Aktualizujemy cenę
Wakacje.plNartyTurcjaStambuł: Novotel Zeytinburnu i Stoki Uludag

Stambuł: Novotel Zeytinburnu i Stoki Uludag

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK724061
Kod oferty: WAK724061
1/15

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK724061

Region

Turcja (narty) / Uludag

Opis oferty:

Stambuł • Uluda?Połącz zwiedzanie Stambułu, fascynującej metropolii, leżącej na dwóch kontynentach i białe szaleństwo w Uluda?, jednym z najpopularniejszych tureckich regionów narciarskich! Ilość ciekawych miejsc i zabytków Stambułu przyprawia o zawrót głowy. Wybraliśmy to, co najciekawsze, a program uzupełniają polecane atrakcje fakultatywne. Ze Stambułu przenosimy się w równie magiczny świat – do Uluda? Ski Resort, narciarskiego raju, położonego w masywie Uluda?, czyli Wielkiej Góry, nazywanej także Olimpem, bo uznawanej w starożytności za siedzibę bogów. Dzisiaj to renomowany ośrodek narciarski, a szusowanie na jego stokach dostarczy wielu emocji sportowych i pięknych widoków.

1. dzień. stambuł

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do STAMBUŁU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja, nocleg.

2. dzień. stambuł

Śniadanie. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do Pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Zwiedzanie Stambułu z polskojęzycznym przewodnikiem rozpoczyna wizyta na dawnym hipodromie. Następnie słynny Błękitny Meczet, który ma 6minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Spod Błękitnego Meczetu trasa zwiedzania zaczyna się od wizyty w Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Czas wolny. Przejście na największe kryte targowisko świata – Wielki Bazar o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu):"Stambuł nocą", czyli wieczorny spacer po mieście, wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. stambuł – uluda? ski resort

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ośrodka narciarskiego ULUDA?, położonego w regionie Bursy, na wysokości 2543m n.p.m. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na skorzystanie z infrastruktury resortu narciarskiego. Kolacja, nocleg.

4-7. dzień. uluda? ski resort

Śniadanie, czas wolny na skorzystanie z infrastruktury resortu narciarskiego. Obiad. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski.

Położenie:

W STAMBULE, w dzielnicy Zeytinburnu, ok. 600m od kawiarni, barów i restauracji, ok. 1km od sklepu spożywczego, ok. 8km od meczetu Hagia Sophia, ok. 9km od pałacu Topkapi, ok. 10km od Wieży Galata; ok. 45km od lotniska Stambuł-Sabiha Gökçen.

Hotel:

Czterogwiazdkowy, zbudowany w 2007 r., odnowiony w 2017 r., 208 pokoi, 1 budynek, 12 pięter, winda, przestronne lobby, całodobowa recepcja, restauracja/bar Nefais – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa; wymiana walut, parking; sala konferencyjna dla 300 osób; bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: pralnia, usługa prasowania; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

Pokój:

Standardowy: 2-os., ok. 24m², klimatyzowany/ogrzewany, łazienka (prysznic, wc; suszarka, zestaw kosmetyków), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon, sejf; widok na morze.

Sport i rozrywka:

Miniklub (4-12 lat), muzyka na żywo; za opłatą: tenis stołowy, salon gier, centrum wellness & spa: basen kryty, podgrzewany, gł. 1,4m, basen dla dzieci, gł. 0,5m, sauna, hammam, solarium, siłownia, zabiegi na twarz i ciało, masaże.

Gratis:

• Wi-Fi - parking

świadczenia:

7 noclegów w hotelach: 2 w Stambule w hotelu Novotel Istanbul Zeytinburnu, 5 w Uluda? w hotelu Monte Baia; 2-os. pokoje (możliwość 2 dostawek) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie w Stambule: 2 śniadania, 2 kolacje, wyżywienie w Uluda?: soft all inclusive • skipass • przelot • bilety wstępów • przejazdy autokarem • opieka polskiego rezydenta w Uluda? i polskojęzycznego przewodnika w Stambule • ubezpieczenie KL i NW rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka

Uwagi:

1. Zwyczajowe napiwki: ok. 10 EUR/os. 2. W cenie skipass na jazdę całodzienną w godzinach 8.30/9.00-17.30/18.00, ważny od pierwszego przekroczenia bramek przez 4 kolejne dni. 3. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą – ok. 25 EUR (wymagane min. 8 osób), rejs po Cieśninie Bosfor – ok. 35 EUR (wymagane min. 8 osób), wycieczka do Pałacu Topkapi – ok. 40 EUR. 4. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pok. 2 os.

2 dorosłych

Wyżywienie zgodnie z programem
Wylot
WAW · 23.12 (Pt.)Warszawa - Chopin
IST · 23.12 (Pt.)Istambuł
Godziny lotu podamy później
Przylot
IST · 30.12 (Pt.)Istambuł
WAW · 30.12 (Pt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
Aktualizujemy cenę

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele
Trwa weryfikacja ceny
lub

Pogoda

20°C
7°C
18°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Od 19.04.2022 r. Polacy mogą wjechać do Turcji na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu - oba dokumenty muszą być ważne ważne minimum 5 miesięcy od dnia wjazdu do Turcji. Dokument nie może być uszkodzony. Dane na nim powinny być wyraźne. Uszkodzenia dokumentu, nieczytelne dane i pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.

Polaków nie obowiązują wizy do Turcji, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.