Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRosjaMoskwaRosja Sankt Petersburg i Wyspy Sołowieckie

Rosja Sankt Petersburg i Wyspy Sołowieckie

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK560913

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

07.06.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
07.06.2021 Poniedziałek
LEDSt Petersburg

Powrót

14.06.2021 Poniedziałek
LEDSt Petersburg
14.06.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK560913Organizator: Prestige Tours

Rosja/Sankt Petersburg

Tytuł wycieczki

ROSJA SANKT PETERSBURG I WYSPY SOŁOWIECKIE 8 DNI

Główne atrakcje

• Wyspy Sołowieckie na Morzu Białym - piękno przyrody i echa historii

• Sankt Petersburg - pełen elegancji i uroku

• Ermitaż - fantastyczna kolekcja sztuki

• Carskiego Sioło z Bursztynową Komnatą

• Wyśmienita kuchnia i ciekawe spotkania z ludźmi

O wycieczce

Naszą niezwykłą podróż do Rosji zaczniemy w jednym z najbardziej europejskich miast kraju - Sankt Petersburgu, zwanym częstą Wenecją Północy" oraz Kulturalną stolicą Rosji". Podczas wycieczki poznamy bogatą historie i wspaniałą kulturę tego miasta, zwiedzimy jego największe atrakcje m.in. słynne muzeum Ermitaż, bajkową katedrę Zbawiciela na Krwi oraz monumentalną świątynię - Sobór Izaaka. Przy okazji zajrzymy również do dawnej rezydencja rosyjskich imperatorów - Carskiego Sioła wraz ze słynną Bursztynową Komnatą.

Przeniesiemy się w zupełnie inny świat Rosyjskiej Północy, gdzie odwiedzimy mało znane, dzikie i trudno dostępne Wyspy Sołowieckie. Położony w sercu Morza Białego archipelag przez lata pełnił rolę miejsca odosobnienia i kultu religijnego, a w czasach stalinowskich utworzono tutaj pierwszy z Gułagów, gdzie pozostało na zawsze tysiące niewinnych ludzi. Surowe i piękne krajobrazy - wszechobecne morze, dziewicze lasy, piękne rzeki i jeziora, otaczające rozsiane po wyspach monastyry i kaplice utkwią w naszej pamięci na długo.

Program wycieczki

DZIEŃ 1

Przylot I Sankt Petersburg

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Sankt Petersburga. Przylot do Sankt Petersburga i przejazd do hotelu. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji z typową rosyjską kuchnią. Nocleg w hotelu w Sankt Petersburgu.

DZIEŃ 2

Ermitaż

Zwiedzanie słynnej na cały świat galerii sztuk Ermitaż. Te muzeum jest prawdziwą mekką dla miłośników sztuki - w ciągu dwóch i pół wieku zgromadzono w nim jedną z największych kolekcji, liczącą około trzy miliony dzieł sztuki i innych eksponatów historycznych. Trafimy do Pałacu Zimowego, a także zobaczymy bogate zbiory renesansu. Ermitaż można zwiedzać wiele dni, z konieczności ograniczymy się do najważniejszych miejsc. W przerwie zwiedzania czas wolny na obiad. Wieczorem możliwość zarezerwowania spektaklu w jednym ze słynnych teatrów (nie ujęte w cenie, cena zależy od miejsc i bieżącego repertuaru). Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3

Sankt Petersburg

Dalsze zwiedzanie zachwycającego miasta nad Newą. Zobaczymy Newski prospekt, Plac Dekabrystów, pomnik Piotra Wielkiego zwany Miedzianym Jeźdźcem, katedrę Zbawiciela na Krwi oraz monumentalną świątynię - Sobór Izaaka. Po południu przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem na daleką północ. Nocleg w pociągu (przedziały 4-osobowe, na wyposażeniu pościel).

DZIEŃ 4

Wyspy Sołowieckie

Przyjazd do portu i rejs promem (ok. 2h) na słynne Wyspy Sołowieckie. Położony w sercu Morza Białego archipelag wysp przez lata pełnił rolę miejsca odosobnienia i kultu religijnego, a w czasach stalinowskich komuniści utworzyli tutaj jeden z Obozów Specjalnego Przeznaczenia okryty złą sławą. Po dotarciu na wyspy przejazd do pensjonatu lub hotelu i zakwaterowanie. Jeszcze tego samego dnia zwiedzamy obronny Monastyr Sołowiecki. To wspaniały i ogromny zespół klasztorny, którego początki sięgają XV wieku i miejsce pielgrzymek odwiedzane do dzisiaj. W czasach stalinowskich utworzono tutaj eksperymentalny obóz koncentracyjny i dokonano wielu zniszczeń. Pomimo tego monastyr się odrodził i jest mu przywracana dawna świetność. Zwiedzamy cerkwie, baszty obronne i inne zabudowania. Nocleg w pensjonacie lub hotelu.

DZIEŃ 5

Wyspa Zajacka

Tego dnia mamy zaplanowany rejs morski na Wyspę Zajacką. Spacerujemy wzdłuż Morza Białego i oglądamy dawne tak zwane labirynty, których przeznaczenie jest do dzisiaj przedmiotem sporu uczonych. Na wyspie znajduje się też cerkiew. Po powrocie na główną wyspę spacerujemy po miejscowości - widzimy dawne zabudowania obozowe, tablicę i kamień upamiętniający Polaków, którzy tu zginęli, a przede wszystkim ciekawe Muzeum Gułagu. Kolacja. Nocleg w pensjonacie lub hotelu.

DZIEŃ 6

Góra Siekirnaja

Wycieczka wyboistą drogą po Wielkiej Sołowieckiej. Celem jest najwyższe wzniesienie wyspy, czyli Góra Siekiernaja, na której stoi do dzisiaj cerkiew. Był tu zlokalizowany obóz karny i od miejscowego przewodnika usłyszymy wiele historii z tym związanych. Czas pożegnać Sołowki, miejsce wyjątkowe, choć przez swą historię naznaczone na zawsze. Przeprawa morzem na stały ląd, przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd do Sankt Petersburga. Nocleg w pociągu.

DZIEŃ 7

Carskie Sioło

Przyjazd do Sankt Petersburga. Wyjeżdżamy na zwiedzanie Carskiego Sioła, które jest znane ze swoich wspaniałych pałaców, pawilonów, ogrodów oraz innych zabytków przypominających minioną świetność carskiej Rosji. Sioło zostało zaprojektowane i wybudowane pod kierownictwem słynnego włoskiego architekta Rastrellego i służyło jako rezydencja władców Rosji. Zwiedzimy Wielki Pałac Katarzyny wraz z jeszcze bardziej słynną niż sama rezydencja Bursztynową Komnatą, a właściwie jej częściowo odtworzoną kopią. Spacer po parku - podziwiamy założenia architektury parkowej XVIII-XIX wieku. Powrót do Sankt. Petersburga. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8

Wylot Do Polski

Ostatnie godziny pobytu w Rosji i czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy (transfery, pociągi, prom), noclegi w pokojach 2-os. w hotelu 4 (wg oceny biura) w Petersburgu, lokalny pensjonat lub hotel na Wyspach Sołowieckich, 2 noclegi w pociągu (miejsca do leżenia w przedziałach 4-os.), śniadania w hotelach/pensjonatach, 2 kolacje, koszty wstępów, wycieczki wg programu, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie, opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny).

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa opłata 400 USD płatna w krajach docelowych zawierająca część świadczeń, koszt wizy i pośrednictwa wg aktualnych stawek (ok. 465 zł) płatna wraz z III ratą, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, napoje do kolacji, zwyczajowe napiwki (ok. 40 USD), dopłata do pok. 1-osobowego 330 USD/os.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników 8-18. Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 6miesięcy od daty powrotu. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy do Rosji. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura powinien być złożony najpóźniej ok. 4 tyg. przed wyjazdem.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Paszporty

Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Federacji Rosyjskiej.

Wizy

Wjazd do Federacji Rosyjskiej odbywa się na podstawie ważnej wizy. Warunki otrzymania wiz zostały określone w Umowie między Wspólnotą Europejską a Federacją Rosyjską o ułatwieniach w wydawaniu wiz obywatelom Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej.
Zgodnie z obowiązującym prawem migracyjnym, z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Sankt Petersburgu na promach, posiadających zezwolenie na wykonywanie przewozów pasażerskich lub na statkach wycieczkowych. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki (dotyczy tylko turystów przybywających do Rosji na promach). Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Po wyjściu na ląd, uczestnicy wycieczek mogą przebywać tylko w miejscach wskazanych w programie.

Szczepienia, służba zdrowia

Zalecane są szczepienia przeciwko dyfterytowi, tężcowi, gruźlicy, żółtaczce typu A i B oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać na teren Federacji Rosyjskiej.
- Nie dotyczy to obywateli rosyjskiego Fed;
- Nie dotyczy to akredytowanych lub mianowanych pracowników misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych, organizacji międzynarodowych zlokalizowanych w Federacji Rosyjskiej i członków ich rodzin;
- Nie dotyczy to załogi lotniczej;
- Nie dotyczy to członków oficjalnych delegacji;
- Nie dotyczy to podróżnych z wizami dyplomatycznymi, biznesowymi lub zwykłymi wydanymi w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, a także wizami wydanymi na podstawie specjalnej decyzji rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych;
- Nie dotyczy to pasażerów z krajów bezwizowych przylatujących w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, posiadających kopie aktu zgonu, a także dokument potwierdzający stosunki rodzinne;
- Nie dotyczy to pasażerów będących członkami rodziny (małżonków, rodziców, dzieci, rodziców adopcyjnych, adoptowanych), opiekunów i powierników obywateli Federacji Rosyjskiej, Pod warunkiem przedstawienia kopii dokumentu potwierdzającego status związku;
- Nie dotyczy to pasażerów przebywających na stałe w Federacji Rosyjskiej, a także tranzytujących przez lotniska bez wjazdu do Federacji Rosyjskiej
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00