż ponad sto plemion. Wielką atrakcją jest też znalezienie się na Wyspach Trobrianda sto lat po znakomitym antropologu Bronisławie Malinowskim, który zebrał tu materiały do swojego słynnego na cały świat dzieła Życie seksualne dzikich". Będzie dużo czasu, by poznać to odległe miejsce i jego mieszkańców. Mamy też okazję do cieszenia się prawdziwym tropikiem i kąpieli w Morzu Salomona, najcieplejszym morzu świata. Ciekawym akcentem przyrodniczym jest opcjonalna wizyta na Sumatrze i oglądanie orangutanów na wolności w ich naturalnym środowisku. Przy okazji znajdziemy się przewidziane są też postoje w nowoczesnych miastach Azji. Wyprawa przeznaczona jest wyłącznie dla osób ciekawych świata, które znajdują przyjemność w trudach podróży w tropikach oraz lubią wesoło i ciekawie spędzać czas niezależnie od okoliczności. Nie jest wymagana szczególna kondycja i ponadprzeciętna sprawność. W większości miejsc przewidujemy zadowalający komfort, niemniej na Wyspach Trobrianda i w górskich rejonach Papui warunki noclegowe są proste. Należy mieć świadomość, że Papua Nowa Gwinea jest jednym z najdroższych miejsc na świecie, ale pomimo wysokich cen mamy do czynienia z biednym krajem trzeciego świata i niskim poziomem usług i higieny. Możemy mieć tu do czynienia z zaskakującymi i czasem irytującymi sytuacjami. Prestige Tours skutecznie organizuje wyprawy w ten niezwykły rejon świata już od wielu lat.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Z Warszawy

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Singapuru.

Dzień 2

Przylot Do Singapuru

Przylot do Singapuru i zakwaterowanie w hotelu. Singapur to oaza dobrobytu, nowoczesności i międzykulturowej harmonii ludzi różnych ras i wyznań. Wieczorem zajrzymy do miejskiego ogrodu z podświetlonymi gigantycznymi sztucznymi drzewami porośniętymi tropikalną roślinnością i będziemy podziwiać Singapore by night., którą wypełnia ogrom galerii handlowych i rozświetla tysiące świateł. Nocleg w Singapurze.

Dzień 3

Singapur

Czas wolny w Singapurze proponujemy wykorzystać na krótkie zwiedzanie okolic Marina Bay. Wyjedziemy na taras widokowy najsłynniejszego budynku miasta Marina Bay Sands, skąd doskonale widać to piękne miasto. Warto też zajrzeć na reprezentacyjną ulicę Orchard Road z największymi sklepami i w kilka innych interesujących miejsc. Koszty ewentualnego zwiedzania Singapuru nie są ujęte w cenie tej wycieczki Prestige Tours. Wieczorem wylot do Papui Nowej Gwinei, rzadko odwiedzanego przez turystów kraju zajmującego wschodnią część Nowej Gwinei i wiele innych, mniejszych wysp.

Dzień 4 - 5 - 6

Papua - Zgromadzenie Plemion

Przylot do miejscowości Goroka, w górskie i chłodne rejony Nowej Gwinei (Highlands). Wnętrze wyspy jest do dzisiaj trudno dostępne, a obszar ten nie jest połączony żadną drogą ze stolicą kraju, Port Moresby. Zwiedzanie okolic Goroki. Wyjazd na prowincję do jednej z wiosek. Jedziemy bardzo wyboistą drogą, a następnie idziemy dłużej na piechotę. Mamy wspaniałą okazję zobaczyć jak żyją Papuasi z dala od tzw. cywilizacji. W wiosce będziemy uczestniczyć w przygotowaniu posiłku w tradycyjny sposób. W Goroce poznajemy też życie misji i problemy związanych z działalnością misjonarzy na tym trudnym terenie. W tych dniach uczestniczymy w Sing Singu, wielkim festiwalu plemion. Papuasi przybywają do Goroki często z odległych okolic prezentując swoje stroje, fryzury, malunki na ciele i ozdoby. Niezwykła okazja do obserwacji i fotografii najbarwniejszych ludzi świata. Tutejszy Sing Sing jest największym i najciekawszym zgromadzeniem Papuasów. Przybywa tu zwykle ponad sto plemion tworząc prawdopodobnie najbarwniejsze etnograficzne widowisko na świecie. Między innymi oglądamy tzw. błotnych ludzi", ukazujących przyjezdnym niezwykłe maski z błota. Plemiona prezentują tańce i pieśni. Noclegi i wyżywienie na misji. Ostatniego dnia przelot do Port Moresby i tam nocleg.

Dzień 7 - 8 - 9 - 10

Wyspy Trobrianda

Wycieczka lotnicza (niewielkim samolotem) na Wyspy Trobrianda. Szokujące zwyczaje mieszkańców opisał w swoich pracach znakomity polski etnograf Bronisław Malinowski, który przypłynął tu w 1915 roku. Od czasów Malinowskiego na Wyspy Trobrianda trafili tylko nieliczni Polacy. Na miejscu spędzimy kilka ciekawych dni, mając też wystarczająco dużo czasu na relaks i kąpiele w ciepłym morzu. To właśnie Morze Salomona uchodzi za najcieplejsze na świecie i rzeczywiście, zanurzenie w nim przypomina wejście do wanny. Najpierw próbujemy poznać mieszkańców i zdobyć ich zaufanie. Da nam to potem możliwość zrobienia dobrych fotografii i prawdziwego poznania lokalnej społeczności. We wsi Omarakena spotykamy się z wodzem wyspy, to właśnie tutaj rozbił sto lat temu swój namiot Bronisław Malinowski, o czym pamiętają wyspiarze. Spróbujemy kontynuować badania i poznać odpowiedź na pytanie co pozostało ze zwyczajów opisanych w pracach Bronisława Malinowskiego. Czy Życie seksualne dzikich" jest jeszcze aktualne? Zobaczymy przedmioty związane z tzw. Kręgiem Kula, niezwykłej rytualnej wymiany świętych ozdób między odległymi wyspami. Zachowało się wiele innych tradycji. Kobiety na wyspie Kiriwina wciąż posługują się dobu - jedynymi w swoim rodzaju pieniędzmi sporządzanymi z liści bananowca. Zwiedzamy wyspę pojazdem, ale też na piechotę. Dotrzemy w południowe rejony wyspy Kiriwina znane niegdyś z rytualnych gwałtów, które dopuszczały się kobiety na mężczyznach w porze plewienia ogrodów. Odwiedzimy chaty tubylców, aby bliżej poznać się z nimi i uczestniczyć w ich życiu. Choć mieszkańcy chodzą niestety na co dzień w potarganych t-shirtach, to z pewnością uda nam się ich też zobaczyć w tradycyjnych ozdobach, a miejscowe kobiety zaprezentują swoje wdzięki w pięknych spódniczkach z trawy. W przypadku dobrego stanu morza i odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa być może spróbujemy dostać się na jedną z sąsiednich wysp, gdzie spędzimy cały dzień. Przewidywane jest też nieco czasu wolnego. Noclegi i posiłki w pensjonacie na wyspie.

Dzień 11

Przylot Do Port Moresby

Powrót do Port Moresby. Ze względu na wysoką przestępczość Port Moresby trzeba zwiedzać zachowując szczególną ostrożność. Zwiedzamy cmentarz poległych żołnierzy australijskich w walce z Japończykami, podczas II Wojny Światowej. Nocleg w Port Moresby.

Dzień 12

Varirata National Park

Wycieczka w pobliskie góry - celem jest wjazd do Varirata National Park, który jest naturalnym siedliskiem rajskich ptaków - symbolu Papui Nowej Gwinei. Wprawdzie jest szansa ujrzenia ich na wolności, to nie jest to jednak łatwe. Dojazd do położonej w górach miejscowości Sogeri. Tu zaczynał się szlak Kokoda Trail którym podążały wojska japońskie idące na Port Moresby. Ostatecznie po serii krwawych bitew Australijczycy wraz z aliantami zatrzymali Japończyków. Powrót do Port Moresby na nocleg.

Dzień 13

Moresby I Wylot

Zwiedzanie Port Moresby, m.in. parlamentu, oficjalnie otwartego przez księcia Karola. Architektura budynku nawiązuje do tradycyjnego budownictwa papuaskiego. Istnieje nawet możliwość wzięcia udziału w sesji parlamentu, jeśli akurat będą obrady. Wizyta w pobliskim Muzeum Narodowym z bogatymi zbiorami masek i totemów. Zaglądamy też do jednej z największych w Port Moresby galerii sztuki i miejscowego rękodzieła, najlepszego miejsca w stolicy na tego typu zakupy. Przejazd na lotnisku i lot do Singapuru lub innego miasta azjatyckiego. Przylot wieczorem i nocleg w hotelu.

Dzień 14

Pobyt Tranzytowy I Wylot

Czas w Singapurze lub innym mieście azjatyckim. Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 15

Przylot Do Polski

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Opcja Sumatra

Dzień 14

Wylot Na Sumatrę

Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot na Sumatrę. Lądujemy w Medan na Sumatrze, dużym mieście położonym w północnej części wyspy. Nocleg w hotelu w Medan.

Dzień 15

Podróż Do Parku Narodowego Gunung Leuser

Przez barwne ulice jedziemy do historycznego pałacu sułtana, który krótko zwiedzamy. Wyjazd z miasta i podróż do Parku Narodowego Gunung Leuser. Park chroni tysiące kilometrów kwadratowych pięknych, górskich obszarów pokrytych wielogatunkową dżunglą. Największym skarbem Gunung Leuser jest piękna roślinność i dzika zwierzyna - słonie, tygrysy, nosorożce a przede wszystkim orangutany, których liczba szacowana jest tu na kilka tysięcy. Dojazd nad rzekę - możliwość relaksu i kąpieli. Nocleg nad rzeką w pobliżu parku narodowego.

Dzień 16

Obserwacja Orangutanów

Wycieczka do parku. Gunung Leuser zwiedzamy poruszając się na piechotę po wąskich ścieżkach. W planie mamy dostrzec orangutany, drugie naczelne co do wielkości po gorylach. Miejscowy przewodnik powinien wytropić dla nas jedną z grup tych wspaniałych zwierząt, dzięki czemu będziemy mogli je sfotografować. Na tym obszarze żyją też słonie, tygrysy i zagrożone wymarciem nosorożce sumatrzańskie, które jednak zaobserwować niezwykle trudno. Powrót do domu dla chętnych może być bardzo atrakcyjny, wystarczy położyć się na specjalnych, napompowanych dętkach i spłynąć rzeką wprost do hotelu, zamiast pokonywać trasę na piechotę. Kolejny nocleg nad rzeką.

Dzień 17

Podróż Do Polski

Przejazd na lotnisko w Medan. Wylot do Polski.

Dzień 18

Przylot Do Polski

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 50% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, noclegi (hotele 4 w miastach, 3 nad rzeką na Sumatrze, w górskich rejonach Papui i na Wyspach Trobrianda noclegi w misjach lub lokalnych domach gościnnych z możliwością braku prywatnych łazienek w pokoju), śniadania w hotelach, kolacje podczas pobytu w Goroka i na Wyspach Trobrianda (łącznie 6 posiłków), wizy i koszty ich uzyskania, wszelkie przejazdy, wstęp na zgromadzenie plemion papuaskich, wstępy do parków narodowych, lokalni przewodnicy, polski lider wyprawy od wylotu z Polski, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 1100 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, pozostałe wyżywienie i napoje, napoje do kolacji, zwyczajowe napiwki, ewentualna dopłata do pok. 1-osobowego, kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Liczebności grupy 6 - 14 osób. Biuro zastrzega sobie ewentualne zmiany w ostatecznym programie wynikające z częstych zmian rozkładów nowogwinejskich linii lotniczych. Szczegóły dotyczące trybu załatwiania wizy, samej wyprawy i przygotowania się do niej będą przekazane każdemu uczestnikowi przed wyjazdem. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna. Udział w wycieczce wymaga ogólnego dobrego stanu zdrowia. Aby wziąć udział w niektórych atrakcjach konieczne jest posiadanie minimalnej kondycji umożliwiającej kilkukilometrowe spacery i wycieczki piesze. Trzeba posiadać ważny paszport ważny min. 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 wolnymi stronami na wizy. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 13.09.2022
WAWWarszawa - Chopin
SINSingapore

Powrót

Poniedziałek, 26.09.2022
SINSingapore
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

31°C
24°C
6

Przed podróżą

Od 1 lutego do Singapuru nie mogą wjechać podróżni, którzy byli w Chinach w ciągu poprzednich 14 dni (w kalkulacji nie uwzględnia się dnia przyjazdu do Singapuru i wyjazdu z Chin), zaś od 27 lutego także osoby z historią podróży do Daegu i Cheongdo w Korei Południowej w ciągu poprzednich 14 dni. Podróżni przybywający z Korei Południowej objęci są szczególnym monitoringiem pod kątem objawów infekcji układu oddechowego. Na lotnisku Changi prowadzone są też kontrole temperatury wszystkich pasażerów, zarówno przylatujących do, jak i wylatujących z Singapuru. Podobne procedury wdrożono na przejściach granicznych lądowych i morskich. W przypadku wystąpienia podwyższonej temperatury lub objawów choroby, istnieje ryzyko braku możliwości zarówno wjazdu do, jak i opuszczenia Singapuru. Należy się też liczyć z utrudnieniami wprowadzanymi przez niektóre kraje wobec podróżnych przybywających z Singapuru.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Wymagana ważność paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy.

UWAGA: Obywatele RP chcący podróżować po regionie Azji Południowowschodniej na paszportach tymczasowych powinni pamiętać o ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) oraz o obowiązku posiadania wiz (w przypadku podróży do Indonezji i Malezji). Ze względu na często zmieniające się przepisy i dużą uznaniowość we wpuszczaniu obcokrajowców posługujących się paszportami tymczasowymi odradzamy podróżowanie po Azji Południowowschodniej na podstawie tych dokumentów.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Singapuru i przebywać w nim do 90 dni bez wizy.
Przy wjeździe na terytorium Singapuru należy mieć bilet powrotny lub na dalszą podróż. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu.
Przy wjeździe do Singapuru nie są wymagane żadne świadectwa szczepień.