Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPeruPeru - Boliwia - Aktywnie

Peru - Boliwia - Aktywnie

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK634357
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

560
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

06:0026.02.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
18:0526.02.2021 Piątek
LIMLima

Powrót

12.03.2021 Piątek
LIMLima
13.03.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK634357Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele i hostele

Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Wylot do Limy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Limy. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i rozpoczęcie zwiedzania stolicy Peru. Dziś zobaczymy kolonialną dzielnicę Plaza Mayor z okazałym pałacem, w którym mieści się siedziba rządu, katedrę (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro), klasztor św. Franciszka. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, z której rozpoczyna się trasa zaprojektowana w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Następnie zwiedzanie muzeum Larco Herrera, mieszczące się w zabytkowym budynku, przedstawiające dokładny przegląd peruwiańskiej historii prekolumbijskiej, niesamowite zbiory wyrobów ze złota, ceramiki i tekstyliów. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do portu, skąd wyruszymy na rejs w kierunku wysp Palominio. Początekwycieczki to oglądanie zwierząt, przy odrobinie szczęściazobaczymy kormorany, pelikany, a może nawet pingwiny Humboldta. Po krótkiej podróży dotrzemy do naszego miejsca docelowego, gdzie zanurzymy się w wodach oceanu spokojnego, żeby popływać z lwami morskimi w ich naturalnym środowisku. Po kąpieli powrót do portu i transfer do hotelu na krótki odpoczynek. Po południuprzejażdżka rowerami wzdłużklifów Miraflores. Przejedziemy przez malownicze, stare uliczki dzielnic artystycznych, po drodze zobaczymy uliczną sztukę żeby dotrzeć pod wzgórze El Morro. Na wzgórzu powita nas najwyższy w Peru posąg Chrystusa, który co noc rozświetla zatokę Limy. Powrót do hotelu, kolacja i czas na odpoczynek.

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Huacachina. Ta niewielka oaza graniczy z północnymi obrzeżami pustyni Atacama, a zarazem jest jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji tego regionu. Położona wśród wysokich piaszczystych wydm oaza przypomina miejsce ze snu, scenerię z filmu, prawdziwy miraż rodem z Sahary, który przyciąga ok. 200 tys. turystów rocznie. My będziemy mieli okazję na niesamowitą przejażdżkę buggy po niekończących się piaskowych wydmach. Podczas przejażdżki dodatkową atrakcja będzie możliwość spróbowania swoich sił w letniej odsłonie iście zimowej dyscyplinie sportu jaką jest snowboard - tutaj zwanej sandboard. Sandboard polega na zjeździe na specjalnie przygotowanej desce z piaszczystych wydm. Po powrocie z pustynnej eskapady, udamy się do pobliskiej bodegi na degustację peruwiańskich win oraz pisco. Dowiemy sie tamjakie są tradycyjne metody wytwarzania pisco, który jest alkoholem narodowym Peru. Powrót do Limy na kolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i transfer na lotnisko, lot do Arequipy. zwanej białym miastem - ze względu na kolor materiału skalnego, z którego stawia się budynki. Po przylocie zwiedzanie miasta, spacer po starym mieście. W programie między innymi Plaza de Armas - uważany za jeden z najpiękniejszych placów w Peru, katedra (La Catedral), kolonialne rezydencje, kolorowy klasztor św. Katarzyny (Monasterio de S. Catalina) ze wspaniałymi krużgankami i pięknym ogrodem oraz muzeum Andyjskich Sanktuariów, w którym znajduje się najlepiej zachowana w Peru mumia inkaskiej dziewczynki złożonej w darze Bogom na jednym z andyjskich wulkanów. Po południu zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i kolacja.

Dzień 6

Wczesne śniadanie i wyjazd do kanionu Colca. Podczaswycieczki towarzyszyć nam będą piękne widoki, szczególnie w miejscu, gdzie pokonywać będziemy przełęcz na wysokości ponad 4.000m n.p.m. Zatrzymamy siena głównym punkcie widokowym Cruz del Condor, gdzie będziemyobserwować słynne andyjskie kondory i niesamowitą panoramę kanionu. Następnie udamy się na trekking po najgłębszym na świecie kanionie. Ta gigantyczna szczelina o długości około 120km i głębokości nawet do 4200m.do złudzenia przypominakrajobraz księżycowy. Malownicze tarasy u wylotu kanionudodają temu miejscu wyjątkowego klimatu. Następnie udamy się w drogę powrotną na kolację i nocleg do Arequipy.

Dzień 7

Śniadanie a następnie przejazd do bazy raftingowej Gruta de la Virgen de Chapi. W tym miejscu zostaniemy poinstruowani o przebiegu spływu, zasadach bezpieczeństwa oraz dostaniemy specjalistyczny sprzęt sportowy. Następnie zaczniemy naszą przygodę na rzece Chili. Będziemy na wodzie przez około 1 godzinę i 45minut zmagając się z bystrym nurtem, licznymi kaskadami i przewężeniami. Ciesząc się piękną dziewiczą scenerią przepłyniemy wśród pięknych, naturalnych krajobrazów w kanionie utworzonym przez skałę wulkaniczną ze wspaniałym widokiem na pobliskie wulkany. Po zakończonym spływie, powrót do Arequipy, po południu czas na odpoczynek, następnie kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Cuzco. Po przylocie zwiedzanie starówki Cuzco, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła szkoły malarskiej wywodzącej sie z Cuzco oraz dawna świątynia słońca - Coricancha. Następnie transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 90 USD) wycieczka do Świętej Doliny Inków. To wyjątkowe miejsce w historii Inkaskiej, charakteryzuje się niezwykle żyzną ziemią i wspaniałymi krajobrazami. Staniemy oko w okoz kondorem w Sanktuarium Zwierząt, przyjrzymy się alpakom, lamom i wikuniom a także zwiedzimy inkaskie ruiny w Pisaq. Bedzie też czas natarg z pamiątkami i lokalnymiprzysmakami. Wieczorem kolacja i nocleg w Cuzco.

Dzień 9

Po śniadaniu dwugodzinny przejazd na stację kolejową Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu (pociąg jedzie ok.1,5 godz.), jednego z SIEDEMIU CUDÓW ŚWIATA (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Zobaczymy skalną Świątynię Trzech Okien i Słoneczne Obserwatorium. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do La Paz. Po przylocie zwiedzanie La Paz, największego miasta Boliwii i najwyżej na świecie położonej stolicy (3200 - 4050m n.p.m.). Zostało wybrane w prestiżowym konkursie na Siedem Cudów Świata w kategorii: miasta. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, katedrę, Gmach Rządu i Kongresu. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Obiad. Transfer do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 80km). Wieczorem dla chętnych wieczór z folklorem boliwijskim (dodatkowo płatne ok. 45 USD).

Dzień 11

Po śniadaniu przelot do Uyuni na zwiedzanieSalar de Uyuni. Turyści z całego świata przyjeżdżają do Boliwii oglądać ten cud natury. Ta największa "solniczka" świata, leżąca na wysokości 3653m. n.p.m, to niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze ok. 10 000km? i średnicy ok. 200km. Salar znajduje się w sercu płaskowyżu Altiplano, otaczają go wulkany. Na solnisku znajduje się kilka wysp, w tym słynna wyspa 500 letnich kaktusów. Pustynię w porze suchej pokrywają charakterystyczne hexagony, przypominające plaster miodu, natomiast po deszczu pustynia staje się błękitno - białym lustrem z efektem fatamorgana. To absolutnie wyjątkowe i magiczne miejsce zaliczane jest do najpiękniejszych krajobrazów na ziemi. Wyjątkową pamiątką z Salaru są niewątpliwie zdjęcia z perspektywą. Zwiedzanie pustyni tradycyjnie odbywa się jeepami a w naszym przypadku część przejażdżki odbędzie się na rowerach. W pierwszej kolejności przejedziemy w kierunku Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX - XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal towarowy oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie wiedziemy na solnisko i po drodze zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy oraz pomnik Dakaru. Podczas tego dnia lunch w formie biwaku wśród nie kończącej się scenerii białego solniska. Zakwaterowanie w Uyuni, nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu przelot do La Paz, kontynuacja zwiedzania pięknych widoków z okien wagoników zwanych tutaj Mi teleferico. Z uwagi na znacznie pofałdowanie terenu oraz fakt, iż duża część mieszkańców dojeżdża do pracy w La Paz z pobliskiego El Alto, system drogowy metropolii na początku XXI wieku był całkowicie niewydolny. Problem ten rozwiązała sieć kolei gondolowych- nowatorski na skalę światową system transportu publicznego. Długość wszystkich linii to prawie 35km. Tego dnia będziemy mieli okazje zobaczyć miasto z lotu ptaka korzystając z Mi Teleferico zwanym wiszącym metrem La Paz. Po południu, obiadokolacja i czas wolny na odpoczynek. Dla chętnych wieczór z Cholitas (dodatkowo płatne ok. 50 usd), Cholity, czyli Boliwijki ubrane w tradycyjne stroje, których wygląd różni się w zależności od regionu Boliwii, który zamieszkują. Do typowych elementów stroju należą koronkowe, wielowarstwowe spódnice, różnokolorowe chusty przewieszone na plecach oraz meloniki. Walki cholitas (kobiety z ludu Ajmara)są bardzo popularne w całej Boliwii.

Dzień 13

Ranoprzejazd na główny przystanek, rozpoczynający trasę rowerową zwaną Drogą Śmierci. W pięknej scenerii górskiej zjemy śniadanie a następnie zostaniemy poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa i dostaniemy pełne wyposażenie potrzebne do zjazdów górskich (strój, rękawiczki, kaski i rowery). Zjazd zaczyna się na wysokości około 4700m.n.p.m. pierwsza część przejazdu to rozgrzewka, podczas której będziemy jechać w przepięknej scenerii drogą asfaltową. Po około 20km zaczniemy nasz główny zjazd, wśród górskiej scenerii i po drodze szutrowej. Mimo iż nazwa trasy nie zachęca, to rocznie przyciąga tysiące turystów, pragnących zobaczyć na własne oczy piękno górskiego szlaku i poczuć trochę adrenaliny podczas zjazdu rowerowego. Po zakończeniu zjazdu obiad i chwila relaksu, następniepowrót do La Paz na nocleg.

Dzień 14

Śniadanie, przelot do Limy. Czas wolny nazakup pamiątek i chwilę odpoczynku po aktywnie spędzonym czasie. Wieczorem dla chętnych wyjście na spektakl fontann (dodatkowo płatne ok. 25 usd). Spektakl odbywa się w Park de la Reserva, który po zmroku zamienia się w niezapomniany pokaz z wykorzystaniem wody, świateł i muzyki. Circuito Magico del Agua (Magiczny Wodny Cyrk) trafił nawet do księgi rekordów Guinnessa jako największy tego typu obiekt na świecie. Nocleg w Limie.

Dzień 15

Śniadanie a następnie transfer na lotnisko i przelot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Uwagi do programu

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Limy oraz z Limy do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje albo lunch/lunch box), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych wydatków osobistych. Koszt udziału w programie (w tym bilety wstępu) to420 USD/os + ok. 60 USD/os na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

Uwaga! Prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella najpóźniejna 14 dni przed wylotem

META Description

Lima i Machu Picchu • ,, peruwiańskie Galapagos,, kąpiel z lwami morskimi • rafting po rzece Chili i trekking w Kanionie Colca • Sandoarding na Atacamie • La Paz widziane z okien teleferico • salar Uyuni -słynny pomnik Dakar • lamy, alpaki, wikunie, kondory • wieczór z Cholitas • rowerem po Drodze Śmierci

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
27°C
Temperatura w nocy
20°C
Temperatura wody
24°C
Liczba godzin słonecznych
4

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty trwające powyżej 8 h są zawieszone do 6 stycznia 2021 r.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.