Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPolskaWrocław - Stolica Dolnego Śląska

Wrocław - Stolica Dolnego Śląska

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK451638
Last minute
Kod oferty: WAK451638
1/46

Opis oferty

Organizator: Tourist PolskaKod oferty: WAK451638

Kraj

POLSKA3-4

Program

Wrocław - Stolica Dolnego Śląska

1 dzień

Wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15min przed wyjazdem), przejazd do Wrocławia. Jest to miasto bezcennych zabytków i cudownych legend, sympatycznych ludzi i miłych spotkań, tętniące życiem przez okrągłą dobę. Obowiązkowo należy odwiedzić wrocławskie Stare Miasto. Tutejszy rynek otoczony pięknymi kamienicami, uznawany jest za jeden z największych w Europie. Późnogotycki ratusz zachwyca swoimi detalami architektonicznymi, a przy stojącym przed ratuszem pręgierzu dziś już nikt nie wymierza kary. W rogu rynku wznoszą się dwie połączone łukiem kamieniczki Jaś i Małgosia, stanowiące niegdyś część liczniejszej grupy domów altarystów przy dawnym kościele farnym – obecnie bazylice św. Elżbiety. Pobliski plac Solny słynie ze swoich kwiaciarni czynnych na okrągło przez cały rok. Szczególny klimat mają jatki, niegdyś siedziba rzeźników, dziś artystów i odlanych z brązu zwierząt. Natomiast mury średniowiecznego więzienia przy ul. Więziennej wypełnia gwar turystów siedzących przy kawiarnianych stolikach. Prawdziwą barokową perłą jest gmach dawnego kolegium jezuickiego, obecnie gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego z przepiękną, barokową aulą Leopoldina, Oratorium Marianum i wieżą matematyczną. Stojąca przed uniwersytetem rzeźba szermierza na stałe wpisała się w studenckie żarty. Jednym z najważniejszych symboli Wrocławia jest most Grunwaldzki, który przez lata obrósł legendami. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg

2 dzień

Po śniadaniu udamy się na dalsze zwiedzanie Wrocławia. Najstarszą częścią miasta jest Ostrów Tumski z charakterystycznymi wieżami katedry św. Jana Chrzciciela i kolegiaty św. Krzyża i św. Bartłomieja. Brama Kluskowa łączy najstarszy czynny romański kościół św. Idziego z budynkiem kapituły. Na koniec XVIII wieku datuje się budowę pałacu sufraganów, dziś siedzibę arcybiskupa wrocławskiego. Na placu kościelnym możemy zobaczyć pomnik św. Jana Nepomucena. Przez most Tumski przejdziemy na otoczoną wodami Odry Wyspę Piaskową. Kolejne atrakcyjne miejsca odwiedzimy na obrzeżach Parku Szczytnickiego. Monumentalna Hala Stulecia została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX w, a wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podkreśliło rangę tego obiektu. Miłym akcentem będzie spacer po Ogrodzie Japońskim. Osoby zainteresowane będą mogły odwiedzić wrocławskie ZOO, gdzie od niedawna możemy zwiedzać Afrykarium - jedyne na świecie tematyczne oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zobaczymy Panoramę Racławicką, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Monumentalny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami miał upamiętnić setną rocznicę powstania kościuszkowskiego i zwycięskiej bitwy. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena zawiera

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera

Cena nie zawiera

Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).

Opłat i wycieczek fakultatywnych.

Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 32 - 49 zł/os, dodatkowo Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe ok. 23 - 45 zł/os, ZOO i Afrykarium 30 - 55 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne

Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.

Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi

Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2020 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).

Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

23:50
00:00
GdańskPiątek, 24.06.2022
WrocławSobota, 25.06.2022

Powrót

00:00
05:40
WrocławPoniedziałek, 27.06.2022
GdańskWtorek, 28.06.2022

Dostępne pokoje

Miejsce w pokoju

miejsce w pokoju
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Pogoda

20°C
8°C
7