Belvedere (Zakopane)





Opis oferty
Region
Polska / Góry
Opis oferty:
Marzysz o obiedzie z widokiem na słynny Giewont? A może o magicznej podróży w czasie do Zakopanego z lat dwudziestych? Albo o długich godzinach błogiego relaksu w centrum spa i przy hotelowym basenie? To wszystko i jeszcze więcej czeka na Ciebie w wyjątkowym miejscu, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, przy malowniczej Dolinie Białego. Gustowne wnętrza łączą regionalny, górski charakter z elementami wystroju z epoki, gdy do Zakopanego zjeżdżali naukowcy i wybitne osobistości artystycznej bohemy. Do dyspozycji Gości są 2 restauracje, serwujące dania kuchni polskiej i europejskiej oraz 2 bary, a także kręgielnia, siłownia, a dla najmłodszych wczasowiczów – specjalny program animacyjny. Przyjedź i przekonaj się, jak wygląda przepis na idealne wakacje w Tatrach!
Położenie:
W ZAKOPANEM, ok. 1km od ścisłego centrum ze sklepami, restauracjami i barami, ok. 1,1km od Krupówek, ok. 1,4km od Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego, ok. 1,4km od skoczni narciarskiej Wielka Krokiew, ok. 2,6km od Kuźnic z dolną stacją kolejki linowej na Kasprowy Wierch; przystanek autobusowy ok. 1km od hotelu, ok. 2,4km od dworca kolejowego.
Hotel:
Czterogwiazdkowy, zbudowany w 2002 r., 173 pokoje, 1 budynek, do 3 pięter, winda, lobby, całodobowa recepcja, 2 restauracje: Wieniawy – dania w formie bufetu, kuchnia polska i europejska, Pod Aniołem – á la carte, kuchnia regionalna i polska, z tarasem z widokiem na Giewont, 2 bary, w tym w lobby; centrum konferencyjne (8 sal, w tym największa dla 500 osób), ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych; za opłatą: fryzjer, parking (ok. 40 PLN/doba); hotel akceptuje psy (za opłatą: ok. 50 PLN/doba); akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.
Standardowy:
2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 20m2, łazienka (prysznic lub wanna, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizor, telefon, za opłatą: sejf, minibar; widok na okolicę;
Premium:
2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25m2; wyposażenie jak w pokoju standardowym; dodatkowo czajnik elektryczny; pokój premium za dopłatą;
Apartament:
4-os., ok. 35m2; sypialnia i pokój dzienny; wyposażenie jak w pokoju standardowym; apartament za dopłatą.
Sport i rozrywka:
Centrum wodno-termalne: basen kryty, brodzik, zjeżdżalnia, jacuzzi, łaźnia turecka, kompleks 3 saun (sauna fińska, sauna turecka, sauna na podczerwień); siłownia, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, tenis stołowy, badminton; strefa zabaw dla dzieci, plac zabaw dla dzieci w ogrodzie, animacje dla dzieci (program Trip Kids Zone); za opłatą: kręgielnia, bilard, piłkarzyki, sala gimnastyczna, squash, centrum spa: masaże, zabiegi na twarz i ciało, talasoterapia, hydroterpia, manicure, pedicure.
Gratis:
Wi-Fiwstęp do centrum wodno-termalnego
Zakwaterowanie
Wykwaterowanie
Dostępne pokoje
Pok. 2 os.
Pok. premium 2 os.
Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?
Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

Mapa

Pogoda
Sierpień
Przewodnik
Opis obiektu
Są fantastycznym terenem na wędrówki o różnym stopniu trudności - od spacerowej Doliny Chochołowskiej po wymagającą Orlą Perć. Ci najbardziej leniwi mogą skorzystać z kolejki na Kasprowy Wierch.
Będąc w Tatrach warto wybrać się na Słowację, gdzie góry są wyższe, ludzi mniej, a piwo tańsze.
Położenie
Tatry należą do Karpat Zachodnich. Mają około 51km długości i około 15km szerokości.
Najwyższy szczyt to Gerlach, który wznosi się na 2655m n.p.m. Gerlach leży po stronie słowackiej; najwyższym szczytem po polskiej stronie są Rysy (2499m n.p.m.).
Bez wysiłku można dostać się jedynie na Kasprowy Wierch (1985m n.p.m.) - turystę dowiezie tam wagonik kolejki linowej.
Pogoda
W ciepły letni dzień w dolinach jest kameralnie i bezpiecznie, ale wraz z załamaniem pogody lepiej udać się w drogę powrotną. Zwłaszcza zimą, gdy zmrok zapada szybko i prawie niepostrzeżenie. Nie należy ignorować tablic ostrzegawczych. Często umieszczane są przed obszarem, na którym istnieje zagrożenie lawinowe.
Atrakcje turystyczne
ŚWISTAK NA STRAŻY:
Wizyta w Tatrzańskim Parku Narodowym wiąże się z przestrzeganiem przepisów. Nie wolno schodzić ze szlaku ani też zbierać grzybów czy zrywać roślin.
Spotkać tu można charakterystyczne dla krajobrazu zwierzaki, kozice i świstaki.
TATRY. DOLINA KOŚCIELISKA:
Dolina Kościeliska to druga co do wielkości dolina w Tatrach. Ma 9km długości i powierzchnię 39km kw.
Polecana turystom ze względu na wybitne walory krajobrazowe.
Na otaczające szczyty i przełęcze prowadzą liczne szlaki turystyczne.
TATRZAŃSKI PARK NARODOWY:
Środkową i górną część Doliny Kościeliskiej obejmuje rezerwat ścisły Tatrzańskiego Parku Narodowego. Chroni się tu naturalne świerczyny i starodrzewy górnego regla ze skupiskami limb. Z fauny: jelenie, kozice i niedźwiedzie.
JASKINIE TATRZAŃSKIE:
Jaskinie Doliny Kościeliskiej należą do najdłuższych i najgłębszych w Tatrach.
JASKINIA MYLNA:
Najciekawsza jaskinia tatrzańska to Jaskinia Mylna w Dolinie Kościeliskiej. Szlak jest przeznaczony do samodzielnego zwiedzania, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Nazwa jaskini nie jest przypadkowa. Korytarze rozwidlają się w podziemny labirynt, w którym można zgubić się na dobre. Lepiej więc nie schodzić z wytyczonego szlaku. Miejscami trzeba przeciskać się na czworakach przez wąskie przesmyki.
Jaskinia nie jest oświetlona, dobrze jest zabrać latarkę.
JASKINIA MROŹNA:
Jaskinia Mroźna znajduje się Dolinie Kościeliskiej. Ma około 500m długości, z czego 400m jest udostępnionych do zwiedzania. Wejście jest na wysokości 1112m n.p.m. w masywie Organów.
To jedyna elektrycznie oświetlona jaskinia w polskich Tatrach. Jednakże nie zawadzi, gdy zabierzemy latarki. Trasa wiedzie przez wąskie korytarze.
JASKINIA RAPTAWICKA:
Znajduje się w Raptawickiej Turni. Aby się do niej dostać należy zejść około 3,5m w dół. Wejście i wyjście prowadzi tą samą drogą.
Na wyprawę trzeba wziąć ze sobą latarkę.
MORSKIE OKO:
Morskie Okoto największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, położone u podnóża Mięguszowieckich Szczytów. W jego tafli odbijają się najwyższe szczyty polskich Tatr.
Wycieczka nad Morskie Oko jest obowiązkowym punktem programu.
OBOWIĄZKOWY PUNKT PROGRAMU:
To nic, że do Morskiego Oka idą wszyscy i że trasa wiedzie asfaltem. To nic, że czasem trzeba torować sobie drogę w tłumie, albo uciekać przed pędzącym samochodem lub parą oszalałych koni. Nie szkodzi nawet, że w pewnym momencie drogę może wam zagrodzić niedźwiedź, nie mówiąc już o bileterze, który uczyni to z całą pewnością przy szlabanie. Morskie Oko trzeba zobaczyć.
DO KAZALNICY:
Bezpośrednio nad stawem wznosi się monumentalny Mięguszowiecki Szczyt, drugi co do wysokości w Polsce. Raczej niepozorny szczyt w głębi to Rysy - nasz numer jeden - 2499m n.p.m. Idzie się na niego stosunkowo trudnym szlakiem przez około 4 godziny.
Na szczycie jest jedyne w Tatrach górskie przejście graniczne. Mniej ekstremalny wariant przewiduje wdrapanie się nad Czarny Staw<, zaledwie 180m powyżej jeziora i podziwianie stamtąd skał najstraszliwszej polskiej ściany wspinaczkowej - Kazalnicy. Wznosi się ona 450m nad taflę stawu.
PODHALE. PO OSCYPKI I CIUPAGĘ:
Podhale to kraina geograficzno-historyczna w południowej Polsce, teren między Tatrami a Beskidami Zachodnimi. Zachowała się tu bogata, oryginalna kultura ludowa. Wciąż można usłyszeć gwarę, zobaczyć ludowe stroje, malarstwo na szkle, drewniane budownictwo.