Średnia temperatura31°Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Skarby Oceanu Indyjskiego
Sri Lanka

Skarby Oceanu Indyjskiego

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
All Inclusive

Nr WAK47593

REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK47593

W programie

Kolombo - Anuradhapura - Dambulla - Polonaruwa - Matale - Kandy - Pinnawela - Nuwara Eliya

Dzień 1

Warszawa

Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie na dwie godziny przed wylotem. Odprawa bagażowo-paszportowa wylot na Sri Lankę przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Kolombo

Przylot do Kolombo. Powitanie na lotnisku przez przedstawiciela lokalnego kontrahenta, zapoznanie z przewodnikiem wycieczki, przejazd do Kolombo (ok. 1,5h).

Dzień 3

Kolombo - Anuradhapura - Giritale

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Anuradhapura. Zwiedzanie miasta Anuradhapura- najpiękniejsze z antycznych miast Sri Lanki. Największym skarbem miasta są monumenty w półkolistym kształcie, zbudowane z małych, suszonych na słońcu cegieł. Najbardziej godny uwagi jest monument Ruvenweli datowany na 2 w. p.n.e., jego średnica wynosi 300 stóp (ok. 100m), monument Jetawanarama o średnicy 370 stóp (ok. 115m) oraz Thuparama uświęcający obojczyk Buddy. Inne relikwie to święte drzewo Bo- mówi się, że wyrosło z gałązki drzewa, pod którym Budda został oświecony. Zostało zasiane 2250 lat temu i jest najstarszym historycznym drzewem na świecie. Następnie udajemy się do Giritale. Kolacja i nocleg w hotelu Deer Park 4 w Giritale lub w innym o podobnym standardzie.

Dzień 4

Giritale - Sigiriya- Polonnaruwa - Giritale

Po śniadaniu wycieczka do Sirgiriya. Miasta, w którym znajduje się "Forteca w niebie" z 5 w., prawdopodobnie jest ona najpiękniejszym cudem na wyspie. Znana także jako Lwia Skała od pomnika wielkiego lwa, który stał przed wejściem. Forteca otoczona jest obronną, potrójną fosą, w której wyrasta olbrzymia skała, mająca wysokość 500 stóp (ok. 150m). Na jej szczycie znajdują się wystawne pałace i ogrody oraz basen. W jednej z klatek schodowych przetrwało jedyne znane antyczne malowidło Sinhala, w formie fresków przedstawiających naturalnych rozmiarów dziewczynę. Zachowało swoją świeżość i delikatność oryginalnych barw. Następnie wyruszamy do Polonnaruwa. Miasto to średniowieczna stolica Sri Lanki w 11- 13 w. W czasie panowania królów Vijaybahu 1, Parakramabahu 1 i Nissankamalla w Polonnaruwa nastąpiło wielkie polityczne, ekonomiczne i socjalne odrodzenie państwa. Zabytki tutaj są lepiej zachowane niż w Anuradhapura. Do ciekawszych należą Pomnik Parakrama, pałace królewskie, sala audytorium, Vata-da-ge, Thuparama, Rankoth Vehera, Kiri-Vehera, Gal-Vihara, Lankathilaka, Tivanka. Kolacja i nocleg w hotelu Deer Park 4 w Gititale lub w innym o podobnym standardzie.

Dzień 5

Giritale - Dambulla - Matale - Kandy

Po śniadaniu przejazd do Dambulla. Miasto znane jest przede wszystkim z pięciu świątyń zlokalizowanych w jaskiniach w skale. Pierwsze trzy jaskinie są lepsze, starsze i większe niż pozostałe dwie. Niektóre z nich datuje się na 1 w. p.n.e. Ściany i sufity jaskiń pokryte są buddyjskimi malowidłami ściennymi, znajduje się tam ponad 130 pomników Buddy, a także pomniki bogów i królów. Następnie wyruszymy do Kandy, odwiedzając po drodze Ogród Przypraw w Matale. Zobaczymy soczysty cynamon, kardamon, pieprz oraz wiele innych przypraw. Będzie także możliwość zakupu przypraw. Przewidziana jest wycieczka, podczas której uczestnicy zobaczą poszczególne drzewa oraz rośliny, a na koniec poznają ich rolę w przygotowaniu jedzenia. Następnie zwiedzanie Batik Factory - miejsce, gdzie ubrania zdobione są przepięknymi ręcznymi malowidłami. Przejazd do Kandy. Po południu zwiedzanie miasta Kandy - rynek, centrum sztuki i rzeźby, muzeum klejnotów, Świątynia Świętego Zęba- odkąd w IV w. ząb Buddy był przywieziony na Sri Lankę i ukrywany przed świętokradztwem we włosach księżniczki Orissam relikwia nabrała świętości na Sri Lance i w całym buddyjskim świecie. Jest postrzegana jako najbardziej ceniona własność Sri Lanki. Kandy- stolica górzystego rejonu Sri Lanki, miejsce corocznego Perahera. Ostatnia twierdza królów Sinhala oddana Brytyjczykom w 1815 r. Kandy jest przykładem buddyjskich wpływów na Sri Lance. Świątynne sanktuaria i zakony utrzymujące żywe tradycje buddyjskie są tu wszędzie. Wieczorny pokaz tańca. Kolacja i nocleg w hotelu Randholee Resort 4 w Kandy lub innym o podobnym standardzie.

Dzień 6

Kandy - Pinnawela - Peradeniya - Kandy

Po śniadaniu wycieczka do Pinnawela. Sierociniec słoni w Pinnawela- działalność rozpoczął w 1975 roku i opiekował się porzuconymi i zranionymi zwierzętami. Dziś tworzy wielką rodzinę. Liczba słoni wzrosła do ponad 40, wliczając małe słonie przywiezione z różnych miejsc oraz słonie urodzone w ramach programu hodowlanego. Wizyta w sierocińcu jest doświadczeniem, którego nie można przegapić. Następnie udamy się do Królewskich ogrodów botanicznych w Peradeniya. Ogrody obejmują 174 akry, początkowo funkcjonował jako ogród przyjemności króla Kandy. Znajduje się w nim ponad 5000 gatunków drzew i roślin. Niektóre są endemitami tropikalnego świata. Ogród Przypraw i Dom Orchidei należą do najchętniej odwiedzanych przez turystów. W ogrodzie znajduje się pięć alejek palmowych. Najstarsza i najwyższa, Królewska Aleja Palmowa, została zasadzona w 1905r. Kolacja i nocleg w hotelu Randholee Resort 4 w Kandy lub innym o podobnym standardzie.

Dzień 7

Kandy - Nuwara Eliya

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Nuwara Eliya, po drodze zwiedzając fabrykę herbaty. Nuwara Eliya- "Mała Anglia" Sri Lanki, położona na tle pięknych gór, dolin, wodospadów i plantacji herbaty. Powinna być jednym z najzimniejszych miejsc na Sri Lance, ale w rzeczywistości jest jak wiosenny dzień w Anglii, chociaż temperatura w nocy spada. Wszędzie w okolicy Nuwara Eliya można dostrzec wpływy brytyjskie. Domy są jak wiejskie chatki w stylu dworków królowej Anny. Wieczorem zwiedzanie miasta Nuwara Eliya. Kolacja i nocleg w hotelu Jetwing St. Andrews w Nuwara Eliya lub w innym o podobnym standardzie.

Dzień 8

Nuwara Eliya - Kolombo

Po śniadaniu wyjazd do Kolombo. Po południu zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny, zakupy. Warto odwiedzić wyborny herbaciany butik Olesna, sklep z orzechami nerkowca i cały wachlarz innych w Majestic City. Można udać się do Centrum ceramicznego Lanka, miejsca, gdzie kupuje się zestaw Noritake i inne wyroby ceramiczne, jak również odwiedzić Odel Shop w Lipton Place, Barefoot, House of Fashion, Beverly Street-całodobowe centrum handlowe w Kollupitya. Kolacja i nocleg w hotelu Pegasus Reef 4 w Wattala lub podobnym

Dzień 9

Kolombo

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 10

Warszawa

Przylot do kraju, zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Kolombo-Warszawa w kwocie 2350 zł w terminie 01.09-15.12.2019 oraz 15.01-30.04.2020, a także 4000 zł w terminie 16.12.19-14.01.2020, wszystkie niezbędne transfery, zakwaterowanie w podanych hotelach lub podobnych przez 7 nocy, wyżywienie - śniadania i kolacje, transport klimatyzowanym pojazdem z anglojęzycznym kierowcą- przewodnikiem lub polskojęzycznym kierowcą- przewodnikiem, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obowiązkową składkę na TFG 13zł/os.

Cena nie zawiera

Taksy lotniskowej przy wylocie ok.11 USD, opłat wstępów do zwiedzanych obiektów 138 USD/ osoba- płatnych na miejscu, opłaty za fotografowanie i nagrywanie w zwiedzanych obiektach,

Wydatków osobistych, napiwków, kosztów wizy turystycznej, dobrowolnego Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%.

Uwagi

1. Dopłata do wysokiego sezonu dla dziecka 2-12 lat oraz 3-osoby w pokoju 2-osobowym jest taka sama jak dla osoby w pokoju 2-osobowym.

2. Z dniem 1 stycznia 2012 roku władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu (ETA), która wymagana jest dla każdego kto chce przybyć na Sri Lankę. Wymagane dokumenty do wizy to wypełniony formularz wizowy oraz skan paszportu. W związku z czasowym zniesieniem przez rząd Sri Lanki opłaty za wizę, aktualna wysokość opłaty za wizowanie wynosi (do odwołania) 90 zł (poprzednio 220 zł) Konsorcjum pośredniczy w uzyskaniu wizy. Koszt pośrednictwa to 90 PLN. Szczegóły na www.wizowanie.com.

3. Możliwość przedłużenia wycieczki o pobyt na Malediwach oraz na Sri Lance, oferta przygotowywana na zapytanie.

4. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

5. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

6. W przypadku innej ilości uczestników wycieczka kalkulowana na zapytanie.

7. Możliwość dopłaty do hotelu 4 - na zapytanie

8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

·Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa

Pogoda na Sri Lance
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
30°
31°
31°
31°
31°
29°
29°
29°
29°
29°
29°
29°
Temperatura
wody °C
27° 27° 28° 28° 29° 29° 28° 27° 27° 28° 27° 27°
Temperatura
w nocy °C
22° 22° 23° 24° 26° 25° 25° 25° 25° 24° 23° 22°
Śr. liczba godzin
słonecznych
8 9 8 7 6 5 6 6 6 7 6 8

Paszporty

Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy ponad termin planowanego zakończenia pobytu na Sri Lance. Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego. Każdy cudzoziemiec powinien posiadać środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.

W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w wyniku ataków terrorystycznych na Sri Lance, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne.

Wizy

Władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu z dniem 1 stycznia 2012 r. systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu - Electronic Travel Authorization (ETA), który jest wymagany dla wszystkich osób przybywających na Sri Lankę (więcej informacji można uzyskać na stronie ETA, informacja o aktualnie obowiązujących opłatach wizowych dostępna jest na http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/fees.jsp?locale=en_US).

Szczepienia, służba zdrowia

Nie ma obowiązku szczepień ochronnych.