Najlepsze pod słońcem

Jesteśmy

numerem 1

w opinii turystów

Wakacje.pl / Wczasy / Rejsy / Pacyfik / Nowa Kaledonia- Vanuatu- Fiji - Wyspy Płd. Pacyfik

Nowa Kaledonia- Vanuatu- Fiji - Wyspy Płd. Pacyfik

Rejsy / Pacyfik
Nowa Kaledonia- Vanuatu- Fiji - Wyspy Płd. Pacyfik:
1/5
logos tour
Dodaj do schowka

Nr WAK487240

16 900 zł
17 dni / os.
Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK487240

Kraj

Nowa Kaledonia

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Australii.

Dzień 2

Przesiadka w jednym z azjatyckich portów lotniczych. Przylot do Sydney (w zależności od rozkładu lotów przylot może nastąpić następnego dnia). Transfer do hotelu.

Dzień 3

Sydney

Czas na indywidualne zwiedzanie Sydney. Po południu zaokrętowanie na statek. Wypłynięcie w kierunku Nowej Kaledonii, oddalonej od wybrzeży Australii o ok. 2200km.

Dzień 4-5

Dzień Rejs Przez Morze Koralowe

Przez dwa kolejne dni statek nie zawija do żadnego portu. Rejs przez Morze Koralowe należące do Oceanu Spokojnego to okazja do wypoczynku i relaksu na słonecznych pokładach z basenami. Statek ponadto oferuje swoim gościom sale do ćwiczeń fitness, ścieżkę do joggingu, miniboiska do gier, salon spa. Wieczorami odbywają się przedstawienia, wyświetlane są filmy w kinie pod gwiazdami, można również spędzić czas na dyskotece lub w klubie nocnym i kasynie.

Dzień 6

LIFOU (Nowa Kaledonia)

Przypłynięcie na największą i najliczniej zamieszkaną wyspę w archipelagu Wysp Lojalności w Nowej Kaledonii na Oceanie Spokojnym, będącą największym atolem na Ziemi. Od morza wyspę charakteryzują porośnięte tropikalnym lasem klify wśród których poukrywały się piaszczyste plaże. Czas na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej np. do tradycyjnej wioski Melanezyjczyków. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 7

EFATE (Port Vila, Vanuatu)

Przypłynięcie na wyspę Efate położoną w archipelagu Nowych Hebrydów, na który składa się ponad 80 wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego. Port Vila to największe miasto i stolica Vanuatu. Udział w wycieczce fakultatywnej pozwoli na poznanie atrakcji przyrodniczych i kulturowych tego wyspiarskiego państwa. Rdzenna ludność Ni-Vanuatu nadal zachowuje tradycyjne wierzenia i kulty. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 8

Rejs Przez Pacyfik Południowy

Czas na wypoczynek i relaks na pokładzie statku. Korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 9

DRAVUNI ISLAND (Fiji)

Przypłynięcie na malutką wulkaniczną wyspę Dravuni należącą do grupy wysp Kadavu leżących w obrębie Rafy Astrolabium (Astrolabe Reef). Jej powierzchnia nie przekracza 1km2, a liczba mieszkańców to zaledwie ok. 120 osób. Wyspa jest chętnie odwiedzana przez miłośników nurkowania, w tym snorkelingu. Wypoczynek na wyspie i nurkowanie na rafie koralowej w ciepłych wodach południowego Pacyfiku. Powrót na statek i rejs w kierunku kolejnej wyspy.

Dzień 10

VITI LEVU (Suva - Fiji)

Przypłynięcie do Suva, stolicy Fiji, położonej na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Viti Levu, która jest jedną z ponad 800 wysp należących do państwa Fiji. Wyspy są pochodzenia wulkanicznego i otoczone są pięknymi rafami koralowymi. Viti Levu jest największą z nich. Powierzchnia wyspy jest górzysta - wygasłe stożki wulkaniczne porośnięte są wilgotnym lasem równikowym z najwyższym szczytem sięgającym 1324m n.p.m. Tradycyjnie uprawia się tu trzcinę cukrową, bananowce i bawełnę. Populacja Fiji składa się głównie z rdzennych mieszkańców o korzeniach polinezyjskich lub melanezyjskich oraz ludności pochodzenia indyjskiego, stąd na wyspie obejrzeć można hinduistyczną świątynię Sri Siva. Wypoczynek na plaży lub udział w wycieczce fakultatywnej po wyspie. Powrót na statek i dalszy rejs.

Dzień 11

VANUA LEVU (Savusavu, Fiji)

Przypłynięcie do Savusavu na wyspie Vanua Levu, drugiej głównej wyspie Fidżi, położonej 70km na północ od Viti Levu. Wyspa znana jest również jako Wyspa Drzewa Sandałowego. Jej powierzchnia jest górzysta, a najwyższe szczyty osiągają 1000m. n.p.m. Wyspę otaczają rafy koralowe. Dwa najważniejsze ośrodki miejskie to Lambasa i Savusavu. Wypoczynek na plaży lub zwiedzanie wyspy w ramach wycieczek fakultatywnych. Warto udać się na plantację palm kokosowych i odwiedzić tradycyjną wioskę. Powrót na statek i dalszy rejs.

Dzień 12

VITI LEVU (Lautoka, Fiji)

Powrót na wyspę Viti Levu. Przypłynięcie do portu w Lautoka, w zachodniej części wyspy Viti Levu. Wypoczynek na plaży lub udział w wycieczce fakultatywnej po wyspie. Powrót na statek i rejs w kierunku Nowej Kaledonii.

Dzień 13

Rejs Przez Pacyfik Południowy

Czas na wypoczynek i relaks na pokładzie statku. Korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 14

NUMEA - GRANDE TERRE (Nowa Kaledonia)

Przypłynięcie na wyspę Nowa Kaledonia (Grande Terre), głównej wyspy wchodzącej w skład francuskiego terytorium zamorskiego. Długa na 350km i szeroka na 70km wyspa jest pochodzenia kontynentalnego, która 85mln lat temu oddzieliła się od Australii. Na całej długości wyspy wznosi się masyw górski ze szczytami osiągającymi ponad 1500m n.p.m. Wzdłuż wybrzeża natomiast ciągnie się druga największa rafa koralowa świata. Izolacja wyspy spowodowała, że zamieszkuje ją wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt, niespotykanych nigdzie indziej na świecie, jak piękny bladoszary ptak kagu. Również rdzenni mieszkańcy - Kanakowie - zachowali do dziś swoją tożsamość kulturową i większość zwyczajów sprzed wieków. Na wyspie warto zwiedzić miasto Numea, będące stolicą Nowej Kaledonii. Znajduje się tu bardzo ciekawe architektonicznie centrum wystawowe, które tworzy 10 pawilonów kształtem nawiązujących do tradycyjnych chat stojących w szyku charakterystycznym dla nowokaledońskiej wioski. Dziewiczą atmosferę wyspy można poczuć, udając się w jej głąb samochodem terenowym. Mimo że wyspy Nowej Kaledonii odkryte zostały w XVIII w., wielu turystów nie wie o ich istnieniu. Mówi się, że położone są na końcu świata. Panują tu idealne warunki do opalania i uprawiania sportów wodnych. Nurkowanie w morzu zapewnia z kolei oglądanie niesamowitych podwodnych krajobrazów wspaniałej rafy koralowej pełnej koralowców, rozgwiazd i kolorowych ryb. Miejsce to uznane zostało za park morski i zarazem za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Wypoczynek na plaży lub zwiedzanie wyspy w ramach wycieczek fakultatywnych. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 15-16

Rejs Przez Pacyfik Południowy

Czas na wypoczynek i relaks na pokładzie statku. Korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 17

Sydney

Przypłynięcie do Sydney. Transfer do portu lotniczego. Wylot do Europy.

Dzień 18

Przylot do Polski.

I rata

3000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 90 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• transfery lotnisko - hotel - port; port - lotnisko,

• opłaty portowe,

• rejs luksusowym statkiem wycieczkowym po Pacyfiku Południowym,

• 15 noclegów (w 14 noclegów na statku, 1 nocleg w hotelu); zakwaterowanie w kabinie 2-os., wewnętrznej (bez okna); w kabinie są 2 pojedyncze łóżka lub 1 podwójne, kącik wypoczynkowy, telewizor, radio, telefon, lodówka; łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC i prysznic. Kabiny zewnętrzne z oknem lub balkonem oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą. W Sydney zakwaterowanie w hotelu 4, pokoje 2-os., dopłata do kabiny wewnętrznej 1-os. oraz do pokoju 1-os. podczas pobytu w hotelu 7000 PLN,

• serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,

• 24-godzinny serwis kabinowy,

• 15 śniadań, 14 obiadów, 14 kolacji, dodatkowo podczas rejsu przekąski między posiłkami, napoje - kawa, herbata, woda stołowa i sok do śniadań,

• korzystanie z urządzeń sportowo-rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),

• udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (widowiska, koncerty, dyskoteka, kino, pokazy, animacje),

• opiekę polskiego pilota podczas całego rejsu,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• Informujemy, że Ambasada Australii w Polsce nie przyjmuje papierowych podań wizowych składanych osobiście lub przez biura podróży. O wizę należy starać się przez internet. Uczestnicy wycieczki mogą to zrobić za pośrednictwem LogosTour (najpóźniej na 2miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony wniosek wizowy, z którego dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, opłata za pośrednictwo wizowe 100 PLN) lub we własnym zakresie bezpłatnie. Więcej informacji na stronie www.poland.embassy.gov.au. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.

• Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 70 USD do 250 USD za każdą).

• Na zwyczajowe napiwki dla obsługi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 190 USD.

• Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z rejsu.

• Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 15% podatku).

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

06.11 - 23.11.2019, 16900.00 PLN

Termin
Listopad
6
Środa
Zmień
Liczba dni
17
Zmień
Wyżywienie
Zmień
Transport
Zmień
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Wyjazd z
WylotWarszawa (Chopin) - Sydney
śr. 06.11.2019
śr. 06.11.2019
PowrótSydney - Warszawa (Chopin)
sob. 23.11.2019
sob. 23.11.2019
Zakwaterowanie2 osoby dorosłe
  • Sprawdzamy dostępność i aktualizujemy cenę

    33 826 złza kabinę
Sprawdzamy dostępność

Masz pytania?

Wypełnij formularz, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą(zwykle w ciągu 5 minut).
33 826Cena całkowitaRezerwuj
Rezerwacja jest darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki