0
Bardzo dobry86% poleceń
8.2
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Park KUR & SPA Buczyński

Kod oferty: WAK672314
Last minute
Kod oferty: WAK672314
1/15

Opis oferty

Region: SudetyOrganizator: ItakaKod oferty: WAK672314

Region

Polska / Góry

Opis oferty:

Położony w popularnym uzdrowisku z długą tradycją – Świeradowie-Zdroju, otoczony zielenią, zachwyca malowniczymi widokami na Góry Izerskie. Oferuje komfortowe pokoje oraz przestronne i dobrze wyposażone apartamenty. Goście chętnie korzystają z szerokiej oferty zabiegów terapeutycznych i masaży, a także strefy wellness z krytym basenem, sauną i jacuzzi. Okolica zachęca do spacerów i sportowej aktywności na świeżym powietrzu, w pobliżu hotelu znajdują się przepiękne szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, a także trasy do narciarstwa biegowego i zjazdowego - doskonały wybór na letni i zimowy wypoczynek.

Położenie:

W Górach Izerskich, w centrum ŚWIERADOWA-ZDROJU, ok. 200m od Domu Zdrojowego, ok. 1km od stacji gondoli Świeradów-Zdrój, ok. 1,3km od wieży Sky Walk, ok. 14km od zamku Czocha, ok. 15km od Muzeum Szkła, ok. 24km od Wodospadu Szklarki oraz Wodospadu Kamieńczyka, ok. 150km od Wrocławia.

Hotel:

Czterogwiazdkowy, stylowy, 82 pokoje, 2 budynki, winda, recepcja, restauracja – kuchnia lokalna i międzynarodowa, bar; ogród, taras słoneczny z leżakami, bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: ogrodzony i monitorowany parking (ok. 25 PLN/doba); na terenie hotelu występują różnice poziomów; akceptowane psy do 5 kg (na zapytanie, płatne na miejscu: ok. 40 PLN/doba); akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

Standardowy:

2-os., ok. 17-30m2, klasycznie urządzony, łazienka (prysznic, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, radio, telefon, lodówka, sejf;

Superior:

2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 20-25m2, wyposażenie jak w pokoju standardowym;

Apartament:

2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 28-35m2, wyposażenie jak w pokoju standardowym, dodatkowo szlafrok i czajnik; pokój superior i apartament za dopłatą.

Sport i rozrywka:

Centrum fitness, bilard; strefa wellness: basen kryty, jacuzzi, łaźnia parowa, sauna; za opłatą: centrum odnowy biologicznej: masaże, zabiegi terapeutyczne.

Gratis:

Wi-Fiwstęp do strefy wellness

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i datę zakwaterowania

Nowość

Pok. 2 os.

2 dorosłych

2 posiłki
Zakwaterowanie2022-08-25
Wykwaterowanie2022-08-28
Aktualizujemy cenę

Pok. superior 2 os.

2 dorosłych

2 posiłkiSuperior
Zakwaterowanie2022-08-25
Wykwaterowanie2022-08-28
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

22°C
9°C
7

Przewodnik

Opis obiektu

Jest to pasmo w Sudetach Środkowych, przy zachodnim obrzeżu Kotliny Kłodzkiej.

Ze względu na unikatową budowę i krajobraz góry należą do największych atrakcji krajoznawczych w Polsce.

Atrakcje turystyczne

BŁĘDNE SKAŁY:
Góry pobudzają wyobraźnię bogactwem skał tworzących labirynty, szczeliny, mosty; przypominających kształtem grzyby, zwierzęta czy ludzi.

Obecność tych fantastycznych tworów, będących efektem działania wiatru i wody, oraz ogromna różnorodność świata fauny i flory sprawiły, że utworzono tu park narodowy.

Warto udać się na spacer wśród Błędnych Skał oraz siąść w Fotelu Liczyrzepy na szczycie Szczelińca.

Błędne Skały - labirynt, którego ściany stanowią kamienne bloki, rozrzucone w nieładzie niczym klocki olbrzymów. Przechadzając się między nimi można rozpoznać Kurzą Stopkę, Końską Nogę czy Skalne Siodło. Skalne Czasze nie odstraszają nikogo, zwłaszcza, że roztacza się z nich wspaniały widok na okolicę.

Szczeliniec Wielki - szczyt, w obrębie którego znajduje się trzypoziomowe "skalne miasto". Powstało tu swoiste, skalne zoo. Zakute w kamień stoją Słoń, Wielbłąd, Wiewiórka. Powierzchnia góry, z daleka płaska jak blat stołu, jest w rzeczywistości gęsto spękana.

Niektóre szczeliny sięgają do 30m w głąb, jak np. Piekło, w którym nawet latem leży śnieg. Na szczycie góry, wznoszącej się 150m nad Karłowem, stoi Fotel Liczyrzepy - legendarnego ducha Sudetów. Prowadzą do niego kamienne schody.

Z PLATFORMY:
Na zboczu Szczelińca jest kilka platform widokowych. Można z nich podziwiać panoramę Gór Stołowych, Gór Kamiennych i Obniżenia Ścinawki.

KARKONOSZE. DO ZOBACZENIA NA SZLAKU:
Karkonosze są najwyższym pasmem Sudetów i regionem o wybitnych walorach turystyczno-krajoznawczych. Główne ośrodki turystyczne i punkty wypadowe wycieczek to Karpacz i Szklarska Poręba.

W Karkonoszach znajduje się wiele oznakowanych szlaków, a liczne schroniska ułatwiają organizowanie wędrówek.

MUFLON NA TURNI:
Na ogół wyrównana budowa Karkonoszy doskonale eksponuje najwyższy szczyt - Śnieżkę. Chłód przynoszą liczne potoki. Wiele z nich spływa wodospadami z pionowych urwisk oraz progów skalnych. Najdłuższy, 300-metrowy ciąg kaskad, tworzy Łomniczka spływająca do Kotła Łomniczki.

Bogaty jest świat przyrody ożywionej. W bezwietrzne wieczory można tu obserwować polujące nietoperze, których naliczono 16 gatunków. Szczególną jednak atrakcją Karkonoszy jest muflon - dzika owca.

Doceniając i chcąc chronić piękno tych gór utworzono Karkonoski Park Narodowy.

KOCIOŁ ŁOMNICZK
Kocioł Łomniczki - najdalej wysunięty na wschód kocioł polodowcowy polskich Karkonoszy. Jego południowe i zachodnie zbocza zajmują gładkie płyty skalne, pomiędzy którymi bujnie rozwijają się liściaste krzewy.

Zbocze południowo-wschodnie pokryte jest ogromnym rumowiskiem schodzącym ze Śnieżki; w dnie - bogata łąka alpejska. Łomniczka, płynąca po zachodniej ścianie kotła, tworzy ciąg malowniczych kaskad - tzw. wodospady Łomniczki. W górnej partii kotła znajduje się symboliczny cmentarz ofiar gór.

WZGÓRZE CHOJNIK
Chojnik to zalesione wzgórze, gdzie występuje interesująca fauna pajęczaków i ptaków. Żyje tu m.in. dzięcioł zielonosiny, muchołówka mała, gołąb siniak.

U podnóża północnego zbocza znajduje się grupa granitowych skałek, tzw. zbójeckie skały i dwie niewielkie jaskinie: Dziurawy Kamień i Zbójecka Grota.

Na szczycie góry widnieją ruiny zamku Chojnik. W części zabudowań zamkowych jest schronisko "Na Zamku Chojnik", a w nim niewielka ekspozycja ukazująca dzieje zamku.

Z wieży zamkowej roztacza się piękna panorama Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających ją pasm górskich.