Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyTurcjaRiwiera TureckaBelekAydinbey Queens Palace & Spa

Aydinbey Queens Palace & Spa

Kod oferty: WAK637678
Kod oferty: WAK637678
1/5
budynek główny, wizualizacja
restauracja, wizualizacja
teren hotelu, wizualizacja
pokój, wizualizacja
budynek główny, wizualizacja

Opis oferty

Region: Riwiera TureckaOrganizator: Exim ToursKod oferty: WAK637678
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

9.3
Lidia Klient Wakacje.pl
Pobyt - Październik 2021Para
Hotel ładny, godny polecenia Ładny wystrój komfortowe wnętrza duże lobby, duży basen - żadnych problemów z leżakami przy basenie, Pokoje są ładnie umeblowane, mega wygodne łózko (twardy materac?ale dla Nas to plus) Pani sprzątająca przychodzi codziennie, zmienia ręczniki i poprawia łóżko, dostawia szampony i balsamy i nic więcej, brak odkurzania w tzn korytarzu za głównymi drzwiami od pokoju, jedzenie dobre, każdy znajdzie coś dla siebie, Dużo i szeroki wybór deserów oraz mnóstwo świeżych owoców i warzyw, Panie recepcji pomocne cierpliwe, Kolacja a'la carte na wysokim poziomie Wspomnieć należy oczywiście o ?gwiazdkach? (w tym dobrym znaczeniu) hotelu, o animatorze SALIH, młody i przyjazny zawsze uśmiechnięty chłopak, a jeszcze więcej można pisać i pisać o przyjaznej i wspaniałej zawsze uśmiechniętej kelnerce TUGBA, Dziewczyna Tornado uczynna, nigdy nie pozwoliła abyśmy mieli puste kieliszki, co chwila sprawdzała stoliki swoich gości i zabierała puste naczynia i po chwili znajdywały się nowe i pełne nigdy nie odczułam, że oczekuje jakiegoś napiwku, mijając nas gdzieś w hotelu zawsze się przywitała i uśmiechnęła. Przyjaznym i miłym okazał się również Gorkem, lokalizacja dla Nas ok, dla Nas liczyła się pogoda i blisko lotniska, ale dla ludzi szukających życia towarzyskiego to nie koniecznie ten rejon, na plaże kursuje busik co 20 minut, podróż trwa 2-3 minuty, Hotel blisko lotniska transfer około 40 minut
ZaletyHotel ładny, godny polecenia Ładny wystrój komfortowe wnętrza duże lobby, duży basen - żadnych problemów z leżakami przy basenie, Pokoje są ładnie umeblowane, mega wygodne łózko (twardy materac?ale dla Nas to plus) jedzenie dobre, każdy znajdzie coś dla siebie,
WadyWadą może okazać się to, że hotel położony jest troszkę na uboczu, ale dl nas to nie był problem, pojechaliśmy do hotelu z mężem na 20 rocznicę ślubu i wrócił bym tam jeszcze raz

10
Katarzyna Klient Wakacje.pl
Pobyt - Czerwiec 2021Para
Transfer z lotniska koło 25 min, pokoje dostaliśmy od razu / g11 miejscowego czasu./. O g 12 byliśmy juz rozpakowania w drodze na obiad. Potem już tylko błogie lenistwo. Wersja ultra all jest mega bogata, 2x śniadanie, obiad, 2xkolacja, plus przekąski na basenie i % do g 2 w nocy na terenie całego hotelu. Gdyby nie zakrawało to na paranoje, za mc wybrałabym znowu ten hotel. W czerwcu 2021 b. mało ludzi, pusto wręcz na basenie obłożenie około 30%. Polecam!
Zaletywszystko w jednym miejscu. Mega uprzejmy personel. SPA na bardzo wysokim poziomie. Przepisy Covidowe respektowane. BAAAArdzo czysto !
Wady1.Brak plaży przy hotelu, dowozi bus hotelowy, podróż trwa 5 min, bary i restauracje na plaży nie objęte all 2. dookoła nic...tylko inne hotele, do centrum miasta około 6 km. Zarówno pkt 1 i 2 dla Nas były plusami, ale rozumiem i szanuję,że dla kogoś mogą być minusem.

Mapa

Wodospady Kursunlu 21 km w linii prostej od hotelu
Wodospady Kursunlu to doskonały przerywnik od plażowania w promieniach gorącego słońca, orzeźwiający dla ciała i ożywczy dla duszy widok przepięknych wód spływających w otoczeniu malowniczego lasu piniowego. Miejsce to pozwala wyciszyć zmysły, delektować się urokami natury i zrobić mnóstwo pamiątkowych zdjęć, które przez długie lata przywoływać będą miłe wspomnienia. Wodospady Kursunlu znajdują się na rzece Aksu, która wypływa z gór Taurus i wpada do Morza Śródziemnego. Unikalny klimat, bajeczna flora i fauna, oryginalne formacje geologiczne oraz urzekająca zielonkawo-turkusowa woda sprawiły, że miejsce to od roku 1991 znalazło się pod ochroną Parku Narodowego. Do wodospadu można zejść po śliskich, kamiennych stopniach lub podziwiać go z otaczających atrakcję drewnianych platform.

Zobacz więcej

Wodospady Kursunlu
Kanion Koprulu 40 km w linii prostej od hotelu
Malowniczy Kanion Koprulu osadzony jest w rozległym paśmie górskim Tauros, a podziwiać ten cud natury można płynąc po rzece Kopru - o zjawiskowym, szmaragdowym kolorze wody. Kanion, który znajduje się na terenie Parku Narodowego, przyciąga rzesze urlopowiczów nie tylko z Riwiery Tureckiej. Jego długość wynosi aż 14 km, a ściany sięgają w niektórych momentach 400 m wysokości! Zachwycająca panorama gór i lasów, jaką można podziwiać przemierzając ten najdłuższy kanion w Turcji i jeden z największych na świecie, pozostawia niezatarte wspomnienia na długie lata. Olbrzymie wrażenie robi także starożytny most Oluklu Kopru - wciąż czynne cudo architektury o zaledwie 2-metrowej szerokości. Znajduje się on na trasie wycieczki wzdłuż Kanionu Koprulu, spod którego często startują też spływy pontonowe. Kanion Koprulu to idealna propozycja na rodzinny wypad i przerwę w plażowaniu!

Zobacz więcej

Kanion Koprulu
Jaskinia Damlatas 96 km w linii prostej od hotelu
Jaskinia Damlatas znajduje się na terenie Alanyi - najsłynniejszego kurortu Riwiery Tureckiej, nieopodal znanej Plaży Kleopatry, po której stąpała podobno sama królowa Egiptu. Jaskinia została odkryta w roku 1948, jednak badacze oszacowali jej wiek aż na 15 tysięcy lat. Została ukształtowana poprzez obfite opady deszczu, które przyczyniły się do powstania charakterystycznych stalaktytów, z jakich woda nadal kapie przez kilka miesięcy w roku, stąd też nazwa jaskini - "kapiący kamień". Do jaskini prowadzi 50-metrowy tunel, główna komora ma wysokość 15 m, a jej dno znajduje się już poniżej poziomu morza. W jaskini panuje specyficzny mikroklimat - ciśnienie 1013 hPa, znacznie podwyższone stężenie dwutlenku węgla w powietrzu, wilgotność na poziomie 98% i stała temperatura w wysokości 22 st. C. Warunki te - w połączeniu z dużą jonizacją - sprawiają, że powietrze w jaskini wykazuje właściwości lecznicze.

Zobacz więcej

Jaskinia Damlatas

Pogoda

17°C
8°C
18°C
5

Przed podróżą

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub wykonania testu. Akceptowanymi testami są: PCR wykonany najwcześniej 72 h przed przylotem lub antygenowy wykonany najwcześniej 48 h przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: Należy wykonać jeden z testów: PCR - najwcześniej 72 h przed przylotem, antygenowy - najwcześniej 48 h przed wylotem oraz przedstawić jego wynik na unijnym certyfikacie COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

WYMAGANE DOKUMENTY
Elektroniczny formularz zgłoszenia podróżnego (Traveler Entry Form), który należy wypełnić na 72 h przed wylotem następnie wydrukować, bądź posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.
Od 2 marca 2020 r. w Turcji dla Polaków wizy zostały zniesione. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy turystycznej obowiązuje do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.