2 378 -16%

2 008

za osobę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Dobro naszych klientów to dla nas priorytet

Święto Wina

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK594093

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
4 016 zł
za pokój

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

174
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
880
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Informacje o podróży

Dojazd

10:0030.09.2020 ŚrodaWarszawa
00:0001.10.2020 CzwartekXit

Powrot

00:0006.10.2020 WtorekXit
00:0007.10.2020 ŚrodaWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK594093Organizator: Itaka

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Tivoli • Rzym • Watykan • Piglio • Neapol • Alatri • Frascati • Castel Gandolfo • Orvieto • Werona • BardolinoWyjątkowe miejsca na winiarskiej mapie Włoch podczas niezwykłego tygodnia, wypełnionego zwiedzaniem i smakowaniem. Zachwycające krajobrazy, sztandarowe zabytki, starożytne miasteczka - i te smaki! Spróbuj regionalnych przysmaków i poznaj tajniki produkcji lokalnych win znanych i uwielbianych na całym świecie, jak Bardolino, Frascati czy Cesanese del Piglio. W programie wizyta w winnicy i udział w zbiorze winogron, a na zakończenie zbiorów huczne obchody Sagra dell'Uva - Święta Zbiorów Winogron, z mnóstwem regionalnych smakołyków i rozmaitych wyrobów winogronowych. Zapraszamy na niepowtarzalną przygodę do słonecznej Italii - pracuj, smakuj i świętuj prawdziwie po włosku. Na zdrowie! Trasa we Włoszech: ok. 2200km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. dzień. tivoli - rzym

Przejazd do TIVOLI. Zwiedzanie Willi d'Este, ogrodów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - arcydzieła architektury, które jest również przykładem najwybitniejszego włoskiego ogrodu renesansowego. Willa została przebudowana w XVI w. przez biskupa Hipolita d'Este i położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok, a przy dobrej pogodzie widać Rzym. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum RZYMU, na Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi - najsłynniejszymi schodami w Europie. Spacer po wzgórzu Pincio górującym nad miastem, z pięknymi willami, niegdyś zwanym przez starożytnych Rzymian "wzgórzem ogrodów". Dzisiaj znajduje się tutaj park, często nazywany rzymskim Laskiem Bulońskim. Główną atrakcją tego miejsca jest piękna panorama miasta, zegar wodny i liczne sprowadzone rzeźby. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): typowa kolacja rzymska w stylowej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. watykan - rzym

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WATYKANU - stolicy chrześcijaństwa. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po Placu św. Piotra. Czas wolny. Następnie zwiedzanie historycznego centrum RZYMU. Wejście do Koloseum i Forum Romanum. Następnie obok Kapitolu, dalej przez Plac Wenecki i Piazza Navona. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Przejazd do Fiuggi w pobliżu Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień. zbiór winogron - piglio - święto zbiorów winogron

Śniadanie. Przejazd do winnicy. Spotkanie z gospodarzem i zapoznanie się z metodami zbioru winogron (przewidywany czas zbioru: ok. 1,5 godz.). W trakcie zbioru przerwa na posiłek z tradycyjną kanapką omletową i szklanką domowego wina. Przejazd do miejscowości PIGLIO na huczne obchody Święta Zbiorów Winogron. Specjalnie na tę okazję otwierane są starożytne piwnice w historycznym centrum, gdzie odbędą się pokazy tańców tradycyjnych przy wtórze pieśni ludowych regionu Ciociaria. Festiwalowi towarzyszy także wiele kramów z wyrobami lokalnymi oraz gry i zabawy. Czas wolny. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, nocleg.

5. dzień. neapol - alatri

Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU, stolicy regionu Kampania. Zwiedzanie miasta rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO, uliczka szopkarzy neapolitańskich z licznymi kościołami. Czas wolny. Przejazd do ALATRI, którego początki datuje się na 1830 r. p.n.e. Miasto znane jest z tzw. "murów cyklopich", które otaczają historyczne centrum. Mury te zostały zbudowane w I w. n.e. z ogromnych głazów, ważących po kilka, a nawet kilkanaście ton; według przekazów zbudowali je mityczni Cyklopi i stąd ich nazwa. Spacer po miasteczku. Kolacja w stylowej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień. frascati - castel gandolfo - orvieto

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FRASCATI - starożytnego miasteczka z piękną starówką. Miasto było popularne wśród zamożnych starożytnych Rzymian, którzy chętnie budowali w nim najpiękniejsze wille, by uciec od zgiełku Rzymu. Miasteczko słynie również z wyrabianego tutaj białego wina o tej samej nazwie, kóre już od XVI w. było butelkowane na życzenie papieży. Spacer po centrum. Degustacja wyrobów regionalnych oraz wina: białego i 2 rodzajów czerwonego. Przejazd do CASTEL GANDOLFO - miejscowości słynnej z letniej rezydencji papieskiej nad Jeziorem Albano. Spacer po miasteczku. Przyjazd do ORVIETO, dawnego miasta etruskiego, obecnie słynącego z katedry - jednej z najwspanialszych gotyckich budowli we Włoszech - i orzeźwiającego, białego wina. Spacer główną aleją do Piazza Duomo. Zwiedzanie katedry z kaplicą San Brizio, z fascynującym cyklem fresków Beato Angelico i Lucca Signorelliego. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w piwnicach z winami. Wykład na temat win, degustacja 4 rodzajów wina oraz produktów lokalnych: bruschetta, oliwa z oliwek, ser pecorino. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7. dzień. werona - bardolino

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WERONY - miasta znanego z dramatu Williama Szekspira "Romeo i Julia". Chociaż dzieło powstało w XVI w., miasto i bohaterowie dramatu wciąż są symbolem romantycznej miłości. Spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti ze słynnym balkonem Julii. Czas wolny. Przejazd do BARDOLINO - niewielkiego kurortu z piękną promenadą z palmami i sosnami, słynącego z wina o tej samej nazwie. Spacer po starówce, zwiedzanie romańskiego kościoła św. Seweriusza. Wizyta w Muzeum Wina. Zwiedzanie piwnic, pełnych drewnianych beczek z leżakującym winem; poznanie procesu uprawy winogron i powstawania wina marki Bardolino. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja trunków. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

8. dzień.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

świadczenia:

5 noclegów w hotelach klasy turystycznej: 1 w Rzymie, 3 we Fiuggi, 1 w Montecatini Terme; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami: prysznic, wc • 5 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 2 obiadokolacje • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, taksa klimatyczna, 2 degustacje, kolacja w restauracji w 5. dniu: ok. 160 EUR. Opłaty fakultatywne: rzymska kolacja: ok. 25 EUR, degustacja wina w Orvieto: ok. 25 EUR, degustacja wina w Bardolino: ok. 18 EUR. Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej. Program przeznaczony dla osób pełnoletnich.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
26°C
Temperatura w nocy
17°C
Temperatura wody
23°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Paszporty

Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Wizy

We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.

Szczepienia, służba zdrowia

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerowie podróżujący jako turyści nie mogą wjeżdżać do Włoch.
Nie dotyczy to:
- obywateli lub mieszkańców Włoch,
- pasażerów podróżujących w interesach,
- pasażerów podróżujących z nagłych powodów zdrowotnych,
- personelu medycznego podróżującego na służbie,
- pasażerów wracających przez Włochy do kraju zamieszkania,
- od 3 czerwca 2020 r. zakaz nie będzie obowiązywać pasażerów przylatujących z Andory, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Islandii, Irlandii (Rep.), Łotwy, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburga, Malty, Monako, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii lub Wielkiej Brytanii.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym wirusem SARS-CoV-2 zaleca unikanie podróży, które nie są konieczne na całym terytorium Włoch.
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Włoch.

Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00