Bardzo dobry22 opinie88% poleceń
8.6

2 749

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyTunezjaSoussePort el KantaouiLTI Bellevue Park (ex Riu Bellevue Park)

Sentido Bellevue Park (ex LTI Bellevue Park)

Kod oferty: WAK583395
Kod oferty: WAK583395
16
obiekt
obiekt, plaża
teren hotelu
basen
obiekt, basen

Opis oferty

Region: SousseOrganizator: RainbowKod oferty: WAK583395

Opis oferty

Położenie

Hotel położony jest na rozległym terenie około 2km od centrum dzielnicy turystycznej Port El Kantaoui, około 10km od Sousse, a od Monastiru około 27km. Około 400m od obiektu znajdują się sklepiki i restauracje, a około 300m przystanek autobusowy. W pobliżu znajduje się również 27-dołkowe pole golfowe. Najbliższe lotnisko (międzynarodowe) Enfidha-Hammamet położone jest około 20km od hotelu.

Plaża

Bezpośrednio przy hotelu znajduje się piękna, piaszczysta plaża. Leżaki, materace oraz parasole dostępne bezpłatnie, ręczniki za kaucją.

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja z przestronnym lobby, windy, restauracja główna (kuchnia międzynarodowa), restauracja a la carte „Le Laurier” z kuchnią tunezyjską (czynna w wysokim sezonie), restauracja/bar przy basenie z barbecue (czynna lipiec – sierpień), 2 bary, kawiarnia mauretańska (dodatkowo płatna), basen główny z wodą słodką, brodzik dla dzieci (leżaki, materace i parasole bezpłatne, ręczniki za kaucją), centrum spa z sauną, hammam, oraz płatnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, masażami i fryzjerem. Dodatkowo w hotelu dostępna opieka medyczna, usługi pralnicze (płatne), sklepy, sale konferencyjne.

Pokoje

W swojej ofercie hotel posiada 387 funkcjonalnie urządzonych pokoi. Wszystkie wyposażone w centralnie sterowaną klimatyzację (czynna w wysokim sezonie), łazienkę (wanna, suszarka do włosów, oddzielnie WC), TV-sat., sejf, minibar (płatny), łóżeczko dla dziecka do 2 lat (bezpłatne na zamówienie), balkon lub taras.

Wyżywienie

All Inclusive: śniadania, obiady i kolacje w formie bogatego bufetu. 1x pobyt możliwość skorzystania z kolacji w restauracji a la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja). Napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonych barach w godzinach 10:00 – 00:00.

Program sportowy i animacyjny

Hotel zapewnia animacje i aktywności sportowe w ciągu dnia dla dzieci i dorosłych (w tym zajęcia sportowe oraz różnego rodzaju show). Dodatkowo 2 korty tenisowe (sprzęt dostępny za kaucją), siatkówka, tenis stołowy, mini piłka nożna, rzutki, petanque. Za dodatkową opłatą: bilard, kręgle. Dla najmłodszych gości mini klub (4-12 lat) i plac zabaw

Internet

Bezpłatne Wi-Fi w całym hotelu.

Naszym zdaniem

Dobry hotel zapewniający wszystkie niezbędne elementy składające się na udane wakacje. Największy plus za piękną piaszczystą plażę, ciekawe animacje oraz znakomity serwis all inclusive.

Strona www

Program

Dzień pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkachfakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

Uwagi do programu

Wyloty z: Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznaniai Katowic. Zbiórka na 2 godz. Przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

UWAGA!!! Ceny podane w katalogu oraz aktualne z systemu obowiązują wyłącznie obywateli Polski. W przypadku innego obywatelstwa - cena na potwierdzenie.

Każdypodróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia VOUCHERA HOTELOWEGO (DO ODEBRANIA NA LOTNISKU przed udaniem się do odprawy - na stanowisku Rainbow).

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem z opłatą lotniskową, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 3, 4 rozpoczęte doby hotelowe, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków (nie dotyczy All inclusive) oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od1 do 3TND/osoba/dzień. Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 7 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Inne

TUNEZJA informacje ogólne

Waluta

TND - dinar tunezyjski. Dinary nie są walutą wymienialną poza Tunezją. Warto zabrać ze sobą EURO lub dolary które wymienić można w każdym hotelu. Dinarów nie można wywozić i pozostałe należy wymienić na lotnisku na dewizy (będzie do tego potrzebny kwit wymiany).

Napiwki

Przyjęte choć nie obowiązkowe jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Tunezji nie są wysokie i napiwki są często pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Taksówkarze wioząc turystów też często sami zaokrąglają należne kwoty.

Wiza

Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Czas

Czas taki jak w Polsce.

Orientacyjne ceny

Hamburger - 3 TND woda 1,5 l - 0.5 TND piwo 1.5 TL w sklepie Na bazarach i w małych sklepikach warto się targować.

Poczta

W większości hoteli są ustawione skrzynki do których można wrzucać kartki pocztowe. Kupując kartki warto od razu zadbać o znaczki na pocztę lotniczą. Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.75 TND.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Telefony komórkowe działają prawie w całej Tunezji. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Tunezja

Jedno z pierwszych wakacyjnych miejsc Polaków nadal przyciąga jak magnes pięknymi plażami, orientalną kuchnią i ciepłym morzem. Prawdziwe orientalne wrażenia zapewnia pustynia i tunezyjskie miasta z ich niepowtarzalnym arabskim klimatem, kolorami, smakami i zapachami przypraw które trudno znaleźć w innej części świata.

Miejscowości wakacyjne na wybrzeżu Tunezji:

Port el Kantaoui

Położony tuż obok Sousse, z malowniczym portem jachtowym, który jest centrum życia nocnego miejscowości. Tu znajdują się piękne piaszczyste plaże i luksusowe hotele oraz 36 dołkowe pole golfowe. Zaletą kurortu jest również bliskość Sousse, gdzie warto odwiedzić starą medinę z niesamowitym lokalnym bazarem - sukiem.

Monastir

Strefa hotelowa Monastiru to kilka kilometrów piaszczystej plaży, która zachęca do wieczornych spacerów. Sam Monastir był kiedyś rybacką wioską, ale od wielu lat intensywnie się rozwija i obecnie jest sporym miastem. Warto wybrać się z hotelu do centrum miasta i zobaczyć górujący nad miastem Ribat z IX w.

Hammamet

Jest jednym z najbardziej znanych kurortów tunezyjskiego wybrzeża. Zwane miastem jaśminu lub rajskim ogrodem zachwyca szerokimi plażami i licznymi możliwościami uprawiania sportów wodnych. W Hammamecie znajduje się wiele restauracji kawiarni i barów. Warto odwiedzić zabytkową część miasta - za obronnymi murami kryją się wąskie uliczki i meczety.

Mahdia

Leży ok. 50km na południe od Sousse. Jest to kurort nieco mniejszy od Sousse, czy Hammametu, jednak nie mniej atrakcyjny. Plaże Mahdii są uznawane za jedne z najlepszych w kraju. Jednocześnie Mahdia ma bogate tradycje kulturalno-religijne i dlatego stanowi również atrakcję krajoznawczą.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1.07.2023 do 31.08.2023.

Wizy

Paszport i paszport tymczasowy: 3miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji 6miesięcy przy braku biletu powrotnego.

Obywatele RP mogą wjechać na terytorium Tunezji bez wizy i mogą legalnie przebywać do 3miesięcy od daty wjazdu.

COVID-19

Poniższe warunki zostały podane na dzień 26.02.2022 i mogą ulec zmianie.

Aby wjechać na teren Tunezji wymagane jest posiadanie poniższych dokumentów.

Zaszczepieni

Osoba, która przedstawi zaświadczenie potwierdzające pełne szczepienie lub paszport covidowy, wydany przez władze sanitarne kraju zamieszkania (osoba z nieważnym paszportem (ale kompletem dawek) wjeżdża na tych samych zasadach co osoba w pełni zaszczepiona z ważnym certyfikatem).

Niezaszczepieni

• negatywny wyniku testu PCR na COVID-19 w języku angielskim (wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem) LUB negatywny wynik testu antygenowego (wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem)

DZIECI (poniżej 18. roku życia)

• bez testu bez certyfikatu covid

Po wjeździe na terytorium Tunezji losowo wybrani podróżni (powyżej 18 roku życia) poddawani są szybkim testom lub testom PCR.

Wypełnienie elektronicznego formularza lokalizacyjnego e7mi zostało zniesione.

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:

• voucher hotelowy (do odebrania na lotnisku przed udaniem się do odprawy - na stanowisku Rainbow)

• Deklaracja Zdrowia Rainbow.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport i paszport tymczasowy: 3miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji 6miesięcy przy braku biletu powrotnego.

Obywatele RP mogą wjechać na terytorium Tunezji bez wizy i mogą legalnie przebywać do 3miesięcy od daty wjazdu.

COVID-19

Poniższe warunki zostały podane na dzień 26.02.2022 i mogą ulec zmianie.

Aby wjechać na teren Tunezji wymagane jest posiadanie poniższych dokumentów.

Zaszczepieni

Osoba, która przedstawi zaświadczenie potwierdzające pełne szczepienie lub paszport covidowy, wydany przez władze sanitarne kraju zamieszkania (osoba z nieważnym paszportem (ale kompletem dawek) wjeżdża na tych samych zasadach co osoba w pełni zaszczepiona z ważnym certyfikatem).

Niezaszczepieni

• negatywny wyniku testu PCR na COVID-19 w języku angielskim (wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem) LUB negatywny wynik testu antygenowego (wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem)

DZIECI (poniżej 18. roku życia)

• bez testu bez certyfikatu covid

Po wjeździe na terytorium Tunezji losowo wybrani podróżni (powyżej 18 roku życia) poddawani są szybkim testom lub testom PCR.

Wypełnienie elektronicznego formularza lokalizacyjnego e7mi zostało zniesione.

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:

• voucher hotelowy (do odebrania na lotnisku przed udaniem się do odprawy - na stanowisku Rainbow)

• Deklaracja Zdrowia Rainbow.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

3 os. pokój standardowy z widokiem na ogród

2 dorosłych

All inclusiveWidok na park/ogródStandardowy
Wylot
KTW · 27.04 (Czw.)Katowice
NBE · 27.04 (Czw.)Zine Elabidine Ben Ali
Godziny lotu podamy później
Przylot
NBE · 30.04 (Ndz.)Zine Elabidine Ben Ali
KTW · 30.04 (Ndz.)Katowice
Godziny lotu podamy później
5 497 zł
za pokój

3 os. pokoj standardowy z widokiem na morze

2 dorosłych

All inclusiveWidok na morzeStandardowy
Wylot
KTW · 27.04 (Czw.)Katowice
NBE · 27.04 (Czw.)Zine Elabidine Ben Ali
Godziny lotu podamy później
Przylot
NBE · 30.04 (Ndz.)Zine Elabidine Ben Ali
KTW · 30.04 (Ndz.)Katowice
Godziny lotu podamy później
5 658 zł
za pokój

3 os. pokój standardowy z widokiem na ogród

2 dorosłych

All inclusiveWidok na park/ogródStandardowy
Wylot
WAW · 27.04 (Czw.)Warszawa - Chopin
NBE · 27.04 (Czw.)Zine Elabidine Ben Ali
Godziny lotu podamy później
Przylot
NBE · 30.04 (Ndz.)Zine Elabidine Ben Ali
WAW · 30.04 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
5 701 zł
za pokój

3 os. pokoj standardowy z widokiem na morze

2 dorosłych

All inclusiveWidok na morzeStandardowy
Wylot
WAW · 27.04 (Czw.)Warszawa - Chopin
NBE · 27.04 (Czw.)Zine Elabidine Ben Ali
Godziny lotu podamy później
Przylot
NBE · 30.04 (Ndz.)Zine Elabidine Ben Ali
WAW · 30.04 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
5 863 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Parking PERI Parking Garaże Premium, Wolności 18, 42-625 Pyrzowice

170
za 1 auto
1 auto
Data od
27.04.2023
Data do
30.04.2023
170
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

92
za wycieczkę
92
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka5 497
Cena całkowita5 497
Zaliczka płatna teraz1 649
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie dodane przez

Sławomir
Wrzesień 2022 ·

Para

Dodano: 26.09.2022
9.0
Gorąco polecamy ten hotel, na nas wystrój zrobił wrażenie. Profesjonalna, uśmiechnięta i pomocna obsługa (barmani nie żałują dobroci ;) ). Czysto, codziennie sprzątane. Urozmaicone jedzenie, każdy znajdzie coś dla siebie, nikt głodny chodzić nie będzie! Plaża i basen zadbany. Animatorzy dają z siebie wszystko. Polecamy wszystkim którzy chcą wypocząć i się dobrze bawić. My na pewno tam wrócimy!!!!!
ZaletyOj długo by wymieniać! BRAK WAD!!!!!
WadyZa szybko mija tam czas i trzeba wracać.

Dorota i Tomasz
Wrzesień 2022 ·

Para

Dodano: 18.10.2022
8.0
Hotel ładny ,przestronny. Pokój czysty, duży. Niestety w pomieszczeniach ogólnie dostępnych nie było klimatyzacji. Najlepiej od razu " zaprzyjaznić" się z kelnerem podczas posiłków i panią sprzątającą o barmanie nawet nie wspominam. Niestety uważam ,że drinki pozostawiały wiele do życzenia, soków 100% nie uświadczysz, wszystko z jakiś "chemicznych" koncentratów,,,brrrrr. Brakowało mi też toniku. Poza tym jeden sprawny ekspres do kawy przy śniadaniu to nieporozumienie. Mieliśmy pokój z balkonem, ale niestety nie dało się z niego korzystać, gorąco.
ZaletyObsługa miła ,uczynna, uśmiechnięta. Dostęp do plaży super! Jedzenie bardzo dobre ,urozmaicone. W trakcie 7 dniowego pobytu codziennie jedliśmy coś innego. Zależało nam na plaży i dostępie do morza i nie zawiedliśmy się. Plaża cudowna, szeroka, można było spacerować w obie strony.
WadyBrak klimatyzacji na korytarzach, w restauracji podczas posiłków. To może śmieszna sprawa, ale mieliśmy problemy ze sztućcami, kelner przynosił je po zajęciu stolika,,, czasem potrzebne były dodatkowe ,no i zaczynało się "bieganie" ,proszenie itp. Przed wycieczką rezydent poinformował nas o możliwości zjedzenia wcześniej śniadania ,niestety okazało się że mamy do dyspozycji tylko słodkie pieczywo/ nie podano nam sztućców i niczego innego/ obsługa zachowywała się jakby nas nie było!!!

Beata
Lipiec 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 12.08.2022
9.0
Wspaniały hotel, bardzo dużo zieleni, o którą codziennie od rana dbają pracownicy. Bardzo czysto w hotelu i pokojach, jak również na zewnątrz. Pyszne jedzenie i bardzo duży wybór. Nigdy niczego nie brakowało, na bieżąco wszystko uzupełniano. Obsługa bardzo miła, fantastyczni ludzie. Pomimo ich ciężkiej pracy cały dzień uśmiechnięci, sympatyczni i przemili. Ciekawe animacje w trakcie dnia jak i również wieczorne. Wspaniałe wakacje w tym hotelu. Polecam każdemu kto myśli o wakacjach w Tunezji.
ZaletySame zalety
WadyBrak

Iwona
Maj 2022 ·

Para

Dodano: 08.08.2022
7.0
+5
Bradzo fajny hotel, typowo dla dorosłych, czysty zadbany jak najbardziej godny polecenia.
Zaletypyszne jedzenie, blisko lotniska, wyremontowany w 2017, piękna plaża
Wadymało atrkacji dla dzieci

SWK
Kwiecień 2022 ·

Para

Dodano: 08.05.2022
9.0
Hotel bardzo ładny, wykończony marmurami, obszerny hol w którym znaleźć można podstawowe sklepy zarówno z pamiątkami jak i artykułami spożywczo przemysłowymi. Pokoje obszerne, czyste zadbane. W pokoju znajdowała się oddzielna toaletą i łazienką. Nasz pokój był z widokiem na część basenową i morze. Jedzenie urozmaicone, bardzo smaczne i różnorodne. Obsługa niezwykle miła i obsługująca z prędkością światła. Wyręczająca obsługa, ciągle czuwająca aby nic nie brakło, nie nachalna.
ZaletyCzysty, uprzejma i pomocna obsługa, dobre i urozmaicone jedzenie, ciekawe animacje dla dorosłych.
WadyJedyną z wad hotelu była nie czyszczona plaża z glonów.

Mapa

Pogoda

18°C
13°C
15°C
13

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem do Tunezji lub test antygenowy nie wcześniej niż 24 godziny przed przyjazdem.
Kwarantanna: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: dzieci do 18 roku życia zwolnione są z testów.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem do Tunezji lub test antygenowy nie wcześniej niż 24 godziny przed przyjazdem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji. Wjazd do Tunezji powinien nastąpić na podstawie paszportu nie budzącego wątpliwości, co do jego autentyczności. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczęcie mogą spowodować uciążliwą procedurę wyjaśniającą lub cofnięcie z granicy.
Obywatele polscy udający się do Tunezji są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni (od 8 sierpnia 2009 r.).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).