Średnia temperaturaDzień przyjazdu: środa, 6 listopada

Spa Budowlani
Polska / Pieniny / Szczawnica

Spa Budowlani

Dodaj do schowka Karpatia
Last minute
śniadania dojazd własny

Nr WAK310178

1 330 zł 7 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK310178

Miejscowość

Szczawnica

Opis obiektu

Położony w części uzdrowiskowej Szczawnicy, na słonecznym południowym stoku góry Bryjarka ze wspaniałym widokiem na Szczawnicę oraz Pieniny, w bezpośrednim sąsiedztwie Pijalni Wód Mineralnych. Połączenie komfortowego hotelu i nowoczesnego sanatorium.

Do dyspozycji gości

Basen, sauna sucha i parowa, jacuzzi, nowoczesna baza zabiegowa umożliwia połączenie wypoczynku z odnową biologiczną, klimatyzowana jadalnią na 200miejsc (serwująca także potrawy kuchni polskiej, dietetyczne, wegetariańskie oraz potrawy regionalne; śniadania - bufet, pozostałe posiłki serwowane do stolika), kawiarnia - wieczorki taneczne. Możliwość wykupienia pobytów z zabiegami, odchudzających, SPA itp.

Zakwaterowanie

Posiada 32 komfortowe pokoje 2 os z możliwością jednej dostawki w formie rozkładanej sofy. Pokoje z łazienkami, TV sat, czajnikiem, lodówką, suszarka do włosów, sejfem i dostępem do internetu wi-fi.

Wyżywienie

Śniadania

W cenie każdego pobytu

Korzystanie z basenu i tenisa stołowego.

Cena nie zawiera

Taksa klimatyczna płatna na miejscu. Opłata za parking: 5,-zł/noc. Możliwość wykupienia pobytów z zabiegami, odchudzających, SPA itp.

Informacje dodatkowe

Możliwość wykupienia kosztów rezygnacji (KR) - 3% ceny imprezy. Obiekt nie akceptuje zwierząt. Dziecko do lat 3 nocujące w łóżku z rodzicami bez świadczeń - bezpłatnie. W przypadku pobytów ze śniadaniem możliwość dokupienia obiadu lub kolacji - 35 zł/osoba dorosła lub 25 zł/dziecko do lat 7, obiadokolacji - 40 zł/osoba dorosła lub 30 zł/dziecko do lat 7. Opłata za parking: 5,-zł/noc.

Opis miejscowości

Szczawnica

Znane uzdrowisko (150 lat tradycji) i stacja klimatyczna u stóp Pienin. Leczy się tu głównie choroby dróg oddechowych. Znajdą tu Państwo swoisty mikroklimat, malowniczy górski krajobraz, bukowe, jodłowe i modrzewiowe lasy oraz wody mineralne. W pobliżu Pieniński Park Narodowy, trasa spacerowa na terenie parku, oraz liczne szlaki turystyczne, np. na Trzy Korony. W centrum uzdrowiska znajduje się kolejka krzesełkowa na Palenicę, a na szczycie można skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej. W Szczawnicy znajduje się również przystań spływu przełomem Dunajca (Sromowce - Kąty - Szczawnica, Szczawnica - Krościenko), przejście graniczne ze Słowacją - piesze i rowerowe.

Warunki uczestnictwa

Opis regionu

Pieniny to pasmo górskie leżące w południowej Polsce i częściowo północnej Słowacji, które zalicza się do Podhala. Zbudowane są z wapieni i tworzą malownicze grzbiety skalne o strzelistych kształtach.

Najwyższymi szczytami są: Wysokie Skałki (1052 m n.p.m.), Trzy Korony (982 m n.p.m.) i Sokolica. Pieniny charakteryzują się wyjątkowym bogactwem roślin.

Oryginalna flora oraz przepiękne krajobrazy sprawiają, że góry są bardzo atrakcyjnym regionem turystycznym.

Położenie


Pieniny dzielą się na trzy części. Najniższą z nich są położone koło Czorsztyna Pieniny Spiskie z piękną doliną Białki, gdzie znajduje się rezerwat przyrody oraz z zamkiem w Niedzicy, zbiornikiem wodnym i zaporą, która zniszczyła środowisko i zdegradowała dolinę Dunajca.

W centralnej części leżą Pieniny Środkowe, na których terenie utworzono Pieniński Park Narodowy. W krajobrazie parku zwraca uwagę zdumiewające, oryginalne rzeźby skalne, z licznymi, popularnymi wśród turystów szczytami: Trzy Korony, Zamkowa Góra, Sokolica i Czertezik.

Pieniny Środkowe są najczęściej odwiedzane ze względu na szczególnie malownicze widoki.

Atrakcje turystyczne


SPŁYW DUNAJCEM:
Dużą atrakcją jest spływ tratwami przełomem Dunajca, którego zielonobłękitna wstęga przecina Pieniny.

Rzeka wije się zakolami pośród wysokich gór o pionowych ścianach i tworzy kręty, głęboki jar długości około 9 km.

MAŁE PIENINY:
W Małych Pieninach, gdzie są najwyższe szczyty Pienin - Wysokie Skałki, niezapomnianą przygodą będzie wyprawa do słynnego wąwozu Homole, leżącego na terenie rezerwatu.

W Pieninach oprócz wędrówek pieszych dużą popularnością cieszy się turystyka rowerowa, której służą przygotowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności i liczne wypożyczalnie rowerów górskich. Dla zwolenników jazdy wierzchem wytyczone zostały specjalne szlaki.

Pogoda w Polsce
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
-1°
12°
17°
20°
22°
22°
18°
13°
Temperatura
w nocy °C
-9° -7° -4° 10° -2° -7°
Śr. liczba godzin
słonecznych
3 4 5 5 6 7 7 7 6 5 3 2