Dobry85% poleceń
7,7
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Wellington

Last minute
Kod oferty: WAK335559
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

19.04.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
19.04.2021 Poniedziałek
JFKNowy Jork

Powrót

26.04.2021 Poniedziałek
JFKNowy Jork
27.04.2021 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK335559Region: Nowy JorkOrganizator: Konsorcjum Biur Podróży

Położenie

Zabytkowy nowojorski hotel Wellington przyjmuje gości z całego świata od 116 lat. Położony jest on na Manhattanie w bliskim sąsiedztwie wielu sklepów, restauracji, kawiarni. W pobliżu Broadway, Central Park, Centrum Lincolna oraz Times Square. Bliska odległość do przystanków komunikacji miejskiej pozwala łatwo zwiedzać miasto i dostać się na lotnisko lotnisko. Położony jest w centrum Manhattanu, przy Seventh Avenue przy 55th Street. Autobusy, metro i taksówki znajdują się tuż przy hotelu. Ulubiona przez wszystkich okolica, kawiarnia Park Café, która jest otwarta codziennie od 6.00 do 2.00 i oferuje śniadania, lunche, kolacje i przekąski.

Pokoje

Wszystkie pokoje wyposażone są w dobrze oświetlone miejsce do pracy, 32-calowy telewizor z płaskim ekranem i filmami na życzenie oraz szybki bezprzewodowy dostęp do Internetu (w cenie obiektu) oraz prywatną łazienkę z zestawem kosmetyków Beekman 1801. Ponadto wszystkie apartamenty posiadają kuchenkę mikrofalową i lodówkę.

Do dyspozycji gosci

Bezprzewodowe szybkie łącze Wi-Fi jest dostępne w całym obiekcie i jest wliczone w dzienną opłatę za jedno urządzenie na gościa. Dodatkowe urządzenia będą dodatkowo płatne. Centrum biznesowe jest dogodnie zlokalizowane w holu głównym i jest dostępne przez całą dobę. Pełny dostęp do centrum jest wliczony w dzienną opłatę za obiekt. Sklep z pamiątkami znajduje się na poziomie holu po stronie 55th Street i jest otwarty siedem dni w tygodniu. Wybór upominków, w tym koszulki nowojorskie, ramki na zdjęcia, kubki, okulary, torby, podstawowe przybory toaletowe, małe artykuły elektroniczne i asortyment przekąsek, a także bankomat są dostępne przez całą dobę. Usługi pralni i pralni chemicznej, Parkowanie przez obsługę - 35 USD/doba (45 USD za pojazdy SUV i crossover).

[Informacje Hotelowe O Bezpieczeństwie

w]

Odpowiedzi na pandemię nasz zespół dołożył starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie zarówno naszym pracownikom, jak i naszym gościom. Poniższy plan działania dotyczy zmian w naszej działalności Front and Back of House i został stworzony na podstawie wytycznych CDC i Departamentu Zdrowia miasta Nowy Jork.

Przyjęcie

• W recepcji znajdują się przegrody, aby promować zdrowe interakcje między personelem a gośćmi.

• Sprzątanie wszystkich wspólnych obszarów i toalet zostało zwiększone każdego dnia.

• Parking samoobsługowy jest dostępny za 45 USD za 24 godziny. Garaż znajduje się przy 888 7th Avenue, a wjazd znajduje się przy 56th St, pomiędzy 7th Avenue i Broadway. Po zaparkowaniu samochodu przynieś bilet do hotelu w celu weryfikacji.

• Wszyscy goście są zobowiązani do wypełnienia formularza zdrowia podróżnego stanu Nowy Jork.

Obszary Publiczne

• W pomieszczeniach ogólnodostępnych umieszczono oznakowanie, aby w miarę możliwości promować dystans społeczny między gośćmi. Obejmuje to również każdą windę dla gości, w której nałożono ograniczenia na liczbę jeźdźców.

• Stanowiska do dezynfekcji rąk znajdują się w holu i częściach wspólnych, a także na każdym podeście wind.

• Goście są zobowiązani do noszenia masek w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Kontrole temperatury odbywają się przy wejściu do holu.

• Zmodernizowane filtry zostały zainstalowane w sprzęcie HVAC.

Pokoje Gościnne

• Hotel będzie nadal używać szpitalnych środków dezynfekujących w naszych pokojach i pomieszczeniach ogólnodostępnych. Wdrożono rozpylacze elektrostatyczne i inne technologie.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa - Nowy Jork - Warszawa, opłatę za wystawienie biletu, bagaż podręczny i bagaż rejestrowany, transfer lotnisko - hotel - lotnisko, zakwaterowanie w hotelu przez wybraną ilość nocy (standardowe godziny zameldowania i wymeldowania), całodobową opiekę telefoniczną anglojęzycznego kontrahenta na miejscu, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, składkę TFG 13 zł/os., składkę TFP 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Opłaty za rejestrację w systemie ESTA (koszt 160 zł/osoba rejestracja wraz z pośrednictwem), wyżywienia (chyba że w ofercie zaznaczono inaczej), wydatków natury osobistej, napiwków dla kierowców i bagażowych, opłat lokalnych i resortowych płatnych przez klienta przy zameldowaniu bądź wymeldowani z hotelu, wycieczek fakultatywnych, wszelkich opłat i świadczeń nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Płatności można dokonać w walucie USD na konto dolarowe lub PLN przeliczonej po kursie Banku PKO SA z dnia dopłaty do całości.

3. Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP, nie posiadający ważnej wizy, musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA)

Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek).

Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA. Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy

4. Możliwość krótszych i dłuższych pobytów - indywidualna kalkulacja na zapytanie

5. Ceny podane za osobę w pokoju 2 osobowym, istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1 osobowego na zapytanie

6. Podczas pobytu w Święta czy Nowy Rok obowiązkowa dopłata (kwota dopłaty na potwierdzenie)

7. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

9. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy. Szczegóły u pracownika biura

10. Przed wyjazdem prosimy sprawdzić aktualne warunki wjazdowe na stronie Ministerstwa Sprawa Zagranicznych danego kraju oraz warunki wizowe na stronie wizowanie.com

Informacje o wizie do usa

Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA)

Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek).

Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA.

Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy

Wniosek o ESTA

Wymagane dokumenty do rejestracji ESTA

• wypełniony wniosek (poniżej)

• skan paszportu (strona za zdjęciem)

Łączny koszt pośrednictwa i ESTA

• 160 PLN/os.

Ważność ESTA

• ważna maksymalnie 2 lata

UWAGA!!!

O wizę nadal muszą występować osoby, które zamierzają przebywać na terenie USA ponad 90 dni lub otrzymały odmowę ESTA lub po 1marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen, a także wyjeżdżający do pracy. ESTA może być wykorzystana wyłącznie przy wyjazdach turystycznych lub biznesowych

Covid-2019

Granice zamknięte do odwołania.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Pogoda

Temperatura w dzień
27°C
Temperatura w nocy
17°C
Temperatura wody
23°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Wjazd do Stanów Zjednoczonych został zawieszony i ograniczony w stosunku do cudzoziemców posiadających następujące kategorie wiz:

(a) wiza H-1B lub H-2B oraz każdego cudzoziemca towarzyszącego lub dołączającego do cudzoziemca posługującego się taką wizą;

(b) wiza J, w zakresie, w jakim cudzoziemiec uczestniczy w stażu, jest nauczycielem, wychowawcą kolonijnym, au pair lub uczestniczy w letnim programie work and travel, oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi;

(c) wiza L oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi.

Obowiązywanie proklamacji obowiązuje do 31 marca 2021 r i może zostać przedłużone.
Do Stanów Zjednoczonych Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu. Nie ma formalnego obowiązku posiadania biletu powrotnego, może on jednak być przydatny w razie kontroli granicznej.
W Stanach Zjednoczonych dla Polaków podróżujących w celach turystycznych na okres krótszy od 11 listopada 2019 r. wizy nie są wymagane. Jednak co najmniej 72 godziny przed wyjazdem konieczna jest rejestracja za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (tzw. ESTA, czyli Electronic System for Travel Authorization) na stronie: zobacz więcej. Złożenie i rozpatrzenie wniosku rejestracyjnego kosztuje 14 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres 2 lat. Warto pamiętać, że wniosek może jednak zostać odrzucony. Wówczas konieczne jest wnioskowania o wizę w amerykańskim konsulacie. Radzimy jak najwcześniej zarejestrować się w ESTA, ponieważ nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy.
Szczepienia nie są wymagane.

Opinie

8.5
Piotr
Pobyt - Kwiecień 2014
Hotel faktycznie mieści się przy 7. Alei, więc z niektórych pokoi jest widok prawdziwie "wielkomiejski". Świetne wrażenia, zwłaszcza z górnych pięterDobra lokalizacja, blisko Central Parku i metra
9.2
Wilfried
Pobyt - Lipiec 2014
Stosunek ceny do usługi w Wellington jest dobra pod każdym względem. Dobre i czyste pokoje, bardzo miły personel i dobra kuchnia w hotelu jak i w bliżBardzo polecam
8
Martina
Pobyt - Kwiecień 2014
Centralna lokalizacja hotelu jest bardzo dobra. Personel był uprzejmy. Jadłem na zewnątrz, ponieważ w hotelu byłem tylko do spaniaWellington

Ocena klientów

hcLogo_height_17px
85%

Poleca ten hotel

Wszystkie opinie oWellington