Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Sun & Snow Osada Zamkowa

Last minute
Kod oferty: WAK638850
obiekt
obiekt
obiekt
obiekt, teren hotelu
pokój
obiektobiektobiektobiekt, teren hotelupokójpokój, kuchnia / aneks kuchenny, balkon / taraspokój, balkon / taraspokójpokójłazienkałazienkateren hotelu
Oferta objęta bonem turystycznym 500+

Dodatkowe opcje

promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

15.03.2021 Poniedziałek

Wykwaterowanie

22.03.2021 Poniedziałek

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK638850Region: Warmia i MazuryOrganizator: Nekera

Kraj

Polska

Opis

Apartamenty Sun & Snow Pasym Osada Zamkowa to kompleks domków znajdujących się na malowniczo położonych brzegach jeziora Kalwa. Ciche, spokojne miasteczko jest dla turystów idealnym miejscem do wypoczynku z dala od zgiełku miasta. Jego urok podkreśla nieco magiczna i nastrojowa atmosfera. Znajdują się tam dwa neogotyckie kościoły, zabytkowy ratusz, szkoła, cmentarz ewangelicki, pozostałości murów obronnych i zamku krzyżackiego oraz zespół młyński. Osada Zamkowa otoczona jest z trzech stron wodami jeziora.

Oferowane domy są wyjątkowo przestronne i luksusowo wyposażone. Domki są dwupoziomowe, składają się z 4 pokoi, mają 118m2 powierzchni, dostępne są dla maksymalnie 6 osób. Kuchnia jest wyposażona w zmywarkę, lodówkę, płuytę kuchenną, piekarnik, czajnik, przybory kuchenne oraz żelazko. W komfortowej części dziennej umieszczono telewizor.

Apartamenty są wyposażone w czystą pościel i ręczniki.

Na terenie obiektu na Gości czeka prywatna plaża, pomosty wędkarskie oraz duży, bezpieczny plac zabaw. Obiekt jest ogrodzony, a całodobowa ochrona pozwala naszym Gościom czuć się w pełni bezpiecznie. Na terenie Osady Zamkowej znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe.

Dla najmłodszych Gości przygotowano krzesełka do karmienia oraz wanienki, a także łóżeczka turystyczne dostępne za dodatkową opłatą.

Na terenie obiektu znajduje się centrum nurkowe Active Divers, prowadzące kursy turystyczne (stażowe), dzienne i nocne.

Lokalizacja

Sun & Snow Osada Zamkowa znajduje się w zacisznej części Mazur, w miasteczku Pasym na Pojezierzu Olsztyńskim, 30km na południowy wschód od Olsztyna, nad malowniczym jeziorem Kalwa.

Dojazdu samochodem

Przez Pasym przebiega droga krajowa nr 53 Olsztyn-Ostrołęka, z której należy odbić do centrum miejscowości ul. Dworcową lub ul. Warszawską, a następnie przy poczcie skręcić w ul. Pocztową, do której po 200metrach z lewej strony dochodzi ul. Zamkowa. To na jej końcu znajdują się domki Osady Zamkowej, tutaj także odbiera się klucze.

Odległość od Warszawy - 190km, Krakowa - 490km, Wrocławia - 490km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Pasym posiada swoją stację kolejową, na której zatrzymują się pociągi relacji Olsztyn-Szczytno.

Atrakcje

Pasym to spokojna, lecz atrakcyjna miejscowość, pięknie położona w krainie jezior, bezpośrednio nad zbiornikiem Kalwa. Mówi się o Paszynie, że jest najstarszym miastem nie tylko w powiecie szczycieńskim, ale i na całych Mazurach. Istniejącą tutaj wcześniej osadę w 1379 roku przejęli Krzyżacy, za sprawą których już w 1386 roku osada kościelna zyskała prawa miejskie.

O bogatej historii miasta świadczy wiele zabytków - fragmenty XIV-wiecznych murów miejskich, przez które niegdyś prowadziły trzy bramy, prostokątny rynek z centralnie umiejscowionym ratuszem z połowy XIX wieku. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest późnogotycki kościół ewangelicki. Niestety nie zachował się zamek krzyżacki, na miejscu którego wybudowano kościół katolicki, będący ciekawym przykładem neogotyku.

Przed II wojną światową Pasym był znany nie tylko jako ośrodek sportów wodnych (dzięki kompleksowi turystycznemu oraz przystani wodnej nad jeziorem Kalwa), ale także zimowych - powstała tutaj mała skocznia narciarska z wyciągiem krzesełkowym. Niestety niewielu mieszkańców zna opowieści o tamtych czasach - wojna nie oszczędziła najstarszego miasta na Mazurach, które nie tylko legło w gruzach (zniszczenia wojenne pochłonęły 30% zabudowy), ale dodatkowo zostało wyludnione - większość mieszkańców wysiedlono do Niemiec.

W 1935 roku Pasym odwiedził Melchior Wańkowicz, zbierający materiał do książki "Na tropach Smętka". W Pasymiu i okolicach rozgrywa się akcja powieści "Pietrek z Puszczy Piskiej" Igora Sikiryckiego oraz akcja filmu "cudownie ocalony" z Marianem Opanią w roli głównej. Tutaj także kręcono zdjęcia do serialu "Miłość nad rozlewiskiem", w którym występująca Joanna Brodzik polubiła targ rybny w Pasymiu, doceniła też miejscowe pasieki.

Cena zawiera

• Zakwaterowanie w domku dla max. 6 osób

• Podatek VAT

Cena nie zawiera

• Wyżywienie

• Jednorazowa obowiązkowa opłata za sprzątanie w wysokości 275 zł

• Kaucja zwrotna w wysokości 300 zł

• Pozostałe usługi hotelu

4-pokojowy domek dla 6 osób

W pełni wyposażony, dwupoziomowy domek nad jeziorem, o pow. 118m2

Oferta

RO, Oferta zwrotna (4DD6O-Z2, 13138)

Oferta

RO, Oferta zwrotna (4DD6O-Z3, 13139)

Oferta

RO, Oferta zwrotna (4DD6O-Z4, 13504)

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Pogoda

Temperatura w dzień
6°C
Temperatura w nocy
-4°C
Liczba godzin słonecznych
5

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review