Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Ośrodek Gawra

Last minute
Kod oferty: WAK640926
obiekt, budynek główny
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek głównyobiekt, budynek główny, teren hoteluobiekt, budynek główny, teren hoteluobiekt, budynek główny, teren hoteluobiekt, budynek główny, teren hoteluobiekt, budynek głównyobiekt, budynek głównypokójpokójpokójpokójłazienkałazienkaSPASPAsaunasaunaSPASPASPAsiłownia
Oferta objęta bonem turystycznym 500+

Dodatkowe opcje

promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

15.03.2021 Poniedziałek

Wykwaterowanie

22.03.2021 Poniedziałek

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK640926Region: Warmia i MazuryOrganizator: Nekera

Kraj

Polska

Opis

Ośrodek Gawra położony jest bezpośrednio nad jeziorem Omulew, które wraz ze swą linią brzegową jest strefą ciszy. Z dala od zgiełku wakacyjnych miejscowości łatwo zatopić się w kojące dźwięki natury - szum trzcin, śpiew ptaków, odgłosy budzącego się poranka... Ośrodek Gawra to prawdziwa oaza spokoju i relaksu, a jego okolice to raj dla miłośników przyrody. Miłośnicy pływania i sportów wodnych mogą korzystać z prywatnej linii brzegowej Ośrodka.

Na Gości czekają przestronne, komfortowe wyposażone pokoje z łazienką i widokiem na las. Zostały świeżo odnowione i funkcjonalnie umeblowane - posiadają wygodne łóżka, pojemną szafę, telewizor LCD. Do każdego pokoju dostaniesz się windą. Każdy pokój posiada własną łazienkę z kabiną prysznicową, ręcznikami i zestawem kosmetyków.

Ośrodek Gawra słynie z ciszy, pięknej okolicy i wybornej kuchni. Restauracja w Gawrze to jedno z ulibionych miejsc Gości. Chlubą są tutaj tradycyjne, regionalne przysmaki, a także dania nowoczesnej kuchni przygotowane z lokalnych produktów. Z przestronnej sali restauracyjnej można wyjść bezpośrednio na taras widokowy i cieszyć się posiłkiem obserwując malownicze pejzaże jeziora Omulew. Rano organizowane jest pyszne śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Popularnością i uznaniem cieszy się gorący bufet z przyrządzanymi na miejscu posiłkami. Świeże pieczywo z lokalnych piekarni, wyrabiane na miejscu bez konserwantów wędliny i pasztety, własne wypieki, a do tego gorąca herbata, kawa i zimne soki - czy można lepiej zacząć dzień?

O harmonię ducha i ciała można zadbać w Strefie Wellness & SPA na Mazurach. Tu zapomnisz o zmęczeniu i stresie, doskonale się wyciszysz i zrelaksujesz, zadbasz o swój wygląd i samopoczucie. W ofercie znajduje się sauna sucha, biosauna, hydromasaż, relaksacyjne i lecznicze masaże. Można korzystać także z siłowni i sali fitness.

Lokalizacja

Ośrodek Gawra jest malowniczo położony na Mazurach nad jeziorem Omulew w miejscowości Wikno, 17km na północ od Nidzicy i 40km na południe od Olsztyna.

Dojazdu samochodem

Do Nidzicy można wygodnie dojechać drogą S7. W centrum miejscowości należy wjechać w drogę wojewódzką 545 (ul. 1maja) w kierunku północnym (znaki prowadzą na Szczytno). 8km dalej, w wiosce Napiwoda należy zjechać z tej drogi w lewo, w kierunku Olsztyna i tą lokalną drogą dojedzie się do ośrodka. Z Napiwody pozostaje niespełna 8km. Ośrodek Gawra mieści się po prawej stronie, nad jeziorem w wiosce Wikno.

Odległość od Warszawy - 170km, Krakowa - 460km, Poznania - 320km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Nidzicy można dojechać busami, jest w niej także stacja kolejowa na trasie Działdowo-Olsztyn Główny.

Atrakcje

Główną atrakcją Mazur bez wątpienia są jeziora i piękna przyroda. Ośrodek Gawra dysponuje prywatną linią brzegową wraz z pomostem oraz spokojną okolicą, nieskażoną turystycznym gwarem. Otaczające Ośrodek tereny przecinają liczne ścieżki i szlaki turystyczne, prowadzące przez najpiękniejsze leśne zakątki. Są tu także ścieżki rowerowe i doskonałe warunki do jazdy konnej. Miłośników przyrody z pewnością ucieszy bliskość rezerwatu przyrody Koniuszanka z wiekowym drzewostanem oraz płynąca tędy rzeka Omulew, będąca istnym fenomenem natury. Leśne ostępy zamieszkują sarny, jelenie i łosie, a także bobry, które upodobały sobie podmokłe obszary rezerwatu.

Amatorów odkrywania historycznych miejsc na pewno zaciekawią pobliskie miejscowości:-

Nidzica (15km) - z gotyckim zamkiem krzyżackim z XIV wieku, odbudowanym po wojnie, obecnie mieszczącym Muzeum Ziemi Nidzkiej, poewangelickim kościołem z XIV wieku, średniowiecznymi założeniami obronnymi, fragmentami murów z basztami, XIX-wiecznym ratuszem, browarem oraz domami i spichlerzami z tego czasu

• Olsztynek (35km) - z gotyckim kościołem z XIV wieku, zamkiem krzyżackim, pozostałościami murów miejskich z basztami z XV wieku, wartym uwagi układem urbanistycznym starego miasta oraz skansenem - Muzeum Budownictwa Ludowego - prezentującego zabytkową drewnianą zabudowę Powiśla, Warmii, Mazur, Sambii i Małej Litwy

• Szczytno (45km) - z pozostałościami XIV-wiecznego zamku krzyżackiego, Muzeum Mazurskim, XV-wiecznym kościołem ewangelickim, a także zupełnie współczesnymi szczycieńskimi Pofajdokami - niewielkimi skrzatami, które opanowały centrum miasta. Przed Domem Kultury można zobaczyć pomnik Krzysztofa Klenczona - pochodzącego stąd członka zespołu Czerwone Gitary. W sezonie letnim w ostatni weekend lipca odbywają się Dni i Noce Szczytna

• Pasym (35km) - znana miejscowość wypoczynkowa nad jeziorem Kalwa, z pozostałościami średniowiecznych murów obronnych oraz małomiasteczkową zabudową i najstarszym kościołem na Mazurach. Objęte strefą ciszy jezioro Kalwa, którego linię brzegową urozmaicają liczne półwyspy, jest połączone z Jeziorem Leleskim, wiedzie przez nie atrakcyjny szlak kajakowy

• Nieopodal Ośrodka, przy drodze, na skraju rezerwatu Koniuszanka, znajduje się zachowany bunkier z czasów II wojny światowej.

Cena zawiera

• Codzienne śniadania

• Bezpłatny parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Cena nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-osobowy

Pokój w klasie komfort z łazienką, wifi, tv, widokiem na las i możliwością dostawki dla dziecka do 12 lat

Oferta

BB, Oferta zwrotna (P2-Z2, 13794)

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Pogoda

Temperatura w dzień
6°C
Temperatura w nocy
-4°C
Liczba godzin słonecznych
5

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review