Bardzo dobry5 opinii100% poleceń
8.6
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyTurcjaRiwiera TureckaAlanyaThe Marilis Hill Resort and Spa

The Marilis Hill Resort and Spa

Kod oferty: WAK592257
Last minute
Kod oferty: WAK592257
budynek głównybasenbasenbalkon / tarasteren hoteluteren hotelurecepcja / lobbysale konferencyjneSPAbalkon / tarasapartamentpokójpokójteren hotelupokój
budynek główny
basen
basen
balkon / taras
teren hotelu
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: Riwiera TureckaOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK592257

Naszym zdaniem

Świetny, komfortowy hotel otwarty w 2020 r., harmonijnie łączący nowoczesne formy z tradycyjnym tureckim stylem. Ciekawa architektura, eleganckie wnętrza, prestiżowe spa, atrakcje dla dzieci, ładne baseny, blisko plaża.

Położenie

Ok. 400m od morza, ok. 900m od prywatnej piaszczysto-żwirowej plaży (w sezonie przejazdy hotelowym busem, bezpłatne leżaki, parasole, ręczniki), 20km od Alanyi, 25km od Side, 90km od lotniska w Antalyi.

Wyposażenie

Imponujące, duże lobby z całodobową recepcją, restauracja główna, restauracja a la carte (dania kuchni tureckiej, ryby), cukiernia, bar w lobby, bar na plaży, bar przy basenie, bezpłatne Wi-Fi na terenie całego hotelu, sklepiki. Płatne: pub w stylu irlandzkim, wypożyczalnia samochodów, fryzjer, sala konferencyjna, room-service, pralnia, opieka lekarska.

Pokoje

Hotel posiada 138 eleganckich i przestronnych pokoi w 8-piętrowym budynku. Na wyposażeniu: klimatyzacja, balkon, łazienka (prysznic, suszarka do włosów), telewizja satelitarna, minibar (woda i napoje bezalkoholowe na powitanie; nie uzupełniany w trakcie pobytu), zestaw do parzenia kawy i herbaty, kapcie, Wi-Fi, sejf, telefon (płatny).

Rodzaje pokoi

Twin Room Land View - z widokiem na ogród, o powierzchni ok. 25-31m kw., możliwość zakwaterowania maksymalnie 3 osób.

Twin Room Sea View - z widokiem na morze, o powierzchni ok. 25-31m kw., możliwość zakwaterowania maksymalnie 3 osób.

Family Room Garden View - rodzinny, z widokiem na ogród, składa się z 2 pomieszczeń o łącznej powierzchni ok. 52m kw., możliwość zakwaterowania maksymalnie 4 osób dorosłych i 2 dzieci lub 5 osób dorosłych.

Suite Deluxe - z widokiem na morze, o powierzchni ok. 55-72m kw., możliwość zakwaterowania maksymalnie 2 osób dorosłych i dziecka. W niektórych pokojach wanna lub jacuzzi.

Ekonomiczny - skromniejszy standard, mniejsza powierzchnia, może nie mieć balkonu.

Wyżywienie

All inclusive - śniadania, obiady, kolacje w formie bufetu w restauracji głównej, późne śniadania, popołudniowa kawa i ciasto, gofry, lody, przekąski w dzień i wieczorem, nocny bufet (zupa), lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe w wyznaczonych godzinach, raz w tygodniu bezpłatna kolacja w restauracji a la carte (opłata za wstęp, wymagana rezerwacja).

Sport i rozrywka

Basen z tarasem słonecznym, basen z 3 zjeżdżalniami, basen kryty z wydzieloną strefą dla dzieci (czynny w sezonie zimowym), water polo, siatkówka plażowa, fitness, aerobik, gimnastyka w wodzie, rzutki, tenis stołowy, szachy, hammam, sauna, łaźnia, animacje, okazjonalnie występy, muzyka na żywo, dyskoteka. Płatne: zabiegi pielęgnujące i kosmetyczne, masaże, sporty wodne na plaży.

Dla dzieci

2 brodziki, zjeżdżalnie wodne, plac zabaw, miniklub (dla dzieci w wieku 4-12 lat), animacje, mini disco, wysokie krzesełka w restauracji, łóżeczka niemowlęce (na życzenie, w zależności od dostępności).

Uwagi

Obywatele RP mogą przebywać na terenie Turcji łącznie przez 90 dni. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczny przedstwiciel (kontakt telefoniczny), ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera

Wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

Przelot corendon / enter air

UWAGA! Wszystkie oferty z przelotem liniami Corendon Airlines oparte są o dynamiczne pakietowanie. Linie Corendon Airlines działają na zasadzie samolotów rejsowych.

Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Warunki przewozu linii lotniczych Corendon:

https://www.corendonairlines.com/en/page/travel-information/rules-regulations/rules-for-tickets-and-reservations

Przy rezerwacjach założonych na wyloty do Turcji z przelotem liniami Corendon, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

Enter Air

W przypadku przelotów liniami Enter Air wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Prosimy o wprowadzenie poprawnych danych uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach/dowodach ososbistych). Po założeniu rezerwacji stałej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

Przy rezerwacjach założonych na wyloty do Turcji z przelotem liniami Enter Air , obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

Aktualizacje covid-19

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ .

Warunki wjazdu do kraju

Zasady wjazdu do TURCJI w czasie pandemii

Wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji lub negatywnego wyniku szybkiego testu antygenowego z ostatnich 48 godzin przed przylotem. Zaświadczenie z wynikiem testu musi być wystawione w j. angielskim przez laboratorium oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Zdrowia; lista laboratoriów dostępna na: www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid

Z okazania negatywnego wyniku testu zwolnione są:

• dzieci do lat 12 osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 tzw. ozdrowieńcy

Należy mieć ze sobą oficjalny dokument (akceptowane są Unijne Certyfikaty COVID pobrane z IKP/aplikacji mObywatel), potwierdzający szczepienie co najmniej 14 dni przed wjazdem i/lub przebycie choroby COVID-19 w ciągu ostatnich 6miesięcy (od pierwszego pozytywnego testu upłynęło co najmniej 28 dni, ale nie więcej niż 6miesięcy).

Wszystkich podróżnych obowiązuje wymóg wypełnienia formularza Form for Entry to Turkey. Jest on dostępny na stronie Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcja: https://register.health.gov.tr/

Formularz należy wypełnić 72 godziny przed wylotem. Podróżny otrzyma potwierdzenie rejestracji wraz z unikatowym kodem HES. Dokument należy wydrukować lub zachować na urządzeniu mobilnym i okazać go obsłudze linii lotniczej przed wylotem. Brak formularza lub podanie nieprawdziwych danych może skutkować brakiem zgody na wjazd do Turcji i sankcjami prawnymi.

Podróżni zobowiązani są do wypełnienia i podpisania formularza lokalizacyjnego, który rozdawany jest w samolocie (należy tam podać podstawowe informacje, np. imię, nazwisko, numer lotu, nr miejsca w samolocie, adres w Turcji, wykaz krajów, w których pasażer przebywał w ciągu 14 ostatnich dni).

Procedury po powrocie z Turcji do Polski - na podst. rozporządzenia z 10 lipca 2021Z kwarantanny zwolnione są następujące osoby:

• zaszczepione pełnym cyklem szczepienia; od podania ostatniej dawki szczepionki (dopuszczonej w UE) musi upłynąć 14 dni (liczone od dnia następującego po dniu podania ostatniej dawki). Szczepienie musi być poświadczone unijnym cyfrowym zaświadczeniem COVID lub innym dokumentem w języku polskim lub angielskim

• Tzw. ozdrowieńcy, którzy okażą dokument potwierdzający przebycie choroby COVID-19 (nie później niż 6miesięcy), wystawiony w języku polskim albo angielskim, w tym unijnym cyfrowym zaświadczeniem COVID

• Pozostałe osoby, które okażą negatywny wynik testu na COVID-19, poświadczony unijnym cyfrowym zaświadczeniem COVID lub innym dokumentem w języku polskim lub angielskim. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy LUB w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy (RT-PCR lub antygenowy wykonany przez laboratorium wpisane na listę laboratoriów COVID : https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid (obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu do systemu teleinformatycznego przez medyczne laboratorium diagnostyczne)

• Dzieci do 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub posiadają negatywny wynik testu na COVID-19

Osoby niezaszczepione i te, które nie przedstawią negatywnego wyniku testu - podlegają obowiązkowi odbycia 10- dniowej kwarantanny.

Karta Lokalizacji Podróżnego

Osoby podróżujące do Polski samolotem - przed dokonaniem odprawy - są obowiązane do wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego w postaci elektronicznej (eKLP). Od 17 lipca 2021 r. jest ona dostępna w formie elektronicznej i zastępuje dotychczas stosowanaą wersję papierową. Jedynie w przypadku braku dostępu do systemu teleinformatycznego można ją nadal wypełnić w postaci papierowej - w takim przypadku papierowy formularz Karty Lokalizacji Podróżnego (KLP) jest przekazywany przez personel pokładowy.

Karta znajduje się na stronie MSZ: https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp

Okazanie tejże karty jest warunkiem koniecznym przy przekraczaniu granicy w okresie pandemii.

Uwaga, podróżni korzystający z tranzytu przez Niemcy

Od 1 sierpnia 2021 r. podróż przez Niemcy jest możliwa co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu. Dotyczy to zarówno podróży drogą lądową, jak i podróży samolotem.

Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed przyjazdem do Niemiec. Szybkie testy antygenowe muszą spełniać kryteria Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tj. czułość 80%, swoistość 97%. Wynik testu musi być w jęz. niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim. Polskie testy są uznawane, jeżeli są przetłumaczone. Czas liczy się od godziny pobrania próbki, a nie od otrzymania wyniku. Testów nie muszą wykonywać:

• dzieci do 12 r. życia

• osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE)

• ozdrowieńcy (28 dni-6miesięcy po chorobie);

• osoby przewożące zawodowo ludzi lub towary.

Jako potwierdzenie bycia osobą zaszczepioną lub ozdrowieńcem może służyć Unijny Certyfikat COVID-19. Tranzyt powinien odbywać się bezpośrednio, bez zbędnych postojów i noclegów. Dopuszczalne jest zatrzymanie się na stacji benzynowej przy autostradzie.

Uwaga, od 1 sierpnia w Niemczech wyróżniane są dwa obszary ryzyka:

1.obszar wysokiego ryzyka (Hochrisikogebiet);

2. obszar występowania mutacji (Virusvariantengebiet).

Od 17 sierpnia 2021 r. Turcja znajdzie się na liście krajów wysokiego ryzyka. Przed powrotem do Niemiec wymagane jest dokonanie rejestracji na

Www.einreiseanmeldung.de.

Aktualna lista obszarów ryzyka jest dostępna w języku niemieckim i angielskim na stronie Instytutu Kocha: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html

Testy przed powrotem do Niemiec z Turcji

W hotelach 4 i 5 jest możliwość zrobienia testu na miejscu (o szczegóły należy pytać w recepcji hotelowej), na testy można się również umówic za pośredictwem naszego przedstawiciela w Turcji (kontakt wysłany wraz z dokumentami podrózy). Koszt testu wraz z transferem wynosi ok. 30 eur.

Xxxxxx

Informacje dot. podróży do/z Turcji na stronie polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/turcja

Informacje dotyczące przejazdu/transferu przez Niemcy: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

Informacje o sytuacji epidemicznej w Turcji na stronie tureckiego ministerstwa zdrowia: https://covid19.saglik.gov.tr/?_Dil=2

Szczegóły dot. przekraczania granicy: https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

Przelot liniami lotniczymi corendon, enter air

Corendon

Wszystkie oferty z przelotem liniami Corendon Airlines oparte są o dynamiczne pakietowanie. Linie Corendon Airlines działają na zasadzie samolotów rejsowych.

Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Zawarte bagaże w cenie - 20 kg bagaż rejestrowany + 8 kg bagaż podręczny

Warunki przewozu linii lotniczych Corendon:

https://www.corendonairlines.com/en/page/travel-information/rules-regulations/rules-for-tickets-and-reservations

Przy rezerwacjach założonych na wyloty liniami Corendon, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

///

Enter Air

Oferty oparte są o dynamiczne pakietowanie.

W przypadku przelotów liniami Enter Air wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach/dowodach ososbistych). Zawarte bagaże w cenie - 20 kg bagaż rejestrowany + 5 kg bagaż podręczny

Warunki przewozu linii lotniczych Enter Air: https://www.enterair.pl/pl/ogolne-warunki-przewozu

Przy rezerwacjach założonych na wyloty do Turcji z przelotem liniami Enter Air , obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Środa, 29.09.2021
08:30
12:30
WAWWarszawa - Chopin
AYTAntalya

Powrót

Środa, 13.10.2021
05:35
07:30
AYTAntalya
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

2 osobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

8.9
Marzena Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2021Para
Hotel przy głównej ulicy, ale się tego nie odczuwało . Ze względu na słabe animacje raczej dla osób ceniących spokój. Pokoje ładne ,czyste. Obsługa na wysokim poziomie - pomocna , uprzejma. Jedzenie świeże i urozmaicone codziennie grill na obiadokolacje. Napoje i alkohol od koloru do wyboru.Na terenie hotelu znajdują sie 2 baseny jeden dla młodszych ,drugi dla starszych- bardzo czyste.Plaza od hotelu 4 min busikiem hotelowym, żwirkowa , czysta. Na plazy pełen serwis. Obsługa bardzo sie stara.Z czystym sumieniem mogę polecić ten hotel. Wypoczynek w pełni udany
ZaletyNienaganna czystość w całym hotelu, z balkonu piękny widok na morze,życzliwa obsługa hotelu.
WadyWieczorne animacje w hotelu - słabe

9.2
Kuba Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2021Para
Wybrałem się na tydzień z dziewczyną na wczasy do Turcji. Wybór padł na ten hotel, bardzo sobie chwalimy pobyt. Super zadbany hotel nowy w środku czysty, to samo tyczy się pokoi. Dwa baseny, jeden ze zjeżdżalniami. Jedzenie bardzo dobre i różnorodne, jest codziennie coś innego i nie można narzekać na nudę. Obsługa hotelowa bezproblemowa i szybka. Położenie basenu tez świetne wg mnie, kilometr od plaży, jednak co godzinę przez cały dzień jeździ busik hotelowy więc nie ma problemu. Hotel przy głównej drodze, pół godziny od Alanya, co 20 minut kursuje bus w stronę tamtego miasta. Świetny punkt początkowy wycieczek. Ale jest parę rzeczy do poprawy. Brak ratownika na basenach przez co zjeżdżalnie są włączone max 2h codziennie co jest jakimś nieporozumieniem. Nieprzyjemne było również to bardzo często byliśmy namawiani na sesje SPA w hotelu i obsługa jakby nie rozumiała słowa nie. Basen hotelowy zamykany o 17.45 co powodowało wypraszanie gości, bo zaczynały się przygotowania do kolacji na tarasie. Pomimo tych minusów oceniamy ten wyjazd z dziewczyną jako mega udany i polecamy ten hotel każdemu. Cena jest bardzo przystępna a naprawdę dla tego spokoju jest wart uwagi. Pozdrawiam
ZaletyŁadne pokoje, położenie hotelu, busiki co godzinę na plażę (15 minut piechotą)
WadyBrak ratownika na basenie, przeszkadzający pracownicy SPA próbujący ciągle cię namówić na sesje SPA, słabe animacje wieczorowe

7.2
Ewelina
Pobyt - Sierpień 2021Para
Bywałam w lepszych, nawet 4-gwiazdkowych hotelach, jednak ten też ma swoje dobre strony
ZaletyCzysto, dobre jedzenie w snack barze, dobre lody, ładny widok z balkonu, osoby z recepcji życzliwe i pomocne, codziennie dania z grilla, omlety
WadyNatrętny masażysta, który nagania na masaże, bardzo ubogi zakres umiejętności barmanów, kamienista plaża, barmani pracują jak za karę, hotel pod Rosjan, całymi dniami puszczana jest ich muzyka

8.5
Kristoferant
Pobyt - Lipiec 2021Rodzina z dziećmi
Fajna bazą wypadową na wycieczki. Hotel położony między Alanina a Side. Raczej dla osób ceniących spokój.
ZaletyCisza spokój pokoje codziennie sprzątane,świetny serwis plażowy. Na plażę kursuje co godz bus. Posiłki różnorodne każdy znajdzie coś dla siebie. Blisko bazar jak ktoś lubi.
WadyBrak ratownika na plaży. Słabe animacje. Hotel raczej nastawiony na Rosjan.

9.4
Kate
Pobyt - Czerwiec 2021Para
Hotel nowy , otwarty w zeszłym roku. Pokoje nowoczesne, sprzątane codziennie. 2 baseny jeden dla dorosłych ,a drugi ze zjeżdzalniami, wiec rodziny z dziećmi siedzą w oddalonym miejscu. Pyszne jedzenie w restauracji jak i barze przy plaży. Świetny serwis na plaży, czyste leżaki, lody, zimne przekąski jak i pizza ,burgery i tortille. Wybór alkoholi zupełnie wystarczający. Barmani sami proponują koktajle , sex on the beach czy inne klasyki wakacyjne. Animacje w trzech językach, turecki ,angielski i rosyjski. W programie poranna gimnastyka, aerobic w wodzie, turniej w rzutki, piłka wodna, dyskoteka dla dzieci ,bingo czy wieczór turecki. Caly czas coś się dzieje. Świetna jakość hotelu w stosunku do ceny. Polecam :)
ZaletyNowoczesne pokoje, pyszne jedzenie
WadyOdrobinę za daleko do plaży ,ale są busiki, wiec ogólnie ok

Mapa

Jaskinia Damlatas 31 km w linii prostej od hotelu
Jaskinia Damlatas znajduje się na terenie Alanyi - najsłynniejszego kurortu Riwiery Tureckiej, nieopodal znanej Plaży Kleopatry, po której stąpała podobno sama królowa Egiptu. Jaskinia została odkryta w roku 1948, jednak badacze oszacowali jej wiek aż na 15 tysięcy lat. Została ukształtowana poprzez obfite opady deszczu, które przyczyniły się do powstania charakterystycznych stalaktytów, z jakich woda nadal kapie przez kilka miesięcy w roku, stąd też nazwa jaskini - "kapiący kamień". Do jaskini prowadzi 50-metrowy tunel, główna komora ma wysokość 15 m, a jej dno znajduje się już poniżej poziomu morza. W jaskini panuje specyficzny mikroklimat - ciśnienie 1013 hPa, znacznie podwyższone stężenie dwutlenku węgla w powietrzu, wilgotność na poziomie 98% i stała temperatura w wysokości 22 st. C. Warunki te - w połączeniu z dużą jonizacją - sprawiają, że powietrze w jaskini wykazuje właściwości lecznicze.

Zobacz więcej

Kanion Koprulu 76 km w linii prostej od hotelu
Malowniczy Kanion Koprulu osadzony jest w rozległym paśmie górskim Tauros, a podziwiać ten cud natury można płynąc po rzece Kopru - o zjawiskowym, szmaragdowym kolorze wody. Kanion, który znajduje się na terenie Parku Narodowego, przyciąga rzesze urlopowiczów nie tylko z Riwiery Tureckiej. Jego długość wynosi aż 14 km, a ściany sięgają w niektórych momentach 400 m wysokości! Zachwycająca panorama gór i lasów, jaką można podziwiać przemierzając ten najdłuższy kanion w Turcji i jeden z największych na świecie, pozostawia niezatarte wspomnienia na długie lata. Olbrzymie wrażenie robi także starożytny most Oluklu Kopru - wciąż czynne cudo architektury o zaledwie 2-metrowej szerokości. Znajduje się on na trasie wycieczki wzdłuż Kanionu Koprulu, spod którego często startują też spływy pontonowe. Kanion Koprulu to idealna propozycja na rodzinny wypad i przerwę w plażowaniu!

Zobacz więcej

Wodospady Kursunlu 85 km w linii prostej od hotelu
Wodospady Kursunlu to doskonały przerywnik od plażowania w promieniach gorącego słońca, orzeźwiający dla ciała i ożywczy dla duszy widok przepięknych wód spływających w otoczeniu malowniczego lasu piniowego. Miejsce to pozwala wyciszyć zmysły, delektować się urokami natury i zrobić mnóstwo pamiątkowych zdjęć, które przez długie lata przywoływać będą miłe wspomnienia. Wodospady Kursunlu znajdują się na rzece Aksu, która wypływa z gór Taurus i wpada do Morza Śródziemnego. Unikalny klimat, bajeczna flora i fauna, oryginalne formacje geologiczne oraz urzekająca zielonkawo-turkusowa woda sprawiły, że miejsce to od roku 1991 znalazło się pod ochroną Parku Narodowego. Do wodospadu można zejść po śliskich, kamiennych stopniach lub podziwiać go z otaczających atrakcję drewnianych platform.

Zobacz więcej

Pogoda

31°C
19°C
26°C
10

Przed podróżą

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub wykonania testu. Akceptowanymi testami są: PCR wykonany najwcześniej 72 h przed przylotem lub antygenowy wykonany najwcześniej 48 h przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: Należy wykonać jeden z testów: PCR - najwcześniej 72 h przed przylotem, antygenowy - najwcześniej 48 h przed wylotem oraz przedstawić jego wynik na unijnym certyfikacie COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

WYMAGANE DOKUMENTY
Elektroniczny formularz zgłoszenia podróżnego (Traveler Entry Form), który należy wypełnić na 72 h przed wylotem następnie wydrukować, bądź posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.
Od 2 marca 2020 r. w Turcji dla Polaków wizy zostały zniesione. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy turystycznej obowiązuje do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.