Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Polska otwiera granice

Odkryj trase Garden Route

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK25141

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

namiot
2 dorosłych
11 540 zł
za pokój

Pokój dwuosobowy

domek
2 dorosłych
14 510 zł
za pokój

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

363
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
2540
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Informacje o podróży

Wylot

22.09.2020 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
23.09.2020 Środa
CPTKapsztad

Powrót

01.10.2020 Czwartek
PLZPort Elizabeth
02.10.2020 Piątek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK25141Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Republika Południowej Afryki

W programie

KAPSZTAD - SOMERSET WEST - STELLENBOSCH - JASKINIE CANGO - OUDTSHOORN - KNYSNA - P. N. TSITSIKAMMA - P. N. ADDO ELEPHANT - PORT ELISABETH

Dzień 1

Warszawa - Kapsztad

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed wylotem. Przelot do Kapsztadu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Kapsztad

Przylot do Kapsztadu i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3

Kapsztad - Trasa wybrzeża Cape Whale (śniadanie, lunch, kolacja)

Przylądek Whale Coast, złożony z wiosek, farm, rzek, zatok, zatoczek i dolin, to nieskazitelny odcinek południowoafrykańskiego wybrzeża, które biegnie od miasta Rooiels na około 150km na wschód. Przed nami cały dzień, który zabiera nas od tętniącego życiem centrum Kapsztadu przez winnice i miasto Stellenbosch do miasta Hermanus - nie zapominając o zatrzymaniu się w największej kolonii lęgowej afrykańskiego pingwina, rezerwacie przyrody Stony Point. W miesiącach od lipca do listopada możesz mieć szczęście zobaczyć walenie południowe, które odwiedzają zatokę w Hermanus.

Trasa - Kapsztad do Hermanus ok 120km.

Dzień 4

Route 62 - Oudtshoorn (śniadanie, lunch, kolacja)

Przemierzając dziś rano góry Hottentots-Holland wyruszamy do Klein Karoo i naszego nocnego postoju w Oudtshoorn. Dzisiaj jedziemy malowniczą drogą 62 (Route 62), zatrzymując się po drodze, aby odwiedzić jeden ze straganów na farmie. Jedną z najbardziej dziwacznych atrakcji jest dziś Sex Shop Ronniego, wcale nie sex shop, ale raczej interesujący wiejski pub! Nasz dzień kończy się zwiedzaniem słynnych jaskiń Cango. Możemy podziwiać zadziwiające formacje, które powstały w tych imponujących wapiennych jaskiniach.

Trasa- Hermanus do Oudtshoorn ok. 400km.

Dzień 5

Heart of Garden Route (śniadanie, lunch, kolacja)

Nasz poranek zaczyna się, gdy przechodzimy przez góry Outeniqua i schodzimy na piękną linię brzegową Ogrodu poniżej. Naszym pierwszym przystankiem tego dnia jest wizyta w George Museum, ekscentrycznym i interesującym muzeum prezentującym lokalny handel drewnem w okolicy. W najbliższych dniach spędzamy czas na wędrówkach, relaksie na plaży i próbowaniu wielu dostępnych zajęć opcjonalnych.

Trasa- Oudtshoorn do Garden Route.

Dzień 6

Tsitsikamma (śniadanie, lunch, kolacja)

Garden Route to mnóstwo pięknych plaż, leśnych spacerów i wiele dodatkowych atrakcji. Poranek przeznaczymy na relaks na plażach w zatoce Plettenberg, ale dzisiaj dostępny będzie szereg dodatkowych zajęć, a Twój przewodnik pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać dzień. Tego popołudnia mamy okazję odwiedzić ukryty klejnot Nature's Valley, ta piękna wioska oferuje nam szansę na wędrówkę lub po prostu relaks na dziewiczej plaży w tym małym raju. Aby maksymalnie wykorzystać ten dzień, ciężarówka uruchomi ustalony harmonogram, a Ty możesz dołączyć lub odjechać w interesujących Cię miejscach.

Fakultatywnie wycieczka po mieście, oceaniczne Safari, kajakarstwo morskie, Monkeyland, Birds of Eden, skok na bungee z mostu Bloukrans.

Trasa - Wilderness do Tsitsikamma ok 140km.

Dzień 7

Tsitsikamma (śniadanie, lunch, kolacja)

Park Narodowy Tsitsikamma jest jednym z najważniejszych rezerwatów morskich w Afryce Południowej, a dziś rano wyruszamy na piesze zwiedzanie wybrzeża. Nasza wędrówka wzdłuż Waterfall Trail obejmuje pierwszą część wspaniałego Otter Trail - nie jest to łatwa wędrówka, a ci, którzy wolą wygodniejszą opcję, mogą przejść promenadą do ujścia Storms River. W drodze powrotnej po południu będzie okazja zarezerwować podróż po Woodcutters Journey - doświadczając wyjątkowości biomu Tsitsikamma i poznając historię tego regionu oraz rodzimej fauny i flory.

Fakultatywnie Woodcutters Journey.

Dzień 8

Park Narodowy Addo Elephant (śniadanie, lunch, kolacja)

Dziś rano wyruszyliśmy w stronę Eastern Cape (Wschodniego Przylądka) i Parku Narodowego Addo. Zatrzymujemy się dziś rano w surferskiej mekce w zatoce Jeffrey's Bay, która słynie z wysokich fal. Masz okazję odwiedzić małe muzeum surfingu, złapać szybką falę lub po prostu napić się kawy z widokiem na te słynne fale. Dziś po południu po raz pierwszy odwiedzimy słonie, od których pochodzi nazwa Addo.

Trasa- Park Narodowy Tsitsikamma do Park Narodowy Addo Elephant ok. 220km.

Dzień 9

Park Narodowy Addo Elephant (śniadanie)

Dziś rano po śniadaniu przewodnik zabierze Cię do Port Elizabeth, gdzie wycieczka zakończy się po przybyciu do miasta.

Trasa- Park Narodowy Addo Elephant do Port Elizabeth ok. 70km

Dzień 10

Port Elisabeth - Warszawa (śniadanie)

Transfer na lotnisko w Port Elisabeth i przelot powrotny do Polski.

Dzień 11

Warszawa

Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

Cena zawiera

Przelot Warszawa-Kapsztad/Port Elisabeth-Warszawa w kwocie ok. 3900 zł/osoba (styczeń-listopad), 3600 zł/osoba (grudzień), udział w programie wycieczki, wszystkie transfery, zakwaterowanie domkach lub namiotach, nocleg w hotelu przed/po, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas całej wycieczki, przywieszkę do bagażu, materiały informacyjne, składkę TFG 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Osobistych wydatków, napojów do posiłków, napiwków, posiłków w restauracjach, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienia przeciw następującym chorobom tężec, polio, błonica, wzw A, wzw B, wścieklizna, cholera. Zaleca się stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej.

4. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com.

5. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

6. Oferta wymaga potwierdzenia.

7. Dzieci do lat 8 nie są akceptowane na wyprawach.

8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
19°C
Temperatura w nocy
9°C
Temperatura wody
15°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Paszporty

Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (Machine Readable Passports). W przypadku zaistnienia ?sytuacji nadzwyczajnych? władze południowoafrykańskie dopuszczają posługiwanie się przez cudzoziemca tymczasowym dokumentem podróży w celu wjazdu lub opuszczenia terytorium Republiki Południowej Afryki i powrotu do kraju zamieszkania.

Wizy

Obywatele RP mający paszporty zwykłe mogą wjeżdżać bez wiz i przebywać na terytorium Republiki Południowej Afryki (RPA) jednorazowo do 30 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do RPA zostały zawieszone do odwołania.
- Nie dotyczy to podstawowych lotów usługowych np. lotów awaryjnych.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00