Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Sunrise (Sarande)

Kod oferty: WAK607632

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

31.05.2021 Poniedziałek

Wykwaterowanie

07.06.2021 Poniedziałek

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK607632Region: Wybrzeże JońskieOrganizator: Prima Holiday

Położenie

Hotel oddalony o ok. 3km od centrum miejscowości Saranda - tętniącego życiem kurortu, ok. 4km od portu. Międzynarodowe lotnisko na Korfu oddalone o ok. 35km od hotelu (możliwy transfer promem i autokarem). Przystanek autobusowy ok. 10m od hotelu. W pobliżu znajdują się sklepiki i bary.

Plaża

Publiczna, kamienista plaża Mango Beach, z łagodnym zejściem do morza oddalona o ok 100m of hotelu dojście ulicą). Publiczna, piaszczsta plaża (La Cueva), z łagodnym zejściem do morza ok 80m od hotelu. Na obu plażach leżaki i parasole płatne.

Hotel

Niewielki, elegancki hotel miejski, z atrakcyjną lokalizacją, stanowi idealną propozycję na bazę wypadową do zwiedzania Albanii i pobliskiej wyspy Korfu. Uwaga! Hotel nie jest polecany dla osób z ograniczeniami ruchowymi, z powodu występujących różnic poziomów.

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, restauracja, bar, taras, winda.

Internet

Bezpłatne Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych.

Dla dzieci

Wysokie krzeselka w restauracji, łóżeczko (na życzenie)

Zakwaterowanie

Pokoje dwuosobowe z możliwością 2 dostawek dla dzieci lub 1 dostawki dla osoby dorosłej. Wyposażenie: klimatyzacja łazienka (wanna/prysznic, WC, suszarka), Wi-Fi, TV Sat, lodówka, balko.

Wyżywienie

All Inclusive Light: śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu. Napoje do posiłków.

Informacje dodatkowe

Www.sunrisehotel.al

Cena

Cena zawiera - oferta z przelotem: bilet lotniczy, opłaty lotniskowe i transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), VAT; bagaż: dla lotów czarterowych 23 kg, dla lotów na połączeniach rejsowych w tym LOT tylko bagaż podręczny - 8 kg.

Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.

Cena nie zawiera: obowiązkowej opłaty klimatycznej 5 euro/os./pobyt (płatnej na miejscu u rezydenta), dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji ( ok 3% wartości rezerwacji), chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), w przypadku połaczeń rejsowych (nie czarter) w tym LOT opłaty za bagaż rejestrowany ok. 250pln, wycieczek fakultatywnych

W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Przy połączeniach rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

Warunki wjazdowe

WIZA: Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.

• dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Albanii jest ważny paszport lub dowód osobisty. PASZPORT: Od maja 2009 r. obywatele RP mogą wjeżdżać do Albanii na podstawie ważnych dowodów osobistych. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

• każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

• zgodnie z informacją potwierdzoną przez ambasadę Albanii w przypadku podróży dziecka do lat 18 tylko z jednym z rodziców (ewentuanie opiekunem prawnym) wymagana jest pisemna zgoda drugiego rodzica(opiekuna prawnego) na przekroczenie granicy kraju (w formie notarialnej, przetłumaczona na j. angielski). Warunkiem zwolnienia z posiadania pisemnej zgody drugiego rodzica(opiekuna prawnego) jest posiadanie wyłącznej władzy rodzicielskiej (wymagany jest prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego, przetłumaczony na j. angielski) lub śmierć drugiego rodzica(opiekuna prawnego) - wymagany jest akt zgonu w j. angielskim.

Uwaga przeczytaj koniecznie! http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/albania

Doba hotelowa

UWAGA !!! DOBA HOTELOWA W ALBANII KOŃCZY SIĘ O GODZ. 11:00

Dokumenty podróży

DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

Covid-19

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31.08.2020, w okresie 02-15.09.2020 obowiązuje zakaz wykonywania i przyjmowania połączeń lotniczych do Albanii za wyjątkiem samolotów wyczarterowanych przez biura podróży przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Wakacje w Albanii są możliwe bez konieczności przechodzenia kwarantanny po przyjeździe. Nie ma też konieczności przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Albania otworzyła granice lądowe z sąsiednimi państwami. Oznacza to, że można swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać na teren Albanii środkami transportu. Przyjeżdżających nie będzie obowiązywała 14-dniowa kwarantanna. Nie ma też konieczności przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19. Do dokumentów podróży dołączane są deklaracje zdrowia do wypełnienia przez klientów.

• korzystanie z maseczek ochronnych nie jest obowiązkowe;

• leżaki będą dostępne wyłącznie na plażach hotelowych; na plażach ogólnodostępnych nie będzie możliwości wypożyczenia leżaków;

• w hotelach mają być dostępne środki dezynfekujące; pokoje w hotelach będą sprzątane pod nieobecność gości przez personel wyposażony w środki ochrony indywidualnej.

Od 1 czerwca Albania otworzyła granice lądowe z sąsiednimi państwami. Oznacza to, że można swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać na teren Albanii środkami transportu. Przyjeżdżających nie będzie obowiązywała 14-dniowa kwarantanna.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w Polsce, ruch lotniczy z Albanią został wznowiony od 1 lipca 2020 r.

Obostrzenia

Obowiązek Noszenia Maseczek

Od 15 lipca do odwołania obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach (w transporcie publicznym, w biurach, na klatkach schodowych, w windach, w centrach handlowych, sklepach, supermarketach, marketach i punktach usługowych). W przypadku nieprzestrzegania tego obowiązku służby policji, straży miejskiej, struktury inspektoratu państwowego zostaną . Wprowadzony akt normatywny ustala wysokość grzywny na 2,000 ALL (ok. 15 EUR) za każdorazowe naruszenie nakazu.

Zamknięcie Klubów Nocnych I Dyskotek

Decyzją rządu Albanii od dnia 20 lipca zabrania się otwierania klubów nocnych, dyskotek, barów i wszelkiego rodzaju usług tego rodzaju w zamkniętym lub otwartym otoczeniu, z wyjątkiem restauracji. Po godzinie 20.00 zabroniona jest muzyka we wszystkich obiektach usługowych na terenie Albanii.

Każda osoba podróżująca do Albanii musi mieć przy sobie wypełniony i wydrukowany druk wjazdowy: pobierz formularz

Rozporządzenie, które weszło w życie 29maja br. wprowadza następujące zasady na terenie Republiki Albanii:

• dopuszcza możliwość poruszania się po całym kraju dla wszystkich kategorii pieszych, rowerów, motocykli, oraz innych pojazdów bez ograniczeń,

• dopuszcza prowadzenie działalności gospodarczej przy przestrzeganiu protokołów bezpieczeństwa oraz zachowaniu powszechnie obowiązujących norm sanitarnych,

Wyłączone z w/w punktu ( nadal obowiązuje zakaz) są poniższe kategorie:

• kluby nocne,

• zbiorowe formy kultury i rozrywki (teatry i kina),

• baseny

Zakazane są do odwołania masowe zgromadzenia w przestrzeni zamkniętej lub otwartej, (konferencje, wiece, uroczystości ślubne lub pogrzebowe).

Otwarcie od 01.06.2020 parków oraz terenów zielonych.

Otwarcie od 1.06.2020 placów zabaw dla dzieci, siłowni, kafejek internetowych, zgodnie z zatwierdzonymi protokołami bezpieczeństwa oraz obowiązującym reżimem sanitarnym.

Dozwolone jest prowadzenie rekrutacji pracowników, jak i również przyjmowanie wniosków na studia począwszy od 01.06.2020, zgodnie z zatwierdzonymi protokołami bezpieczeństwa oraz obowiązującym reżimem sanitarnym.

Od 1.06.2020 dopuszcza otwarcie plaż dla gości hotelowych. Plaże publiczne dostępne od 06.06.2020 zgodnie z zatwierdzonymi protokołami oraz reżimem sanitarnym.

Z dn. 1 czerwca otwarto granice lądowe Albanii. Osoby wjeżdżające na terytorium Republiki Albanii przez lądowe przejścia graniczne nie podlegają 14 dniowej kwarantannie z wyjątkiem szczególnych przypadków stwierdzonych decyzją właściwych władz.

Jeśli jesteś w Albanii i masz objawy infekcji należy skontaktować się z epidemiologiem ratunkowym pod dedykowanym numerem: 127 (telefon dyżurny obsługiwany jest w językach: angielskim, włoskim oraz albańskim).

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
21°C
Temperatura w nocy
14°C
Temperatura wody
17°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Paszporty

Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od pierwszego dnia wjazdu na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

Wizy

Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu RP z dnia 15.09.2020 r. informujemy, że Albania zniknęła z listy krajów z zakazem lotu, loty rejsowe z Polski do Albanii zostały wznowione. Przed wjazdem do Albanii każdy z podróżujących musi posiadać wypełniony i wydrukowany dokument dostępny pod linkiem:
https://tiny.pl/7pw6x
Nie ma obowiązkowej kwarantanny, nie trzeba także przedstawiać przy wjeździe negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Dodatkowe opłaty

Po przyjeździe istnieje konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00