Bardzo dobry100% poleceń
8.3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Bieszczadzka Ostoja

Kod oferty: WAK229297
Last minute
Kod oferty: WAK229297
Oferta objęta bonem turystycznym 500+

Opis oferty

Region: BieszczadyOrganizator: KarpatiaKod oferty: WAK229297

Miejscowość

Ustrzyki Dolne

Ważne!

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA UBEZPIECZENIA OD REZYGNACJI WSKUTEK ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM ORAZ KONIECZNOŚCI PODDANIA SIĘ OBOWIĄZKOWEJ KWARANTANNIE LUB IZOLACJI. O SZCZEGÓŁY ZAPYTAJ W BIURZE

Covid info!

wszystkie atrakcje na miejscu oraz udogodnienia w obiekcie i skorzystanie z nich jest uzależnione od aktualnych obostrzeń pandemicznych i przepisów dotyczacych Covid-19 - sprawdź aktualne wymogi w biurze lub u Agenta

Opis obiektu

Nowy obiekt, położony w miejscowości Hoszów przy Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej prowadzącej z Ustrzyk Dolnych do Leska.

Do dyspozycji gości

SPA &Wellness (wanna SPA z hydromasażem, łaźnia parowa oraz sauna) 60 zł/1h, sala restauracyjna (do 250 osób), kawiarnia, wiata grillowa - dla gości bezpłatna, sala bankietowa (do 150 osób) i konferencyjna (dla 40 osób, wyposażona w projektor multimedialny, ekran wysuwany, flipchart, nagłośnienie, aneks kuchenny, klimatyzacja); plac zabaw, wypożyczalnia rowerów, usługi związane z jeździectwem (jazda konna z instruktorem, przejażdżki bryczką, rajdy konne, kuligi konne.

Zakwaterowanie

Dysponuje 46miejscami noclegowymi: 1 x 1 os. pokój, 11 x 2 os. pokoje, wszystkie z możliwością jednej dostawki w formie fotela rozkładanego; wszystkie z łazienkami (prysznic, suszarka, ręczniki), TV LCD; 2 apartamenty rodzinne dwupokojowe wyposażone w sofę, fotele, stół, TV, osobną toaletę; 2 pokoje typu studio 2+2 - wyposażone w łóżko małżeńskie oraz dwa łóżka jednoosobowe.

Wyżywienie

1 lub 2 posiłki dziennie.

W cenie każdego pobytu

Parking oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu.

W cenie pakietu wielkanoc/2-5.04.21/

2 posiłki dziennie tym w tym uroczyste śniadanie Wielkanocne oraz regionalna biesiada, zabawa integracyjna, koszyczek wielkanocny

Dostęp do strefy fitness, dostęp do strefy SPA. Cena obowiązuje przy rezerwacji do dnia 14.03.21.

Informacje dodatkowe

Możliwość wykupienia kosztów rezygnacji (KR) - 3% ceny imprezy. Dzieci do 3 lat bez świadczeń - GRATIS. Istnieje możliwość dokupienia obiadokolacji.

Opis miejscowości

Ustrzyki Dolne

To najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa na Podkarpaciu położona nad rzeką Strwiąż, głównie ze względu na bardzo dobre warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego. Ustrzyki dysponują stacją narciarską Laworta i Gromadzeń, wyciągami orczykowymi na Małym Królu oraz Olimp, dzięki którym miasto nazwane jest "Zimową Stolicą Podkarpacia". Na terenie gminy wyciągi narciarskie znajdują się także w Arłamowie i Ropience. Przez Ustrzyki i okolice przebiega również dużo szlaków turystycznych. Niedaleko znajduje się również Zalew Soliński stwarzając doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa. Na okolicznych wzgórzach oznakowanych jest 25km szlaków spacerowych, 100km tras rowerowych. Pobliskie stadniny koni umożliwiają uprawianie turystyki konnej. Dodatkowym walorem tego regionu jest unikatowa historia tych ziem.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Niedziela
20.06.2021

Wykwaterowanie

Niedziela
27.06.2021

Opinie

8.3
Maciej
Pobyt - Maj 2014
Bieszczadzka Ostoja pozytywnie mnie zaskoczył. Świetne miejsce na wycieczki w Bieszczady. Łatwy dojazd autem do głównych szlaków górskich. Duży parkinSuper miejsce w Bieszczadach
9.8
Katarzyna
Pobyt - Luty 2013
Bardzo ładny hotel i zarazem wyjatkowo czysty i zadbany.Miejsce, w którym jest usytuowany pozwala spokojnie odpocząć od gwaru dużych miast. Obsługa mSuper hotel!

Ocena klientów

hcLogo_height_17px
100%

Poleca ten hotel

Wszystkie opinie oBieszczadzka Ostoja

Mapa

Pogoda

20°C
8°C
7

Przewodnik

Opis obiektu

Bieszczady zajmują południową część województwa podkarpackiego. Ich najwyższym szczytem jest Tarnica (1346 m n.p.m.).

W Bieszczady przyjeżdża się przede wszystkim dla odpoczynku na łonie natury. Nadal stanowią one najsłabiej zaludnione i najmniej zagospodarowane rejony Polski. Nie są już tak dzikie, bo opasane siecią dróg, zachowały jednak wiele z dawnego uroku. Większość ich obszaru stanowią miejsca o wybitnych walorach przyrodniczych, mające status terenów chronionych.

Krajobraz


Prawdziwi turyści unikają wędrówek po połoninach w sezonie letnim z powodu tłumów, chcących zobaczyć wspaniałe panoramy, rozciągające się z połonin. Zresztą Bieszczady najpiękniejsze są jesienią, ponieważ w pokrywają je głównie drzewa liściaste, których korony przybierają wtedy barwę żółtoczerwoną. Nadaje to górom niepowtarzalny, bajkowy wygląd. Wówczas i pogoda jest wyśmienita, i nie ma nieznośnych upałów.

W słoneczne jesienne dni z Tarnicy widać szczyty Gorganów w ukraińskich Karpatach. Z Halicza w jasne, księżycowe noce można ujrzeć światła Lwowa, a spod schroniska na Połoninie Wetlińskiej wzrok sięga aż po masyw Tatr.

Doświadczeni turyści zapuszczają się zazwyczaj w tereny, których nie obejmuje Bieszczadzki Park Narodowy - na zachód od połonin. Daje im to możliwość zboczenia z wyznaczonych szlaków.

Architektura


Na terenie dawnego województwa krośnieńskiego znajduje się wiele obiektów zabytkowych. Są wśród nich zarówno te bardzo znane, jak drewniany kościół w Haczowie, Starówka w Bieczu, cerkiewki i kościółki w mniejszych miejscowościach, jak i trochę już zapomniane, a równie cenne, jak ruiny klasztoru Karmelitów w Zagórzu.

Zarastające pola nie istniejących już wsi i opustoszałe pagórki, wśród których rozlegał się niegdyś głos cerkiewnych dzwonów, sprzyjają zadumie nad historią. Miłośnicy architektury drewnianej powinni zainteresować się północno-wschodnią częścią Bieszczadów - tutaj ostało się najwięcej cerkwi.

Turystom odwiedzającym Bieszczady region ten ma do zaoferowania wiele atrakcji. Dziedzictwo kulturowe, dziewicza przyroda, jak i mieszkający tu ludzie mogą dostarczyć niezapomnianych przeżyć i zapewnią ciekawy pobyt.

Atrakcje turystyczne


POŁONINA WETLIŃSKA:
Ulubionym miejscem wędrujących po Bieszczadach są rozległe łąki zwane połoninami. Pokrywają prawie wszystkie szczyty.

Jedną z największych jest Połonina Wetlińska. Położona wysoko na Haliczu nie sprawia trudności pieszym turystom. W zimie zapewnia doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Wiosną najwspanialszym odkryciem dla turysty będzie jej imponująca zieleń oraz widok na sąsiednie szczyty i pokryte lasami doliny.

Warto zwrócić uwagę na oryginalne ukształtowanie połoniny. Grzbiet jest asymetryczny: południowe zbocza są krótkie i strome, a od północy ciągną się długie grzbiety, łagodnie opadające w dolinę Sanu.

MAGIA BIESZCZAD:
Choć już nie tak dzikie i tajemnicze, Bieszczady są nadal bardzo urokliwe. Miękkie kontury gór i głęboka zieleń lasów. Przyroda zaskakuje soczystym kolorem traw, a wiosną - jaskrawymi kwiatami mleczy, dekorującymi górskie łąki. Wraz ze zmianą pory roku lasy stroją się w ogniste barwy jesieni. Nastaje wtedy ulubiona pora turystów pieszych.

WIELKA PĘTLA:
Wielka Obwodnica Bieszczadzka, zwana też Wielką Pętlą, jest trasą biegnącą z Leska przez Uherce Mineralne, Olszanice i Ustrzyki Dolne do Czarnej, Lutowisk, Ustrzyk Górnych. Z Ustrzyk Górnych prowadzi do Cisnej, skąd przez Baligród wraca do Leska. Łączna długość tej trasy wynosi około 147km.

Trasa praktycznie omija pięknie usytuowane miasta i miasteczka, niektóre z godnymi uwagi zabytkami architektury. Dlatego warto czasem zjechać z Obwodnicy, aby je zobaczyć.