Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyStany Zjednoczone AmerykiFly & Drive - Turkusowa Woda i Białe Plaże

Fly & Drive - Turkusowa Woda i Białe Plaże

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK312982
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

455
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK312982Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Nowy Orlean - Biloxi - Pensacola - Wakulla Springs - Tallahasse - Crystal River - Zatoka Tampa - Naples - Miami Beach

Dzień 1

Warszawa - Nowy Orlean

Przybycie na lotnisko na minimum 2 godziny przed planowanym wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa a następnie wylot z Polski (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Przylot do Nowego Orleanu - miasta dla miłośników jazzu i bluesa. Przez dwa dni będziemy poznawać i chłonąć to ekscytujące miasto. Odbiór samochodu na lotnisku. Przejazd do hotelu Holiday Inn New Orleans - Downtown Superdome lub podobnym.

Dzień 2

Nowy Orlean

Dzień wolny na odkrywanie Nowego Orleanu. Polecamy odwiedzić Ogród Botaniczny, udać się na wycieczkę aby zobaczyć wały chroniące miasto od strony Zatoki Meksykańskiej oraz wybrać się na rejs po rzece Mississippi. Wieczorem (opcjonalnie) kolacja na pokładzie statku. Zakwaterowanie w hotelu Holiday Inn New Orleans - Downtown Superdome lub podobnym.

Dzień 3

NOWY ORLEAN - BILOXI (OK. 144km)

Podróż przez malownicze krajobrazy Zatoki Meksykańskiej do miasta Biloxi. Jest to jedna z najstarszych osad w kraju, której początek datuje się na ok. 1699 r. Zwiedzanie miasta oraz pobyt na jednej z czystych, piaszczystych plaż. Zakwaterowanie w hotelu Best Western Plus Cypress Creek lub podobnym.

Dzień 4

BILOXI - PENSACOLA (OK. 193km)

Przejazd Zatoką Meksykańską z Missisipi przez Alabamę na Florydę. Podróżując wzdłuż wybrzeża podziwiać można nietkniętą ludzką ręką przyrodę. Przyjazd do Pensacola gdzie niebo spotyka się ze szmaragdowymi wodami Zatoki. Na miejscu można wędrować po dzielnicy Sewilla lub udać się na jedna z plaż na wyspie Santa Rosa. Zakwaterowanie w hotelu Hampton Inn Pensacola-Airport lub podobnym.

Dzień 5

PENSACOLA - PARK WAKULLA SPRINGS - TALLAHASSEE (OK. 342km)

Przejazd do Tallahassee, miasta będącego stolicą stanu Floryda. Zwiedzanie Parku Wakulla Springs, w którym będzie możliwość podziwiania aligatorów, jeleni oraz żółwi w ich naturalnym środowisku. Park oferuje także (opcjonalnie) codzienne rejsy z przewodnikiem odbywające się na łodzi z przeszklonym dnem. Do wyboru jedna z opcjonalnych atrakcji takich jak pływanie, oglądanie dzikich ptaków, zwiedzanie zabytkowego schroniska, piknik, nurkowanie, jazda konna. Zakwaterowanie w hotelu Courtyard Tallahassee Capital lub podobnym.

Dzień 6

TALLAHASSE - CRYSTAL RIVER (OK. 260km)

Podróż wzdłuż wybrzeża Gulf do hrabstwa Citrus, w którym to położone jest miasto Crystal River. Oferuje ono wiele aktywności, m.in. wędkarstwo, spływy kajakowe czy nurkowanie. Zakwaterowanie w hotelu Plantation on Crystal River podobnym.

Dzień 7

CRYSTAL RIVER - ZATOKA TAMPA (OK. 98km)

Jadąc wzdłuż wybrzeża Gulf mijać będą Państwo piękne plaże takie jak Clearwater czy St. Pete Beach, by dotrzeć do Zatoki Tampa. Po drodze zatrzymać się mogą Państwo w mieście Ybor, które założone zostało w 1880 roku przez producentów cygar i w którym działa najstarsza restauracja na Florydzie - Columbia Restaurant, serwująca dania kuchni kubańskiej. Zakwaterowanie w hotelu Barefoot Beach Hotel lub podobnym.

Dzień 8

ZATOKA TAMPA - NAPLES (OK. 299km)

W drodze do Naples polecamy zatrzymać się na krótki odpoczynek na piaszczystej plaży wyspy Sanibel. Kontynuując podróż na południe dotrą Państwo do miasta Naples. Zakwaterowanie w hotelu Gulfcoast Inn lub podobnym.

Dzień 9-10

NAPLES - MIAMI BEACH (OK. 205km)

Przejazd przez piękny Park Narodowy Everglades, gdzie spotkać można aligatory i licznych przedstawicieli ptactwa bagiennego do Miami Beach. W ciągu dwóch ostatnich dni będziecie mieć Państwo możliwość zwiedzenia tego klejnotu Oceanu Atlantyckiego. Jest to miejsce do którego zjeżdżają się osobistości z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu Marseilles Hotel lub podobnym.

Dzień 11

Miami - Warszawa

Przed wylotem na lotnisku oddadzą Państwo samochód. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do kraju.

Dzień 12

Warszawa

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Głowne atrakcje programu *

• Spacer po Francuskiej Dzielnicy Nowego Orleanu i możliwość posłuchania jazzu na żywo

• Spacer po białych piaszczystych plażach PanHandle

• Spaceruj ulicami Neapolu

• Odkrywaj tętniące życiem Miami Beach

• Przejedź przez Aleję Aligatorów

Cena zawiera

Przelot samolotem na trasie Polska - Nowy Orlean/Miami - Polska (w kwocie ok. 3100 PLN/os. dorosła oraz ok. 2900 PLN/dziecko 2-11 lat), zakwaterowanie w hotelach ww. w programie lub o podobnym standardzie, wwynajęcie samochodu klasy compact wyposażonego w klimatyzację, automatyczną skrzynię biegów, poduszki powietrzne, odtwarzacz CD/radio (możliwość wynajęcia samochodu wyższej klasy na zapytanie), zestaw informacyjny zawierający opis programu dzień po dniu, adresy hoteli, mapy, ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR, składkę TFG 13 zł/os, składkę TFP 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Opłaty za rejestrację w systemie ESTA (koszt 160 zł/osoba rejestracja wraz z pośrednictwem), wszelkich świadczeń dodatkowych, wynajęcia dodatkowego fotelika dla dziecka, GPS, benzyny, opłat za autostrady, kaucji zwrotnych, opłat za parkingi, posiłków, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych (Universal Studios Orlando, Centrum Kosmiczne im. Johna F. Kennedy'ego, Park rozrywki Everglades Safari Park, Wielka wycieczka autobusowa po Miami, Jungle Queen, Wycieczka tramwajem po starym mieście oraz 10 % zniżki do sklepu Macy's pakiet w cenie 480 USD/os. dorosła, 420 USD/dziecko), wydatków natury osobistej, wszelkich stanowych i lokalnych podatków, napiwków, wszelkich świadczeń nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

2. Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP, nie posiadający ważnej wizy, musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA).

Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek). Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA. Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy

3. Cena przelotu podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej - za odpowiednią dopłatą.

4. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres "letniej przerwy wakacyjnej" oraz okres świąteczno- noworoczny) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

5. Cena wynajęcia samochodu zawiera podstawowe wymagane ubezpieczenie oraz możliwość prowadzenia tylko przez jednego kierowcę. Dodatkowe opcje ubezpieczenia oraz dodatkowe wyposażenie Klienci wybierają oraz opłacają na miejscu w chwili odbioru auta z wypożyczalni.

6. Aby móc prowadzić samochód na terenie USA należy mieć ukończony 21 rok życia i posiadać ważne prawo jazdy przez przynajmniej 1 rok. Aby móc wynająć auto na terenie USA należy mieć ukończony 24 rok życia. W przypadku osób w wieku 21-24 lat, które chcą wynająć samochód - obowiązuje dodatkowa opłata, do potwierdzenia w zależności od wypożyczalni. Zarówno polskie jak i międzynarodowe prawo jazdy jest honorowane.

7. W momencie odbierania auta w wypożyczalni niezbędne jest okazanie karty kredytowej w celu zabezpieczenia depozytu na wypadek ewentualnych szkód, mandatów, itp.

8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Covid-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Opublikowano 07.01.2021

1. Pasażerowie, którzy podróżowali tranzytem lub byli w m.in. Polsce w ciągu ostatnich 14 dni są nieuprawnieni do wjazdu i tranzytu.

Nie dotyczy to

• obywatele i stali mieszkańcy USA;

• małżonkowie obywateli i stałych mieszkańców USA. Muszą mieć akt małżeństwa;

• rodzice/opiekunowie prawni osoby stanu wolnego i poniżej 21 lat, będącej obywatelem lub stałym mieszkańcem USA;

• stanu wolnego i młodszego niż 21 lat brata lub siostry obywatela lub stałego mieszkańca USA, który nie jest żonaty i ma mniej niż 21 lat;

• dziecko / przybrane dziecko / podopieczny obywatela lub stałego mieszkańca USA;

• pasażerowie z wizami A-1, A-2, C-1, C-1 / D, C-2, C-3, CR-1, CR-2, D, E-1 (jako pracownik TECRO lub TECO lub członków najbliższej rodziny pracownika), G-1, G-2, G-3, G-4, IR-1, IR-4, IH-4, NATO-1 do NATO-4 lub NATO-6;

• członkowie sił zbrojnych USA, małżonkowie i dzieci członków sił zbrojnych USA;

• pasażerowie posiadający dowody podróżowania na zaproszenie rządu USA w celu związanym z powstrzymaniem / złagodzeniem wirusa koronawirusa (COVID-19);

• studenci posiadający wizę F-1 lub M-1 oraz osoby pozostające na ich utrzymaniu F-2 i M-2. Nie mogą przybywać z Brazylii, Chin (Republiki Ludowej) ani Iranu ani przebywać w takich krajach w ciągu ostatnich 14 dni.

2. Pasażerowie przybywający do Massachusetts muszą wypełnić "Formularz podróżny Massachusetts" pod adresem www.mass.gov/forms/massachusetts-travel-form

3. Pasażerowie przybywający do stanu Nowy Jork muszą wypełnić "Formularz zdrowia podróżnego" pod adresem forms.ny.gov/s3/Welcome-to-New-York-State-Traveler-Health-Form

5. Pasażerowie podlegają środkom związanym z koronawirusem (COVID-19) określonym przez państwo / terytorium ich końcowego przeznaczenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cdc.gov/publichealthgateway/healthdirectories/healthdepartments.html

6. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem testu amplifikacji kwasu nukleinowego (NAAT) na koronawirusa (COVID-19) lub testu na obecność antygenu wirusa. Test należy wykonać najpóźniej na 3 dni przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii.

Nie dotyczy to

• pasażerowie poniżej 2 lat;

• pasażerowie przejeżdżający przez maksymalnie 24 godziny przez Zjednoczone Królestwo.

7. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą przed odlotem wypełnić formularz ujawnienia i zaświadczenia. Formularz można uzyskać na www.cdc.gov lub na lotnisku wylotu w Wielkiej Brytanii.

8. Wizy DV-1, DV-2 i DV-3 wydane po 4 września 2020 r. straciły ważność.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
24°C
Temperatura w nocy
14°C
Temperatura wody
20°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Wjazd do Stanów Zjednoczonych został zawieszony i ograniczony w stosunku do cudzoziemców posiadających następujące kategorie wiz:

(a) wiza H-1B lub H-2B oraz każdego cudzoziemca towarzyszącego lub dołączającego do cudzoziemca posługującego się taką wizą;

(b) wiza J, w zakresie, w jakim cudzoziemiec uczestniczy w stażu, jest nauczycielem, wychowawcą kolonijnym, au pair lub uczestniczy w letnim programie work and travel, oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi;

(c) wiza L oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi.

Obowiązywanie proklamacji obowiązuje do 31 marca 2021 r i może zostać przedłużone.
Do Stanów Zjednoczonych Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu. Nie ma formalnego obowiązku posiadania biletu powrotnego, może on jednak być przydatny w razie kontroli granicznej.
W Stanach Zjednoczonych dla Polaków podróżujących w celach turystycznych na okres krótszy od 11 listopada 2019 r. wizy nie są wymagane. Jednak co najmniej 72 godziny przed wyjazdem konieczna jest rejestracja za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (tzw. ESTA, czyli Electronic System for Travel Authorization) na stronie: zobacz więcej. Złożenie i rozpatrzenie wniosku rejestracyjnego kosztuje 14 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres 2 lat. Warto pamiętać, że wniosek może jednak zostać odrzucony. Wówczas konieczne jest wnioskowania o wizę w amerykańskim konsulacie. Radzimy jak najwcześniej zarejestrować się w ESTA, ponieważ nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy.
Szczepienia nie są wymagane.