Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyEgiptŚladami Starożytnej Nubii

Śladami Starożytnej Nubii

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK629570
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

208
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

21:0506.02.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
02:3507.02.2021 Niedziela
RMFMarsa Alam

Powrót

03:2514.02.2021 Niedziela
RMFMarsa Alam
07:0014.02.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK629570Organizator: Itaka

Region

Egipt /

Opis oferty:

Marsa Alam • Asuan • Wyspa Lorda Kitchenera • Asuan • File • Wyspa Elefantyna • Abu Simbel • Asuan • Marsa Alam • Port Ghalib • Marsa Alam Niesamowita wyprawa do świata egipskich bogów oraz starożytnej cywilizacji Nubii. Na trasie wpisana na listę UNESCO świątynia bogini Izydy, rejs feluką po Nilu, wizyta w wiosce nubijskiej, na targu arabskim oraz na wyspie Elefantynie. W programie również spacer i zakupy w ekskluzywnym Port Ghalib, przypominającym zachodnioeuropejskie kurorty. Na koniec wycieczki odpoczynek w Marsa Alam, w hotelu all inclusive. Wszystkim, którzy od plażowania wolą wodne aktywności, polecamy skorzystanie z oferty fakultatywnej: rejsu ze snurkowaniem wśród pięknych raf koralowych Morza Czerwonego. Jeżeli jeszcze Ci mało, koniecznie przedłuż pobyt w Egipcie o dodatkowy tydzień w hotelu w Marsa Alam z oferty ITAKI. Łącznie trasa w Egipcie: ok. 740km.

1. dzień. marsa alam

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do MARSA ALAM. Zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive, kolacja i nocleg.

2. dzień. marsa alam

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem połączony ze snurkowaniem przy jednych z najpiękniejszych raf koralowych wybrzeża Morza Czerwonego - Marsa Mubarak. Poza wspaniałą rafą koralową, miejsce to słynie z żółwi zielonych oraz krów morskich, które żywią się rosnącą na tym obszarze trawą morską. Podczas wycieczki obiad. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3. dzień. asuan - wyspa lorda kitchenera (trasa: ok. 370km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do ASUANU. Obiad w Asuanie. Zakwaterowanie w hotelu. Rejs feluką na WYSPĘ LORDA KITCHENERA z pięknym ogrodem botanicznym. Rejs łodziami motorowymi do wioski nubijskiej. Nubijczycy to autochtoniczni mieszkańcy obszarów łaczących Egipt z Afryką. Na skutek budowy Tamy Asuańskiej zostali przymusowo poprzesiedlani. Wizyta w tradycyjnej wiosce nubijskiej to doskonała okazja do poznania kultury i zwyczajów Nubijczyków. Ciekawostką jest, że niemal każda rodzina hoduje w domu krokodyle. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. dzień. asuan - file - wyspa elefantyna

Śniadanie. Zwiedzanie ASUANU: Tama Asuańska, uważana za jeden z cudów techniki XX w. Przejazd do niedokończonego obelisku, znajdującego się w kamieniołomie granitu kolosa, który po ukończeniu miałby wagę 1200 t i wysokość 41m. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni bogini Izydy na wyspie FILE, przeniesionej na nowe miejsce po wybudowaniu tamy. Do świątyni prowadzi wejście między 18-metrowymi pylonami zdobionymi pięknymi reliefami. Obiad. Zwiedzanie zabytków znajdujących się na największej na Nilu WYSPIE ELEFANTYNIE. Znajdują się tu: ruiny Świątyni Chnuma - starożytnego bóstwa opiekującego się Nilem, najstarszy nilometr skonstruowany w czasach starożytnych, który używany był do końca XIX w., granitowa piramida schodkowa pochodząca z czasów III dynastii. Powrót do Asuanu. Kolacja i nocleg w hotelu.

5. dzień. abu simbel - asuan

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do ABU SIMBEL z dwiema świątyniami skalnymi, wzniesionymi na rozkaz faraona Ramzesa II w XIII w. p.n.e., z kolosalnymi pomnikami władcy, które ukazywały przybyszom z Nubii potęgę Egiptu. Powrót do hotelu. Obiad i czas wolny. Wieczorna wycieczka po Asuanie, spacer na bazar oraz zwiedzanie meczetu. Na zakończenie wizyta w perfumerii z olejkami zapachowymi produkowanymi w Egipcie. Kolacja i nocleg w hotelu.

6. dzień. asuan - marsa alam (trasa: ok. 370km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do Marsa Alam. Zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive. Czas wolny, kolacja i nocleg.

7. dzień. port ghalib

Śniadanie. Czas wolny. Po południu wycieczka do PORT GHALIB - wspaniała okazja na zakupy w eleganckich sklepach, spacer po miasteczku i pięknym porcie. Znajduje się tu wiele kawiarenek, w których moża napić się wspaniałej herbaty i zapalić shishę w pięknej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. dzień. marsa alam

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów: 4 w hotelu w Marsa Alam, 3 w hotelu w Asuanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiady, 3 kolacje • wyżywienie w hotelu w Marsa Alam: all inclusive • przelot • przejazd klimatyzowanym autokarem lub busem • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalny przewodnik: ok. 75 USD, dzieci do 12 lat: ok. 38 USD, napiwki: ok. 8 USD. Wiza: płatna na lotnisku: 25 USD. Opłaty fakultatywne: Abu Simbel: ok. 100 USD; rejs ze snurkowaniem Marsa Mubarak: ok. 68 USD, dzieci do 12 lat - 50% zniżki. Rejs feluką jest uzależniony od warunków pogodowych. W przypadku niekorzystnych warunków będzie realizowany łodziami motorowymi.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
23°C
Temperatura w nocy
19°C
Temperatura wody
19°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że według informacji podanej przez władze egipskie od 1.09.2020 r. każdy podróżny zobowiązany jest do okazania negatywnego wyniku testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 po przylocie do Egiptu wykonanego najwcześniej 72h przed wylotem.
Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci w wieku do 6 lat.
Każda osoba powinna także wypełnić deklarację dostępną na stronie: zobacz więcej
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie www.visa2egypt.gov.eg lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).

Uwaga!
Zgodnie z informacjami podanymi przez władze Egiptu, podróżni przylatujący lotami czarterowymi do gubernatorstw: Morze Czerwone, Marsa Matrouh, Luxor, Synaj Południowy oraz Asuan są zwolnieni z opłaty wizowej do 30 kwietnia 2021 r. Przemieszczanie się między gubernatorstwami pozostaje zawieszone do odwołania. Zorganizowany ruch turystyczny został ograniczony do: Morza Czerwonego, Synaju Południowego i Marsa Matrouh.
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).