Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRepublika Południowej AfrykiWyprawa Kruger Suazi i Lesotho
Polska otwiera granice

Wyprawa Kruger, Suazi i Lesotho

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK26429

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

namiot
2 dorosłych
17 310 zł
za pokój

Pokój dwuosobowy

domek
2 dorosłych
21 630 zł
za pokój

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

594
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
3810
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Informacje o podróży

Wylot

17.07.2020 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
18.07.2020 Sobota
JNBJohannesburg

Powrót

02.08.2020 Niedziela
PLZPort Elizabeth
03.08.2020 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK26429Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Dzień 1

Warszawa - Johannesburg

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed wylotem. Po odprawie przelot do Johannesburga, przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Johannesburg

Przylot do Johannesburga. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 3

Johannesburg - Park Narodowy Krugera (lunch, kolacja)

Wyruszamy z Johannesburga rano i kierujemy się na wschód przez zagłębia Mpumalanga. Będziemy podążać śladami starych szlaków handlowych aż do Lowveld i Parku Narodowego Krugera. Po południu będzie możliwość skorzystania z opcjonalnej przejażdżki o zachodzie słońca.

Dzień 4/5

Park Narodowy Krugera (2x śniadanie, 2x lunch, 2x kolacja)

Dzisiaj pojedziemy do najbardziej znanego parku narodowego w RPA, czyli do P. N. Krugera. Pobyt na obszarze chronionym zaczniemy od safari w naszych ciężarówkach. Następny dzień można będzie rozpocząć od opcjonalnego spaceru, po czym wybierzemy się na wycieczkę po malowniczej trasie Panorama Route.

Dzień 6

Kruger - Eswatini (dawne Suazi) (śniadanie, lunch, kolacja)

Dzień rozpoczniemy od porannej kawy i tradycyjnych sucharów, po czym wyruszymy do Eswatini. Po drodze odbędziemy safari po Parku Narodowym Krugera w naszej ciężarówce. Cel na dziś to Dolina Ezulwini położona na południe od stolicy Mbabane.

Dzień 7

Eswatini - Mlilwane Wildlife Sanctuary (śniadanie, lunch, kolacja)

Dziś rano przewodnik zabierze nas na spacer przez "Szlak przyrodniczy", podczas którego zdobędziemy wiedzę na temat historii i przyrody tego obszaru. Reszta dnia poświęcona samodzielnej wędrówce po Mlilwane Wildlife Sanctuary, rezerwacie położonym w dolinie Ezulwini oferującym wspaniałe widoki na bogatą przyrodę. Opcjonalnie możliwość skorzystania z safari, przejażdżki rowerowej lub wędrówki po górach.

Dzień 8

Eswatini - St. Lucia (śniadanie, lunch, kolacja)

Żegnamy się z Eswatini i ponownie wkraczamy do RPA, kierując się dalej na południe do kraju Zulusów, niegdyś królestwa potężnego króla Shaki.

Dzień 9

Hluhluwe - Umfolozi Game Reserve / iSimangaliso Wetland Park (śniadanie, lunch, kolacja)

Wyruszamy wcześnie rano na przejażdżkę do pobliskiego rezerwatu Hluhulwe-Imfolozi, jednego z ostatnich miejsc gdzie można spotkać zagrożone wyginięciem nosorożce. Podczas gdy nosorożce są najbardziej znanymi mieszkańcami parku, miejsce to jest także domem wielu innym gatunków, w tym "Wielkiej Piątki", którą wszyscy mamy nadzieję zobaczyć. Wracamy do naszej kwatery i przygotowujemy się na popołudniowy rejs statkiem po ujściu rzeki St Lucia.

Dzień 10

Kwa Zulu Natal Coast - UKhahlamba Drakensberg Park (śniadanie, lunch, kolacja)

Opuszczamy przepiękne plaże Kwa Zulu Natal i zmierzamy do Parku Narodowego Ukuhlamba Drakensberg, rozciągającego się na całą prowincję Kwazulu-Natal, będącego częścią pasma Gór Smoczych (Drakensberg). Góry Smocze to najwyższy łańcuch górski w RPA, którego szczyty sięgają ponad 3000m n.p.m. Park ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze zatrzymamy się w Durbanie, aby rozprostować nogi i obejrzeć malowniczy wodospad Howick. Udamy się także do pobliskiego miejsca, w którym schwytano najsłynniejszego obywatela Afryki Południowej, Nelsona Mandelę.

Dzień 11

Ukhahlamba Drakensberg Park (śniadanie, lunch, kolacja)

Dziś czeka nas wędrówka po górach Drakensberg. Po drodze odwiedzimy jaskinię Battles, o której dowiemy się wielu ciekawych faktów od lokalnego przewodnika. Dzięki dostępności wielu różnorodonych szlaków, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzień 12/13

Lesoto - Malealea (2x śniadanie, 2x lunch, 2x kolacja)

Droga w kierunku Lesotho, jest niezwykle malownicza. Lesotho jest jednym z najwyżej położonych Państw na świecie. Nasza trasa wiedzie przez wspaniałe klify u stóp Parku Narodowego Golden Gate. Mijać będziemy piękną stolicę Maseru. Drugiego dnia pobytu w tym niewielkim kraju będziemy mogli zacząć dzień od wyprawy na kucykach. Lokalni przewodnicy poprowadzą nas po rozległych szklakach oraz pokażą spektakularne pejzaże.

Dzień 14

Południowa Afryka - Graaff Reinet (śniadanie, lunch, kolacja)

Po powrocie do Południowej Afryki schodzimy z gór i wędrujemy w kierunku Karuu. Nocleg odbędzie się w historycznym mieście Graaff-Reinet, czwartym najstarszym mieście w kraju. Przecinamy dziś potężną rzekę Orange (Gariep), podróżując przez rozległą okolicę Karuu. Tego wieczoru będziemy mieli okazję dołączyć do wycieczki o zachodzie słońca do Valley of Desolation. Ta wyjątkowa dolina oferuje panoramiczny widok na miasto i rozciągające się poniżej szerokie równiny. W miesiącach zimowych ta aktywność zamieni się w wycieczkę o wschodzie słońca do Valley of Desolation następnego dnia rano.

Dzień 15

Park Narodowy Addo Elephant (śniadanie, lunch, kolacja)

Jak sama nazwa wskazuje Park Narodowy Addo Elephant to obszar licznego występowania słoni, ale można tam tez spotkać pozostałe gatunki z tzw. Wielkiej Piątki (nosorożce, bawoły, lwy, gepardy).

Dzień 16

Port Elizabeth - Warszawa (śniadanie)

Przejazd do miasta Port Elizabeth. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Dzień 17

Warszawa

Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

Cena zawiera

Przelot Warszawa - Johannesburg/Kapsztad - Warszawa w kwocie ok. 3400 zł/osoba, udział w programie wycieczki, wszystkie transfery, zakwaterowanie w domkach, nocleg w hotelu przed/po, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas całej wycieczki, materiały informacyjne, przywieszkę do bagażu, składkę TFG 13 zł/os., filtrowaną wodę, opłaty za wstęp do Parków Narodowych.

Cena nie zawiera

Opłat wizowych, osobistych wydatków, napojów do posiłków, napiwków, posiłków w restauracjach, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%, opłat za opcjonalne aktywności.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie tzw. Wysokiego Sezonu (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia oraz okres wakacyjny) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Obywatele Polski przy wjeździe do Lesoto zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Wizy do Lesoto (50 EUR) należy zdobyć przed wyjazdem do Afryki. Konsorcjum.pl pośredniczy w jej załatwianiu. Wymagane dokumenty to paszport ważny min 6miesięcy od daty powrotu, 2 zdjęcia paszportowe, 2 wypełnione wnioski wizowe, rezerwacja lotnicza, plan podróży w języku angielskim lub niemieckim, ubezpieczenie. Koszty 50 EUR/ wiza jednokrotna za 1 os., 500 PLN / pośrednictwo za pierwszą osobę, za każdą dodatkową 200 PLN / os. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com.

4. Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienia przeciw następującym chorobom tężec, polio, błonica, wzw A, wzw B, wścieklizna, cholera. Zaleca się stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej.

5. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

6. Dzieci do lat 8 nie są akceptowane na wyprawach.

7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
17°C
Temperatura w nocy
7°C
Temperatura wody
15°C
Liczba godzin słonecznych
6

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review

Przed podróżą

Paszporty

Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (Machine Readable Passports). W przypadku zaistnienia ?sytuacji nadzwyczajnych? władze południowoafrykańskie dopuszczają posługiwanie się przez cudzoziemca tymczasowym dokumentem podróży w celu wjazdu lub opuszczenia terytorium Republiki Południowej Afryki i powrotu do kraju zamieszkania.

Wizy

Obywatele RP mający paszporty zwykłe mogą wjeżdżać bez wiz i przebywać na terytorium Republiki Południowej Afryki (RPA) jednorazowo do 30 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do RPA zostały zawieszone do odwołania.
- Nie dotyczy to podstawowych lotów usługowych np. lotów awaryjnych.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00