Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Aqua (Turczańskie Teplice)

Kod oferty: WAK639478
Last minute
Kod oferty: WAK639478
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: Mala FatraOrganizator: ItakaKod oferty: WAK639478

Region

Słowacja (narty) /

Opis oferty:

W zdrowym ciele, zdrowy duch! LD Aqua poleca się na spokojny, relaksujący i leczniczy pobyt. Położony w zielonej okolicy, w samym sercu uzdrowiska Turčianske Teplice, oferuje bezpłatny wstęp do aquaparku z basenami termalnymi. A jeśli chcesz połączyć swój pobyt tutaj z wypadem na narty - sprawdź pobliskie, kameralne ośrodki narciarskie i szalej na stoku!

Położenie:

W południowej części Kotliny Turczańskiej, w samym sercu uzdrowiska TURČIANSKE TEPLICE, na wysokości 495m n.p.m., bezpośrednio połączony z Aquaparkiem Turčianske Teplice, ok. 200m od sklepów i restauracji, ok. 10km od Zamku Blatnica, ok. 14km od kopalni złota w Kremnicy; ok. 80km od lotniska Pieszczany, ok. 200km od lotniska w Bratysławie; ok. 700m od dworca kolejowego Turčianske Teplice; przystanek autobusowy ok. 600m od hotelu, ok. 700m od dworca kolejowego Turčianske Teplice.

Wyciągi narciarskie:

Ok. 17km od ośrodka narciarskiego Snowland-Valčianska Dolina: 7 tras zjazdowych o łącznej długości ok. 6km i zróżnicowanym poziomie trudności (3 łatwe, 4 średnie), 7 wyciągów (1 czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, 6 wyciągów orczykowych); ok. 25km od ośrodka Jasenska Dolina: 8 tras zjazdowych o łącznej długości ok. 5km i zróżnicowanym poziomie trudności (2 trasy łatwe, 2 średnie, 4 trudne), 7 wyciągów (1 czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, 6 wyciągów orczykowych); ok. 43km od ośrodka Winter Park Martinky: 9 tras zjazdowych o łącznej długości 7,5km i zróżnicowanym poziomie trudności (5 tras łatwych, 4 średnie), 6 wyciągów (1 sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy, 5 wyciągów orczykowych).

Hotel:

Dwugwiazdkowy, kameralny, częściowo odnowiony w 2015 r., 60 pokoi, 3 piętra, winda, recepcja w siostrzanym hotelu LD Veľká Fatra 3; restauracja w hotelu LD Veľká Fatra 3 - śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, kawiarnia Aqua Caffe; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, Maestro.

Standardowy:

2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 18m², ogrzewany, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, radio; balkon.

Sport i rozrywka:

Spa & Aquapark Turčianske Teplice (bezpłatnie: 3 godz./dzień): baseny termalne: basen zewnętrzny, ok. 280m², gł. 1,1-1,2m, temp. wody: ok. 30?C, rwąca rzeka, mała zapora, dysze i leżaki do masażu wodnego, basen pływacki zewnętrzny, ok. 325m², gł. 1-1,8m, temp. wody: ok. 28?C, dysze do masażu wodnego, 5 torów pływackich, basen zewnętrzny dla dzieci, ok. 48m², gł. 0,3m, temp. wody: ok. 34?C, 2 baseny kryte, w tym 1 z biczami wodnymi i hydromasażem, jacuzzi, temp. wody: ok. 35?C; zjeżdżalnie: Kamikadze (47m) przy basenie zewnętrznym i Movie (97m) przy basenie krytym - całoroczne kręte zjeżdżalnie z efektami dźwiękowymi i świetlnymi; za opłatą: zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne w siostrzanym hotelu LD Veľká Fatra 3.

Gratis:

Wi-Fi wstęp do aquaparku

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Poniedziałek
11.10.2021

Wykwaterowanie

Poniedziałek
18.10.2021

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
15°C
6°C
5

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od dnia 14 czerwca 2021 roku obywatele polscy wjeżdżający do Republiki Słowackiej mogą być zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny(po uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej: zobacz więcej lub zobacz więcej.

Powyższe dotyczy osób, które spełniają jeden z poniższych warunków:
a) posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 nie starszym niż 72 h,
b) wjeżdżają z Austrii, Czech, Polski lub Węgier i posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego na COVID-19 nie starszego niż 24 h, wykonanym w jednym z tych krajów lub na Słowacji,
c) posiadają dokument potwierdzający fakt, że w ciągu ostatnich 180 dni przebyli zachorowanie na COVID-19,
d) nie ukończyli 18 lat,
e) posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostali zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Johnson&Johnson, Moderna lub Pfizer/BioNTech) i od daty tego szczepienia minęło co najmniej 21 dni, a ponadto:

- w przypadku dwudawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech), nie minęło więcej niż 90 dni od daty podania pierwszej szczepionki, a druga dawka tego szczepienia nie była jeszcze podana,
- w przypadku zaszczepionych drugą dawką dwudawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech) nie minęło więcej niż 12 miesięcy od daty podania pierwszej szczepionki,
- w przypadku jednodawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (Johnson&Johnson) nie minęło więcej niż 12 miesięcy od daty tego szczepienia,
- w przypadku zaszczepionych jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Johnson&Johnson, Moderna lub Pfizer/BioNTech) od dnia pierwszego szczepienia minęło nie więcej niż 12 miesięcy, a ta dawka szczepionki została podana w terminie do 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19.

Obowiązkowy formularz PLF zobacz więcej

Obowiązkowa rejestracja zobacz więcej. Minister zdrowia Republiki Słowackiej Marek Krajcí ogłosił, że od 15 grudnia 2020 na stoku i w hotelu trzeba się będzie wykazać negatywnym wynikiem testu nie starszym niż 72 godziny. Będzie on wykonywany bezpłatnie.

Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą, oraz kwarantanny:
- osoba wjeżdżająca na terytorium Republiki Słowackiej, która w ciągu ostatnich 14 dni odwiedziła wyłącznie państwa członkowskie UE, Islandię, Norwegię, Lichtenstein, Szwajcarię lub Wielką Brytanię i posiadająca dokument potwierdzający fakt, że została ona zaszczepiona przeciw COVID-19 pierwszą dawką szczepionki mRNA lub wektorowej, przy czym minęły co najmniej 4 tygodnie od tego szczepienia
- osoba wjeżdżająca na terytorium Republiki Słowackiej, która w ciągu ostatnich 14 dni odwiedziła wyłącznie państwa członkowskie UE, Islandię, Norwegię, Lichtenstein, Szwajcarię lub Wielką Brytanię i posiadająca dokument potwierdzający fakt, że w ciągu ostatnich 180 dni przebyła ona zachorowanie na COVID-19,
- osoba wjeżdżająca na terytorium Republiki Słowackiej, która w ciągu ostatnich 14 dni odwiedziła wyłącznie państwa członkowskie UE, Islandię, Norwegię, Lichtenstein, Szwajcarię lub Wielką Brytanię i posiadająca dokument potwierdzający fakt, że osoba ta została zaszczepiona przeciw COVID-19 pełną dawką szczepionki mRNA lub wektorowej, przy czym ta dawka szczepionki została podana w terminie do 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19 (patrz informacja poniżej);

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Słowackiej jest paszport bądź dowód osobisty.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej.
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych.

Przewodnik

Opis obiektu

Mała Fatra należy do najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych pasm górskich Słowacji. W zachwycającej symbiozie z atrakcyjną okoliczną scenerią natury, zachowała się tu niepowtarzalna tradycja i kultura ludowa. Można się z nią spotkać na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym "Janosikove dni" (Dni Janosika) w Terchovej, który odbywa się regularnie na przełomie lipca i sierpnia, a który jest jednym z najważniejszych i największych imprez tego rodzaju na Słowacji. Oprócz tego w Terchovej organizowane są corocznie Dni św.Cyryla i św.Metodego.

Podczas sezonu zimowego dostępne są tutaj wysokiej jakości tereny narciarskie dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oraz miłośników wysokogórskiej jazdy na nartach o dużym stopniu trudności. W okolicach Terchovej działa 12 wyciągów narciarskich i 2 wyciągi krzesełkowe. Mała Fatra jest ojczyzną legendarnego bohatera narodowego Juraja Janosika (1718-1783), który urodził się właśnie w Terchovej.