Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyStany Zjednoczone AmerykiZachodnia Kanada - Alaska /opcja Niagara /

Zachodnia Kanada - Alaska /opcja Niagara /

Lato 2021
Kod oferty: WAK584217
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

opcja 17 dni
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

595
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

03.06.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin
04.06.2021 Piątek
YVRVancouver

Powrót

18.06.2021 Piątek
ANCAnchorage
19.06.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK584217Organizator: Prestige Tours

Kanada/Ottawa

Tytuł wycieczki

Zachodnia Kanada Alaska

Opcja: Wodospad Niagara 17 DNI lub 19 DNI

Główne atrakcje

• Denali i Wrangel St. Elias - góry Dalekiej Północy

• Rejs po fiordach Parku Narodowego Kenai

• Obserwacje dzikich zwierząt

• Banff, Jasper i inne najpiękniejsze parki narodowe Kanady

• Przeprawy drogowe przez Góry Skaliste

• Ciekawe duże miasta - Vancouver i Seattle

• Rejs promem do miasta Victoria

• Pełne uroku małe miejscowości Kanady i Alaski

• Spacery górskie z wodospadami, jeziorami i lodowcami w tle

O wycieczce

Alaska przyciąga samotników, miłośników natury, ludzi uciekających przed gwarem miast, szukających spokoju pośród dzikiej i oszałamiającej przyrody. A przyroda Alaski w połączeniu z tym co oferują parki narodowe Zachodniej Kanady po prostu olśniewa i przytłacza pięknem. Wycieczka pozostawi w każdym uczucie niedosytu, ale jest na tyle długa, by odczuć wspaniałą atmosferę Alaski. Poznamy jej zadziwiających mieszkańców, długobrodych dziwaków, samotników, jednak bardzo uczynnych, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Nie będziemy się starali poznać niedźwiedzi, choć jest wielce prawdopodobne, że je zobaczymy z okien pojazdu. Trzeba mieć też świadomość stosunkowo dużych odległości i długich przejazdów, choć zredukowaliśmy je do niezbędnego minimum. Przejazdy przez Alaskę i Kanadę należą zresztą do wyjątkowo widowiskowych.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Vancouver. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Vancouver

Przejazd do portu i rejs promem na wyspę Vancouver. Z pokładu promu możemy docenić nadzwyczajne położenie miasta wciśniętego między góry i morze. Z portu na wyspie przejazd do położonej nad oceanem miejscowości Victoria. Jest to urokliwe miejsce pełne restauracji, galerii i interesujących budynków pamiętających czasy kolonialne. Pod wieczór rejs powrotny do Vancouver i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Vancouver

Krótkie zwiedzanie miasta Vancouver, które określa się jako najpiękniej położone w Kanadzie. Spacerujemy po Downtown z najważniejszymi gmachami, Canada Place, historyczna dzielnica Gastown z takimi reliktami przeszłości, jak zegar parowy. Wyjazd z Vancouver wzdłuż fiordu Howe Sound do wodospadu Shannon. Podchodzimy bezpośrednio pod ten potężny wodospad, a następnie jedziemy do stacji narciarskiej Whistler. Zatrzymujemy się w centrum miasteczka, które było miejscem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Po opuszczeniu Whistler droga biegnie przez coraz dziksze tereny. W mijanych miejscowościach daje się też zauważyć ludność indiańską. Nocleg po drodze.

dystans dnia - ok. 360km

Dzień 4

Góry Skaliste

Wjazd na obszar parku Mt. Robson w najwyższą część Gór Skalistych. Podróż przez dzikie i piękne obszary. Zatrzymujemy się na sesje fotograficzne i pikniki na świeżym powietrzu. Przekraczamy główny grzbiet Gór Skalistych i dojeżdżamy do granicy stanu Alberta. Wjazd w obręb Parku Narodowego Jasper, dla wielu najpiękniejszego parku Kanady. Nocleg w rejonie Jasper.

dystans dnia - ok. 490km

Dzień 5

Droga Lodowców

Podróż jedną z najpiękniejszych dróg świata, tzw. Drogą Lodowców. Wypatrywanie licznych stad karibu i innych zwierząt. Postój na przełęczy, tu mamy okazję do pięknego i łatwego spaceru do czoła lodowca. Dojazd do malowniczego Lake Louise z wiszącym nad jeziorem lodowcem Victoria w Parku Narodowym Banff. Nocleg w górach w rejonie Canmore, miejsca rozgrywania wielu konkurencji z czasów igrzysk olimpijskich w pobliskim Calgary.

dystans dnia - ok. 300km

Dzień 6

Canmore

Tego dnia odpoczniemy od jazdy. Spacer w pięknych okolicznościach przyrody" - to właśnie w okolicach Canmore wytyczono piękne szlaki turystyczne z widokiem na pobliski skalisty szczyt Three Sisters. W przypadku złej pogody uniemożliwiającej wycieczkę pieszą, możliwy jest wyjazd do Calgary (ok. 100km od Canmore), dużego miasta położonego na równinach. Nocleg w rejonie Canmore.

Dzień 7

Parki Narodowe

Ponowne przekroczenie głównego łańcucha Gór Skalistych i podróż na zachód. Wizyta w Parku Narodowym Kootenay z możliwością kąpieli w gorących źródłach. Po drodze zatrzymujemy się w dwóch kolejnych ciekawych parkach: Glacier National Park i Mt. Revelstoke National Park. Nocleg na trasie.

dystans dnia - ok. 410km

Dzień 8

Kamloops

Podróż drogą nr 1, głównym szlakiem łączącym wschód kraju z zachodem. Jedziemy przez Kolumbię Brytyjską na zachód w kierunku wybrzeża Pacyfiku. Ładniejsze miejsca wykorzystamy na krótkie postoje i posiłki. Przerwa w podróży w mieście Kamloops, ważnym i historycznym miejscu na trasie Canadian Pacific Railway, kolei która połączyła w XIX w wschodnie i zachodnie wybrzeże. Znajdziemy tu szereg interesujących, historycznych budynków. Powrót do Vancouver i nocleg.

dystans dnia - ok. 560km

Dzień 9

Seattle

Rano przekroczenie pobliskiej granicy i podróż autostradą do Seattle

ok. 220km

, jednego z najbogatszych miast USA. Zwiedzanie: Wzgórze Królowej Anny, jezioro Lake Union, Seattle Skyline z niebotycznymi wieżowcami, a także wieża Space Needle. Możliwość wycieczki do fabryki Boeinga (uwaga - tylko w przypadku wcześniejszego zamówienia i dostępności miejsc) . Wieczorem wylot z Vancouver do Anchorage, największego miasta Alaski. Nocleg w Anchorage.

Dzień 10

Anchorage

Poznajemy Anchorage. Podobnie, jak wszyscy podróżnicy wyruszający stąd w dzikie ostępy, zaopatrujemy się dobrze na drogę w tutejszych sklepach. Wyruszamy w końcu w głąb Alaski, najdzikszego i największego stanu USA. Dojeżdżamy do miejscowości Eklutna. To tutaj będziemy mieć niebywałą okazję do spotkania prawosławnych Indian. Zobaczymy ich cerkiew i specyficzny cmentarz. Są to wszystko relikty panowania na Alasce Rosjan. Przejazd doliną rzeki Matanuska. Wspaniałe alaskańskie krajobrazy urzekają dosłownie każdego. Droga biegnie obok lodowca Matanuska w kierunku potężnego masywu górskiego Wrangel St. Elias. Poruszamy się wzdłuż potężnych rzek, niektóre z nich obfitują w łososie. Być może przez chwilę spróbujemy swoich sił w łowieniu ryb - ulubionym zajęciu tubylców. Nocleg po drodze.

dystans dnia - ok. 220mil

Dzień 11

Fairbanks

Wyjazd w dalszą podróż. Wraz z posuwaniem się na północ zmienia się krajobraz, pozostawiamy wysokie góry za sobą. Przejazd do Fairbanks, najdalej wysuniętego punktu na naszej trasie. Choć to leżące nad rzeką Chena miasto jest trzecim co do liczby ludności skupiskiem na Alasce, ma charakter małej miejscowości. Miasto przeżyło okres krótkiego rozwoju na początku XIX wieku podczas gorączki złota. Nocleg w hotelu w Fairbanks.

dystans dnia - ok. 200mil

Dzień 12

Gorączka Złota

Wyjazd do pobliskich pól złotonośnych. Będzie można samodzielnie spróbować płukania złota. Łatwy w obsłudze sprzęt do tego szlachetnego procederu można kupić bez trudności i dla wielu osób to sposób na życie. Dowiemy się też dużo na temat historii gorączki złota i miasta. Dla chętnych w tym dniu proponujemy kilkugodzinną wycieczkę lotniczą za koło polarne na daleką północ (koszt wycieczki ok. 400 - 450 USD/os, informacje w Informatorze Przedwyjazdowym). Wycieczka obejmuje ponad godzinny lot do miasteczka Fort Yukon zamieszkanego przez plemię Indian Atabasków. Lokalny przewodnik opowie o historii tego plemienia, o tym jak przetrwać z uśmiechem na twarzy prze temperaturze dochodzącej do -85 stopni Celsjusza. Po poznaniu Fort Yukon powrót samolotem do Fairbanks i nocleg.

Dzień 13

Park Narodowy Penali

Wyjazd w kierunku Parku Narodowego Denali. Po czasie przy dobrej pogodzie wyłania się coraz wyraźniej widok na masyw McKinley - najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Zwiedzanie Parku Narodowego Denali. Wypatrywanie z pojazdu licznie mieszkającej tu zwierzyny (niedźwiedzie grizzly, renifery karibu, górskie kozice, wiewiórki ziemne, wilki i orły). To właśnie tutaj, w cudnej scenerii potężnych masywów w tle mamy szansę dostrzec najwięcej zwierząt. Nocleg w okolicach Denali.

dystans dnia poza parkiem - ok. 120mil

Dzień 14

Seward

Pobudka wcześnie rano i wyjazd z Denali. Czeka nas daleka droga na południe. Po postoju na lunch w Anchorage kontynuujemy podróż aż do portowego miasteczka Seward, przystając w ciekawszych miejscach. Nocleg w Seward.

dystans dnia - ok. 365mil

Dzień 15

Park Narodowy Kenai Fjords

Kolejny dzień jest jednym z najatrakcyjniejszych na całej trasie. Wybieramy się w wielogodzinny rejs po alaskańskich fiordach. Mamy okazję znaleźć się w niezwykłym Parku Narodowym Kenai Fjords. Oglądamy bajkowy krajobraz i lodowce schodzące potężnymi jęzorami wprost do morza. Z pewnością zobaczymy foki i bogate życie Północy. Czasem z pokładu można dostrzec orki. Zdarzało się, że podczas tego rejsu nasi ludzie dostrzegali nawet niedźwiedzie. Po rejsie przejazd do Anchorage. Wieczorem przejazd na lotnisko.

dystans lądowy dnia - ok. 125mil

Dzień 16

Wylot

W nocy wylot z Anchorage z przesiadkami do Polski.

Dzień 17

Przylot Do Polski

Powrót do Warszawy.

Przedłużenie O Zwiedzanie Wodospadu Niagara

Dzień 16

Toronto

Wylot z Anchorage z przesiadkami do Toronto w Kanadzie. Nocleg w Toronto.

Dzień 17

Wodospad Niagara

Całodzienna wycieczka nad Wodospad Niagara (ok. 9h). Lunch z widokiem na wodospad i podziwianie Niagary z punktów widokowych. W programie mamy także przewidziany krótki rejs statkiem. Nocleg w Toronto.

Dzień 18

Wylot

Czas wolny na zwiedzanie miasta. Przejazd na lotnisko, wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 19

Przylot Do Polski

Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Przelot na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie inne koszty transportu lądowego i wodnego, wycieczki wg programu (w tym rejs po fiordach w Parku Narodowym Kenai wraz z lunchem), bilety wstępu do parków narodowych i obiektów wg programu, noclegi wg programu w motelach, hotelach lub domkach ok. 3 (pokoje 2 osobowe z łazienkami), śniadania w hotelach lub kafeteriach, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; polski pilot.

Cena nie obejmuje

Opłata obowiązkowa 850 USD płatna w krajach docelowych zawierająca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, drobne napiwki, pozostałe wyżywienie i napoje do posiłków, koszt wizy/ESTY do USA, ewentualne koszty zwiedzania obiektów nie ujętych w programie, ewentualne pozwolenie na łowienie ryb, zakup sprzętu wędkarskiego, ewentualna wizyta w fabryce Boeinga, dopłata do pokoju 1-os - 985 USD, z opcją Niagara - 1230 USD, ewentualna wycieczki lotniczej do Fort Yukon.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników 6 - 18. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem. Wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Posilamy się w lokalnych barach i restauracjach, a także od czasu do czasu zaopatrujemy się w supermarketach. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. W związku z wprowadzeniem ruchu bezwizowego dla obywateli polskich istnieje obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) przed wjazdem do USA (najpóźniej 72 godziny przed podróżą). Formularz jest dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Należy posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku i mieć ją gotową do okazania na lotnisku w Polsce, w portach przesiadkowych i w USA. Ostateczna decyzja o wpuszczeniu do USA podejmowana jest na granicy. Biuro nie ponosi kosztów wynikających z ewentualnej odmowy wpuszczenia na terytorium USA.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
32°C
Temperatura w nocy
22°C
Temperatura wody
29°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Wjazd do Stanów Zjednoczonych został zawieszony i ograniczony w stosunku do cudzoziemców posiadających następujące kategorie wiz:

(a) wiza H-1B lub H-2B oraz każdego cudzoziemca towarzyszącego lub dołączającego do cudzoziemca posługującego się taką wizą;

(b) wiza J, w zakresie, w jakim cudzoziemiec uczestniczy w stażu, jest nauczycielem, wychowawcą kolonijnym, au pair lub uczestniczy w letnim programie work and travel, oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi;

(c) wiza L oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi.

Obowiązywanie proklamacji obowiązuje do 31 marca 2021 r i może zostać przedłużone.
Do Stanów Zjednoczonych Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu. Nie ma formalnego obowiązku posiadania biletu powrotnego, może on jednak być przydatny w razie kontroli granicznej.
W Stanach Zjednoczonych dla Polaków podróżujących w celach turystycznych na okres krótszy od 11 listopada 2019 r. wizy nie są wymagane. Jednak co najmniej 72 godziny przed wyjazdem konieczna jest rejestracja za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (tzw. ESTA, czyli Electronic System for Travel Authorization) na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov. Złożenie i rozpatrzenie wniosku rejestracyjnego kosztuje 14 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres 2 lat. Warto pamiętać, że wniosek może jednak zostać odrzucony. Wówczas konieczne jest wnioskowania o wizę w amerykańskim konsulacie. Radzimy jak najwcześniej zarejestrować się w ESTA, ponieważ nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy.
Szczepienia nie są wymagane.