Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRosjaZłoty Pierścień Wielkiej Rusi

Złoty Pierścień Wielkiej Rusi

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK574778

Promocja

tylko 15% zaliczkipakiet gwarancji GRATIS

Itaka - LATO 2021

tylko 15% zaliczkipakiet gwarancji GRATIS
Oferta z niską zaliczką - tylko 15%. Dodatkowo GRATIS: Gwarancja Niezmienności Ceny i Gwarancja Najniższej Ceny (jeśli po dokonaniu rezerwacji znajdziesz identyczną ofertę w korzystniejszej cenie w ramach tej promocji - Organizator obniży cenę wycieczki).

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

01.05.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
01.05.2021 Sobota
SVOMoskwa

Powrót

08.05.2021 Sobota
SVOMoskwa
08.05.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK574778Organizator: Itaka

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Moskwa • Siergijew Posad • Peresław Zaleski • Rostów • Jarosław • Wiatskoje • Kostroma • Plos • Suzdal • Włodzimierz • Bogolubowo Najbardziej popularna i najpiękniejsza trasa turystyczna Rosji, prowadząca przez średniowieczne miasta i miasteczka położone na północny wschód od Moskwy. Wystarczy tydzień, aby zwiedzić miejsca, gdzie kształtowała się ruska kultura. Do Złotego Pierścienia zaliczane są miasta o wyjątkowej architekturze i doniosłej roli, jaką odgrywały w historii Rosji. W programie autentyczne, pełne uroku, klimatyczne miasteczka, gdzie można nie tylko podziwiać zabytki, ale także poczuć atmosferę minionych czasów carskiej Rosji. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w Moskwie, kosmopolitycznej stolicy i największym mieście Europy, które przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, symbolami wielowiekowej kultury Rosji. Trasa w Rosji: ok. 800km.

1. dzień.

Moskwa

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Wieczorny spacer po ulicach stolicy. Powrót do hotelu, nocleg.

2. dzień.

Moskwa

Śniadanie. Przejazd autokarem/busem po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. Główne punkty programu to: Plac Czerwony, przejazd obok Klasztoru Nowodziewiczego, podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści "Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne), sobór Kazański, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powrót metrem do hotelu. Nocleg.

3. dzień.

Siergijew Posad - Peresław Zaleski

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Troicko - Siergijewskiej Ławry - klasztoru prawosławnego, jednego z najważniejszych monastyrów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej założonego w 1345 r. w miejscowości SIERGIJEW POSAD. Zwiedzanie kompleksu klasztornego. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do PERESŁAWIA ZALESKIEGO, miasta z długą historią i wspaniałymi zabytkami, którego niepowtarzalna atmosfera przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie: pozostałości książęcego kremla - obronny wał ziemny, sobór Przemienienia Pańskiego, spacer po centrum. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień.

Rostów - Jarosław

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ROSTOWA, jednego z najstarszych miast Rosji. Zwiedzanie rostowskiego kremla, zbudowanego z wielkim rozmachem. Najsłynniejsze budowle kompleksu to sobór Uspieński z dzwonnicą i trzynastoma zabytkowymi dzwonami o unikatowym brzmieniu oraz Muzeum Emalii. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do JAROSŁAWIA, położonego nad rzeką Wołgą, który nazywany jest Florencją rosyjskiej północy. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: monastyr Spaso-Preobrażeński - jeden z najpiękniejszych zabytków miasta ze Świętą Bramą i soborem, XVII-wieczna cerkiew proroka Eliasza w stylu baroku nadwołżańskiego. Przejazd do wsi Wiatskoje. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień. wiatskoje - kostroma

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po wsi WIATSKOJE - wpisanej na listę najpiękniejszych wsi Rosji. Przejazd do KOSTROMY, kolebki carskiej rodziny Romanowów. Czas wolny na indywidualny posiłek. Zwiedzanie: monastyr Ipatiewski z soborem Świętej Trójcy, w którym pochowana jest rodzina Godunowów. Spacer po mieście: cerkiew św. Jana, monastyr Bogojawleńsko-Anastazyjski, wieża strażacka, XVIII-wieczne budynki domów kupieckich i hal handlowych. Wizyta w muzeum lnu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. dzień. plos - suzdal

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PLOS, miasta w obwodzie iwanowskim, jednego z głównych centrów turystycznych regionu. Spacer po miasteczku. Następnie przejazd i zwiedzanie SUZDALU, nazywanego skansenem ze względu na duże nagromadzenie zabytków na stosunkowo niewielkim terenie: 200 na 9km². Miasto ze względu na architekturę przyciąga ekipy filmowe, nakręcono tu m.in. sceny do arcydzieła kinematografii radzieckiej Andrieja Rublowa w reżyserii Andrieja Tarkowskiego. Zabytkowe centrum Suzdalu zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: suzdalski kreml - najstarsza część miasta; skansen rosyjskiego budownictwa drewnianego, gdzie wyróżniają się dwie XVIII-wieczne cerkwie. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do Włodzimierza. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. dzień. włodzimierz - bogolubowo

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WŁODZIMIERZA, dawnej stolicy Rusi Kijowskiej. Spacer po mieście: sobór Dymitrijewski, Złota Brama. Zwiedzanie soboru Uspieńskiego oraz Muzeum Kryształów i Miniatury. Przejazd do BOGOLUBOWA i zwiedzanie cerkwi Opieki Matki Boskiej na Nerli, uznawanej za arcydzieło ruskiego budownictwa. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. dzień. moskwa

Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach: 3 w Moskwie, 1 w Peresławiu Zaleskim, 1 w Wiatskoje, 1 w Kostromie, 1 we Włodzimierzu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 4 obiadokolacje • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 100 EUR. Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B. P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 450 PLN. Wymagane podanie danych paszportowych podczas dokonywania rezerwacji, nie później niż na 25 dni przed wylotem.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Paszporty

Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Federacji Rosyjskiej.

Wizy

Wjazd do Federacji Rosyjskiej odbywa się na podstawie ważnej wizy. Warunki otrzymania wiz zostały określone w Umowie między Wspólnotą Europejską a Federacją Rosyjską o ułatwieniach w wydawaniu wiz obywatelom Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej.
Zgodnie z obowiązującym prawem migracyjnym, z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Sankt Petersburgu na promach, posiadających zezwolenie na wykonywanie przewozów pasażerskich lub na statkach wycieczkowych. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki (dotyczy tylko turystów przybywających do Rosji na promach). Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Po wyjściu na ląd, uczestnicy wycieczek mogą przebywać tylko w miejscach wskazanych w programie.

Szczepienia, służba zdrowia

Zalecane są szczepienia przeciwko dyfterytowi, tężcowi, gruźlicy, żółtaczce typu A i B oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać na teren Federacji Rosyjskiej.
- Nie dotyczy to obywateli rosyjskiego Fed;
- Nie dotyczy to akredytowanych lub mianowanych pracowników misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych, organizacji międzynarodowych zlokalizowanych w Federacji Rosyjskiej i członków ich rodzin;
- Nie dotyczy to załogi lotniczej;
- Nie dotyczy to członków oficjalnych delegacji;
- Nie dotyczy to podróżnych z wizami dyplomatycznymi, biznesowymi lub zwykłymi wydanymi w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, a także wizami wydanymi na podstawie specjalnej decyzji rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych;
- Nie dotyczy to pasażerów z krajów bezwizowych przylatujących w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, posiadających kopie aktu zgonu, a także dokument potwierdzający stosunki rodzinne;
- Nie dotyczy to pasażerów będących członkami rodziny (małżonków, rodziców, dzieci, rodziców adopcyjnych, adoptowanych), opiekunów i powierników obywateli Federacji Rosyjskiej, Pod warunkiem przedstawienia kopii dokumentu potwierdzającego status związku;
- Nie dotyczy to pasażerów przebywających na stałe w Federacji Rosyjskiej, a także tranzytujących przez lotniska bez wjazdu do Federacji Rosyjskiej
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00