Wspaniały1 opinia100% poleceń
9.0
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyTajlandiaWietnam - Tajlandia - Kambodża

Wszystkie smaki Azji

Zwiedzanie + wypoczynek

Kod oferty: WAK246068
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Nasi klienci docenili

 • Największe klejnoty Bangkoku: świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, Wat Pra Kaeo.
 • Zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO).
 • Ho Chi Minha (Sajgon): świątynia w Tay Ninh - głównego ośrodka synkretycznej religii cao dai, słynne partyzanckie tunele Cu Chi.
 • Hotel w drugim okresie pobytu

  Wyszukujemy hotele

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  455
  za wycieczkę

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Organizator: RainbowKod oferty: WAK246068

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Część objazdowa

  Hotele klasy - należy jednak pamiętać, że standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich.

  Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

  Część pobytowa

  Hotele: patrz opisy przy imprezie Wietnam - wczasy (Mui Ne).

  Położenie:

  Do dyspozycji gości:

  Część objazdowa: w hotelach recepcja, restauracja, bar.

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Wietnamu.

  Dzień 2

  Przylot na miejsce. Odprawa wizowo-paszportowa. Zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz bazar Benh Than. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży i nocleg.

  Dzień 3

  Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie chińskiej dzielnicy z pagodą Thien Hau oraz świątyni Nefrytowego Cesarza. W trakcie zwiedzania lunch. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Haiphong. Następnie przejazd do Ha Long i nocleg. (przelot wewnętrzny + trasa ok. 80km).

  Dzień 4

  Po śniadaniu 4-godzinna wycieczka morska po zatoce Ha Long (wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Akwen pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń itp. Podczas rejsu lunch z owoców morza. Następnie przejazd do hotelu w Hanoi. Wieczorem pokaz słynnych "wodnych kukiełek", będących specjalnością Hanoi i północnego Wietnamu. Nocleg w hotelu (Trasa ok. 180km)

  Dzień 5

  Po śniadaniu zwiedzanie Hanoi: Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), pałac prezydencki (z zewnątrz), rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Obiad w trakcie zwiedzania. Po południu przejazd rikszami przez kolonialne stare miasto. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Późnym popołudniem transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Nocleg w hotelu. (Przelot wewnętrzny).

  Dzień 6

  Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia, gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych Calypso Show - rewia transwestytów w Bangkoku -płatna dodatkowook. 40 USD/os.

  Dzień 7

  Po wczesnym śniadaniu transfer autokarem na granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą, odprawa paszportowa a następnie przejazd do Siem Reap, położonego tylko 7km od świątyń Angkoru. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 430km).

  Dzień 8

  Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, jedna z bram Angkor Thom - Babhuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angkoru, którą pozostawiono siłom przyrody. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Nocleg w hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

  Dzień 9

  Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub wycieczkafakultatywna (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os.) z rejsem łodzią po jeziorze Tonle Sap do pływającej wioski. Transfer na lotnisko w Siem Reap i popołudniowy przelot do Sajgonu. Następnie przejazd do Mui Ne. (przelot wewnętrzny + trasa ok. 230km)

  Dzień 10-11 (10-12)

  Pobyt w Mui Ne (wyżywienie - tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.

  Dzień 12 (13)

  Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w postaci pakietów. Bardzo wczesny transfer na lotnisko w Sajgonie. Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

  • W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Sajgonie. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.

  • W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

  • Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.

  • Uwaga: na rezerwacji należy podać pełne dane tj. imię, drugie imię (jeśli takie jest) oraz nazwisko, że względu na wymóg wprowadzony przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Sajgonu, przelot lokalnymi liniami na trasie Sajgon - Haiphong (lub Hanoi), Hanoi - Bangkok, Siem Reap-Sajgon, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, śniadania i kolacje lub tylko śniadania (według programu), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakietz tytułu realizacji programu zwiedzania obejmującym.in.bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżki łodzią, wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, przejażdżki łodziami, rikszami, system TGS (łącznie ok.230 USD/os. + bilet do Angkor Wat, aktualnie ok. 37 USD/os., pakiet płatnypilotowi i nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: kambodżańskiej i wietnamskiej - procedura wizowa opisana jest poniżej, opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską - 290 zł/os., opłata za wizę kambodżańską - 180 zł/os.).

  Inne

  Przelot

  Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

  [

  Waluty]Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. - kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria "kolorowa"). W Kambodży USD jest oficjalnym środkiem płatniczym. Wymiana innych walut jest konieczna na USD lub lokalną walutę (riel) i nie jest to korzystne.

  Telefony

  Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczność wystąpienia o uruchomienie roamingu na Wietnam.

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: "

  Meta description

  Ho Chi Minh City i Hanoi • niesamowita Zatoka Ha Long • Bangkok i Szmaragdowy Budda • Angkor Wat i dżungla • plaże południowego Wietnamu

  Wizy

  Wiza wietnamska i kambodżańska

  W celu uzyskania wizy wietnamskiej i kambodżańskiej należy obowiązkowo:

  • przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

  • wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem na adres:

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Wiza wietnamska i kambodżańska

  W celu uzyskania wizy wietnamskiej i kambodżańskiej należy obowiązkowo:

  • przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

  • wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem na adres:

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Niedziela, 31.10.2021
  WAWWarszawa - Chopin
  SGNHo Chi Minh City

  Powrót

  Piątek, 12.11.2021
  SGNHo Chi Minh City
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.0
  Anka Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2015Para
  Totalnie inna kultura, totalnie inny świat. Absolutna fascynacja zarówno kulturą jak i samym zwykłym życiem. Bangkok od dawna był moim celem urlopowym i w końcu udało mi się spełnić marzenie. Cudowne krajobrazy ze spacerów ulicami Sajgonu, hipnotyzujący Angkor i Zatoka Ha Long najpiękniejsze zdjęcia jakie udało mi się w życiu zrobić pochodzą właśnie stamtąd. No i szacunek dla pilotki Ewy ? chodzące kompedium wiedzy. Minusów brak tylko sam zachwyt.
  Zaletypilotka i program wycieczki
  Wadynie ma

  Pogoda

  Październik

  Zobacz cały rok
  31°C
  24°C
  27°C
  6

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że została przywrócona możliwość lotów turystycznych do Tajlandii na pobyt do 30 dni. Podróżujący muszą wykonać na 72h przed wylotem test RT-PCR, wypełnić certyfikat Fit to Fly (również na 72h przed wylotem) oraz formularz wjazdowy.
  Po przylocie podróżni poddani są badaniom przesiewowym oraz kwarantannie. Każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 na przynajmniej 100,000 USD.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

  Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

  Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

  W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
  Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.