Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź

Zakopiański Dwór

Kod oferty: WAK602777
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Last minute
Kod oferty: WAK602777
1/11
budynek główny
budynek główny
budynek główny
recepcja / lobby
pokój

Opis oferty

Region: Tatry i PodhaleOrganizator: NekeraKod oferty: WAK602777

Kraj

Polska

Opis

Zakopiański Dwór to rodzinny Pensjonat, zbudowany według regionalnej tradycji. Budynek cechuje niezwykła dbałość o szczegóły oraz wierność lokalnym wzorcom. Piękna i spokojna okolica sprawia, że jest to miejsce idealne na relaks i wypoczynek. Obiekt otrzymał Certyfikat Ekologicznego Obiektu.

Dla gości przygotowano komfortowe i przytulne pokoje, urządzone w tradycyjnym stylu tego regionu. Wnętrza są wyposażone w telewizor z płaskim ekranem oraz bezprzewodowy internet. W każdym pokoju znajduje się prywatna łazienka z kabiną prysznicową, suszarką do włosów oraz ręcznikami.

W restauracji Zakopiański Dwór wnętrza odznaczają się regionalnym i tradycyjnym wystrojem. Podawane są tam pyszne dania kuchni regionalnej. Kominek jest elementem, który wprowadza w ty miejscu niezwykły klimat.

Lokalizacja

Zakopiański Dwór zlokalizowany jest w Zakopanem w województwie małopolskim.

Dojazdu samochodem

Jadąc od strony Krakowa czy Warszawy najlepiej kierować się popularną "zakopianką". W samym Zakopanem należy jechać cały czas prosto aż do Ronda Solidarności gdzie trzeba skręcić w lewo w aleję 3maja (kierunek: Centrum). Po około kilometrze należy skręcić w prawo na światłach (w ulicę Tetmajera) i następnie w lewo w ulicę Grunwaldzką. Ta ulica przechodzi w Drogę do Białego przy której mieści się Zakopiański Dwór.

Odległości: 400km od Warszawy, 170km od Katowic i 100km od Krakowa.

Dojazd pociągiem i autobusem

Dojazd do Zakopanego pociągiem z większych polskich miast po otwarciu na nowo linii kolejowej nie stanowi już problemu. Warto jednak pamiętać, że o ile dojazd np. między Warszawą a Krakowem zajmuje obecnie 2,5 do 3 godzin, to czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego wynosi ponad 3 godziny. Godne rozważenia jest więc skorzystanie z komunikacji autobusowej (np. Polski Bus czy Szwagropol z Krakowa).

Atrakcje

Pensjonat położony jest w pobliżu Narodowego Parku Tatrzańskiego, tuż przy najbardziej malowniczej dolinie - Dolinie Białego. To doskonała baza wypadowa na spacery rekreacyjne jak i wędrówki po szlakach zaawansowanych. Ponadto położenie pensjonatu jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i lubią życie w samym centrum miasta.

Zakopane tętni życiem o każdej porze roku. Niepowtarzalny klimat i malownicze krajobrazy górskie sprawiają, że jest to świetne miejsce na wypoczynek. Jest wiele miejsc wartych zobaczenie, takich jak:

• Krupówki - słynny deptak, przy którym ulokowały się klimatyczne restauracje regionalne i pamiątki, tutaj też wychodzą uliczni artyści i tutaj tętni życie miasteczka

• Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego

• Dom do góry nogami

• Stary kościół - drewniany kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej

• Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi "Koliba"

• Kolej na Gubałówkę - kolej linowo-terenowa

• Kolej na Kasprowy Wierch, Kuźnice - nowoczesna kolej kabinowa

• Willa Atma - piękna drewniana chałupa - obecnie Muzeum Szymanowskiego

• Sanktuarium na Krzeptówkach

• Park Miejski, gdzie najmłodsze dzieci mogą skorzystać z palu zabaw

Pokój 2-os. standard

Komfortowy dwuosobowy pokój wyposażony w telewizor z płaskim ekranem oraz bezprzewodowy internet. W pokoju znajduje się prywatna łazienka z kabiną prysznicową, suszarką do włosów oraz ręcznikami.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2S-B4, 18628)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Dostęp do przechowalni rowerów

• Dostęp do narciarni (z suszarką do butów)

• Monitorowany parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 3-os. standard

Komfortowy trzyosobowy pokój wyposażony w telewizor z płaskim ekranem oraz bezprzewodowy internet. W pokoju znajduje się prywatna łazienka z kabiną prysznicową, suszarką do włosów oraz ręcznikami.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P3S-B4, 18628)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Dostęp do przechowalni rowerów

• Dostęp do narciarni (z suszarką do butów)

• Monitorowany parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 4-os. standard

Komfortowy czteroosobowy pokój wyposażony w telewizor z płaskim ekranem oraz bezprzewodowy internet. W pokoju znajduje się prywatna łazienka z kabiną prysznicową, suszarką do włosów oraz ręcznikami.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P4S-B4, 18628)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Dostęp do przechowalni rowerów

• Dostęp do narciarni (z suszarką do butów)

• Monitorowany parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Mocne strony

• 1km od Krupówek

• Pokoje urządzone w góralskim stylu

• Kącik dla dzieci, przechowalnia nart

• Bezpłatne Wi-Fi

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Niedziela
05.12.2021

Wykwaterowanie

Niedziela
12.12.2021
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

1°C
-7°C
2

Przewodnik

Opis obiektu

Są fantastycznym terenem na wędrówki o różnym stopniu trudności - od spacerowej Doliny Chochołowskiej po wymagającą Orlą Perć. Ci najbardziej leniwi mogą skorzystać z kolejki na Kasprowy Wierch.

Będąc w Tatrach warto wybrać się na Słowację, gdzie góry są wyższe, ludzi mniej, a piwo tańsze.

Położenie


Tatry należą do Karpat Zachodnich. Mają około 51km długości i około 15km szerokości.

Najwyższy szczyt to Gerlach, który wznosi się na 2655m n.p.m. Gerlach leży po stronie słowackiej; najwyższym szczytem po polskiej stronie są Rysy (2499m n.p.m.).

Bez wysiłku można dostać się jedynie na Kasprowy Wierch (1985m n.p.m.) - turystę dowiezie tam wagonik kolejki linowej.

Pogoda


W ciepły letni dzień w dolinach jest kameralnie i bezpiecznie, ale wraz z załamaniem pogody lepiej udać się w drogę powrotną. Zwłaszcza zimą, gdy zmrok zapada szybko i prawie niepostrzeżenie. Nie należy ignorować tablic ostrzegawczych. Często umieszczane są przed obszarem, na którym istnieje zagrożenie lawinowe.

Atrakcje turystyczne


ŚWISTAK NA STRAŻY:
Wizyta w Tatrzańskim Parku Narodowym wiąże się z przestrzeganiem przepisów. Nie wolno schodzić ze szlaku ani też zbierać grzybów czy zrywać roślin.

Spotkać tu można charakterystyczne dla krajobrazu zwierzaki, kozice i świstaki.

TATRY. DOLINA KOŚCIELISKA:
Dolina Kościeliska to druga co do wielkości dolina w Tatrach. Ma 9km długości i powierzchnię 39km kw.

Polecana turystom ze względu na wybitne walory krajobrazowe.

Na otaczające szczyty i przełęcze prowadzą liczne szlaki turystyczne.

TATRZAŃSKI PARK NARODOWY:
Środkową i górną część Doliny Kościeliskiej obejmuje rezerwat ścisły Tatrzańskiego Parku Narodowego. Chroni się tu naturalne świerczyny i starodrzewy górnego regla ze skupiskami limb. Z fauny: jelenie, kozice i niedźwiedzie.

JASKINIE TATRZAŃSKIE:
Jaskinie Doliny Kościeliskiej należą do najdłuższych i najgłębszych w Tatrach.

JASKINIA MYLNA:
Najciekawsza jaskinia tatrzańska to Jaskinia Mylna w Dolinie Kościeliskiej. Szlak jest przeznaczony do samodzielnego zwiedzania, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Nazwa jaskini nie jest przypadkowa. Korytarze rozwidlają się w podziemny labirynt, w którym można zgubić się na dobre. Lepiej więc nie schodzić z wytyczonego szlaku. Miejscami trzeba przeciskać się na czworakach przez wąskie przesmyki.

Jaskinia nie jest oświetlona, dobrze jest zabrać latarkę.

JASKINIA MROŹNA:
Jaskinia Mroźna znajduje się Dolinie Kościeliskiej. Ma około 500m długości, z czego 400m jest udostępnionych do zwiedzania. Wejście jest na wysokości 1112m n.p.m. w masywie Organów.


To jedyna elektrycznie oświetlona jaskinia w polskich Tatrach. Jednakże nie zawadzi, gdy zabierzemy latarki. Trasa wiedzie przez wąskie korytarze.

JASKINIA RAPTAWICKA:
Znajduje się w Raptawickiej Turni. Aby się do niej dostać należy zejść około 3,5m w dół. Wejście i wyjście prowadzi tą samą drogą.

Na wyprawę trzeba wziąć ze sobą latarkę.

MORSKIE OKO:
Morskie Okoto największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, położone u podnóża Mięguszowieckich Szczytów. W jego tafli odbijają się najwyższe szczyty polskich Tatr.

Wycieczka nad Morskie Oko jest obowiązkowym punktem programu.

OBOWIĄZKOWY PUNKT PROGRAMU:
To nic, że do Morskiego Oka idą wszyscy i że trasa wiedzie asfaltem. To nic, że czasem trzeba torować sobie drogę w tłumie, albo uciekać przed pędzącym samochodem lub parą oszalałych koni. Nie szkodzi nawet, że w pewnym momencie drogę może wam zagrodzić niedźwiedź, nie mówiąc już o bileterze, który uczyni to z całą pewnością przy szlabanie. Morskie Oko trzeba zobaczyć.

DO KAZALNICY:
Bezpośrednio nad stawem wznosi się monumentalny Mięguszowiecki Szczyt, drugi co do wysokości w Polsce. Raczej niepozorny szczyt w głębi to Rysy - nasz numer jeden - 2499m n.p.m. Idzie się na niego stosunkowo trudnym szlakiem przez około 4 godziny.

Na szczycie jest jedyne w Tatrach górskie przejście graniczne. Mniej ekstremalny wariant przewiduje wdrapanie się nad Czarny Staw<, zaledwie 180m powyżej jeziora i podziwianie stamtąd skał najstraszliwszej polskiej ściany wspinaczkowej - Kazalnicy. Wznosi się ona 450m nad taflę stawu.

PODHALE. PO OSCYPKI I CIUPAGĘ:
Podhale to kraina geograficzno-historyczna w południowej Polsce, teren między Tatrami a Beskidami Zachodnimi. Zachowała się tu bogata, oryginalna kultura ludowa. Wciąż można usłyszeć gwarę, zobaczyć ludowe stroje, malarstwo na szkle, drewniane budownictwo.