Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Polska otwiera granice

Mozambik i safari w RPA

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK357454

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
13 398 zł
za pokój

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

330
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
2950
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Informacje o podróży

Wylot

18.10.2020 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin
19.10.2020 Poniedziałek
JNBJohannesburg

Powrót

26.10.2020 Poniedziałek
JNBJohannesburg
27.10.2020 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK357454Organizator: Ecco Travel

Region

Mozambik

OfertaOpis

Johanesburg – Park Krugera – Maputo – Półwysep Macaneta – Trasa Panoramiczna – Pretoria – Johanesburg
Dzień 1. Wylot z Polski. Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa - Johannesburg.
Dzień 2. Johannesburg – Park Krugera. Przylot do Johannesburga. Przejazd w kierunku Parku Krugera. Oglądamy typową sawannę płaskowyżu środkowoafrykańskiego. Gdy jednak zjeżdżamy poniżej 1600metrów nad poziomem morza, zaczynają się skaliste góry z przełęczami i dolinami opadającymi w kierunku Parku Krugera i Mozambiku. Kolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.
Dzień 3. Narodowy Park Krugera - Maputo. Około godz. 06:30 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Zatrzymujemy się później w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. To najbardziej uniwersalny rezerwat afrykański, który skupia prawie wszystkie gatunki zwierząt na tym kontynencie. Przy odrobinie szczęścia zwiedzającym udaje się zobaczyć któreś ze zwierząt z Wielkiej piątki, którą tworzą: słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po safari przekraczamy granicę z Mozambikiem i dojeżdżamy do Maputo – stolicy Mozambiku. Kolacja i nocleg w hotelu w Maputo.
Dzień 4. Maputo – Macaneta. Po śniadaniu zwiedzamy miasto, promenadę nad Oceanem, przejeżdżamy wzdłuż jednego z największych portów w Afryce Południowej. Oglądamy starą fortecę, słynny dworzec projektu Eiffla, plac z radą miejską i secesyjną katedrą oraz hale targowe. Zatrzymujemy się na chwilę przy ekskluzywnym kultowym hotelu Polana, wybudowanym przez emigrantów ze wschodniej Polski. Hotel został zaprojektowany na wzór pałacu Tyszkiewiczów na Litwie. Po południu przejeżdżamy na półwysep Macaneta w prowincji Maputo, gdzie spędzimy kolejne 3 noce w lodgu na plaży.
Dzień 5-6. Macaneta. Czas przeznaczony na wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w dodatkowo płatnej wycieczce fakultatywnej na wyspę Inhaca, koszt 160 USD na osobę (minimalna liczba uczestników to 4 osoby). Śniadania oraz obiadokolacje w cenie podczas pobytu.
Dzień 7. Macaneta – Komatipoort – Mpumalanga - Pilgrim's Rest - Graskop - Kanion rzeki Blyde. Po wczesnym śniadaniu opuszczamy rajskie plaże Mozambiku i kierujemy się w stronę Afryki Południowej. Przekraczamy granicę i wspinamy się na punkty widokowe Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Zobaczymy Okno Boga – "God's Window" – które zawdzięcza swoją nazwę bezkresnym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900m) równinę, tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Potem krótka sesja fotograficzna przy jednym z licznych wodospadów. Następnie przejeżdżamy do "Bourke's Luck Potholes. Są to spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde. Obejrzymy jeden z najgłębszych kanionów na świecie, spektakularny “Blyde River Canyon oraz "Three Rondavels" – trzy szczyty górskie uformowane w kształcie okrągłych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w lodgu w okolicach miejscowości Hoedpsruit.
Dzień 8. Hoedspruit – Pretoria – Lesedi. Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Johannesburga. Po południu dojeżdżamy do Pretorii. Pretoria – stolica kraju położona 50km od Johannesburga jest urokliwym, eleganckim miastem, przyciągającym monumentalną architekturą starych budowli oraz pięknymi ogrodami, parkami i wspaniałym subtropikalnym klimatem. W Pretorii oglądamy (bez wchodzenia do obiektów) historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz oraz monumentalne Budynki Unii Afrykańskiej, gdzie urzęduje Prezydent i Parlament RPA, położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami, z których podziwiamy niekończącą się panoramę całego miasta. Niedaleko stolicy odwiedzamy wioskę folklorystyczną Lesedi, gdzie przyjrzymy się stylowi życia i zwyczajom najpopularniejszych plemion afrykańskich. Tradycyjna kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.
Dzień 9. Johannesburg – Soweto – wylot do Polski. Po śniadaniu zwiedzanie Johannesburga – legendarnego Złotego Miasta (Egoli). To największe miasto w RPA i główny ośrodek przemysłowy i kulturalny Afryki Południowej. Wśród afrykańskich miast uchodzi za prawdziwego giganta, a tutejsze hotele, restauracje i sklepy cieszą się opinią najlepszych na kontynencie. Przejazd przez historyczne centrum Johannesburga z najstarszymi, kolonialnymi (koniec XIX, początku XX wieku) budynkami pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska w świetnie zachowanym stylu Edwardian, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Zobaczymy również jedna ze starych kolonialnych, mieszkalnych dzielnic miasta i wspaniale prywatne rezydencje, otoczone tropikalnymi ogrodami. Nastepnie przejeżdżamy do Soweto, wielomilionowej dzielnicy zamieszkałej wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy jeden z największych na południowej półkuli szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w którym obecnie znajduje się małe muzeum pierwszego prezydenta RPA wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Po południu przejazd na lotnisko w Johannesburgu i wylot do Polski.
Dzień 10. Przylot do Polski.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

świadczenia

Cena zawiera
przelot na trasie Polska - Johannesburg - Polska z przesiadkamiopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach i lodgach 3 i 4śniadania i obiadokolacjetransport klimatyzowanym samochodem, autobusem lub mikrobusemzwiedzanie wg programuobsługę polskiego pilota

Cena nie zawiera

Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 380 USD (opłata przyjmowana wyłącznie w dolarach) na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczymkoszty wizy w Mozambiku miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Obsługa na miejscu

W języku polskim

Informacje wizowe

RPA:
Obywatele RP mający paszporty zwykłe mogą wjeżdżać bez wiz i przebywać na terytorium Republiki Południowej Afryki (RPA) jednorazowo do 30 dni. Przy wjeździe wymagany okres ważności paszportu to co najmniej 3miesiące.


Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (Machine Readable Passports). W przypadku zaistnienia sytuacji nadzwyczajnych władze południowoafrykańskie dopuszczają posługiwanie się przez cudzoziemca tymczasowym dokumentem podróży w celu wjazdu lub opuszczenia terytorium Republiki Południowej Afryki i powrotu do kraju zamieszkania.


Osoby udające się do RPA na pobyt dłuższy lub w celu podjęcia pracy muszą mieć wizę, którą można uzyskać w każdej placówce dyplomatyczno-konsularnej RPA za granicą. Na przejściach granicznych RPA wizy nie są wydawane. Przy wjeździe wymagany okres ważności paszportu powinien być dłuższy od okresu ważności wizy co najmniej o 3miesiące. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny. Nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu, ale przy ubieganiu się o wizę oraz przy wjeździe może być wymagane okazanie zaproszenia lub rezerwacji hotelowej. W paszporcie muszą znajdować się co najmniej dwie strony przeznaczone na wizy, całkowicie wolne od wszelkich stempli, wiz itp. Brak wolnych stron w paszporcie powoduje odmowę wjazdu do RPA i bezwarunkowy powrót pasażera do miejsca, z którego rozpoczął podróż. Samowolne przedłużenie pobytu ponad okres ważności wizy powoduje wstemplowanie do paszportu zakazu wjazdu do RPA odpowiednio na rok, dwa lub pięć lat.


1 czerwca 2015 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące podróżowania małoletnich do RPA. W przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne jest posiadanie oryginału aktu urodzenia dziecka lub jego poświadczonej przez notariusza kopii wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.


W przypadku podróży małoletniego dziecka z/do RPA z jednym z rodziców, konieczne jest okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę affidavit poświadczonego przez Commissioner of Oaths (w przypadku dokumentu wystawianego w RPA), bądź formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Zgoda taka jest ważna przez 3miesiące od daty sporządzenia dokumentu.


Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem jest możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski).


Okazanie w/w dokumentów jest wymagane w punktach granicznych RPA oraz na lotniskach tranzytowych mających bezpośrednie połączenie z RPA. Osoba nie posiadająca wymaganych dokumentów nie zostanie wpuszczona wraz z dzieckiem na pokład samolotu lecącego do RPA.


UWAGA: Wyjazd z RPA do kraju ościennego (np. Namibia, Mozambik, Lesotho, Botswana, itd.), a następnie powrót do RPA, jest wliczany przez tutejsze władze imigracyjne w okres 30 dni bezwizowego pobytu cudzoziemca w RPA i nie spowoduje uzyskania w ten sposób kolejnych 30 bezwizowych dni pobytu w RPA.
UWAGA!!! Wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w RPA. W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.
MOZAMBIK: Obywateli polskich obowiązują wizy. Można je uzyskać na przejściach granicznych Mozambiku. Wiza wjazdowa jednokrotna kosztuje 70 USD. Z reguły wiza turystyczna wydawana jest na okres 30 dni. Ważność paszportu powinna przekraczać o 6miesięcy termin upływu ważności wizy.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
Temperatura w dzień
21°C
Temperatura w nocy
11°C
Temperatura wody
16°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Paszporty

Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (Machine Readable Passports). W przypadku zaistnienia ?sytuacji nadzwyczajnych? władze południowoafrykańskie dopuszczają posługiwanie się przez cudzoziemca tymczasowym dokumentem podróży w celu wjazdu lub opuszczenia terytorium Republiki Południowej Afryki i powrotu do kraju zamieszkania.

Wizy

Obywatele RP mający paszporty zwykłe mogą wjeżdżać bez wiz i przebywać na terytorium Republiki Południowej Afryki (RPA) jednorazowo do 30 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do RPA zostały zawieszone do odwołania.
- Nie dotyczy to podstawowych lotów usługowych np. lotów awaryjnych.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00