Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPeruPeru - Boliwia
Polska otwiera granice

Peru - Boliwia

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK562713

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

396
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

09.11.2020 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
09.11.2020 Poniedziałek
LIMLima

Powrót

20.11.2020 Piątek
LIMLima
20.11.2020 Piątek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK562713Organizator: Logos Tour

Kraj

Peru - Boliwia

Dzień 1

LIMA (Peru)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Powitalny napój pisco sour.

Dzień 2

Lima - Cuzco - Moray - Maras - Pisac

Przejazd na lotnisko w Limie. Przelot do Cuzco. Przejazd do Valle Sagrado (Świętej Doliny). Po drodze postój w Moray, ciekawym miejscu archeologicznym w Valle Sagrado. Warte zobaczenia ogromne tarasy koncentryczne, które były używane przez Inków jako laboratorium rolnicze. Następnie wizyta w kompleksie salin w Maras, w których produkowana jest najdrobniejsza na świecie sól - Sal de Maras. Obiad. Przejazd do miejscowości Pisac. Wizyta w sklepie z rękodziełem Awanakancha, gdzie można również zobaczyć okazy lokalnej fauny. W Pisac można odwiedzić różnobarwny rynek i poczuć urok Andów. Przejazd do hotelu. Powitalna herbata z liści koki - Mate de coca.

Dzień 3

Ollantaytambo - Machu Picchu - Cuzco

Przejazd do Ollantaytambo, wojskowego, religijnego i rolniczego centrum Inków, zbudowanego na szczycie góry. Można tam podziwiać wąskie uliczki wioski o tej samej nazwie wraz z kanałami niezmienionymi od czasów Imperium Inków. Następnie wycieczka pociągiem do Machu Picchu. Po przyjeździe do miasta Aguas Calientes przejazd autobusem do stanowiska archeologicznego Machu Picchu, gdzie można przeżyć wspaniałe chwile, których nie da się zapomnieć. Odkrywanie tego Nowego Cudu Świata. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie, odpoczynek lub chwilę zadumy. Powrót do Aguas Calientes, a następnie do Cuzco. W czasie wycieczki obiad. Po przyjeździe do hotelu powitalna herbata Mate de coca.

Dzień 4

Cuzco

Zwiedzanie Cuzco - dawnej stolicy imperium Inków, żywego przykładu mieszanki kultury andyjskiej i hiszpańskiej. Zwiedzanie Świątyni Koricancha, starożytnego pałacu Inków i głównego miejsca kultu Boga Słońca. Następnie wizyta na Rynku Głównym i zwiedzanie katedry. Po drodze postój w punkcie widokowym San Cristobal, skąd można podziwiać piękny widok na miasto. Przejazd na teren pozostałości olbrzymiej fortecy Sacsayhuaman; Qenqo, Puca-Pucara, Tambomachay. Kolacja i występy folklorystyczne w lokalnej restauracji.

Dzień 5

Cuzco - Andahuaylillas - Puno

Przejazd do Puno. Po drodze można podziwiać wspaniałą scenerię. Pierwszym punktem programu jest wizyta w miasteczku Andahuaylillas, gdzie w niepozornym, choć bardzo cennym kościele z XVII wieku znajdują się przepiękne organy ozdobione postaciami aniołów i cherubinów. Dalej zwiedzanie ruin w Racchi, znanych jako "Świątynia Boga Wiracocha". Ostatnim przystankiem przed powrotem do Puno będzie La Raya, najwyższy punkt na drodze między Cusco i Puno, skąd można wykonać wspaniałe zdjęcia. Obiad. Po przyjeździe do Puno w hotelu powitalna herbata Mate de coca.

Dzień 6

PUNO - COPACABANA (Boliwia)

Przejazd z Puno do miasteczka Copacabana nad brzegiem jeziora Titicaca. Po drodze wizyta w wiosce Chucuito, znanej z posążków fallicznych umieszczonych w miejscowej świątyni. Postój w wiosce Pomata, gdzie znajduje się kościół dominikanów z oknami z przezroczystego alabastru. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego będącego głównym celem pielgrzymek w Boliwii. Obiad. Nocleg w Copacabana.

Dzień 7

Wyspa Słońca - Wyspa Księżyca - La Paz

Wycieczka statkiem po jeziorze Titicaca na Wyspę Księżyca i do ruin inkaskiej świątyni Inak Uyu. Następnie zwiedzanie ruin Chincana i Świętej Skały. Przypłynięcie na Wyspę Słońca do Huacani na Aptapi, czyli typowy obiad w górach. Przejście pieszo przez Yumani, po drodze schody Inków i źródło Wody Wiecznej Młodości. Powrót do Copacabana. Przejazd do La Paz.

Dzień 8

La Paz - Księżycowa Dolina

Zwiedzanie La Paz - miasta będącego siedzibą władz Boliwii - położonego w wysokogórskiej kotlinie na wysokości od 3200 do 4050m n.p.m. Na trasie objazdu nowoczesne centrum, kościół św. Franciszka z XVII w., uliczka zwana targiem czarownic, gdzie można kupić magiczne rekwizyty zaklinające choroby, wykonane przez Indianki bajecznie kolorowe tkaniny, szale, chusty czy wełniane torby. Wjazd na punkt widokowy Qulli Qulli. Przejazd do pobliskiej Valle de la Luna (Księżycowej Doliny), w której gęsta sieć głębokich wąwozów tworzy księżycowy krajobraz. Obiad. Po południu czas wolny na indywidualny spacer po mieście. Możliwość przejażdżki kolejką linową, która łączy La Paz z położonym na wysokości 4100m n.p.m. miastem El Alto.

Dzień 9

La Paz - Tiahuanaco

Wyjazd z La Paz w kierunku Puno. Po drodze zwiedzanie pozostałości tajemniczego miasta Tiahuanaco z III w. p.n.e., największego ośrodka kultury andyjskiej z czasów prehistorycznych. Obiad. Przekroczenie granicy boliwijsko-peruwiańskiej w Desaguadero. Przejazd na nocleg.

Dzień 10

LIMA

Przejazd na lotnisko Juliaca, przelot do Limy. Zwiedzanie kolonialnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO - m.in. Plaza Mayor (w okazałym pałacu mieści się siedziba prezydenta), katedra (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro), klasztor św. Franciszka i katakumby. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, skąd wyjeżdża kolej po trasie zaprojektowanej w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Obiad. Zwiedzanie Muzeum Złota Peru, gdzie w wielkim, podziemnym skarbcu przechowuje się bogate zbiory, m.in. unikalne przedmioty i biżuteria ze złota znalezione podczas wykopalisk archeologicznych.

Dzień 11

LIMA

Czas wolny, który można wykorzystać na ostatnie zakupy, spacer nad Oceanem Spokojnym czy fakultatywną wizytę w Muzeum Larco, które słynie z kolekcji ceramiki erotycznej czasów prekolumbijskich (wstęp dodatkowo płatny). Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 12

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przeloty wewnętrzne,

• przejazdy autokarem/mikrobusem, motorówką,

• przejazd pociągiem na Machu Picchu z poczęstunkiem,

• 10 noclegów; zakwaterowanie w dogodnie położonych hotelach 3/4, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1750 PLN,

• 10 śniadań, 9 obiadów (3 dania + napój),

• 1 kolacja z występem zespołu folklorystycznego na starym mieście w Cuzco,

• 1 x powitalny napój Pisco sour,

• 3 x powitalna herbata Mate do coca,

• opiekę polskiego pilota,

• usługi lokalnych przewodników,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.

• Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 180 USD.

• Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

09.11 - 20.11.2020, 11300.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
22°C
Temperatura w nocy
16°C
Temperatura wody
20°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Paszporty

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Wizy

Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Peru do 26 kwietnia 2020 r.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00