0
13 324 zł

12 975

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyArabia SaudyjskaTajemnicze Królestwo Saudów

Tajemnicze Królestwo Saudów

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK634354
Kod oferty: WAK634354
1/9

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK634354

Opis oferty

Położenie

Do dyspozycji gości

Na terenie hotelu: restauracja, bar, recepcja, sejf.

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone w łazienki z WC, klimatyzację, często TV. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (we wskazanych dniach w programie), napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Dżeddy (możliwa przesiadka). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dżedda (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji. Uwaga przylot do Dżeddy możliwy w późnych godzinach nocnych/wczesnych godzinach porannych w dniu 2 imprezy.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Dżeddy, największego miasta na wybrzeżu saudyjskim, zwanego ze względu na piękno zabytków „Panną młodą Morza Czerwonego”. Położona na skrzyżowaniu pradawnych szlaków handlowych i pielgrzymkowych, może pochwalić się docenioną wpisem na listę UNESCO architekturą, bogactwem kulinarnych smaków i swoiście liberalną atmosferą, niespotykaną nigdzie indziej w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Tayebat, w którym poznamy nie tylko ciekawie zaprezentowane rzemiosło, ale także stroje i przykłady wnętrz domów ze wszystkich regionów kraju. Następnie przejedziemy na promenadę Corniche - ulubione miejsce spacerów mieszkańców Dżeddy, wzorowo zagospodarowane zieleńcami i kawiarniami. Zobaczymy tam m.in. świątynię Al Rahma, nazywaną dzięki położeniu na palach wbitych w dno Morza Czerwonego „Pływającym Meczetem”. W oddali rysuje się także budowany Kingdom Tower - wieżowiec, którego wysokość ma przekroczyć 1000m. W dalszej kolejności przeniesiemy się na klasyfikowane jako obiekt światowego dziedzictwa stare miasto Al Balad. Zobaczymy dawne bramy miejskie, przejdziemy obok najstarszego w mieście meczetu Al Shaffi, zagłębimy się w labirynt kamienic z rafy koralowej, znanych z bogato zdobionych, zabudowanych balkonów. Zobaczymy dom Naseef - pieczołowicie odrestaurowaną dawną rezydencję królewską o tradycyjnych wnętrzach. Po spacerze powrót do hotelu kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 75 USD/os pokaz muzyki i saudyjskiego folkloru. Uwaga: w zależności od dostępności, fakultet może odbyć się innego dnia. (Trasa ok 100km)

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, w zależności od godziny przelotów, czas wolny na zakupy i indywidualne spacery. Następnie przejazd na lotnisko i przelot do regionu Qassim. To kluczowa dla historii kraju prowincja, znana z wciąż żywego folkloru, największego w świecie festiwalu daktyli, a także ciągnących się po horyzont gajów palmowych, upraw pomarańczy i granatów. Po przylocie odwiedzimy Bazar Rashida - centrum rzemiosła, na którym będzie można nie tylko podziwiać, ale i zakupić lokalne wyroby. Przejazd do hotelu w Burayda lub okolicy zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok 100km)

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie regionu Qassim, pełnego zabytkowych miasteczek i niekończących się upraw palmy daktylowej. Odwiedzimy miejscowość Al Khabra - liczącą setki lat osadę z zachowanymi murami obronnymi i bramami otwierającymi się na kilkaset wykonanych tradycyjnie z gliny, ciekawych architektonicznie domów, meczetów i dawnych souków (targów). Odwiedzimy także historyczne Maqsorat Al Swailem i Maqsorat Al Rajhi, a także zobaczymy największe w świecie plantacje palmy daktylowej w Unaizah. Daktyle z Unaizach uchodzą za najlepsze w świecie, a różnorodność odmian i rozległość plantacji sprawiły, że miejsce to uznawane jest za park narodowy. Po wizycie na targu Musawkaf powrót do hotelu kolacja i nocleg. (Trasa ok 200km)

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w kierunku stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej, Rijadu. Po drodze zwiedzimy jedno z lepiej zachowanych miast interioru kraju, Ushaiqer. Zamieszkiwane od tysięcy lat miejsce rozwinęło się dzięki obecnym tu źródłom wody i gajom oliwnym, a służyło jako miejsce postojowe dla karawan i pielgrzymów. Po przekroczeniu murów obronnych roztacza się bajkowy widok na zabytkowe domostwa o charakterystycznym trójkątnym blankowaniu, pełne urokliwych podwórek otoczonych arkadami, czy wąskich, często nieoczywistych przejść i korytarzy. Spacer starymi uliczkami umożliwia wejście do wielu spośród starych domostw, z których w części urządzono sklepy z pamiątkami i wystawy obrazujące życie w czasach przed petrodolarowym boomem. Po wizycie w Ushaiqer wyruszymy w dalszą drogę do Rijadu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Rijadu obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok 450km)

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej. Rijad to dziś tętniąca życiem, napędzana petrodolarami kosmopolityczna metropolia, skrywająca jednak mnóstwo zabytków. Zaczniemy od znakomitego Muzeum Narodowego, gdzie w nowocześnie urządzonych przestrzeniach można zobaczyć multimedialne opowieści o islamie, elementy wyposażenia świątyni w Mekce, a także przedstawioną w superlatywach historię panującej rodziny Saudów, czy odbyć „spacer” po najważniejszym stanowisku archeologicznym w kraju, Madain Saleh. Następnie odwiedzimy pobliski pałac Murabba, zbudowany przez założyciela dynastii panującej, króla Abdul Aziza. Zobaczymy także potężną twierdzę Masmak - serce starego Rijadu, wzorowo odrestaurowany obiekt pokazujący życie w Rijadzie sprzed stu lat, ale także osiągnięcia rodziny Saudów w rozwoju kraju. Po południu przeniesiemy się do nowych części miasta, gdzie wzniesione z suszonej gliny, stare budowle ustępują miejsca szklanym drapaczom chmur. Sfotografujemy zaprojektowany przez pracownię Fostera najstarszy w kraju wieżowiec-symbol Faisaliyah Tower, będziemy też mogli zobaczyć, jak ogromną metropolią jest Rijad z tarasu widokowego wieżowca Kingdom Centre. To zdecydowanie najbardziej spektakularna z nowych konstrukcji miasta ze słynnym „podniebnym mostem” Sky Bridge zawieszonym na 99 piętrze, pomiędzy wieżycami budynku. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok 100km)

Dzień 7

Po śniadaniu wyruszymy do niezwykłej naturalnej atrakcji centralnej Arabii Saudyjskiej - „Krańca świata”, czyli The Edge of the World. Suche krajobrazy interioru saudyjskiego obfitują w rozmaite ostańce i jadrangi, natomiast najbardziej spektakularną formą terenu jest ciągnące się kilometrami urwisko, oferujące nostalgiczne widoki bezkresnej pustyni z raz po raz przemieszczającymi się nieśpiesznie stadami wielbłądów. Spacer nad przepaścią wzdłuż „Krańca świata” wymaga odpowiedniego obuwia, ale wspomnienia tego miejsca pozostają na zawsze. Powrót do Rijadu, czas wolny na zakupy. W tym dniu nie ma obiadokolacji. Wieczorem/nad ranem wylot do Polski.

Dzień 8

Nad ranem wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Rijadzie (ze względu na wczesny wylot w tym dniu nie ma śniadania w hotelu). Wylot do Polski.(planowany przylot do Polski w zależności od godzin przelotów po południu w dniu 8 imprezy).

Uwagi do programu

• Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2006 r.

• Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 3-5 USD).

• Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet.

• W Arabii Saudyjskiej kobiety muszą nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kostek oraz mieć chusty. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie. Powyższe zasady dotyczą również turystów.

• Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 22.03-20.04.2023) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania (6) i obiadokolacje (5) napoje do kolacji dodatkowo płatne obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m. in. biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi) w kwocie ok. 375 USD/os. (płatne na miejscu). Opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz innych wydatków osobistych.

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Przy wjeździe do Arabii Saudyjskiej wymagana jest wiza. Oferujemy możliwość wizowania do Arabii Saudyjskiej za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Arabii Saudyjskiej trwa od początku listopada do połowy kwietnia.

Meta description

Dżedda - Panna młoda Morza Czerwonego • Rijad – stolica Królestwa Arabii Saudyjskiej • Pływający Meczet - Al Rahma • stare miasto - Al Balad • dawna rezydencja królewska - dom Naseef • Qassim – gaje daktylowe i pomarańczowe • domy z gliny w Al Khabra • Ushaiqer – tu odpoczywały karawany • Rijad - pałac Murabba i potężna twierdza Masmak • wieżowiec-symbol Rijadu - Faisaliyah Tower • taras widokowy - Kingdom Centre ze Sky Bridge • The Edge of the World - Kraniec Świata •souki z lokalnymi smakołykami i pamiątkami

Uwagi do programu

Uwagi do programu

• Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2006 r.

• Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 3-5 USD).

• Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet.

• W Arabii Saudyjskiej kobiety muszą nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kostek oraz mieć chusty. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie. Powyższe zasady dotyczą również turystów.

• Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 12.04-11.05.2021) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Przy wjeździe do Arabii Saudyjskiej wymagana jest wiza. Obecnie obowiązującą jest wiza elektroniczna, nie ma możliwości wykupienia wizy na granicy. Oferujemy możliwość wizowania do Arabii Saudyjskiej za pośrednictwem Rainbow. Usługa „Opłata za procedurę wizową” jest doliczona do rezerwacji.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 29.12 (Czw.)Warszawa - Chopin
JED · 30.12 (Pt.)Jeddah
Godziny lotu podamy później
Przylot
RUH · 05.01 (Czw.)Riyadh
WAW · 05.01 (Czw.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
25 950 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

660
za 1 auto
1 auto
Data od
29.12.2022
Data do
05.01.2023
660
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
280
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka25 950
Cena całkowita25 950
Zaliczka płatna teraz7 785
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Pogoda

21°C
8°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Turyści odwiedzający Królestwo są zobowiązani do zarejestrowania faktu odbycia szczepienia za pomocą portalu: href="https://muqeem.sa/#/vaccine-registration/home">zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego przekroczenia granicy.
Obywatele RP są obowiązani do uzyskania wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu. Wnioski wizowe w celach turystycznych od września 2019 można składać aplikując online na stronachzobacz więcej oraz zobacz więcej. Wizę uzyskać można także po przylocie na lotnisku w Arabii Saudyjskiej jednak zaleca się uzyskać ją jeszcze przed wylotem.
Szczepienia zasadniczo nie są wymagane ani zalecane. Władze saudyjskie mogą wymagać szczepień przeciw zapaleniu opon mózgowych (ew. okresowo także innych) od osób podróżujących w czasie pielgrzymek do regionu Mekki i Medyny. W tym okresie zagrożenie epidemiologiczne wzrasta w związku z napływem milionów pielgrzymów z całego świata.