Dobry13 opinii
6,5
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Tropicana (Monastir)

Kod oferty: WAK448737
basen, pool bar
sport i rekreacja, plaża
basen, sport i rekreacja
teren hotelu, plaża
basen, sport i rekreacja
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

zmiana rezerwacji do 21 dni przed wylotem GRATIStylko 15% zaliczki

Sun & Fun - blisko i ciepło

zmiana rezerwacji do 21 dni przed wylotem GRATIStylko 15% zaliczki
Oferta z wielokrotną zmianą rezerwacji GRATIS (do 21 dni przed wylotem możesz zmienić - z wyłączeniem ofert Last Minute - kierunek, termin, hotel, pokój, lotnisko lub uczestników). Tylko 15% zaliczki (reszta 21 dni przed wyjazdem).

Nasi klienci docenili

 • Prywatna, szeroka, piaszczysta plaża w odległości ok. 100 m od hotelu.
 • Atrakcyjna lokalizacja: 3 km od Monastiru, 12 km od Sousse.
 • Z myślą o najmłodszych: brodzik, mini klub, animacje.
 • Dla aktywnych: korty tenisowe, mini golf, siatkówka plażowa.
 • Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  15:0520.06.2021 Niedziela
  WAWWarszawa - Chopin
  17:1020.06.2021 Niedziela
  MIRMonastir

  Powrót

  10:0027.06.2021 Niedziela
  MIRMonastir
  14:0527.06.2021 Niedziela
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK448737Region: MonastirOrganizator: Sun&Fun

  Region

  Tunezja Kontynentalna

  Położenie

  Centrum Monastiru ok. 10km

  Pole golfowe Flamingo ok.12km

  Sklepy, bary, restauracje ok. 600m.

  Port lotniczy w Monastirze ok. 3,5km

  Plaża

  Prywatna, szeroka, piaszczysta, bezpośrednio przy hotelu

  Leżaki i parasole - bezpłatne

  Materace - płatne (ok. 1 TND)

  Ręczniki plażowe - płatne (ok. 1 TND), depozyt (ok. 10 TND)

  Pokoje

  Pokój Standard

  Klimatyzacja (sezonowa od 15.06 do 15.09)

  Łazienka z prysznicem lub wanną i WC, suszarka do włosów

  TV-Sat

  Telefon

  Sejf - płatny

  Balkon lub taras

  Pokój Promo

  Wyposażenie jak w pokoju standard

  Brak balkonu

  Wyżywienie

  All Inclusive

  Śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu,

  Popołudniowe przekąski i desery

  Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w barach i restauracjach w godzinach 10:00-23:00

  Opis hotelu

  Recepcja

  Restauracja główna

  4 bary (lobby bar, bar na plaży, bar przy basenie), kawiarnia

  Basen zewnętrzny dla dorosłych, 2 baseny dla dzieci ze zjeżdżalniami

  Basen wewnętrzny

  Plac zabaw dla dzieci

  Dyskoteka - wstęp bezpłatny, napoje - płatne

  Sklep

  Wymiana walut

  Bankomat

  Oficjalna kategoria 3

  Internet

  Wi-Fi przy recepcji - bezpłatne

  Sport i rozrywka

  Bezpłatnie: Program animacyjny dla dorosłych i dzieci, miniklub (4-12 lat), korty tenisowe, minigolf, siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, rzutki, tenis stołowy

  Odpłatnie: Spa, masaże, fryzjer, gry elektroniczne, oświetlenie kortu tenisowego, sporty wodne na plaży

  Uwagi

  Ostrzeżenie

  W związku z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2 w czasie trwania wybranej imprezy turystycznej mogą obowiązywać zwiększone wymagania dotyczące higieny i innych środków ostrożności ze względu na ochronę zdrowia i bezpieczeństwo podróżnych. Należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi wymogów sanitarnych obowiązujących w Tunezji.

  W Tunezji obowiązuje podatek turystyczny, pobierany jednorazowo podczas zameldowaniu w hotelu, jego wysokość zależy od standardu obiektu:

  • 1 TND / za noc za osobę powyżej 12 roku życia -w hotelu 2 gwiazdkowym

  • 2 TND / za noc za osobę powyżej 12 roku życia -w hotelu 3 gwiazdkowym

  • 3 TND / za noc za osobę powyżej 12 roku życia –w hotelu 4 i 5 gwiazdkowym

  • Przy pobytach dłuższych niż 7 dni podatek jest równowartością pobytu 7 dniowego.

  Ważne informacje

  Opis imprezy turystycznej uwzględnia usługi świadczone w szczycie sezonu, który przypada na lipiec i sierpień. Zakres niektórych usług dostępnych w obiektach zakwaterowania (hotelach), świadczonych poza szczytem sezonu może nieznacznie różnić się od zakresu usług świadczonych w szczycie sezonu. Szczegółowe informacje na temat usług z określeniem różnic zostały wskazane w Informatorze ogólnym.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  33°C
  Temperatura w nocy
  18°C
  Temperatura wody
  22°C
  Liczba godzin słonecznych
  11

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, w związku z rozwojem pandemii COVID-19 t, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa od 8 marca 2021 r. wchodzą w życie następujące zmiany dot. warunków wjazdu na terytorium Tunezji:
  - obowiązek wykonania testu RT-PCR w czasie nieprzekraczającym 72 h przed wjazdem na terytorium Tunezji i okazanie negatywnego wyniku testu;
  - zniesiono obowiązek przymusowej kwarantanny we wskazanym przez tunezyjskie władze hotelu. Zamiast tego wprowadzono wymóg przeprowadzenia kwarantanny w wybranym przez siebie miejscu. Po upływie 48 h od rozpoczęcia kwarantanny istnieje możliwość przeprowadzenia kolejnego testu PCR, gdzie negatywny wynik zwalnia z obowiązku odosobnienia.
  Wprowadzone zmiany obowiązują do 28 marca 2021.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji. Wjazd do Tunezji powinien nastąpić na podstawie paszportu nie budzącego wątpliwości, co do jego autentyczności. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczęcie mogą spowodować uciążliwą procedurę wyjaśniającą lub cofnięcie z granicy.
  Obywatele polscy udający się do Tunezji są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni (od 8 sierpnia 2009 r.).
  Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.7
  Krzysztof Szymczak Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2018Rodzina z dziećmi
  Byłem tam z rodziną(2+2) w Lipcu hotel skromny może i do remontu ale te wakacje są to jedne z najlepszych na jakich byliśmy (nie jest to pierwszy zagraniczny wyjazd) dużo Francuzów ale podaje to jako informacje a nie opinie bo to dla mnie bez znaczenia... Super animacje, to co w barze nadawało się do picia :) jedzenie naprawdę ok. A i krótki lot jest nie podważalnym atutem tego wyjazdu. Reasumując jest to skromny hotel ale nadaje się na super rodzinne wakacje. Hotel nie dla francuzkich piesków ani tych co zajmują się wytykaniem błędów a nie odpoczywaniem... Ja polecam
  ZaletyKameralny, animacje, blisko do morza,
  WadyWiek hotelu

  8.5
  Adrzej
  Pobyt - Lipiec 2018Rodzina z dziećmi
  Pobyt w lipcu 2018 uważam za bardzo udany, obsługa hotelowa przyjazna, pomocna. Piękna plaża, super animacje, ogólne wrażenie ok. Proszę uważać tylko na zakupy u pana jubilera gdyż srebro sprzedawane jest jako metal po sprawdzeniu 2 naszyjników w Polsce.
  ZaletyDobra lokalizacja, wyśmienite jedzenie, super animatorzy zwłaszcza Sza i Simon
  WadyMała ilość szklanek przy posiłkach, kolejki po napoje

  1.3
  Marta
  Pobyt - Październik 2018Grupa przyjaciół
  Pobyt na przełomie wrzesnia pazdziernika.2018.Hotel Tropicana to totalna porażka.Brud i arogancja personelu na każdym kroku .Zwiedziliśmy kraje Afryki Azji ale z takim traktowaniem turystów spotkaliśmy się po raz pierwszy.Robią wszystko żeby ten turysta już nigdy tutaj nie wrócił.Napoje podawane w plastikowych kupkach wielokrotnego użytku które nie są myte dotyczy to wszystkich barów.Soki rozcieńczane wodą.To co spadło z półmiska zgarniane ręką i z powrotem na półmisek.Jeden z kelnerów bardzo nerwowy arogancki na uwagi reagował w taki sposób że pokazywał środkowy palec.Ze stołów wszystko zmiatane na podłogę,bardzo niska kultura kelnerów barmanów tego nie da się opisać .Pokój nie sprzątany ani razu.Plaża brudna morze wyrzucało tony brudu co było przykrywał piaskiem przez spychacz.Po kilku dniach woda zabrała to wszystko ale kąpać się nie można było w tej brudnej zupie.Długo by można wyliczać uwagi.Napisałam reklamację do organizatora tego wyjazdu Coraltrawel odpowiedż otrzymałam po dwóch miesiącach elaborat na półtora strony ze strony organizatora same superlatywy .Skoro tak jest według organizatora to korzystający z tego wyjazdu nie pisałby reklamacji..Nie oczekiwałam jakiejś rekompensaty uważałam za konieczne poinformować organizatora o takiej sytuacji.Ostrzegam przed organizatorem Coraltrawel nie wybierajcie hotelu Tropicana .
  Zaletypołożenie
  WadyBrud brud i jeszcze raz brud . Bardzo arogancki personel

  1.8
  Maria
  Pobyt - Październik 2018Grupa przyjaciół
  Brak przedstawiciela firmy Coral Travel na lotnisku.Brak rezydenta podczas pobytu .Brak informacji o zbiórce w dniu wyjazdu.Musieliśmy wykonać kilka telefonów do rezydenta.Arogancki recepcjonista domagał się dodatkowej opłaty za pokój już opłacony zakwaterowanie trwało dwie godziny wymyślał różne sztuczki co było bardzo żenujące.Dodatkowej opłaty nie uzyskał a my otrzymaliśmy pokój zgodnie z dokonaną opłatą.Na stołówce wszystko zmiatane na podłogę brudne bieżniki wywracane na drugą stronę.Chamski szczególnie jeden kelner który rzucał naczyniami i potłukł całą tacę kieliszków do wina.Jak mu się coś nie podobało to pokazywał ludziom środkowy palec.Ubrany w bardzo brudne spodnie.Jedzenie które spadło z półmiska zmiatali rękoma i kładli z powrotem.Normą było we wszystkich barach nalewanie napoi do plastykowych brudnych szklanek.Rosjanie próbowali jedzenie jak nie odpowiadało z powrotem kładli na półmisek obrzydzenie.Rosjanie w mokrych gaciach siadali na kanapach.Pokój nie sprzątany ani razu podczas całego pobytu. wymiana ręczników pokojowa też chciała dolary nastawieni tylko brać nic od siebie.Brud i arogancja na każdym kroku tutaj w Tropicanie robi się wszystko żeby ludzie po raz kolejny tutaj nie wracali. Byliśmy w Azji innych krajach Afryki ale z takim chamstwem nie spotkaliśmy się nigdzie.Byliśmy w tym kraju już kilka lat wcześniej i co możemy powiedzieć że cofnęli się o kilka lat do tyłu.Nie polecamy tego kraju jak też tego hotelu
  Zaletynie ma
  Wadybardzo arogancki i chamski personel

  2.7
  Irena
  Pobyt - Wrzesień 2018Para
  Urlop od 27.09.2018.Juz na lotnisku był problem.Nie było rezydenta Pan który nas pokierował do busa nie miał listy imiennej tylko pytał do jakiego hotelu raz mówił ze bus 7 innym razem bus nr 4 i tak wędrowaliśmy.W autobusie jeszcze raz pytał kto do jakiego hotelu Nazwy spisał na kartce dla kierowcy i pojechaliśmy sami. W hotelu był kolejny dramat bardzo arogancki i pretensjonalny recepcjonista.Na zakwaterowanie dwie osoby czkaliśmy 2 godziny.Wymyślał różne sztuczki żeby wyegzekwować dodatkową opłatę za pokój który był już opłacony.Zaprowadzili nas do pokoju który można było przeznaczyć na przechowalnie szczotek.obskurny pod każdym względem.To miało być do godzin 12 ej a potem miano dokonać zmiany.Nie wyraziliśmy zgody wróciliśmy znowu do recepcji recepcjonista oświadczył ze nie ma dla nas pokoju położyliśmy się na kanapach .Wtedy widział że od nas nie uzyska dodatkowych pieniędzy i zaprowadził nas do pokoju zgodnie z naszym zamówieniem.PO drodze w języku arabskim cały czas pomstował i był bardzo głośny.W barach podawano napoje w plastikowych niemytych szklankach to była norma.pod dystrybutorami plastikowe butelki do których napuszczali kranówkę do tego sok już rozcieńczony i z tych butelek nalewali do brudnych nie mytych szklanek.Na stołówce wszystko zmiatali na podłogę brudne bieżniki przekładali na drugą stronę.Jeden szczególnie arogancki kelner w brudnych spodniach jeżeli ktoś o coś pytał a jemu to się nie podobało to pokazywał środkowy palec.Kelnerzy jeżeli coś spadło z półmiska zmiatali ręką i z powrotem kładli na półmisek.Pokój nie był sprzątany przez cały tydzień ani razu prosiliśmy o zmianę ręczników żądano dodatkowej opłaty. Znowu trzykrotna interwencja w recepcji.Animacje to totalna chała bardzo głośna muzyka Rezydent nie pojawił się ani razu dzień przed wyjazdem były podane godziny wyjazdu na lotnisko .Coral Trawel tego nie uczynił znowu kilka monitów telefonicznych do rezydenta.Kiedy już byliśmy na lotnisku odetchnęliśmy z ulgą.Nigdy urlop w Tunezji nigdy hotel Tropicana.Byliśmy w tym kraju 8 lat temu i z całą stanowczością muszę stwierdzić ze ten kraj zrobił kilka kroków do tyłu gdzie inni mocno ruszyli do przodu.Wszędzie śmieci brud na każdym kroku.W hotelu Tropicana robi się wszystko żeby klient do niego już nigdy nie wrócił.Odwiedziliśmy inne kraje w Afryce Azji z takim chamstwem nie spotkaliśmy się nigdzie.Ten hotel należy koniecznie wykreślić z ewidencji.Dodatkowej opłaty za pokój żądano również od innych gości przez brud nie myte szklanki dużo osób miało problemy z żołądkiem.
  Zaletynie ma
  WadyBardzo arogancki personel