Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRosjaWielkoruskim szlakiem

Wielkoruskim Szlakiem

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK182329
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Dojazd

08:0015.05.2021 SobotaWarszawa
08:0015.05.2021 SobotaWielkoruskim Szlakiem

Powrot

04:0025.05.2021 WtorekWielkoruskim Szlakiem
04:0025.05.2021 WtorekWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK182329Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele (9 rozpoczętych dób hotelowych: Rezekne - 1, Moskwa - 3, Peresław Zaleski - 1, Nowogród Wielki - 1, Sankt Petersburg - 3).

Do dyspozycji gości:

Restauracja

Pokoje:

1 i 2 osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. W pokojach tv.

Wyżywienie:

Śniadania typu bufet, dla chętnych za dopłatą obiadokolacje.

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Po południu przejazd przez Litwę i Łotwę. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Rezekne. Trasa około 750km (z Warszawy).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Rosji. Około południa przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej. Wieczorem przyjazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Trasa około 700km.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Moskwy - klasztoru Nowodziewiczego # z soborem Smoleńskim oraz cmentarza Nowodziewiczego #. Dalej spacer placem Uniwersyteckim na Wzgórzach Wróblowych z najpiękniejszą panoramą stolicy. Następnie zwiedzanie parku Zwycięstwa upamiętniającego Wielką Wojnę Ojczyźnianą z obeliskiem symbolizującym 142 dni wojny. Przejazd prospektem Kutuzowa z Łukiem Triumfalnym na cześć zwycięstwa nad Napoleonem do nowoczesnego centrum biznesu z mostem Bagration oraz ulicą Nowy Arbat. Spacer po Starym Arbacie. Czas wolny. Po południu zwiedzanie katedry Chrystusa Zbawiciela (konieczny właściwy strój). Następnie przejazd Pierścieniem Bulwarów z pomnikiem Puszkina i prospektem Pokoju do WDNH (słynna w czasach sowieckich Wystawa Osiągnięć Gospodarki Narodowej) z rzeźbą kołchoźnicy i robotnika krzyżujących sierp i młot oraz pomnikiem zdobywców kosmosu. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). Trasa około 50km.

Dzień 4

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Moskwy - przejazd nabrzeżem Kremlowskim do placu Czerwonego z mauzoleum Lenina, pomnikiem Minina i Pożarskiego, soborem Wasyla Błogosławionego (możliwość indywidualnego zwiedzenia wnętrz w czasie wolnym - wstęp około 800 rubli). Czas wolny. Dalej spacer placem Łubianka z dawną siedzibą KGB, placem Teatralnym z budynkiem Teatru Bolszoj, placem Maneżowym z budynkiem Dumy Państwowej, ogrodem Aleksandrowskim z Grobem Nieznanego Żołnierza. Po południu zwiedzanie Kremla # z soborem Zaśnięcia (miejsce pochówku patriarchów) i Archangielskim (miejsce pochówku moskiewskich władców), dzwonnicą Iwana Wielkiego, Car-Dzwonem i Car-Działem oraz galerii Trietiakowskiej #. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). Trasa około 50km.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Włodzimierza - zwiedzanie Złotych Wrót, soboru Zaśnięcia # oraz soboru św. Dymitra. Czas wolny. Następnie zwiedzanie Suzdalu - kremla # z soborem Narodzenia i klasztoru Zbawiciela # z soborem Przemienienia Pańskiego. Wieczorem przyjazd do Peresławia Zaleskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Trasa około 400km.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Siergijew Posad (najważniejszego ośrodka kultu religijnego w Rosji, konieczny właściwy strój) - zwiedzanie Ławry # z soborem Zaśnięcia kryjącym grobowiec Borysa Godunowa, soborem św. Trójcy oraz cerkwią św. Sergiusza. Czas wolny. Wieczorem przyjazd do Nowogrodu Wielkiego. Zakwaterowanie w hotelu. Trasa około 700km.

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Nowogrodu - starego miasta oraz kremla z pomnikiem Tysiąclecia Rusi przedstawiającym najważniejsze dla Rosjan symbole historyczne i soborem św. Zofii. Czas wolny. Po południu przyjazd do Carskiego Sioło - zwiedzanie pałacu # z repliką słynnej Bursztynowej Komnaty oraz parku #. Wieczorem przyjazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). Trasa około 250km.

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga - twierdzy Pietropawłowskiej (kolebki miasta wzniesionej na wyspie Zajęczej) z soborem św. Piotra i Pawła # kryjącym grobowce carów. Dalej przejazd obok krążownika Aurora, nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym, mostem Pałacowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów, pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Następnie zwiedzanie placu św. Izaaka z pomnikiem cara Mikołaja i soborem św. Izaaka # oraz placu Dekabrystów z posągiem Piotra Wielkiego zwanym Miedzianym Jeźdźcem. Dalej spacer po centrum z placem Sztuk i pomnikiem Puszkina, pałacem Michajłowskim, kościołem św. Katarzyny, soborem Kazańskim oraz cerkwią Zbawiciela na Krwi wybudowaną w miejscu zabójstwa cara Aleksandra II. Czas wolny (możliwość indywidualnego zwiedzenia cerkwi Zbawiciela na Krwi - wstęp około 400 rubli oraz muzeum Faberge z kolekcją słynnych jaj - wstęp około 500 rubli). Wieczorem rejs po kanałach i Newie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). Po północy nocny przejazd po centrum miasta "białych nocy" ze zwodzeniem mostów. Powrót do hotelu. Trasa około 100km.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd do Peterhofu - zwiedzanie pałacu # oraz parku # z największym na świecie zespołem fontann i najwspanialszą wśród nich Wielką Kaskadą. Czas wolny (możliwość zakupu pamiątek). Po południu powrót do Petersburga - zwiedzanie pałacu Zimowego # (mieszczącego Ermitaż - jedno z najbogatszych na świecie muzeum ze zbiorami dzieł sztuki światowej). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna fakultatywnie). Trasa około 150km.

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Polski. Wieczorem przekroczenie granicy rosyjsko-łotewskiej. Przejazd przez Łotwę i Litwę. Trasa około 1250km (do Warszawy).

Dzień 11

Powrót do Polski wg rozkładu.

Uwagi do programu

• kolejność zwiedzania może ulec zmianie,

• zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów (# - obiekty objęte biletami wstępu),

• jako walutę należy wziąć EUR i RUB.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych), 9 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T. U. EUROPA S. A. (KL do 30000 EUR, KR do 5000 EUR, NNW do 3000 EUR i bagażu do 300 EUR).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy rosyjskiej (80 EUR/os - płatnena miejscu) biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztem ich rezerwacji, rejsu statkiem po kanałach i Newie w Petersburgu, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie tour guide (250 EUR/os - pakiet płatnyna miejscu) 2 obiadokolacji w Moskwie i 3 w Petersburgu (60 EUR/os - płatne fakultatywnie na miejscu).

Inne

Obsługa grupy w systemie tour guide: bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający wygodny sposób zwiedzania (przeczytaj więcej o tour guide).

META Description

Moskwa - Stary i Nowy Arbat • Kreml i Galeria Trietiakowska • Stara Ruś - Włodzimierz i Suzdal • Siergijew Posad i Ławra • Nowogród Wielki i sobory • Carskie Sioło i Bursztynowa Komnata • Sankt Petersburg i Twierdza Pietropawłowska • rejs po kanałach i Newie • nocny Petersburg i zwodzone mosty • Peterhof i Wielka Kaskada • Pałac Zimowy i Ermitaż

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Do Federacji Rosyjskiej wymagany jest paszport i wiza

Wcelu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy (czwartek) dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (na adres: 00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) paszport z dwoma wolnymi stronami, ważny co najmniej 180 dni licząc od daty rozpoczęcia imprezy prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wypełniony poprzez stronę internetowej zgodnie z instrukcją wizowania dostępną na 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy) 1 biometryczne zdjęcie: nie starsze niż 6miesięcy licząc do dnia składania wniosku, umożliwiające identyfikacje osoby aplikującej, bez ramki, w rozmiarze 3,5 x 4,5 cm, kolorowe, ostre, czyste i kontrastowe, wydrukowane na papierze wysokiej jakości na jasnym tle, zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, przedstawiające osobę bez nakrycia głowy i okularów, patrzącą na wprost, z zamkniętymi ustami, twarz nie może być przesłonięta włosami informacja dotyczącą wizy turystycznej (w tym specyfikacja zdjęcia) znajdują się na stronie turystyczna.aspx. W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 350 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). W przypadku nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. Błędnie podane dane lub niewłaściwa fotografia mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Brak lub anulacja wizy będzie równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z OWU. W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub posługiwania się paszportem innym, niż polski prosimy o kontakt z działem wiz.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do Federacji Rosyjskiej wymagany jest paszport i wiza.

Wcelu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy (czwartek) dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (na adres: 00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) paszport z dwoma wolnymi stronami, ważny co najmniej 180 dni licząc od daty rozpoczęcia imprezy prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wypełniony poprzez stronę internetowej zgodnie z instrukcją wizowania dostępną na 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy) 1 biometryczne zdjęcie: nie starsze niż 6miesięcy licząc do dnia składania wniosku, umożliwiające identyfikacje osoby aplikującej, bez ramki, w rozmiarze 3,5 x 4,5 cm, kolorowe, ostre, czyste i kontrastowe, wydrukowane na papierze wysokiej jakości na jasnym tle, zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, przedstawiające osobę bez nakrycia głowy i okularów, patrzącą na wprost, z zamkniętymi ustami, twarz nie może być przesłonięta włosami informacja dotyczącą wizy turystycznej (w tym specyfikacja zdjęcia) znajdują się na stronie turystyczna.aspx. W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 350 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). W przypadku nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. Błędnie podane dane lub niewłaściwa fotografia mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Brak lub anulacja wizy będzie równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z OWU. W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub posługiwania się paszportem innym, niż polski prosimy o kontakt z działem wiz.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać na teren Federacji Rosyjskiej.
- Nie dotyczy to obywateli rosyjskiego Fed;
- Nie dotyczy to akredytowanych lub mianowanych pracowników misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych, organizacji międzynarodowych zlokalizowanych w Federacji Rosyjskiej i członków ich rodzin;
- Nie dotyczy to załogi lotniczej;
- Nie dotyczy to członków oficjalnych delegacji;
- Nie dotyczy to podróżnych z wizami dyplomatycznymi, biznesowymi lub zwykłymi wydanymi w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, a także wizami wydanymi na podstawie specjalnej decyzji rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych;
- Nie dotyczy to pasażerów z krajów bezwizowych przylatujących w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, posiadających kopie aktu zgonu, a także dokument potwierdzający stosunki rodzinne;
- Nie dotyczy to pasażerów będących członkami rodziny (małżonków, rodziców, dzieci, rodziców adopcyjnych, adoptowanych), opiekunów i powierników obywateli Federacji Rosyjskiej, Pod warunkiem przedstawienia kopii dokumentu potwierdzającego status związku;
- Nie dotyczy to pasażerów przebywających na stałe w Federacji Rosyjskiej, a także tranzytujących przez lotniska bez wjazdu do Federacji Rosyjskiej
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Federacji Rosyjskiej.
Wjazd do Federacji Rosyjskiej odbywa się na podstawie ważnej wizy. Warunki otrzymania wiz zostały określone w Umowie między Wspólnotą Europejską a Federacją Rosyjską o ułatwieniach w wydawaniu wiz obywatelom Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej.
Zgodnie z obowiązującym prawem migracyjnym, z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Sankt Petersburgu na promach, posiadających zezwolenie na wykonywanie przewozów pasażerskich lub na statkach wycieczkowych. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki (dotyczy tylko turystów przybywających do Rosji na promach). Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Po wyjściu na ląd, uczestnicy wycieczek mogą przebywać tylko w miejscach wskazanych w programie.
Zalecane są szczepienia przeciwko dyfterytowi, tężcowi, gruźlicy, żółtaczce typu A i B oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.