Dobry22 opinie76% poleceń
7.8
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Arabella World

Kod oferty: WAK640162
Last minute
Kod oferty: WAK640162
recepcja / lobbyrestauracjarecepcja / lobbybasensport i rekreacja
recepcja / lobby

Nasi klienci docenili

 • Plaża piaszczysto-żwirowej z łagodnym wejściem do wody ok. 300 m od hotelu (przejście tunelem pod ulicą)
 • Leżaki i parasole bezpłatne na plaży i przy basenie
 • Przyjemny basen z trzema zjeżdżalniami
 • Opis oferty

  Region: Riwiera TureckaOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK640162

  Naszym zdaniem

  Popularny i lubiany hotel, składający się z dwóch budynków połączonych kładką nad ulicą. Bogaty pakiet all inclusive, wykwalifikowany personel, zadbane wnętrza, blisko ładna, piaszczysto - żwirowa plaża z bezpłatnym serwisem plażowym.

  Położenie

  W miejscowości Avsallar (ok. 1km od centrum), 450m od piaszczysto-żwirowej plaży (przejście tunelem pod ulicą, leżaki i parasole bezpłatne), 26km od Alanyi, ok. 95km od lotniska w Antalyi. Niedaleko hotelu znajdują się sklepy i przystanek autobusowy.

  Wyposażenie

  Przestronne lobby z całodobową recepcją, restauracja główna, restauracja z przekąskami, lobby bar, bar przy basenie, bar na plaży, sklepiki (pamiątki, wyroby skórzane), płatne: salon fryzjerski, punkt fotograficzny.

  Pokoje

  214 gustownych i zadbanych pokoi typu standard z łazienką (WC, wanna lub prysznic, suszarka do włosów), klimatyzacją, TV sat, telefonem, małą lodówką (minibar dodatkowo płatny), sejfem (płatny), balkonem.

  Sport i rozrywka

  Basen z tarasem słonecznym, 3 zjeżdżalnie wodne (czynne w określonych godzinach), rzutki, tenis stołowy, siatkówka plażowa, boccia, sala gier, aerobik, gimnastyka w wodzie, animacje w dzień i wieczorem, sauna, łaźnia turecka.

  Wyżywienie

  All Inclusive - śniadania, obiady, kolacje w formie bufetów, przekąski w ciągu dnia, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe serwowane w wyznaczonych barach, w wyznaczonych godzinach. W barze plażowym alkohol płatny. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany formuły wyżywienia bez wcześniejszego powiadomienia.

  Dla dzieci

  Brodzik, miniklub (4-12 lat), plac zabaw, sala zabaw, minidyskoteki, wysokie krzesełka w restauracji głównej, łóżeczka niemowlęce (na życzenie, w zależności od dostępności).

  Uwagi

  Obywatele RP mogą przebywać na terenie Turcji łącznie przez 90 dni w okresie 180 dni. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczny przedstwiciel (kontakt telefoniczny), ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

  Przelot corendon / enter air

  UWAGA! Wszystkie oferty z przelotem liniami Corendon Airlines oparte są o dynamiczne pakietowanie. Linie Corendon Airlines działają na zasadzie samolotów rejsowych.

  Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

  W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Warunki przewozu linii lotniczych Corendon:

  https://www.corendonairlines.com/en/page/travel-information/rules-regulations/rules-for-tickets-and-reservations

  Przy rezerwacjach założonych na wyloty do Turcji z przelotem liniami Corendon, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

  W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

  Enter Air

  W przypadku przelotów liniami Enter Air wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient. Prosimy o wprowadzenie poprawnych danych uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach/dowodach ososbistych). Po założeniu rezerwacji stałej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

  Przy rezerwacjach założonych na wyloty do Turcji z przelotem liniami Enter Air , obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

  Aktualizacje covid-19

  Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ .

  Warunki wjazdu do kraju

  Aktualizacja z dnia 01/06/2021

  Wszystkie osoby podróżujące do Turcji, będą zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na obecność COVID-19 ( badanie musi być przeprowadzone maksymalnie 72 godziny przed planowanym wjazdem do Turcji lub testu antygenowego wykonanego na 48 godzin przed przybyciem do Turcji. Dokumenty muszą być przetłumaczone na język angielski.

  Dzieci do lat 6 zwolnione są od okazania testu.

  Osoby, które przeszły pełen cykl szczepień przeciwko COVID-19 (minimum 14 dni przed datą przybycia do Turcji) zwolnione są z testów PCR. Wymagane jest przedstawienie zaświadczenia w języku angielskim i zawierającego kod QR.

  Osoby uznane za ozdrowieńców, które przeszły COVID-19maksimum 6miesięcy przed przylotem do Turcji zwolnione są z wykonywania testów PCR. Wymagane jest przedstawienie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego wydanego przez właściwe organy. Konieczna będzie rejestracja wszystkich uczestników podróży na mniej niż 72 godziny przed wylotem na stronie

  https://register.health.gov.tr/

  Oraz wygenerowanie kodu upoważniającego do podróży, Kod zostanie utworzony automatycznie na podstawie podanej informacji. Dzięki Kodowi będziemy mogli się z Tobą skontaktować w przypadku jakiegokolwiek kontaktu z pacjentem Covid-19 podczas Twojej podróży i pobytu. Z tego powodu dokładność i możliwość aktualizacji informacji jest bardzo ważna. Instrukacja rejestracji będzie wysyłana wraz z dokumentami podróży.

  Aktualizacja z dnia 14/04/2021

  Wszystkie osoby podróżujące do Turcji, będą zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na obecność COVID-19. Badanie musi być przeprowadzone maksymalnie 72 godziny przed planowanym wjazdem do Turcji. Zaświadczenie powinno zostać przedstawione w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy.

  Powyższa regulacja będzie obowiązywać do odwołania. Od 15marca 2021 r. konieczna będzie rejestracja wszystkich uczestników podróży na mniej niż 72 godziny przed wylotem na stronie

  https://register.health.gov.tr/

  Oraz wygenerowanie kodu upoważniającego do podróży, Kod zostanie utworzony automatycznie na podstawie podanej informacji. Dzięki Kodowi będziemy mogli się z Tobą skontaktować w przypadku jakiegokolwiek kontaktu z pacjentem Covid-19 podczas Twojej podróży i pobytu. Z tego powodu dokładność i możliwość aktualizacji informacji jest bardzo ważna. Instrukacja rejestracji będzie wysyłana wraz z dokumentami podróży.

  W Turcji obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych (np. hotele, sklepy, centra handlowe, banki, supermarkety, szpitale, kościoły itp.) oraz w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem kary.

  W Turcji obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych (np. hotele, sklepy, centra handlowe, banki, supermarkety, szpitale, kościoły itp.) oraz w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem kary. W przypadku wylotów do Bodrum obowiązek noszenia maseczek dotyczy wszystkich miejsc publicznych (również w przestrzeni otwartej), wyłączając tereny otwarte w hotelu oraz hotelowej plaży. Mogą występować ograniczenia dotyczące godzin pracy centrów handlowych, sklepów, restauracji, kawiarni itpOd 2marca 2020 r. obywatele Rzeczpospolitej Polskiej podróżujący do Turcji turystycznie na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.

  Przelot liniami lotniczymi corendon, enter air

  Corendon

  Wszystkie oferty z przelotem liniami Corendon Airlines oparte są o dynamiczne pakietowanie. Linie Corendon Airlines działają na zasadzie samolotów rejsowych.

  Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

  W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Zawarte bagaże w cenie - 20 kg bagaż rejestrowany + 8 kg bagaż podręczny

  Warunki przewozu linii lotniczych Corendon:

  https://www.corendonairlines.com/en/page/travel-information/rules-regulations/rules-for-tickets-and-reservations

  Przy rezerwacjach założonych na wyloty liniami Corendon, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

  ///

  Enter Air

  Oferty oparte są o dynamiczne pakietowanie.

  W przypadku przelotów liniami Enter Air wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach/dowodach ososbistych). Zawarte bagaże w cenie - 20 kg bagaż rejestrowany + 5 kg bagaż podręczny

  Warunki przewozu linii lotniczych Enter Air: https://www.enterair.pl/pl/ogolne-warunki-przewozu

  Przy rezerwacjach założonych na wyloty do Turcji z przelotem liniami Enter Air , obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Poniedziałek, 21.06.2021
  18:45
  23:05
  BERBerlin
  AYTAntalya

  Powrót

  Poniedziałek, 28.06.2021
  15:15
  17:45
  AYTAntalya
  BERBerlin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  5.5
  Agnieszka
  Pobyt - Wrzesień 2015Singiel
  Czytałam wprawdzie wcześniej opinię tego hotelu, ale po przyjeździe na miejsce miałam wrażenie, że wylądowałam w jakimś innym miejscu. W skrócie: Przyjechałam do hotelu ok. 2 w nocy zapytałam, czy dotarła do nich moja prośba o pokój z widokiem na morze (ok 95% pokoi)- otrzymałam odpowiedź twierdzącą. Zostałam zaprowadzona do pokoju (bez widoku na morze), po czym pan poinformował mnie, że niestety nie mogę już dostać pilota do klimy i TV, bo jest późno i mogę sobie go odebrać dopiero rano (w pokoju było gorąco). Następnie wzięłam prysznic pod zimną wodą ( potem okazało się że zawsze po 19.00 leciała już tylko zimna). Rano poprosiłam o zmianę pokoju - pani powiedziała, że mają pełny hotel i mam przyjść o 12.00 to będzie może miała jakiś wolny. Przyszłam o 12.00. Menadżer poinformował mnie, że nie mogę zmienić pokoju, ponieważ mam pokój dla singli, który jest dostępny tylko w takiej opcji (PODZIĘKOWANIA DLA BIURA BEST REISEN, KTÓRE W OFERCIE MIAŁA POKOJE DWUOSOBOWE!!!!). Rezydentka także nie potrafiła zmienić mi pokoju. Singielka z Niemiec miała normalny pokój dwuosobowy i z widokiem na morze, z małymi problemami udało jej się zmienić pokój (tam gdzie mieszkała było głośno). Wieczorem udałam się na animacje - była dyskoteka dla dzieci, po czym wyszedł pan i powiedział, że animacji nie będzie, na drugi dzień też nie było, potem pojawiła się kartka, że nie będzie, ale były, potem animacje przenieśli w inne miejsce o czym nie poinformowali gości, potem nawet się odbywały, ale ich poziom był bardzo mierny - w tym sezonie w trakcie mojego pobytu zwolnili 9 szefa animatorów. Jedzenia było dość dużo, było zimne, ale głodna nie chodziłam. Pokój sprzątany megapowierzchownie. Polaków w hotelu bardzo mało (przez tydzień byłam sama). to moja pierwsza negatywna opinia - ale inaczej napisać nie mogę -NIE POLECAM - OMIJAJCIE Z DALEKA!
  ZaletySam hotel może nie jest zły, ale fatalnie zarządzany. Pokoje przestronne, może nieco zniszczone (stary budynek) Dużo leżaków na basenie i na plaży, niepotrzebna poranna rezerwacja. Basen czysty i dość duży, można spokojnie popływać (o ile właśnie nie wymieniają wody)
  WadyObsługa bardzo nieprzyjemna, niekompetentna,chamska (obrażała ludzi po turecku w nadziei że nie zrozumieją) miałam wrażenie, że bez napiwków nic nie można załatwić (choć nie wiem, czy napiwek coś zmienia), Sprzątanie pokoju teoretycznie codziennie, ale tak na prawdę to w ciągu 2 tygodni pobytu pokój był dokładnie wysprzątany 1 raz. Posiłki obfite, ale bardzo monotonne: kurczak, kurczak, kurczak, kurczak...

  9.4
  monika jabłońska Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2015Rodzina z dziećmi
  naprawdę fajny hotel uciążliwe rzeczywiscie bliska droga ale to mały szczegół naprawdę polecam:) było cudnie
  ZaletyBardzo czysty hotel dobre jedzonko, oczywiście problemem jak wszędzie są Rosjanie którzy jedzą i nakładają sobie jedzenia za pięciu bardzo miła obsługa
  WadyAnimatorzy niestety w mini klubie dziewczyna widać że się nudzi swoją pracą i wogóle nie przyciągała dzieci

  10
  wojtek
  Pobyt - Czerwiec 2015Rodzina z dziećmi
  Plaża piaszczysto-żwirowej z łagodnym wejściem do wody ok. 300 m od hotelu (przejście tunelem pod ulicą) Leżaki i parasole bezpłatne na plaży i przy basenie Przyjemny basen z trzema zjeżdżalniami Pomocna obsługa hotelowa
  ZaletyPlaża piaszczysto-żwirowej z łagodnym wejściem do wody ok. 300 m od hotelu (przejście tunelem pod ulicą) Leżaki i parasole bezpłatne na plaży i przy basenie Przyjemny basen z trzema zjeżdżalniami Pomocna obsługa hotelowa
  Wadynie ma

  8.9
  Piotr
  Pobyt - Maj 2015Grupa przyjaciół
  Wrażenia bardzo pozytywne. Obsługa bardzo dobra. Polecamy biuro Sunshine Holiday, rezydent biura Ahmer Cherni bardzo sympatyczny i towarzyski. Zawsze odpowiada na wszystkie pytania, służy pomocą i radą.
  ZaletyHotel czysty zadbany obsługa bardzo dobra.
  WadyLokalizacja blisko ulicy ale da się wytrzymać :)

  9.8
  Danka
  Pobyt - Lipiec 2014Para
  Dobre jedzenie, pokoje czyste, REWELACYJNA grupa animatorów, pojechałabym jeszcze raz :)

  Mapa

  Pogoda

  30°C
  19°C
  23°C
  12

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, wszyscy Podróżni niezależnie od narodowości, udający się do Turcji, zobowiązani są wypełnić, na 72 h przed wylotem, elektroniczny formularz zgłoszenia Podróżnego - Traveler Entry Form
  zobacz więcej
  Po wypełnieniu formularza klient otrzyma dokument potwierdzający rejestrację wraz z unikatowym kodem HES. Dokument należy wydrukować lub zachować na urządzeniu mobilnym, w celu okazania go obsłudze linii lotniczej przed wylotem.

  Dodatkowo, pasażerowie przybywający z zagranicy muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego na 72 godziny przed podróżą lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego z ostatnich 48 godzin przed przylotem. Wynik testu będzie sprawdzany podczas odprawy.

  Z wymogu wykonania testu zwolnione są poniższe osoby:

  - dzieci poniżej 6 roku życia,

  - Ozdrowieńcy, którzy przeszli COVID-19 maksymalnie 6 miesięcy przed wejściem na pokład samolotu, pod warunkiem przedstawienia zaświadczenia lekarskiego wydanego przez właściwe organy,
  - Podróżni zaszczepieni wymaganą dawką (tj. minęło 14 dni od podania ostatniej dawki szczepienia) i są w stanie to potwierdzić, przedstawiając odpowiednie świadectwo szczepienia,

  Dodatkowo władze Turcji wprowadzają dodatkowy wymóg kwarantanny dla pasażerów przylatujących do kraju rejsami z Brazylii, Indii oraz Republiki Południowej Afryki.

  UWAGA:
  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.
  Od 2 marca 2020 r. w Turcji dla Polaków wizy zostały zniesione. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy turystycznej obowiązuje do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.
  Szczepienia nie są wymagane.