Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

St. Lukas

Last minute
Kod oferty: WAK613342
budynek główny
budynek główny
recepcja / lobby
basen
basen, SPA
budynek głównybudynek głównyrecepcja / lobbybasenbasen, SPAsaunapokójpokójrestauracjadrink bar, pubSPAdla dzieci, plac zabawbudynek główny, Łazienkaobiekt, budynek główny
Oferta objęta bonem turystycznym 500+

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy + dostawka

łazienka lub prysznic, WC
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

28.01.2021 Czwartek

Wykwaterowanie

03.02.2021 Środa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK613342Region: SudetyOrganizator: Nekera

Kraj

Polska

Położenie

Powyżej centrum miejscowości, kompleks rehabilitacyjny oferuje różnorodne zabiegi jak: masaże w wodzie, inhalacje, elektroterapie. Ustytuowany ok 200m od centrum i 1km od wyciągów narciarskich.

Wyposażenie

Recepcja, przechowalnia bagażu, hol z lobby, bar z TV, narciarnia, winda, przechowalnia rowerów, sala śniadaniowa, restauracja, bar, taras, ogródek piwny

Dostęp do internetu

Wi-Fi na terenie hotelu.

Zakwaterowanie

Pokoje dwuosobowe (ok. 15m2): ogrzewanie, prysznic, WC, suszarka do włosów (na recepcji), balkon lub taras. Pokoje trzyosobowe (ok. 17 -20m2): wyposażone jak pokoje dwuosobowe.

Sport

Za opłatą: bilard.

Wellness

Kryty basen (ok. 48m2), łaźnia parowa, sauna, łaźnia fińska, kabina podczerwieni, za opłatą: zabiegi rehabilitacyjne (od 16 roku życia) i opieka medyczna (zabiegi nie są dostępne w dniu przyjazdu, wyjazdu a także w czasie świąt).

Wyżywienie

Z dwoma posiłkami, w formie bufetu. All inclusive light: napoje do obiadu i kolacji (woda, soki, piwo, wino). Kolacja świąteczna (24.12).

Parkowanie

Parkowanie ok. 3 EUR/dzień

Zwierzęta domowe

Za opłatą ok. 15 EUR/dzień, tylko za wcześniejszym zgłoszeniem

Opłata klimatyczna

Ok. 1 EUR/dzień, płatna na miejscu w hotelu.

Kategoria nekera

4 gwiazdki, kategoria lokalna: 4 gwiazdki.

Przyjazd od godz. 14:00, wyjazd do godz. 10:00

Cena zawiera

Noclegi, wyżywienie zgodnie z rezerwacją, ubezpieczenie, telefoniczną opiekę rezydenta. Dodatkowo w przypadku imprez pakietowych z przelotem, oprócz ww. świadczeń w cenie zawarty jest: przelot, opłata lotniskowa, opłata za wylot z lotniska lokalnego, transfer lotnisko-hotel-lotnisko (chyba, że dana oferta stanowi inaczej), telefoniczna lub bezpośrednia opieka rezydenta. Prosimy o zwrócenie uwagi na rodzaj zarezerwowanego przelotu. W zależności od linii lotniczej limity bagażu głównego mogą wynosić od 30 kg do 0 kg/osoba (standardowo przy przelotach czarterowych wynoszą 20 kg/osoba).

Telefoniczna Opieka W Jezyku Polskim

Mocne strony

• W otoczeniu Gór Izerskich

• Profesjonalna fizjoterapia, hydropatia

• Basen i bezpłatny parking

• Zwierzęta domowe są akceptowane

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Pogoda

Temperatura w dzień
-1°C
Temperatura w nocy
-9°C
Liczba godzin słonecznych
3

Przewodnik

Opis obiektu

Jest to pasmo w Sudetach Środkowych, przy zachodnim obrzeżu Kotliny Kłodzkiej.

Ze względu na unikatową budowę i krajobraz góry należą do największych atrakcji krajoznawczych w Polsce.

Atrakcje turystyczne

BŁĘDNE SKAŁY:
Góry pobudzają wyobraźnię bogactwem skał tworzących labirynty, szczeliny, mosty; przypominających kształtem grzyby, zwierzęta czy ludzi.

Obecność tych fantastycznych tworów, będących efektem działania wiatru i wody, oraz ogromna różnorodność świata fauny i flory sprawiły, że utworzono tu park narodowy.

Warto udać się na spacer wśród Błędnych Skał oraz siąść w Fotelu Liczyrzepy na szczycie Szczelińca.

Błędne Skały - labirynt, którego ściany stanowią kamienne bloki, rozrzucone w nieładzie niczym klocki olbrzymów. Przechadzając się między nimi można rozpoznać Kurzą Stopkę, Końską Nogę czy Skalne Siodło. Skalne Czasze nie odstraszają nikogo, zwłaszcza, że roztacza się z nich wspaniały widok na okolicę.

Szczeliniec Wielki - szczyt, w obrębie którego znajduje się trzypoziomowe "skalne miasto". Powstało tu swoiste, skalne zoo. Zakute w kamień stoją Słoń, Wielbłąd, Wiewiórka. Powierzchnia góry, z daleka płaska jak blat stołu, jest w rzeczywistości gęsto spękana.

Niektóre szczeliny sięgają do 30m w głąb, jak np. Piekło, w którym nawet latem leży śnieg. Na szczycie góry, wznoszącej się 150m nad Karłowem, stoi Fotel Liczyrzepy - legendarnego ducha Sudetów. Prowadzą do niego kamienne schody.

Z PLATFORMY:
Na zboczu Szczelińca jest kilka platform widokowych. Można z nich podziwiać panoramę Gór Stołowych, Gór Kamiennych i Obniżenia Ścinawki.

KARKONOSZE. DO ZOBACZENIA NA SZLAKU:
Karkonosze są najwyższym pasmem Sudetów i regionem o wybitnych walorach turystyczno-krajoznawczych. Główne ośrodki turystyczne i punkty wypadowe wycieczek to Karpacz i Szklarska Poręba.

W Karkonoszach znajduje się wiele oznakowanych szlaków, a liczne schroniska ułatwiają organizowanie wędrówek.

MUFLON NA TURNI:
Na ogół wyrównana budowa Karkonoszy doskonale eksponuje najwyższy szczyt - Śnieżkę. Chłód przynoszą liczne potoki. Wiele z nich spływa wodospadami z pionowych urwisk oraz progów skalnych. Najdłuższy, 300-metrowy ciąg kaskad, tworzy Łomniczka spływająca do Kotła Łomniczki.

Bogaty jest świat przyrody ożywionej. W bezwietrzne wieczory można tu obserwować polujące nietoperze, których naliczono 16 gatunków. Szczególną jednak atrakcją Karkonoszy jest muflon - dzika owca.

Doceniając i chcąc chronić piękno tych gór utworzono Karkonoski Park Narodowy.

KOCIOŁ ŁOMNICZK
Kocioł Łomniczki - najdalej wysunięty na wschód kocioł polodowcowy polskich Karkonoszy. Jego południowe i zachodnie zbocza zajmują gładkie płyty skalne, pomiędzy którymi bujnie rozwijają się liściaste krzewy.

Zbocze południowo-wschodnie pokryte jest ogromnym rumowiskiem schodzącym ze Śnieżki; w dnie - bogata łąka alpejska. Łomniczka, płynąca po zachodniej ścianie kotła, tworzy ciąg malowniczych kaskad - tzw. wodospady Łomniczki. W górnej partii kotła znajduje się symboliczny cmentarz ofiar gór.

WZGÓRZE CHOJNIK
Chojnik to zalesione wzgórze, gdzie występuje interesująca fauna pajęczaków i ptaków. Żyje tu m.in. dzięcioł zielonosiny, muchołówka mała, gołąb siniak.

U podnóża północnego zbocza znajduje się grupa granitowych skałek, tzw. zbójeckie skały i dwie niewielkie jaskinie: Dziurawy Kamień i Zbójecka Grota.

Na szczycie góry widnieją ruiny zamku Chojnik. W części zabudowań zamkowych jest schronisko "Na Zamku Chojnik", a w nim niewielka ekspozycja ukazująca dzieje zamku.

Z wieży zamkowej roztacza się piękna panorama Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających ją pasm górskich.

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review