Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Montenero Resort & SPA

Last minute
Kod oferty: WAK602402
obiekt
teren hotelu
obiekt
obiekt
SPA
obiektteren hoteluobiektobiektSPArecepcja / lobbypokójpokój, balkon / tarasłazienkakuchnia / aneks kuchenny, restauracjabalkon / tarasSPAsauna
Oferta objęta bonem turystycznym 500+

Dodatkowe opcje

promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

16.03.2021 Wtorek

Wykwaterowanie

23.03.2021 Wtorek

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK602402Region: Tatry i PodhaleOrganizator: Nekera

Kraj

Polska

Opis

Montenero Resort & SPA to nowy i nowoczesny obiekt hotelowy w Czarnej Górze koło Białki Tatrzańskiej. Zlokalizowany jest na stoku narciarskim Koziniec-Ski i oferuje przestronne, komfortowo wyposażone pokoje.

Pokoje dwuosobowe oraz pokoje rodzinne typu studio wyposażone są w meble z litego drewna, ogrzewanie podłogowe, klimatyzację oraz wygodne i eleganckie łazienki. Większość pokoi posiada balkony. Pokoje południowe z widokiem na Tatry, pokoje wschodnie, północne i zachodnie z rozległymi widokami na Pogórze Spiskie i dolinę Białki.

Na Gości czeka również kameralna strefa SPA, w której mogą Państwo skorzystać z sauny fińskiej oraz jacuzzi z widokiem na unikatową panoramę Tatr Wysokich.

Restauracja Montenero serwuje dania kuchni regionalnej oraz kuchni włoskiej. Do przyrządzania potraw wykorzystuje wodę ze studni głębinowej. Dania pojawiające się na stołach nie zawierają chemicznych polepszaczy smaku. Restauracja gotuje smacznie, zdrowo i kolorowo.

Do dyspozycji gości jest również salę konferencyjną, plac zabaw dla dzieci, a od 1 lipca 2015 także basen zewnętrzny otoczony zieloną plażą. Można skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak: masaże relaksacyjne i lecznicze, imprezy z muzyką na żywo, ogniska, kuligi, opieka nad dziećmi, seanse filmowe dla najmłodszych, wypożyczenie sprzętu sportowego.

Lokalizacja

Montenero Resort & SPA znajduje się w spokojnej i sielskiej okolicy. Zimą za oknami szusują narciarze korzystający z wyciągu Koziniec-Ski. Latem w najbliższej okolicy spotkać można głównie pasące się krowy i owce. Goście zmęczeni miastem znajdą tutaj spokojną wiejską ciszę i przestrzeń.

Dojazdu samochodem

Należy kierować się na Kraków i dalej na Nowy Targ. W Nowym Targu należy skręcić w lewo na Białkę Tatrzańską i Bukowinę Tatrzańską. W Bukowinie Tatrzańskiej na pierwszym rondzie należy skręcić w lewo (drogowskaz pokazuje Jurgów) i przejechać przez most. Za mostem należy skręcić w lewo na Wyciąg Koziniec. Ok. 1500m dalej naprzeciwko budynku szkoły podstawowej należy skręcić w prawo w drogę prowadzącą do wyciągu Koziniec i do Montenero Resort & SPA.

Z Krakowa jazda zajmuje do 2 godzin bez korków, odległość to ok. 100km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Najwygodniej dojechać do Krakowa, a dalej autobusem z Dworca Głównego w Krakowie do Nowego Targu, następnie z Nowego Targu busem do Czarnej Góry. Należy wysiąść na przystanku koło szkoły, następnie skręcić w drogę na wyciąg Koziniec.

Atrakcje

Montenero mieści się jedynie 4 kilometry od tętniącej życiem Białki Tatrzańskiej, która jest teraz najmodniejszą turystyczną destynacją w Polsce. W Białce Tatrzańskiej oraz Bukowinie Tatrzańskiej Goście skorzystać mogą w atrakcyjnych cenach z basenów termalnych oraz bogatej oferty gastronomicznej i rozrywkowej. Ok. 6km od ośrodka znajduje się wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego w Łysej Polanie. W zasięgu kilkunastu kilometrów od Montenero znajdują się: Zakopane, Zamek Dunajec w Niedzicy, ruiny zamku w Czorsztynie, zapora Czorsztyńska, wejście do Pienińskiego Parku Narodowego, Rezerwat Bór na Czerwonem z unikatową florą typową dla torfowisk. W ciągu godziny samochodem znajdą się Państwo po drugiej stronie granicy Polsko-Słowackiej, gdzie czekają fascynujące szlaki górskie i kulturowe.

Montenero jest idealną bazą wypadową dla narciarzy, miłośników kolarstwa górskiego i tatrzańskich szlaków. Okolice Montenero to jedno z najciekawszych w Polsce miejsc, zwłaszcza dla osób, które cenią aktywny wypoczynek oraz interesują się turystyką kulturową.

W najbliższej okolicy znajdują się dwie filie Muzeum Tatrzańskiego oraz Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie zobaczyć można działający od 70 lat teatr wiejski a także wziąć udział w lekcjach rzemiosł ludowych.

Cena zawiera

• Codzienne śniadania (bufet szwedzki) w godz. 8.30-10.30

• Codzienne obiadokolacje w godz.16:00-18:00

• Dostęp do sali zabaw dla dzieci

• Bezpłatny parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Cena nie zawiera

• Pozostałe usługi hotelu

• Opłata klimatyczna (w wysokości 1,50 zł za osobę na dobę)

Pokój 4-os.

Klimatyzowany pokój wyposażony w meble z litego drewna. W wyposażeniu ogrzewanie podłogowe, TV, oświetlenie sterowane z łóżka, w łazience suszarka do włosów, podgrzewacz do ręczników

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P4-B2, 13218)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P4-B3, 13246)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P4-B4, 13217)

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P4-B5, 13219)

Pokój 2-os. bez dostawki

Klimatyzowany pokój wyposażony w meble z litego drewna. W wyposażeniu ogrzewanie podłogowe, TV, oświetlenie sterowane z łóżka, w łazience suszarka do włosów, podgrzewacz do ręczników

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P2BD-B2, 13218)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2BD-B3, 13246)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2BD-B4, 13217)

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P2BD-B5, 13219)

Pokój 2-os. z możliwością dostawki

Klimatyzowany pokój wyposażony w meble z litego drewna. W wyposażeniu ogrzewanie podłogowe, TV, oświetlenie sterowane z łóżka, w łazience suszarka do włosów, podgrzewacz do ręczników

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P2ZMD EX1-B3, 13218)

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P2ZMD EX1-B, 13219)

Pokój 2-os. z możliwością dostawki

Klimatyzowany pokój wyposażony w meble z litego drewna. W wyposażeniu ogrzewanie podłogowe, TV, oświetlenie sterowane z łóżka, w łazience suszarka do włosów, podgrzewacz do ręczników

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2ZMD2 EX1A-B3, 13246)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2ZMD2 EX1A-B, 13217)

Mocne strony

• Zaprojektowany w typowym górskim stylu

• Zwierzęta domowe są akceptowane

• Bezpłatny parking i Wi-Fi

• Hotel na stoku wyciąg Czarna Góra 100m

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Pogoda

Temperatura w dzień
6°C
Temperatura w nocy
-4°C
Liczba godzin słonecznych
5

Przewodnik

Opis obiektu

Są fantastycznym terenem na wędrówki o różnym stopniu trudności - od spacerowej Doliny Chochołowskiej po wymagającą Orlą Perć. Ci najbardziej leniwi mogą skorzystać z kolejki na Kasprowy Wierch.

Będąc w Tatrach warto wybrać się na Słowację, gdzie góry są wyższe, ludzi mniej, a piwo tańsze.

Położenie


Tatry należą do Karpat Zachodnich. Mają około 51km długości i około 15km szerokości.

Najwyższy szczyt to Gerlach, który wznosi się na 2655m n.p.m. Gerlach leży po stronie słowackiej; najwyższym szczytem po polskiej stronie są Rysy (2499m n.p.m.).

Bez wysiłku można dostać się jedynie na Kasprowy Wierch (1985m n.p.m.) - turystę dowiezie tam wagonik kolejki linowej.

Pogoda


W ciepły letni dzień w dolinach jest kameralnie i bezpiecznie, ale wraz z załamaniem pogody lepiej udać się w drogę powrotną. Zwłaszcza zimą, gdy zmrok zapada szybko i prawie niepostrzeżenie. Nie należy ignorować tablic ostrzegawczych. Często umieszczane są przed obszarem, na którym istnieje zagrożenie lawinowe.

Atrakcje turystyczne


ŚWISTAK NA STRAŻY:
Wizyta w Tatrzańskim Parku Narodowym wiąże się z przestrzeganiem przepisów. Nie wolno schodzić ze szlaku ani też zbierać grzybów czy zrywać roślin.

Spotkać tu można charakterystyczne dla krajobrazu zwierzaki, kozice i świstaki.

TATRY. DOLINA KOŚCIELISKA:
Dolina Kościeliska to druga co do wielkości dolina w Tatrach. Ma 9km długości i powierzchnię 39km kw.

Polecana turystom ze względu na wybitne walory krajobrazowe.

Na otaczające szczyty i przełęcze prowadzą liczne szlaki turystyczne.

TATRZAŃSKI PARK NARODOWY:
Środkową i górną część Doliny Kościeliskiej obejmuje rezerwat ścisły Tatrzańskiego Parku Narodowego. Chroni się tu naturalne świerczyny i starodrzewy górnego regla ze skupiskami limb. Z fauny: jelenie, kozice i niedźwiedzie.

JASKINIE TATRZAŃSKIE:
Jaskinie Doliny Kościeliskiej należą do najdłuższych i najgłębszych w Tatrach.

JASKINIA MYLNA:
Najciekawsza jaskinia tatrzańska to Jaskinia Mylna w Dolinie Kościeliskiej. Szlak jest przeznaczony do samodzielnego zwiedzania, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Nazwa jaskini nie jest przypadkowa. Korytarze rozwidlają się w podziemny labirynt, w którym można zgubić się na dobre. Lepiej więc nie schodzić z wytyczonego szlaku. Miejscami trzeba przeciskać się na czworakach przez wąskie przesmyki.

Jaskinia nie jest oświetlona, dobrze jest zabrać latarkę.

JASKINIA MROŹNA:
Jaskinia Mroźna znajduje się Dolinie Kościeliskiej. Ma około 500m długości, z czego 400m jest udostępnionych do zwiedzania. Wejście jest na wysokości 1112m n.p.m. w masywie Organów.


To jedyna elektrycznie oświetlona jaskinia w polskich Tatrach. Jednakże nie zawadzi, gdy zabierzemy latarki. Trasa wiedzie przez wąskie korytarze.

JASKINIA RAPTAWICKA:
Znajduje się w Raptawickiej Turni. Aby się do niej dostać należy zejść około 3,5m w dół. Wejście i wyjście prowadzi tą samą drogą.

Na wyprawę trzeba wziąć ze sobą latarkę.

MORSKIE OKO:
Morskie Okoto największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, położone u podnóża Mięguszowieckich Szczytów. W jego tafli odbijają się najwyższe szczyty polskich Tatr.

Wycieczka nad Morskie Oko jest obowiązkowym punktem programu.

OBOWIĄZKOWY PUNKT PROGRAMU:
To nic, że do Morskiego Oka idą wszyscy i że trasa wiedzie asfaltem. To nic, że czasem trzeba torować sobie drogę w tłumie, albo uciekać przed pędzącym samochodem lub parą oszalałych koni. Nie szkodzi nawet, że w pewnym momencie drogę może wam zagrodzić niedźwiedź, nie mówiąc już o bileterze, który uczyni to z całą pewnością przy szlabanie. Morskie Oko trzeba zobaczyć.

DO KAZALNICY:
Bezpośrednio nad stawem wznosi się monumentalny Mięguszowiecki Szczyt, drugi co do wysokości w Polsce. Raczej niepozorny szczyt w głębi to Rysy - nasz numer jeden - 2499m n.p.m. Idzie się na niego stosunkowo trudnym szlakiem przez około 4 godziny.

Na szczycie jest jedyne w Tatrach górskie przejście graniczne. Mniej ekstremalny wariant przewiduje wdrapanie się nad Czarny Staw<, zaledwie 180m powyżej jeziora i podziwianie stamtąd skał najstraszliwszej polskiej ściany wspinaczkowej - Kazalnicy. Wznosi się ona 450m nad taflę stawu.

PODHALE. PO OSCYPKI I CIUPAGĘ:
Podhale to kraina geograficzno-historyczna w południowej Polsce, teren między Tatrami a Beskidami Zachodnimi. Zachowała się tu bogata, oryginalna kultura ludowa. Wciąż można usłyszeć gwarę, zobaczyć ludowe stroje, malarstwo na szkle, drewniane budownictwo.

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review