Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKazachstanPielgrzymka do Kazachstanu

Pielgrzymka do Kazachstanu

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK635755
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

455
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

15.03.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
16.03.2021 Wtorek
TSEAkmola

Powrót

27.03.2021 Sobota
TSEAkmola
27.03.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK635755Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa biletowo-bagażowa i wylot samolotem rejsowym do Nur-Sułtan w Kazachstanie.

DZIEŃ 2. NUR-SUŁTAN

Przylot do Nur-Sułtan (dawniej Astana), transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek. Zwiedzanie meczetu Chazret Sultan, Bajterek - ponad 100-metrowa wieża widokowa i monument ze złotą kulą o średnicy 22metrów będąca symbolem opowieści o mitycznym ptaku szczęścia Samruk, Synagoga Bejd Rachel Chabad Liubawicz. Nastepnie nawiedzimy Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (siedziba arcybiskupa - Tomasza Pety), w którym celebrował mszę Jan Paweł II. Kolejnymi punktami programu będą Pałac Pokoju i Zgody, Park Stołeczny, Muzeum Pierwszego Prezydenta. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3. NUR-SUŁTAN - KOKCZETAW - OZIORNOJE - BOROWOJE (600km)

Poranny wyjazd z hotelu (pakiet śniadaniowy) przejazd pociągiem elektrycznym Nur-Sułtan - Kokczetaw (6.13-11.12) i dalej autobusem (96km) do miejscowości Oziornoje - nawiedzimy Sanktuarium Dziewicy Maryi - Królowej Świata, msza święta, obiad w domu parafialnym. Oziornoje to wieś założona w czerwcu 1936 r. przez polskich zesłańców wysiedlonych z kresów wschodnich. W Oziornym znajduje się klasztor Sióstr Karmelitanek. W marcu 1941 roku miał tu miejsce tzw. cud ryb, kiedy to nagle rozmarzająca ziemia utworzyła jezioro, w którym pojawiła się wielka liczba ryb, dzięki którym polscy zesłańcy uniknęli tragicznego głodu. W 1997 roku postawiono tu figurę Matki Bożej (poświęconą przez Jana Pawła II w 2001 roku). Przejazd do Borowoje (180km), zakwaterowanie w domu wypoczynkowym, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4. BOROWOJE

Msza święta, śniadanie. Czas wolny w miejscowości wypoczynkowej Borowoje, zwanej Kazachską Szwajcarią. Lunch w domu wypoczynkowym. Na kolację - narodowe kazachskie danie którym jest beszbarmak (mięso przygotowane z makaronem krojonym w szerokie plastry) i kumys - napój zrobiony z mleka klaczy. Nocleg w domu wypoczynkowym.

DZIEŃ 5. BOROWOJE - SZCZUCZIŃSK - KARAGANDA (500km) (nocny pociąg)

Śniadanie. Spacer po kurorcie. Nawiedzenie Sanktuarium Królowej Rodzin w mieście Szczuczińsk. Msza święta. Obiad, kolacja w domu wypoczynkowym. Czas wolny. Późnym wieczorem wyjazd pociągiem do Karagandy. Noc w pociągu.

DZIEŃ 6. KARAGANDA

Rano przyjazd do Karagandy. Zakwaterowanie w hotelu. Śniadanie. Karaganda jest siedzibą założonego w 1994 roku Związku Polaków w Kazachstanie, tu również znajduje się siedziba katolickiej diecezji karagandyjskiej.

Zwiedzanie miasta z nawiedzeniem Katedry Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej Matki Wszystkich Narodów (grób bł. ks. Władysława Bukowińskiego - zesłanego tu proboszcza z katedry w Łucku na Wołyniu). Msza święta. Obiad i kolacja w hotelu. Wieczorem możliwość odwiedzenia warsztatu jubilera wykonującego srebrną biżuterię w stylu tengryjskim.

DZIEŃ 7. KARGANDA - DOLINKA - SARYSZAGAN - PRIOZIERSK (550km)

Śniadanie, wyjazd do Muzeum Łagru (50km). W rejonie wsi Dolinka znajdowało się centrum karagandyjskiego obozu pracy (KarŁaga), który istniał od 1928 do 1956 roku i był jednym z największych obozów pracy (ponad 1700 tysięcy hektarów) w dawnym Związku Radzieckim. Zwiedzanie pozostałości obozu i muzeum w budynku dawnego dowództwa obozu. Obiad (suchy prowiant). Przejazd pociagiem do Saryszagan. Zakwaterowanie w hotelu w Priozersku.

DZIEŃ 8. PRIOZIERSK - AŁMATY (500km) (nocny pociąg)

Śniadanie. Zwiedzanie Priozerska - do niedawna było to zamknięte miasto wojskowe z architekturą lat 60. XX wieku. W tym rejonie znajdował się tajny poligon do prób rakiet dalekiego zasięgu. Wypoczynek na plaży nad jez. Bałchasz - dla chętnych (za dopłatą ok. 3-4 Euro) rejs motorówką po jeziorze (ok. 30min). Obiad w hotelu. Kolacja rybna i wieczór muzyczny, nocny przejazd do Ałmaty.

DZIEŃ 9. AŁMATY

Rano przyjazd do Ałmaty (do 1998 stolicy Kazachstanu), zakwaterowanie w pensjonacie w górnej części miasta.

Po śniadaniu wycieczka do wodospadów Turgen, jeziora Issyk z wizytą w muzeum w Issyk, gdzie prezentowane są eksponaty z kurhanu, w którym znaleziono tzw. Złotego Człowieka. Obiad w postaci lunch-boksów. Kolacja w pensjonacie. Nocleg.

DZIEŃ 10. AŁMATY (OKOLICE)

Wariant 1 - 60km

Ałmaty - Wielkie Jezioro Ałmatyńskie - Ałmaty (przejazd ok. 30km w jedną stronę)

Po śniadaniu wyjazd za miasto, przejazd nad wysokogórskie Wielkie Jezioro Ałmatyńskie położone na wysokości 2511m npm w Ile-Ałatauskim Parku Narodowym. Po przyjeździe - piesza wycieczka nad jeziorem. Obiad w formie lunch-boksu. W drodze powrotnej do Ałmaty wizyta w ośrodku sokolniczym "Sunkar" - pokaz ptaków drapieżnych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Wariant 2 - 450km

Ałmaty - Szaryński Park Narodowy (przejazd ok. 220km w jedną stronę)

Po śniadaniu długi przejazd do jednej z największych atrakcji przyrodniczych Kazachstanu - Kanionu Szaryńskiego położonego ok. 220km od Ałmaty. Zwany on bywa "młodszym bratem" Wielkiego Kanionu Kolorado w USA. Jest mniejszy, ale nie mniej interesujący. Znaleźć w nim można ostańce piaskowcowe i zlepieńcowe, wspaniałe łuki i kolumny. Najpiękniejszą częścią kanionu jest tzw. Dolina Zamków, w której będzie można podczas ok. 40-minutowego spaceru podziwiać wysokie ściany i przepiękne krajobrazy kanionu. Obiad w formie lunch-boksu. UWAGA - latem temperatury w kanionie sięgają 45-50 stopni, jesienią ok 30. Czas dojścia do kanionu około 1,5h. Po spacerze, powrót do Ałmaty. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11. AŁMATY - NUR-SUŁTAN (1200km) (nocny pociąg)

Śniadanie. Wycieczka krajoznawcza z wizytą w czynnym żeńskim klasztorze Iwersko-Serafimowskim i zwiedzaniem głównych atrakcji miasta - Drewnianej Katedry Wniebowstąpienia i Parku Panfilowców. Obiad w kawiarni. Wizyta w lodowisku wysokogórskim Medeu (najwyżej na świecie położone lodowisko - 1691.2m npm). Kolacja (pakiet) w pociągu Ałmaty - Nur-Sułtan. Noc w pociągu.

DZIEŃ 12. NUR-SUŁTAN

Wczesnym rankiem przyjazd do Nur-Sułtan, śniadanie i zakwaterowanie w hotelu. Wizyta w Muzeum Narodowym Republiki Kazachstanu, w tym w Sali Złota, w której prezentowane są oryginały znalezisk z Issyk. Lunch w hotelu. Wizyta w muzeum ALZHIR - kompleksie na miejscu dawnego łagru dla kobiet - żon aresztowanych i rozstrzelanych "wrogów narodu". Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13. NUR-SUŁTAN - WARSZAWA

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Polski.

Cena zawiera

Przeloty samolotem rejsowym Warszawa - Nur Sułtan - Warszawa z jedną sztuką bagażu rejestrowanego o sumie wymiarów nie przekraczającej 158 cm i wadze do 23 kg oraz jedną sztuką bagażu podręcznego nie większego niż 55 x 40 x 23 cm i wadze do 8kg, zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach / 8 noclegów w pokojach 2-os., 3 nocne przejazdy pociągami sypialnymi, 12 sniadań, 11 obiadów, 11 kolacji (niektóre posiłki w formie lunch-boxów), przejazdy i transfery autokarem, ubezpieczenie KL, NW, opiekę pilota i lokalnego przewodnika, opiekę duchową księdza, codzienną Mszę Świętą.

Cena nie zawiera

Obowiązkowej dopłaty do biletów wstępu, napiwków, usług przewodnickich i kosztów realizacji programu w kwocie 150 €/osobę płatnej na miejscu, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 PLN/osobę płatnej przy zawieraniu umowy w biurze, wydatków własnych, rejsu motorówką w Prioziersku (ok. 3-4 €)

Cena złotówkowa nie obejmuje kawy, napojów alkoholowych, rejsu motorówką w Prioziersku, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł, obowiązkowej opłaty za bilety wstępu i usługi lokalne zgodne z programem oraz napiwki w wysokości 150 €, żadnych wydatków o charakterze osobistym i usług nie opisanych w programie. Dopłaty do pokoju 1-osobowego w kwocie 80 €. Kosztu ew. wizy do Kazachstanu.

Uwagi

1. Oferta została skalkulowana dla grupy min. 20 osób pełnopłatnych.

2. Należy posiadać paszport ważny min. 6miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane do rezerwacji musza być zgodne z paszportem.

3. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe

COVID-2019

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Zgodnie z decyzją władz Kazachstanu od 30 października 2020 roku do 1maja 2021 roku zostaje tymczasowo zawieszony ruch bezwizowy (do 30 dni pobytu) dla obywateli 57 państw, w tym obywateli polskich, za wyjątkiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei i Turcji, z którymi zostały podpisane dwustronne umowy o ruchu bezwizowym dla posiadaczy paszportów narodowych.

Cudzoziemcy podróżujący do Kazachstanu z zagranicy drogą lotniczą, w tym obywatele polscy, muszą przedstawić zaświadczenie o wyniku negatywnym na COVID-19 wykonane metodą PCR wydane nie później niż 3 dni (72 godziny) przed datą przekroczenia granicy

Obywatele RP nie muszą posiadać wizy wjazdowej. Obowiązek wizowy został zniesiony przy pobytach turystycznych i biznesowych.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba

3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba

Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba

Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszystkie loty międzynarodowe do Kazachstanu są zawieszone. Lotniska zostały zamknięte.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Wymaga się paszportu z co najmniej 6-miesięcznym terminem ważności (licząc od daty planowanego wyjazdu z Kazachstanu), z co najmniej jedną wolną stroną.
Obywatele polscy udający się do Kazachstanu muszą posiadać ważną wizę. Można ją uzyskać w Ambasadzie Republiki Kazachstanu w Warszawie, a tylko w wyjątkowych przypadkach wizy mogą być wydawane w punktach konsularnych na lotnisku w Ałmaty i Astanie (w praktyce ten tryb jest stosowany rzadko, np. przy okazji konferencji międzynarodowych czy wizyt oficjalnych; i wymaga wielu formalności). Nie ma możliwości otrzymania kazachstańskiej wizy podczas przekraczania granicy na innych przejściach (kolejowych, drogowych i lotniczych).