Dobry3 opinie
7.4
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyTajlandiaSawasdee Tajlandia!

Sawasdee Tajlandia!

Zwiedzanie + wypoczynek

Kod oferty: WAK311961

Promocja

Itaka - LATO 2021Tylko do 31 maja oferta promocyjna z niską zaliczką - płacisz tylko 15% (reszta dopiero 21 dni przed wyjazdem).

Nasi klienci docenili

 • Największe zabytki Bangkoku: Świątynia Szmaragdowego Buddy, przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, pałac Paruskawan.
 • Czas wolny przy słynnym moście na Rzece Kwai.
 • Świątynia Leżącego Buddy, w której znajduje się jeden z największych na świecie posągów Buddy (mierzący aż 46 m).
 • Damnoen Saduak z najsłynniejszym w Tajlandii pływającym targiem.
 • Opis oferty

  Organizator: ItakaKod oferty: WAK311961

  Region

  Tajlandia /

  Opis oferty:

  Bangkok • Bang Pain • Ayutthaya • Kanchanaburi • Rzeka Kwai • Sanktuarium słoni Elephant Haven • Tam Krasae • Kwai Noi • Damnoen Saduak • Phetchaburi • Hua Hin

  Zwiedzanie i wypoczynek, połączenie zwiedzania z pełnym relaksem na rajskiej plaży. Bajkowe świątynie, miejsca związane z historią, spotkania z życiem codziennym Tajów. W programie są takie atrakcje jak dawna i nowa stolica Tajlandii, największy pływający bazar, słynne mosty i oczywiście nieziemskie krajobrazy Tajlandii. Warto skorzystać z programu fakultatywnego i wybrać się na kolację na 78. piętrze czy w rejs tradycyjną łodzią. Trasa w Tajlandii: ok. 800km.

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Tajlandii.

  2. dzień.

  Przylot do Bangkoku. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky, najwyższego budynku w Tajlandii, skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie wieczorny spacer po słynnej ulicy Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.

  3. dzień. bangkok

  Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątyni Szmaragdowego Buddy, która jest najważniejszym sanktuarium kraju, oraz Pałacu Królewskiego, historycznej siedziby królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie znajdują się m.in. sala tronowa Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu oraz pałac Paruskawan, w którym na początku XX w. mieszkała słynna księżniczka Katia. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy, w której znajduje się jeden z największych na świecie posągów Buddy mierzący aż 46m. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Przejazd przez dzielnicę chińską. Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana składająca się z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia transwestytów - Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.

  4. dzień. bang pain - ayutthaya - kanchanaburi - rzeka kwai

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie letniej rezydencji króla w BANG PAIN nieopodal Bangkoku. Przejazd do dawnej stolicy Tajlandii - AYUTTHAYA. Zwiedzanie malowniczych ruin pałacu i świątyń. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tu ponad 2000 pozłacanych świątyń, których blask widoczny był z odległości wielu kilometrów. Następnie wyjazd do KANCHANABURI. Czas wolny przy słynnym moście na RZECE KWAI. Zakwaterowanie w hotelu położonym nad brzegiem rzeki, w otoczeniu tropikalnej roślinności, nocleg.

  5. dzień. sanktuarium słoni elephant haven - tam krasae - kwai noi

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Krótki przejazd i wizyta w SANKTUARIUM SŁONI ELEPHANT HAVEN w Kanchanaburi, gdzie zobaczyć można jak zachowują się te przepiękne zwierzęta w naturalnym środowisku, nakarmić je oraz poznać wiele ciekawych faktów na ich temat. Dla chętnych kąpiel w rzece ze słoniami (za dodatkową opłatą na miejscu). Wizyta w jaskini TAM KRASAE, w której znajduje się posąg siedzącego Buddy. Przejazd do przystani nad rzeką KWAI NOI. Przepłynięcie łodziami motorowymi po tej niezwykle malowniczej rzece do wioski mniejszości etnicznej Mon. Monowie są uchodźcami z Birmy, którzy migrowali do Tajlandii w latach 70-ch. W wiosce można zobaczyć m.in. chaty z drewna bambusowego, lokalną szkołę i wiejską świątynię. Przejazd do hotelu w Kanchanaburi. Zakwaterowanie, nocleg.

  6. dzień. damnoen saduak - phetchaburi - hua hin

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się najsłynniejszy w Tajlandii pływający targ. Okoliczni kupcy sprzedają z łodzi owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze oraz wyroby lokalnego rzemiosła. Można tu spróbować tradycyjnych dań przygotowywanych na łodziach. Czas wolny na zakupy. Zwiedzanie pałacu królewskiego Khao Wang w miejscowości PHETCHABURI. Pałac został wybudowany w 1859 roku przez króla Mongkuta (Rama IV) i położony jest na szczycie wzgórza, na które można wjechać kolejką linową. Po południu przejazd do HUA HIN - nadmorskiej miejscowości położonej ok. 220km na południowy zachód od stolicy Tajlandii. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

  7.-12. dzień. wypoczynek

  Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczkach fakultatywnych.

  13. dzień.

  Śniadanie. wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

  14. dzień.

  Przylot do Polski.

  świadczenia:

  11 noclegów w hotelach: 2 w Bangkoku, 1 w okolicy rzeki Kwai, 1 w mieście Kanchanaburi, 7 w Hua Hin; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  Uwagi:

  Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, wynajem łodzi i lokalni przewodnicy: ok. 155 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień/os. Opłaty fakultatywne: rejs w Bangkoku: ok. 20 USD; kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky: ok. 50 USD; Asiatique i Calypso: ok. 50 USD; kąpiel w rzece ze słoniami: ok. 40 USD. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r. Zwiedzanie niektórych obiektów tylko z lokalnym anglojęzycznym przewodnikiem. Przy zakwaterowaniu w hotelach podczas wypoczynku wymagana jest kaucja zwrotna: ok. 50 USD/pokój/noc.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Sobota, 11.09.2021
  WAWWarszawa - Chopin
  BKKBangkok

  Powrót

  Piątek, 24.09.2021
  BKKBangkok
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  6.6
  Tomasz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Styczeń 2019Rodzina z dziećmi
  - możliwość otrzymania od przewodnika informacji w języku polskim, o dostępnych środkach komunikacji miejskiej i międzymiastowej, sposobów korzystania z nich, lokalizacji stacji, przystanków oraz wskazówek gdzie kupić bilet, podać orientacyjne koszty przejazdów i ich czas trwania
  Zalety- sympatyczny i kompetentny przewodnik - korzystna cena - program
  Wady- za krótki pobyt w Bangkoku (brakowało jednego dnia, można byłoby skrócić o dzień pobyt w Hua Hin) - podróż do Tajlandii z przesiadką - brak informacji o atrakcjach turystycznych w Hua Hin i okolicy bliższej i dalszej dla osób preferujących aktywny wypoczynek, a nie wyłącznie plażowanie - brak dostępności wycieczek fakultatywnych w przypadku zbyt małej liczbie chętnych osób

  7.6
  Anna
  Pobyt - Grudzień 2016Para
  Sądze ,iż biuro wezmie uwagi i plan wycieczki pod uwagę.Taka wersje tak pięknej Tajladdii nie polecam z tego biura.
  Zaletyciekawy program
  Wadymalo czasu na zwiedzanie Bangkoku.przewodnik tylko w języku angielskim,pilot nie prowadził grupy od W-wy ujawnił sie w Bangkoku,trzeba było sobie radzić w Dubaju na ogromnym lotniku w wieloma strefami ,nie rozpisuję już na ten temat odsyłam do internetu.Zwiedziliśmy 'po łepkach'istotne zabytki w Bangkoku niektóre zabytki np.lezący tylko obiekt w z leżącym buddą,pałac przelecieliśmy.Pani pilot Magda była niema zpytana udawała,iż nie słyszy lekcewazyła uwagi i prośby.Brak sprawnego planu dnia i jego organizacja.

  8.0
  Piotr
  Pobyt - Luty 2016Para
  Wycieczka zorganizowana jest bardzo poprawnie. Cięzko przez tydzień wszystko zobaczyć. Jak na początek przygody z Tajlandią jest ok.
  Zaletywycieczka pokrywała się z programem, piękny kraj
  Wadymało czasu na Bangkok

  Pogoda

  30°C
  24°C
  28°C
  5

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że została przywrócona możliwość lotów turystycznych do Tajlandii na pobyt do 30 dni. Podróżujący muszą wykonać na 72h przed wylotem test RT-PCR, wypełnić certyfikat Fit to Fly (również na 72h przed wylotem) oraz formularz wjazdowy.
  Po przylocie podróżni poddani są badaniom przesiewowym oraz kwarantannie. Każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 na przynajmniej 100,000 USD.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

  Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

  Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

  W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
  Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.