Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPeruPeru - Ekwador - Kolumbia
Polska otwiera granice

Peru - Ekwador - Kolumbia

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK573334

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

627
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

03.11.2020 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
03.11.2020 Wtorek
LIMLima

Powrót

21.11.2020 Sobota
BOGBogota
21.11.2020 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK573334Organizator: Logos Tour

Kraj

Peru - Ekwador - Kolumbia

Dzień 1

LIMA (Peru)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Ameryki Południowej. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 2 noce).

Dzień 2

LIMA

Zwiedzanie Limy. Stara, kolonialna dzielnica, m.in. Plaza Mayor (w okazałym pałacu mieści się siedziba rządu), katedra, klasztor św. Franciszka i katakumby. Obiad. Zwiedzanie Muzeum Larco Herrera (sala złota, ceramika prekolumbijska, mumie).

Dzień 3

Lima - Huaraz

Wczesny wyjazd na północ, w kierunku twierdzy starożytnego państwa Chimu - Paramongi. Następnie przejazd do miasta Casma, aby zwiedzić jedno z najstarszych stanowisk archeologicznych na terenie Peru. Postój przy świątyni pochodzącej z 1600 r. p.n.e., ozdobionej płaskorzeźbami, na których przedstawiono wojowników i okrutnie torturowanych jeńców. Przejazd na nocleg do Huaraz położonego u stóp Cordillera Blanca, z najwyższym szczytem Peru - Huascaran (6768m n.p.m.). Kolacja. Zakwaterowanie (na 2 noce).

Dzień 4

Huaraz - Chavin De Huantar

Całodniowa wycieczka do matecznika kultur południowoamerykańskich - Chavin de Huantar. Najstarszy odkryty do tej pory zespół budowli kultowych z podziemnymi pomieszczeniami o tajemniczym przeznaczeniu pochodzi z IX w. p.n.e. Droga przejazdu prowadzi przez majestatyczne góry. Obiad. Powrót na nocleg do Huaraz.

Dzień 5

Trujillo

Przejazd do Trujillo słynną Drogą Panamerykańską. Po drodze posiłek (lunch box). Postój przy imponującym kanionie Pato. Po przyjeździe do Trujillo spacer po Plaza de Armas. Kolacja.

Dzień 6

Trujillo - Chiclayo

Zwiedzanie pozostałości największego na świecie miasta z gliny - słynnego Chan Chan, budowanego od IX wieku przez Indian kultury Chimu. Przejazd w okolice Trujillo, gdzie można podziwiać pozostałości świątyń Huaca la Esmeralda i Huaca Arco Iris z dobrze zachowanymi ornamentami na murach. Przejazd do gigantycznej piramidy Huaca de la Luna, z pięknymi, kolorowymi malowidłami. Obiad. Wyjazd w kierunku Chiclayo na nocleg.

Dzień 7

Sipan - Tucume

Przejazd do Sipan - miejsca, gdzie dokonano najcenniejszego odkrycia na terenie kontynentu - kompleksu grobowego władców z cywilizacji Sipan. Obiad. Po południu zwiedzanie rozległego kompleksu archeologicznego Tucume - ruiny miasta ludu Chimu.

Dzień 8

Tumbes - Lambayeque

Przejazd do miejscowości Lambayeque i zwiedzanie nowoczesnego Muzeum Grobów Królewskich, w którym znajduje się pochówek Lorda z Sipanu, ze skarbami wydobytymi z jego grobu. Przejazd do Tumbes. Po drodze obiad.

Dzień 9

CUENCA (Ekwador)

Przekroczenie granicy z Ekwadorem. Przejazd do najpiękniejszego miasta Ekwadoru - Cuenca. Zwiedzanie miasta, które leży na wysokości 2535m n.p.m., w południowych Andach. W historycznym centrum znajduje się wiele kościołów, domy w stylu kolonialnym z drzwiami wejściowymi rzeźbionymi w drewnie. Wizyty w kilku zabytkowych świątyniach - Nowa Katedra z marmurową fasadą oraz kilka kościołów w stylu inspirowanym gotykiem o strzelistych wieżach. Niektóre kościoły w czasach panowania Hiszpanów zostały zbudowane z kamieni pochodzących z rozebranych świątyń inkaskich w Tomebamba. Spacer po starym mieście - plac główny i park Calderon, stara i nowa katedra, targ kwiatowy El Carmen, kościoły św. Franciszka i św. Dominika, Muzeum Archeologiczne oraz wytwórnia słynnych kapeluszy typu panama. Wejście na punkt widokowy Turi. Kolacja.

Dzień 10

Ingapirca - Ambato

Przejazd na północ do Ingapirca. Zwiedzanie najcenniejszych w Ekwadorze zabytków kultury inkaskiej, nad którymi górują pozostałości Świątyni Słońca. Miejsce otoczone jest murami pochodzącymi z XV wieku na szlaku łączącym Quito z Cuzco. Przejście do stanowisk archeologicznych. Następnie zwiedzanie lokalnego muzeum ze znalezionymi naczyniami z ceramiki i metalu. Obiad. Przejazd przez malownicze, wulkaniczne krajobrazy. Po drodze widok na najwyższą górę Ekwadoru - Chimborazo (6268m n.p.m.). Dojazd do Ambato.

Dzień 11

Banos - Quito

Wizyta w Banos. Przejazd słynną aleją Wulkanów w kierunku Quito. Postój nad jeziorem Yambo w wiosce Indian Salasaca, na targu wyrobów indiańskich. Przyjazd do Quito. Po drodze obiad.

Dzień 12

Quito

Quito to jedno z najwyżej położonych miast na świecie - 2900m n.p.m. Zwiedzanie katedry św. Franciszka i kościoła San Agustin. Przejazd do La Compania de Jesus, barokowej świątyni o pięknie zdobionej fasadzie - na pozłocenie środkowej nawy zużyto siedem ton złota. Wjazd na 200-metrowe wzgórze Panecillo, na którego szczycie stoi posąg Dziewicy z Quito. Przejazd na północ, do Mitad del Mundo (Środek Świata), gdzie na linii równika stoi monument wskazujący strony świata. Obiad. Czas wolny.

Dzień 13

PASTO (Kolumbia)

Wyjazd na północ. Postój na równiku i dotarcie do granicy z Kolumbią. Obiad. Przejazd na nocleg w okolicy miasta Pasto, leżącego u podnóża wulkanu Galeras. Po drodze zwiedzanie bazyliki Las Lajas (Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej Na Skałach), jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Ameryce Południowej.

Dzień 14

Popayan

Przejazd do Popayan. Zwiedzanie najpiękniejszego kolonialnego miasta w Kolumbii. Spacer po uliczkach, przy których znajdują się dobrze zachowane domy z XVII-XIX wieku. Symbolem miasta jest wieża zegarowa z XVII wieku, stojąca obok katedry. Poza zabytkowymi kościołami w centrum podziwiać można zabytkowy most Humilladero, którego mocna konstrukcja wytrzymała liczne trzęsienia ziemi. Kolacja.

Dzień 15

Isnos - San Agustin

Przejazd do San Agustin. Po drodze postój w Isnos Archeological Park z kamiennymi postaciami. Następnie podziwianie wodospadu Mortino. Kolacja z występem folklorystycznym.

Dzień 16

San Agustin

Zwiedzanie San Agustin - największej atrakcji archeologicznej Kolumbii. Na obszernym terenie parku archeologicznego stoją setki posągów związanych z lokalnymi wierzeniami (np. mityczne zwierzęta), przedstawione zarówno abstrakcyjnie, jak i realistycznie. Obok nich można podziwiać megalityczne rzeźby przypominające sylwetki ludzkie. Powstały one w okresie I-VIII w. n.e. Kolacja.

Dzień 17

Neiva - Bogota

Transfer do Neiva. Po drodze kanion Pericongo. Następnie postój i degustacja korzennych krakersów zwanych Achiras. Spacer do jednego z najstarszych drzew w Kolumbii - Ceiba de la Libertad oraz do oryginalnej nowoczesnej rzeźby Cacica gaitana, ustawionej na cześć rdzennego, prekolumbijskiego ludu Yalcón. Obiad. Następnie przelot do Bogoty.

Dzień 18

Bogota

Zwiedzanie kolonialnej Bogoty. Przejazd na plac Bolivara, który jest centralnym punktem starego miasta. Otacza go wiele historycznych budynków. W pobliżu - neoklasycystyczna siedziba parlamentu - Capitolio Nacional, Pałac Sprawiedliwości, gmach Alcadia - siedziba burmistrza Bogoty. Zwiedzanie Muzeum Złota, które posiada jedną z najcenniejszych tego typu kolekcji na świecie. Znajduje się w nim ponad 30 tysięcy cennych eksponatów. Ekscytujący wjazd kolejką linową na wzgórze Monserrate, podziwianie zachwycającej panoramy miasta. Następnie transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 19

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przelot wewnętrzny,

• przejazdy autokarami/mikrobusami,

• 17 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3300 PLN,

• 17 śniadań, 10 obiadów, 1 lunch box, 6 kolacji w tym - kolację z występem folklorystycznym w San Agustin,

• bilety wstępu w Ekwadorze i Kolumbii,

• opiekę polskiego pilota,

• usługi lokalnych przewodników,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 3 strony wolne.

• Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 60 USD.

• Na bilety wstępu w Peru należy przeznaczyć ok. 50 USD.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

03.11 - 21.11.2020, 17900.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
22°C
Temperatura w nocy
16°C
Temperatura wody
20°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Paszporty

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Wizy

Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Peru do 26 kwietnia 2020 r.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00