Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPeruPeru - Boliwia

Peru - Boliwia

Kod oferty: WAK633221

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

560
za wycieczkę

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK633221

Kraj

Peru - Boliwia

Dzień 1

LIMA (Peru)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu.

Dzień 2

Lima - Paracas - Islas Ballestas

Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na wyspy Ballestas (bywają nazywane "Małe Galapagos"), gdzie znajdują się ogromne kolonie egzotycznych ptaków (m.in. głuptaki, kormorany, pingwiny Humboldta, pelikany) oraz lwów morskich. Przy dobrej pogodzie krótka wizyta w oazie Huacachina. Przejazd na płaskowyż Nazca. Postój przy wieży z widokiem na słynne linie Nazca, skąd można dojrzeć rysunki ręki i drzewa. Kolacja.

Dzień 3

Nazca - Arequipa

Dla chętnych fakultatywny przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (ok. 120 USD przy min. 10 osobach). Tajemnicze linie tworzące rysunki zwierząt i figury geometryczne widać z góry w całej okazałości tylko z awionetki. Są doskonale zachowane, więc trudno uwierzyć, że zaczęto je żłobić w kamienistej powierzchni pustyni około dwa tysiące lat temu. Przejazd do miasta Arequipa Drogą Panamerykańską, malowniczą trasą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Po drodze obiad.

Dzień 4

Arequipa

Zwiedzanie Arequipy, drugiego co do wielkości miasta Peru zwanego "Białym Miastem". Arequipa leży na wysokości ponad 2300m n.p.m., u podnóża malowniczego stożka wulkanu El Misti (5822m n.p.m.). Zwiedzanie centrum miasta - słynny klasztor św. Katarzyny, Plaza de Armas, jeden z najpiękniejszych placów w Peru, katedra, kościół La Compania w stylu kolonialnym. Wjazd na punkty widokowe Carmen Alto i Yanahuara, skąd pięknie widać miasto i wulkany Misti, Chachani oraz Pichu Pichu. Obiad. Czas wolny. Spacer po mieście, czas na zakupy wyrobów z wełny alpaki, np. kolorowe swetry, szale, poncho, płaszcze. Dla chętnych wizyta w muzeum Santuarios Andinos, gdzie można podziwiać doskonale zachowaną mumię inkaskiej księżniczki.

Dzień 5

Arequipa - Kanion Colca

Przejazd doliną rzeki Colca, gdzie znajduje się jeden z najgłębszych na świecie kanionów (do 3200m głębokości), wcinający się w Andy na długości prawie 100km; odkryty dla świata w 1981 r. przez wyprawę polskich kajakarzy. Okoliczne wiecznie ośnieżone szczyty, mają wysokość ponad 6 tys. m n.p.m. Po drodze wiele malowniczych wiosek peruwiańskich górali, stada pasących się lam, alpak i wikunii. Krótka wizyta w Chivay. Przyjazd do hotelu. Obiad. Dla chętnych przejazd do malowniczo położonych źródeł geotermalnych (kąpiel w łaźniach z naturalnie gorącą wodą).

Dzień 6

Kanion Colca - Puno

Wcześnie rano wyjazd na punkt widokowy - Krzyż Kondorów, skąd widać kanion Colca w całej okazałości. Obserwacja lotu królewskich ptaków - kondorów. Po drodze postoje w najbardziej malowniczych punktach widokowych oraz krótka wizyta w uroczej wiosce Maca. Obiad. Przejazd do Puno, miasta leżącego na brzegu owianego legendami Inków jeziora Titicaca, położonego na wysokości ponad 3800m n.p.m.

Dzień 7

PUNO - LA PAZ (Boliwia)

Przejazd do La Paz. Po drodze wizyta w wiosce Chucuito, znanej z posążków fallicznych umieszczonych w miejscowej świątyni. Postój w wiosce Pomata, gdzie znajduje się kościół dominikanów z oknami z przezroczystego alabastru. Przekroczenie granicy peruwiańsko-boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzanie pozostałości tajemniczego miasta Tiahuanaco z III w. p.n.e., największego ośrodka kultury andyjskiej z czasów prehistorycznych. Obiad. Przed dojazdem do La Paz (w miarę możliwości) postój, by z góry podziwiać niezapomniany widok leżącego w kotlinie miasta oraz górującego nad nim szczytu Illimani o wysokości 6438m n.p.m.

Dzień 8

La Paz

Zwiedzanie La Paz - miasta będącego siedzibą władz Boliwii - położonego w wysokogórskiej kotlinie na wysokości od 3200 do 4050m n.p.m. Na trasie objazdu nowoczesne centrum, kościół św. Franciszka z XVII w., uliczka zwana targiem czarownic, gdzie można kupić magiczne rekwizyty zaklinające choroby, wykonane przez Indianki bajecznie kolorowe tkaniny, szale, chusty czy wełniane torby. Wjazd na punkt widokowy Qulli Qulli. Przejazd do pobliskiej Valle de la Luna (Księżycowej Doliny), w której gęsta sieć głębokich wąwozów tworzy księżycowy krajobraz. Obiad. Po południu czas wolny na indywidualny spacer po mieście. Możliwość przejażdżki kolejką linową, która łączy La Paz z położonym na wysokości 4100m n.p.m. miastem El Alto.

Dzień 9

COPACABANA - PUNO (Peru)

Wyjazd z La Paz do Puno. Przeprawa motorówkami przez jezioro Titicaca i dojazd do miasteczka Copacabana. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego będącego głównym celem pielgrzymek w Boliwii. Przekroczenie granicy z Peru. Wycieczka na pływające wyspy Uros, na których w chatkach zbudowanych z trzciny totora od czterech wieków żyją Indianie z plemienia Uru. Spacer po jednej z wysp. Możliwość kupna pamiątek wykonanych z tej trzciny, gęsto porastającej brzegi jeziora. Przyjazd do Puno. Kolacja.

Dzień 10

Sillustani - Andahuaylillas - Cuzco

Wyjazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie cmentarzyska w miejscowości Sillustani. Znajdują się tam grobowe kurhany w kształcie wież, w których mieszkańcy tych okolic, lud Collas, a później Inkowie, chowali zmarłych. Postój na przełęczy La Raya, skąd można zobaczyć górę Chimboya (6110m n.p.m.) i początek świętej rzeki Inków Urubamby. Obiad. Zwiedzanie świątyni boga Viracocha w Raqchi (hiszp. Racchi), która była niegdyś największą przykrytą dachem budowlą w całym królestwie Inków. Następnie przejazd do Andahuaylillas, gdzie stoi kościół z czasów kolonialnych, nazywany "Kaplicą Sykstyńską Andów" ze względu na bogato zdobione wnętrze. Przyjazd do leżącego na płaskowyżu Cuzco.

Dzień 11

Ollantaytambo - Machu Picchu - Cuzco

Całodzienna wycieczka do zapierającego dech w piersiach Machu Picchu. Po drodze zwiedzanie ruin twierdzy Inków w Ollantaytambo. Przejazd pociągiem wzdłuż rzeki Urubamba, meandrującej pośród wysokich gór i klifów. Zwiedzanie jednego z siedmiu nowych "cudów świata" - Machu Picchu, które zostało odkryte dopiero w 1911 r. przez amerykańskiego naukowca Hirama Binghama. Inkowie na własnych barkach wnosili żyzną glebę z urodzajnych dolin i budowali tarasy uprawne, a z materiału skalnego domy, świątynie i obserwatorium astronomiczne, wszystko poprzecinane systemem kanałów wodno-drenażowych. Obiad lub kolacja w zależności od godzin przejazdu pociągiem u stóp magicznego miasta Inków. Powrót do Cuzco.

Dzień 12

Valle Sagrado - Chinchero - Maras - Cuzco

Wycieczka do malowniczo wijącej się wśród gór Valle Sagrado (Świętej Doliny), którą płynie rzeka Urubamba. Przejazd do Chinchero, wioski w stylu kolonialnym, gdzie zapoznamy się z tradycyjnymi technikami wyrobu tekstyliów. Następnie przy sprzyjających warunkach pogodowych zwiedzanie urokliwych solanek w Maras, gdzie od wieków nieprzerwanie kontynuowana jest produkcja soli dzięki budowie setek tarasów na zboczach doliny. Po drodze postój w Pisac, niewielkiej wsi w Andach, zamieszkanej już w czasach Inków. Na gwarnym bazarze w dni targowe można spotkać Indian z lamami, kupić kolorowe czapki, szale, rękawiczki, poncha z wełny lamy i alpaki, suszone liście koki, zioła oraz ceramiczne naczynia. W czasie wycieczki obiad w restauracji położonej w pięknej scenerii rzeki Urubamba. Powrót do Cuzco.

Dzień 13

Cuzco

Zwiedzanie Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków - Plaza de Armas, katedra, kompleks świątynny Coricancha. Przejazd na teren pozostałości olbrzymiej fortecy Sacsayhuaman; Qenqo, Puca-Pucara, Tambomachay. Czas wolny w jednym z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Kolacja połączona z występami zespołu folklorystycznego.

Dzień 14

LIMA

Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Zwiedzanie kolonialnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO - m.in. Plaza Mayor (w okazałym pałacu mieści się siedziba prezydenta), katedra (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro), klasztor św. Franciszka i katakumby. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, skąd wyjeżdża kolej po trasie zaprojektowanej w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Obiad w trakcie wycieczki. Zwiedzanie Muzeum Złota Peru, gdzie w wielkim, podziemnym skarbcu przechowuje się bogate zbiory, m.in. unikalne przedmioty i biżuteria ze złota znalezione podczas wykopalisk archeologicznych.

Dzień 15

LIMA

Czas wolny, który można wykorzystać na ostatnie zakupy, spacer nad Oceanem Spokojnym czy fakultatywną wizytę w Muzeum Larco, które słynie z kolekcji ceramiki erotycznej (50 USD - realizacja przy min. 10 osobach, uzależnione od liczby uczestników). Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 16

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przelot wewnętrzny,

Przejazdy autokarem/mikrobusem, motorówką,

Przejazd pociągiem na Machu Picchu z poczęstunkiem,

14 noclegów; zakwaterowanie w dogodnie położonych hotelach 3/4, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2100 PLN,

14 śniadań; 10 obiadów i 3 kolacje (3 dania + napój), w tym;

1 kolacja z występem zespołu folklorystycznego na starym mieście w Cuzco,

Dodatkowo w dniu 11. obiad lub kolacja,

1 x drink powitalny,

6 x koktajl pisco sour,

Opiekę polskiego pilota,

Usługi lokalnych przewodników,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych - imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.

Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 200 USD.

Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

11.09 - 26.09.2021, 12990.00 PLN08.10 - 23.10.2021, 12990.00 PLN05.11 - 20.11.2021, 12990.00 PLN12.11 - 27.11.2021, 12990.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 11.09.2021
WAWWarszawa - Chopin
LIMLima

Powrót

Niedziela, 26.09.2021
LIMLima
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

20°C
15°C
19°C
7

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty trwające powyżej 8 h są zawieszone do 6 stycznia 2021 r.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.