Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRejsySmaki Portugalii i Hiszpanii

Smaki Portugalii i Hiszpanii

Rejs

Kod oferty: WAK629563

Dostępne kabiny

Kabina dwuosobowa

zewnetrzna
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

06.04.2021 Wtorek

Wykwaterowanie

13.04.2021 Wtorek

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK629563Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Odwiedź średniowieczną wioskę Castelo Rodrigo i spróbuj lokalnych potraw; Posmakuj autentycznej kuchni hiszpańskiej i portugalskiej; Odkryj skarby Madrytu, Toledo, Salamanki i Lizbony; Podziwiaj fantazyjną pracę tancerzy flamenco; Wędruj Świętymi schodami w Régua i do Castelo Rodrigo; Odwiedź Lamego, jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Portugalii i podziwiaj stuletni klasztor

Rejs Z Vega De Terrón Do Porto

Dzień 1

VEGA de TERRÓN, PORTUGALIA - ZAOKRĘTOWANIE

Przylot do Portugali. Zaokrętowanie na statku.

(kolacja)

Dzień 2

BARCA DALVA - PINHAO, PORTUGALIA

Udaj się do Castelo Rodrigo, znanego jako "Biała wioska" z powodu rosnących tu drzew migdałowych. Strona oferuje spektakularne widoki na okolicę. Weź udział w spacerze po średniowiecznych ulicach i zobacz domy i budynki z XVI-wieczną fasadą i oknami w stylu manuelińskim. Jeśli wolisz bardziej aktywny wypoczynek, możesz wybrać się na wędrówkę do miasta. Pod koniec obu wycieczek skosztuj lokalnych potraw, takich jak migdały, ser, chleb i wino. Później, popłyń malowniczym Douro do Pinhao.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 3

Pinhao

Wyrusz na uroczą stację kolejową Pinhao, oszałamiający dworzec kolejowy wzdłuż linii Douro, jednej z najbardziej znanych podróży koleją w Portugalii. Główny budynek stacji jest czczony za 25 paneli kafelkowych, wszystkie w odcieniach niebieskiego, które przedstawiają sceny z regionu Douro. Następnie zjedz ekskluzywny lunch w Quinta da Avessada, gdzie będziesz cieszyć się autentycznym i tradycyjnym doświadczeniem kulinarnym z rozrywką. Ciepła, porywająca gościnność tej rodzinnej kwinty jest wyjątkowa. Kilku członków rodziny gra w zespole, a podczas posiłków będą dostarczać rozrywki. Quinta de Avessada to także fascynujące interaktywne muzeum upamiętniające historię i kulturę wina w regionie Alto Douro, dzięki czemu będziesz się dobrze bawić, odkrywając wszystkie etapy produkcji wina i przeprowadzając wiele degustacji. Później w ciągu dnia czeka na ciebie degustacja wina w lokalnej kwinta.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 4

RÉGUA

Rozpocznij dzień od zwiedzania XVIII-wiecznego Palacio Anadia lub Pałacu Hrabiów, znanego z pięknych wnętrz i witraży. Później tego dnia masz do wyboru dwie wycieczki. Pierwszą opcją jest wycieczka do starożytnego i malowniczego Lamego, domu jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Portugalii, Nossa Senhora dos Remédios (Sanktuarium Matki Bożej Odwoławczej). Dla aktywnych poszukiwaczy przygód możesz wspinać się po słynnych schodach Lamego, zwanych również Świętymi schodami.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 5

RÉGUA - ENTRE-OS-RIOS

Wybierz się na malowniczy rejs wzdłuż Douro z Régua do Entre-Os-Rios. Następnie odbędzie się tradycyjny "domowy" posiłek w lokalnej kwincie.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 6

Entre-os-rios - Porto

Ciesz się porankiem z malowniczymi krajobrazami podczas rejsu w drodze do Porto, a następnie dołącz do wycieczki z przewodnikiem po zabytkowej dzielnicy Porto, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz katedrę, jeden z najstarszych zabytków miasta; rynek główny, otoczony sklepami i kawiarniami; oraz dworzec kolejowy Sao Bento, znany z niebiesko-białych kafelkowych paneli przedstawiających sceny z historii Portugalii. Zapraszamy także na degustację Port, najbardziej znanego wkładu Portugalii w świat wina. Dla bardziej aktywnej przygody, dołącz do wędrówki w Porto i zwiedzaj starą dzielnicę portową, przechodząc średniowiecznymi ulicami Porto; następnie skosztuj degustacji wina porto.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 7

Porto

Dzień wolny na samodzielne zwiedzanie miasta bądź korzystanie z infrastruktury statku.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 8

Porto - Wyokrętowanie

Wyokrętowanie ze statku, zakończenie imprezy.

Możliwość rozszerzenia rejsu o 3 noce przed rejsem w Madrycie oraz 3 noce po rejsie w Lizbonie (dodatkowo płatne - na zapytanie)

3 noce w Madrycie (PŁATNY DODATKOWO 900 USD/OSOBA)

3 noce w Lizbonie (PŁATNY DODATKOWO 900 USD/OSOBA)

Dzień 1

Przybycie Do Madrytu

Przylot do Madrytu i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2

Madryt

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Madrycie, stolicy Hiszpanii od czasów Złotego Wieku Hiszpanii, a teraz jej największym mieście, miejscu z szerokimi alejami, wielkimi muzeami, okazałymi ogrodami i tętniącymi życiem barami tapas. Madryt, znany ze swoich historycznych dzielnic, sztuki, muzyki i epikurejskich przysmaków, jest kosmopolityczną metropolią z tętniącą życiem nocą. Najważniejsze zabytki miasta to wyszukany Pałac Królewski, Buen Retiro Park, Puerta del Sol, Mercado de San Miguel, Plaza Mayor i tak znane galerie sztuki, jak Muzeum Prado i Centro de Arte Reina Sofia.

(śniadanie)

Dzień 3

Madryt - Toledo

Odwiedzimy otoczone murem miasto Toledo, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i starożytną stolicę Hiszpanii. Miasto jest skarbnicą artystycznych bogactw, które kiedyś inspirowały hiszpańskiego artysty renesansu, El Greco, z krętymi uliczkami i dobrze zachowaną średniowieczną architekturą. W ramach wycieczki z przewodnikiem zwiedzisz katedrę w Toledo (jedna z największych gotyckich budowli na świecie), a także synagogę Santa Maria La Blanca w dzielnicy żydowskiej.

(śniadanie)

Dzień 4

Madryt - Salamanca - Vega Terrón - Zaokrętowanie

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd z Madrytu na wycieczkę do Salamanki, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w centrum hiszpańskiego regionu Castilla y León. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem obejmuje budynki uniwersyteckie, katedrę w Salamance i wyjątkowo ozdobiony Dom Muszli. Transfer do Vega de Terrón i zaokrętowanie na statek rzeczny.

3 noce po rejsie w Lizbonie

Dzień 9

Lizbona

Lizbona, jedno z najpiękniejszych miast Europy, rozciąga się na kilku wzgórzach wzdłuż rzeki Tag. Twoja wycieczka po mieście obejmuje dwa obiekty światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz ufortyfikowaną wieżę Belém i zwiedzisz spektakularny klasztor Hieronimitów, późnogotycką budowlę. Reszta popołudnia to czas wolny, aby samemu zwiedzić miasto, być może odwiedzić Zamek Sao Jorge lub windę Santa Justa, która wychodzi na zamek, rzekę i plac Rossio.

(śniadanie)

Dzień 10

Lizbona - Sintra

Wybierz się na poranną wycieczkę do Serra de Sintra, jednej z najbardziej malowniczych górskich wiosek w Portugalii, dawnej letniej rezydencji portugalskiej rodziny królewskiej oraz źródła inspiracji dla Lorda Byrona i pokoleń innych artystów i poetów. Twoja wycieczka z przewodnikiem obejmuje wizytę w Pena Palace, bajkowym zamku położonym wysoko na skalistym szczycie, a następnie czas wolny.

(śniadanie)

Dzień 11

Lizbona - Wylot

Wykwaterowanie z hotelu. Zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

7 noclegów na luksusowym statku rejsowym w kabinie deluxe z oknem (kategoria E) - Istnieje możliwość rezerwacji kabin z balkonem (na zapytanie), bezpłatny szybki dostęp do Internetu, filmy, biblioteka muzyczna i z anglojęzycznymi stacjami telewizyjnymi, wykwintne posiłki, w tym nieograniczone i bezpłatne wina, piwo i napoje bezalkoholowe do obiadu i kolacji na pokładzie, lokale gastronomiczne, "Sip & Sail" z bezpłatnym winem, piwem i napojami bezalkoholowymi, powitalny koktajl, kolacja powitalna, kolacja La Chaîne des Rôtisseurs, koktajl kapitański i kolacja galowa, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu na pokładzie, małe grupowe wycieczki z przewodnikiem z różnymi opcjami i poziomami aktywności, w tym łagodne, regularne i aktywne wycieczki piesze, rozrywka na żywo, kolacje tematyczne, bezpłatne rowery i kaski, program Wellness na pokładzie, ćwiczenia sportowe pod okiem trenera, usługi profesjonalnie wyszkolonego Cruise Managera podczas całego rejsu, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny, obligatoryjną opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny 5 zł/osoba, obligatoryjną opłatę na turystyczny fundusz pomocowy 5 zł/osoba wydatków własnych.

Cena nie zawiera

Przelotu samolotem na trasie Warszawa - Portugalia - Warszawa, transferu lotnisko - statek - lotnisko, opłat i świadczeń nie ujętych w "cena zawiera", obligatoryjnej opłaty portowej 196 USD/osoba (płatne przy dopłacie w biurze), pakietu lądowego - (3 noce w Madrycie w hotelu NHCollection Madrid Coclon (lub podobny), codzienne śniadanie, wycieczka po mieście, wyciczka do Toledo, 3 noce w Lizbonie w hotelu Intercontinental (lub podobny), wycieczka po mieście, transfery między hotelem a statkiem uwzględnione przy zakupie programu rejsowego i lądowego;

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

Warunki wjazdowe

COVID-2019

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Portugalia

Od godz. 00.00 9 listopada, w ramach panującego na terytorium Republiki Portugalskiej stanu wyjątkowego, obowiązują następujące obostrzenia

1. zakaz wychodzenia na ulice w godzinach 23.00 - 05.00 w dni powszednie oraz w godz. 13.00 - 05.00 w weekendy

2. możliwość realizacji pomiaru temperatury ciała przy wejściu do miejsc pracy, placówek oświatowych, środków transportu, przestrzeni handlowych, kulturalnych i sportowych (w przypadku odmowy poddania się mierzeniu temperatury lub gdy przekracza ona 38oC, możliwa jest odmowa wstępu);

3. możliwość wymogu okazania wyniku testu na COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia, budynkach mieszkalnych, placówkach edukacyjnych, przy wjeździe i wyjeździe z terytorium kraju drogą lotniczą lub morską

4. Ponadto do godz. 24.00 23 listopada na terytorium wybranych gmin Portugalii, w tym Lizbony i Porto, obowiązywać będą zaostrzone restrykcje wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. W tym okresie w wyznaczonych gminach obowiązywać będą następujące obostrzenia

5. nakaz pozostawania w domu - z wyjątkiem koniecznych wyjść na zakupy, do szkoły, w celach służbowych, w celu uzyskania świadczeń medycznych lub udzielenia pomocy osobie potrzebującej czy wyprowadzenia psa, a także odwiedzin członków rodziny w instytucjach opiekuńczych, wizyty na poczcie, w banku lub agencji ubezpieczeniowej oraz niezbędnych wyjazdów z terytorium Portugalii kontynentalnej;

6. nakaz zamykania lokali handlowych i usługowych nie później niż o godz. 22.00;

7. nakaz zamykania lokali gastronomicznych nie później niż o godz. 22.30.

Madera

1. Przy wjeździe na Maderę obowiązuje wymóg testów na COVID-19. Przyjeżdżający muszą okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonany na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację lub wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie (test jest wykonany na koszt Rządu Madery).

2. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się na własną rękę do zaplanowanego przez siebie miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h od pobrania testu.

3. Informacja dla podróżujących przygotowana przez rząd Madery www.visitmadeira.pt/en-gb/useful-info/corona-virus-(covid-19)/information-to-visitors-(covid-19)

4. Porty na Maderze i Porto Santo pozostają zamknięte.

Azory

1. Rząd Autonomicznego Regionu Azorów wprowadził wymóg testów.

2. Osoby przyjeżdżające na Azory muszą okazać służbom lotniskowym na Azorach negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonany na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację lub wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie.

3. Test jest wykonany na koszt rządu Azorów, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h.

4. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się na własną rękę do zaplanowanego przez siebie miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h (na wyspach Sao Miguel i Terceira) i 48 h na pozostałych wyspach, licząc od pobrania testu.

5. Testy te nie obowiązują dzieci do lat 12.

6. Przed wyjazdem na Azory należy wypełnić formularz online www.covid19-azores.com/ 24-48 przed przylotem.

7. Statki wycieczkowe i jachty, po uzyskaniu zgody zarządu portu, mogą dokować w portach na Azorach. Jeśli załoga chce zejść na ląd, procedura zależy od indywidulanej sytuacji m.in. skąd i jak długo jednostka płynęła.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły