Bardzo dobry62 opinie88% poleceń
8.5
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Vila Gale Santa Cruz

Last minute
Kod oferty: WAK637878
obiekt, teren hotelu, basenobiekt, budynek główny, basenobiekt, teren hotelu, basenbasenobiekt, budynek główny, basenbasenpokój, apartament, balkon / taras, pokój z widokiem na morzerestauracjarestauracjadrink bar
obiekt, teren hotelu, basen
obiekt, budynek główny, basen
obiekt, teren hotelu, basen
basen
obiekt, budynek główny, basen

Nasi klienci docenili

 • Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: brodzik ze słodką wodą, pokój zabaw.
 • Atrakcyjna lokalizacja: nad oceanem, z widokiem na wyspy Desertas, ok. 200 m od centrum Santa Cruz, ok. 20 km od stolicy.
 • Tylko 50 m do publicznej plaży Praia das Palmeiras.
 • Bogata oferta rekreacyjna: jacuzzi, łaźnia turecka, natryski Vichy, sala fitness, sporty wodne na plaży (odpłatnie).
 • Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Region: MaderaOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK637878

  Naszym zdaniem

  Zadbany, wygodny hotel nad oceanem, blisko lotniska. Nowoczesny wystrój, eleganckie przestrzenie, ładny basen, bezpłatne przejazdy do stolicy.

  Położenie

  Na wschodnim wybrzeżu Madery, tuż nad oceanem, ok. 50m od skalistej plaży, 200m od centrum miejscowości Santa Cruz, ok. 20km od stolicy wyspy Funchal, niespełna 2km od portu lotniczego. Codzienne przejazdy busem hotelowym do Funchal.

  Wyposażenie

  Wytworne lobby, recepcja (24 h), bezpłatne Wi-Fi, restauracja główna, restauracja a'la carte (specjalizacja: kuchnia lokalna), bar, letni snack bar przy basenie, centrum konferencyjne, room-service, pralnia.

  Pokoje

  Twin standard - sypialnia, łazienka (kabina prysznicowa, suszarka), indywidualnie sterowana klimatyzacja, Wi-Fi, telewizor LCD z kanałami sat., telefon, minibar, sejf, na miejscu do wypożyczenia czajnik.

  Twin standard sea view - widok na ocean.

  Wyżywienie

  BB - śniadania w formie bufetów

  HB - śniadania i kolacje, napoje do kolacji płatne

  All inclusive - śniadania (bufety), obiady (set menu), kolacje (bufety lub set menu), przekąski, napoje, lokalne alkohole serwowane w wyznaczonych lokalach i godzinach.

  Sport i rozrywka

  Basen, taras słoneczny (bezpłatne leżaki, parasole, ręczniki plażowe), strefa spa&wellness (podgrzewany basen kryty, jacuzzi, łaźnia, sauna, siłownia, gabinet kosmetyczny), w centrum -sporty wodne.

  Dla dzieci

  Brodzik, pokój zabaw, łóżeczko dla niemowlaka.

  Uwagi

  Rząd Autonomicznego Regionu Madery od 1 lipca br. wprowadził wymóg testów.

  Osoby przyjeżdżające na Maderę mają 2 opcje:

  • Okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację.

  • Poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku po przylocie. Test jest wykonany na koszt Rządu Madery, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h od pobrania testu.

  Jeśli podróżujesz na Maderę, wypełnij i prześlij ten formularz online https://madeirasafe.com/#/login 24-48 godzin przed przyjazdem.

  Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

  W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

  Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Należy mieć ważny paszport lub dowód osobisty. Dokument tożsamości muszą posiadać także dzieci.

  Bagaż rejestrowany

  Z uwagi na różne taryfy przelotu dostępne w liniach lotniczych obsługujących połączenia z Polski na Maderę, dopiero po założeniu wstępnej rezerwacji przelotu (na poprawne dane uczestników wyjazdu) jesteśmy w stanie zweryfikować czy bagaż rejestrowany zawarty jest w cenie danej taryfy czy też nie. W przypadku gdy bagażu nie będzie w cenie taryfy można go dokupić za dopłatą.

  Lufthansa: w cenie 23 kg bagaż rejestrowany oraz 8 kg podręczny

  TAP Portugal: bagaż rejestrowany 20kg za dopłatą 250 zł/os za lot w obie strony

  Easy Jet: bagaż rejestrowany 15kg; cena 320PLN/sztuka, bagaż rejestrowany 23kg; cena 360PLN/sztuka

  Eneter Air: w cenie jest bagaż rejestrowany 20 kg oraz podręczny 5 kg.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, prywatny transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną obsługę (kontakt telefoniczny), ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT, bagażu rejestrowanego (w zależności od taryfy przelotu, weryfikacja po założeniu wstępnej rezerwacji).

  Aktualizacje covid-19

  Rząd Autonomicznego Regionu Madery od 1 lipca br. wprowadził wymóg testów. Osoby przyjeżdżające na Maderę mają 2 opcje:

  • Okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację.

  • Poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku po przylocie. Test jest wykonany na koszt Rządu Madery, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h od pobrania testu.

  Jeśli podróżujesz na Maderę, wypełnij i prześlij ten formularz online https://madeirasafe.com/#/login 24-48 godzin przed przyjazdem.

  Porty na Maderze i Porto Santo pozostają zamknięteZe względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  Informacje o lotach liniami easy jet, lufthansa, enter air, tap portugal

  Lufhansa

  Lecąc z Lufthansa każdy pasażer może wziąć ze sobą:

  Do kabiny można wnieść jeden bagaż podręczny (max 8kg) który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym fotelem. W cenie biletu wliczony jest bagaż rejestrowany 23kg.

  Tap portugal

  Lecąc z TAP Portugal każdy pasażer może wziąć ze sobą:

  Do kabiny można wnieść jeden bagaż podręczny (max 8kg) który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym fotelem. W przypadku chęci zabrania dodatkowego bagażu za dodatkową opłatą dostępne są opcje:

  • bagaż rejestrowany 23kg; cena 250PLN/sztuka

  Dodanie ww usług już po założeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi ich cenami.

  Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będzą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą dzięki której klienci będą mieli gwarancję miejsc obok siebie.

  Easy jet

  Przelot liniami typu Low Cost

  Od 10/02/2021 r. wprowadzone zostaną zmiany dotyczące bagażu podręcznego :

  Wszyscy klienci podróżujący od tego dnia mogą zabrać na pokład 1 x mały bagaż podręczny (maks. 45 x 36 x 20 cm) bez limitu wagi , który musi zmieścić się pod siedzeniem znajdującym się z przodu. Ta sama opcja przysługuje klientom, którzy zakupili miejsca standardowe. Klienci, którzy zakupili miejsce Up front lub Extra Legroom będą mogli zabrać na pokład dodatkowo 1 x duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.

  Loty do 09/02/2021: W cenie podstawowej zawarty jest 1 x bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych do 56x45x25 cm (z uchwytami i kółkami), który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym fotelem bądź w schowku nad głową.

  Bagaż główny za dopłatą

  • 15 kg w cenie 320 PLN/sztuka

  • 23 kg w cenie 370 PLN/sztuka

  Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany po potwierdzeniu rezerwacji jego cena może być wyższa.

  Wybór miejsca (za opłatą)

  Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą dzięki której klienci będą mieli gwarancję miejsc obok siebie (wycena na podstawie dostępności miejsc i oferty linii lotniczej).

  Enter air

  W przypadku przelotów liniami Enter Air wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach/dowodach ososbistych). Po założeniu rezerwacji stałej nie mamy możliwości edycji danych uczestników. Przy rezerwacjach z przelotem liniami Enter Air, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych. W cenie jest bagaż rejestrowany 20 kg oraz podręczny 5 kg.

  Warunki wjazdowe do kraju

  Aktualizacja z 1.02.2021

  Od 30.01.2021 r. zgodnie z Rozporządzeniem Federalnego Ministerstwa Zdrowia przewóz osób przez Niemcy z obszarów o szczególnie wysokim ryzyku związanym z mutacjami wirusa jest dostępny (czyli na chwilę obecną - Portugalia wraz z Maderą) tylko w przypadku podróży lotniczych i nieopuszczenia strefy tranzytowej lotniska (tj. ze strefy NON-SCHENGEN do NON-SCHENGEN). Oznacza to, że nie ma możliwości tranzytu samolotem, statkiem, pociągiem lub autobusem z obszarów o szczególnie wysokim ryzyku związanym z mutacjami wirusa przez Niemcy do Polski. Rozporządzenie obowiązuje co najmniej do 17.02.2021 r.

  Tranzyt przez Niemcy samochodem lub przez strefę tranzytową lotniska NON-SCHENGEN jest możliwy TYLKO dla osób zarejestrowanych na stronie www.einreiseanmeldung.de oraz posiadających negatywny wyniku testu na koronawirusa wykonanego najwcześniej 48h przed wjazdem/przylotem (nie dotyczy dzieci do 6 r. życia). Aktualnie wymogi Instytut Roberta Kocha spełniają testy PCR, LAMP, TMA i szybkie testy antygenowe. Szybkie testy antygenowe muszą jednak spełniać kryteria Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tj. czułość 80%, swoistość 97%. Wynik testu musi być w jęz. angielskim, francuskim lub niemieckim. Linia lotnicza jest zobowiązana do odmowy wejścia na pokład w przypadku, gdy podróżny nie posiada biletu na dalszy lot do strefy NON-SCHENGEN, negatywnego wyniku testu oraz nie zarejestrował swojej podrózy przez Niemcy.

  https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

  Aktualizacja z 26.01.2021

  Tranzyt przez Niemcy z obszarów o szczególnie wysokim ryzyku związanym z mutacjami wirusa (czyli Portugalia i w tym wyspa Madera) wiąże się z obowiązkiem wykonania testu najwcześniej 48h przed przekroczeniem granicy z Niemcami oraz rejestracją wjazdu na http://www.einreiseanmeldung.de/.

  Lista krajów z podziałam na obszary ryzyka: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html

  Aktualizacja z 15.10.2020Rząd Autonomicznego Regionu Madery od 1 lipca 2020 wprowadził wymóg testów. Osoby przyjeżdżające na Maderę mają 2 opcje:

  • Okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację.

  • Poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku po przylocie. Test jest wykonany na koszt Rządu Madery, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h od pobrania testu.

  Jeśli podróżujesz na Maderę, wypełnij i prześlij ten formularz online https://madeirasafe.com/#/login 24-48 godzin przed przyjazdem.

  Porty na Maderze i Porto Santo pozostają zamknięte Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Środa, 12.05.2021
  11:45
  15:30
  BERBerlin
  FNCMadeira

  Powrót

  Środa, 19.05.2021
  16:15
  22:00
  FNCMadeira
  BERBerlin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  7.1
  Jacek Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Rodzina z dziećmi
  Ogolnie na plus z tym ze nie wrocilbym z powodu jedzenia w hotelu. Smaczne ale monotonne. Salatek i tradycyjnych potraw malo. Nastawienie na francuzow i anglikow. Duza wada to brak atrakcji dla dzieci, ponoc mial byc kacik zabaw i animacji. Dla 5 latki nie bylo nic ciekawego oprocz wyobrazni i pieknego placu zabaw w poblizu hotelu.
  ZaletyPolozenie, dostep do oceanu, pokoje i ogolny stan i wyglad hotelu.
  WadyMaly wybor dan w bufecie, monotonnia. Brak imprez i atrakcji dla dzieci. Ogolnie hotel dla singli i seniorow. Woda w basenie lodowata.

  7.2
  Lech Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Grudzień 2018Para
  Szanowni Państwo!!! TUI nie popisało się. Wykupiliśmy pokój a widokiem na ocean. Dostaliśmy pokój z widokiem na basen. Widok na ocean był, ale z balkonu jak się wychylisz. Szanowne TUI powinno pisać balkon z bocznym widokiem na ocean a nie pokój. Reklamacja w TUI bezskuteczna. Odpowiedź zbywająca. Kasa( 8 tys na dwie osoby) wzięta więc po co dalej się w sprawę angażować. Przestrzegam przed ubezpieczeniem oferowanym przez wakacje.pl w AXA. W podróży zniszczono nam walizkę. Wykupiłem wariant ubezpieczenia najwyższy i najdroższy. Obejmował on również bagaż. Po zgłoszeniu potwierdzonej straty powiedziano ,że zgodnie z OWU- lami ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność w przypadku jeśli udokumentuje się że z walizki coś zginęło....Śmiech na sali.... zero pokrycia straty. Jeśli chodzi o Maderę piękna wyspa. Polecam z całego serca. Wrócimy ale nie z TUI i nie z ubezpieczeniem AXA ,
  ZaletyPołożenie dla osób lubiących spokój. Małe miasteczko bardzo urokliwe zachęca do odwiedzenia.Piękna promenada.
  WadyDla nas posiłki nie do przyjęciajak na hotel 4*. Byliśmy w okresie świąt Bożego Narodzenia. Cena wiadomo- najwyższa w roku. W okresie świątecznym nic nie przygotowano z więcej niż standardowo. Nie była to nasza opinia ale inni obcokrajowcy też byli niezadowoleni.

  9.3
  Wiesława
  Pobyt - Październik 2018Para
  Mój pobyt w tym hotelu oceniam w skali 10...jako 9... Wszystko było fantastyczne...Jedzenie...nie moge narzekac...pyszne, swieże. Co prawda niektóre produkty były serwowane na zimno, ale dalismy radę:) Pokój ok...przytulny, codziennie sprzątany. Obsługa hotelowa - rewelacyjna...wszyscy chętni slużyć pomocą i radą. Raczej wydaje mi się,że to hotel dla starszych osób, gdyz bardzo w nim cicho.Ale ja przebywałam na Maderze w pażdzierniku, więc juz po sezonie, także może i dlatego tak było.
  Zaletywi-fi bezplatnie sejf bezpłatny pomocna obsługa hotelu kelnerzy - I klasa!!!
  Wadybrak animacji smutna muzyka i bardzo cicha puszczana w ciagu dnia

  9.0
  Ryszard Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2018Para
  Dla malkontentów: aby mieć widok oceanu z okna pokoju, trzeba po prostu dopłacić za taki luksus a nie pisać głupoty na forum. Szum oceanu (przypływu) nocą z otwartego okna nie zapomniany.
  ZaletySejf darmowy, Wi-Fi w pokoju, leżaki przy basenie 100 % bez głupiego rannego zajmowania, ręczniki plażowe bez kaucji, autobus do Funchal gratis, jedzenie super, pokoje z bidetem, drobne awarie usuwane błyskawicznie.
  WadyKamienista plaża. kąpiel w oceanie tylko z drabinki na pomoście

  9.6
  Ariel Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2018Rodzina z dziećmi
  Super jedzenie, dużo owoców morza, szampan do śniadania. Obsługa hotelu wspaniała. Położenie hotelu idealne jako miejsce wypadkowe na wyspę. Auto można wypożyczyć w hotelu. Formalności trwają 10 minut. Hotel nie pobiera kaucji. Autobus z hotelu dojeżdża do funchal w 15 minut. Wyspa wspaniała.
  ZaletySuper jedzenie i położenie oraz obsluga
  WadyBrak

  Mapa

  Pogoda

  21°C
  14°C
  20°C
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID -19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

  Oprócz przedstawienia testu, pasażerowie z krajów, w których wskaźnik zachorowalności jest równy lub wyższy niż 500 przypadków na 100 000 mieszkańców, muszą przestrzegać 14-dniowego okresu profilaktycznej izolacji w domu lub w miejscu wskazanym przez organy ochrony zdrowia, z wyjątkiem niezbędnych przejazdów, których okres pobytu na terytorium kraju poświadczony biletem powrotnym nie przekracza 48h.
  Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.
  Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę: zobacz więcej.

  Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 7 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby.
  Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie: zobacz więcej.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.