-25%13 125 zł

9 814

za osobę
Wakacje.plWczasyTajlandiaSekretne plaże Tajlandii z Phuket

Sekretne plaże Tajlandii z Phuket

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK711532
Kod oferty: WAK711532
12

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK711532

Opis oferty

Położenie

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop)na Phuket.

Dzień 2

Przylotna Phuket. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, a następnie przejazd na lotnisko i przelot do Bangkoku. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem kolacja.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Phra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 2000 THB/os lub ok. 65 USD/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Następnie przejazd do Parku Narodowego Erawan. Przy wejściu do parku znajduje się kilka małych restauracji gdzie można spróbować tajskiej kuchni – płatne we własnym zakresie. W Erewan zobaczymy jedne z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii (dodatkową atrakcją będzie możliwość kąpieli w wodospadach). Nocleg i kolacja w hotelu nad rzeką w pobliżu Kanchanaburi. (Trasa ok. 280km).

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Następnie przejedziemy dojednego z ośrodków zajmujących się opieką nad słoniami, które wcześniej były wykorzystywane do pracy lub w przemyśle turystycznym. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej powstaje coraz więcej schronisk dla tych zwierząt gdzie nie są one zmuszane do wożenia turystów ani do cyrkowych „występów”. W zamian gościom proponuje się udział w karmieniu słoni, pomoc w kąpieli, wspólny spacer i inne atrakcje które nie wymagają tresury zwierząt. Często schronienie w takich miejscach znajdują też inne zwierzęta potrzebujące pomocy. W trakcie wycieczki lekki obiad. Około południa wyjazd w kierunku nadmorskiego miasteczka Hua Hin. Po drodze krótka wizyta w Khao Wang - pałacu Ramy IV. Na wzgórze pałacowe wjedziemy kolejką linową. Nocleg i kolacja w hotelu nad morzem w Pranburi, niedaleko Hua Hin. (Trasa ok. 270km).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do jednego z najpiękniejszych parków przyrodniczych w Tajlandii - Khao Sam Roi Yot. Jego nazwa oznacza „Górę o trzystu wzgórzach”, odnosząc się do położenia na setkach gór piaskowych. Jest to raj dla entuzjastów przyrody, gdzie pośród wzgórz rozciągają się wielkie połacie bujnej roślinności, skrywające wiele rzadkich gatunków zwierząt. Największą atrakcją Parku jest malownicza jaskinia Phraya Nakhon, w której znajduje się królewski pawilon. W trakcie zwiedzanie lunch. Następnie kontynuujemy podróż w kierunku miasta Chumphon. Po drodze odwiedzimy plantacje kauczuku oraz ananasów. Nocleg i kolacja w hotelu nad morzem w Chumphon. (Trasa ok. 280km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Khao Sok. Znajdziemy się sercu tajskiej dżungli, strzeżonej niegdyś przez tygrysy, lamparty, niedźwiedzie malajskie, gibony, makaki i wiele innych gatunków zwierząt. Wybierzemy się w rejs po jeziorze Cheow Lan, by z poziomu łódki mieć możliwość podziwiać wapienne góry wystrzelone pionowo w górę, których wysokość sięga niejednokrotnie 1000metrów. W trakcie zwiedzanie lunch. Nocleg w jednym z hoteli znajdujących się na skraju parku. (Trasa ok. 300km).

Dzień 9

Po śniadaniu czas wolny lub dla chętnychwypad na ekscytującą przygodę- rafting, czyli spływ pontonami w dół górskiej rzeki, który dostarczy niezapomnianych przeżyć! W czasie spływu będzie można zażyć kąpieli. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwa wykwalifikowany instruktor, więc można podziwiać tropikalną florę, ciągnącą się wzdłuż brzegówrzeki. Po pełnym wrażeń spływie przewidziany jestpoczęstunek, a następnie powrót do hotelu(rafting z posiłkiem dodatkowo płatne ok. 1600 THB/os lub ok.50 USD/os). Po południu wyjazd w kierunku Krabi, prowincji w południowej Tajlandii położonej nad Morzem Andamańskim, która od wielu lat przyciąga turystów z całego świata. W trakcie przejazdu lunch w lokalnej restauracji. Następnieudamy się w dalszą drogę. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu niedaleko jednej z najpiękniejszych plaż Krabi - Ao Nang. Wieczorem polecamy przejażdżkę tuk-tukiem wzdłuż plaży do centrum turystycznego z licznymi sklepami i restauracjami. (Trasa ok. 190km).

Dzień 10

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i samodzielne odkrywanie uroków okolicy. Wyjątkowy krajobraz Krabi tworzy wybrzeże usiane małymi, urokliwymi wyspami, zadziwiające formacje skalne, jaskinie, wodospady, a przede wszystkim przepiękne białe plaże. Możliwość skorzystania z wycieczki kajakowej w lasy namorzynowe (dodatkowo płatna ok. 1500 THB/os lub ok. 45 USD/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Z Krabi udamy się promem na Wyspy Phi Phi, uważane za najpiękniejsze wyspy Morza Andamańskiego.

Uwaga! Należy przygotować torbę na bagaż podręczny, który zabiorą Państwo ze sobą na wyspę Phi Phi (bagaż główny zostanie przewieziony z Krabi bezpośredniodo Khao Lak). Na jednej z wysp Phi Phi spędzimy 2 noce, korzystając z uroków tutejszych plaż. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 30km).

Dzień 12

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i kąpiele. Dla chętnych całodniowa wycieczka łodzią motorową po okolicznych tropikalnych wysepkach. W programie kilka postojów na pływanie i nurkowanie z rurką oraz lekki lunch na jednej z plaż (cena wycieczki wraz z lunchem ok. 2600 THB/os lub ok. 80 USD/os.).

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa promowa z wyspy Phi Phi na Phuket. Następnie w ramach lunchu udamy się na lekcję gotowania kuchni tajskiej. Pod okiem doświadczonych kucharzy będzie można pobudzić swoją kulinarną kreatywność, poznać świategzotycznych smaków iskosztować zdrowego tajskiego jedzenia. Po południutransfer do wybranego hotelu w regionie Khao Lak i zakwaterowanie. (Trasa ok.110km, w zależności od hotelu)

Dzień 14-15

Czas wolny na wypoczynek w regionie Khao Lak (wyżywienie- tylko śniadania)

Lub możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Proponujemy Państwudwie opcje (w przypadku konieczności podziału grupy możliwy serwisw j. angielskim):

1. Odkrywanie uroków Parku Narodowego Phang Nga i Wyspy Jamesa Bonda. Zaczniemy od rejsu po jednej z najpiękniejszych zatok Tajlandii - Phang Nga. Niesamowity krajobraz zatoki tworzą liczne nieduże wysepki pokryte tropikalną roślinnością, ciekawe formacje skalne wyrastające wprost z wody, wapiennie klify oraz jaskinie. Zatrzymamy się również na wyspie Khao Phing Kan, z której roztacza się piękny widok na pobliskąKoh Tapoo, znanej obecnie jako Wyspa Jamesa Bonda po tym jak kręcono na niej kilka scen do filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”. W trakcie dnia lunch w cenie. Cena ok. 2300 THB/os (ok.75 USD/os).

2 Rajskie Wyspy Similan

Jednodniowa wycieczka łodzią motorową na najpiękniejsze tajskie wysepki z przerwą na nurkowanie w Parku Narodowym - Similan National Marine Park. W cenę wycieczki wliczona jest opłata za bilet wstępu do parku, lunch z napojami i owocami, sprzęt do nurkowania. Cena ok. 3900 THB/os (ok.125 USD/os).

Dzień 16

Po śniadaniu transfer na lotniskona Phuketi powrót samolotem czarterowymLOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Ze względu na restrykcyjnie egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek

W Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

• W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe, pilot wycieczki pobieraw batach tajskich. Podana równowartość wUSD jest orientacyjna. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski doPhuket oraz zPhuket do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Phuket - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tajlandii, wyżywienie jak w programie (14 śniadań,5 lunchy/obiadów + 1 w formie lekcji gotowania,6 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok.220 USD/os, płatne pilotowi jako pakiet), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczekfakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Paszport

Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Waluty

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria „kolorowa”).

Depozyty w hotelach

Wiele hoteli w Tajlandii pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu, lecz jest to wartość ok. 100-200 USD/pokój/pobyt. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.

Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:

1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.

2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.

3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

COVID-19

Od 1 października 2022 r. szczepienie nie jest weryfikowane podczas wjazdu.

Test przed przyjazdem nie jest wymagany.

Brak kwarantanny. Od 1 lipca nie jest też wymagana rejestracja w systemie Thailand Pass.

Formularz lokalizacyjny wypełnia się w wersji papierowej, po przylocie.

Meta description

Bangkok i Szmaragdowy Budda • wodospady Erawan • sanktuarium słoni • rafting • tropikalne krajobrazy Krabi • wyspa Phi Phi • lekcja gotowania • pobyt w wybranym hotelu na Khao Lak • wyspa Jamesa Bonda • rajskie Similany

Wizy

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

COVID-19

Od 1 października 2022 r. szczepienie nie jest weryfikowane podczas wjazdu.

Test przed przyjazdem nie jest wymagany.

Brak kwarantanny. Od 1 lipca nie jest też wymagana rejestracja w systemie Thailand Pass.

Formularz lokalizacyjny wypełnia się w wersji papierowej, po przylocie.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
16:15
08:30
KTW · 03.02 (Pt.)Katowice
HKT · 04.02 (Sob.)Phuket
Przylot
10:30
16:35
HKT · 18.02 (Sob.)Phuket
KTW · 18.02 (Sob.)Katowice
9 814 zł
za osobę

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Parking PERI Parking Garaże Premium, Wolności 18, 42-625 Pyrzowice

380
za 1 auto
1 auto
Data od
03.02.2023
Data do
18.02.2023
380
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

560
za wycieczkę
560
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka0
Cena całkowita0
Cena całkowita0
lub

Pogoda

3°C
24°C
27°C
11

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

Ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Polacy, którzy podróżują do Tajlandii w celu turystycznym na okres do 30 dni, nie muszą mieć wizy.

W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.otniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.
Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.