Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKazachstanTurkmenistan - Uzbekistan - Tadżykistan - Kazachstan - Kirgistan

Turkmenistan - Uzbekistan - Tadżykistan - Kazachstan - Kirgistan

Lato 2021
Kod oferty: WAK603926
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

665
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

16.06.2021 Środa
WAWWarszawa - Chopin
17.06.2021 Czwartek
ASBAshkhabad

Powrót

04.07.2021 Niedziela
FRUBishkek
04.07.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK603926Organizator: Prestige Tours

Kazachstan/Astana

Tytuł wycieczki

TURKMENISTAN UZBEKISTAN TADŻYKISTAN KAZACHSTAN KIRGIZJA 19 DNI

Główne atrakcje

• Wrota Piekieł - płonący krater

• Aszchabad - stolica, jakiej nie ma gdzie indziej

• Pustynia Kara Kum

• Park Narodowy Kanionu Czaryńskiego

• Chiwa - otoczone murami starożytne miasto

• Fantastyczne zabytki Samarkandy i Buchary

• Nur-Sułtan (Astana), Ałmaty, Biszkek - różne oblicza miast

• Krajobrazy wysokich gór

• Kanion Siedmiu Jezior

• Tradycje koczowniczych ludów Azji Środkowej

• Powrót do atmosfery czasów socjalizmu

O wycieczce

Jeśli lubicie ogromne przestrzenie, wspaniałe górskie i pustynne krajobrazy, przejrzyste powietrze i gościnnych ludzi, to właśnie jest to wycieczka dla Was. Podróż do środkowoazjatyckich republik jest dla wielu osób fascynującym przeżyciem. Nie tylko widzimy ciekawe, starożytne miasta, nie tylko chłoniemy atmosferę pustyni i wysokich gór. Będziemy mieć prawdopodobnie wiele okazji do poznania miejscowych ludzi, a osoby darzące sentymentem czasy realnego socjalizmu, wrócą do czasów młodości. Dostrzeżemy też przywiązanie mieszkańców do wolności, przestrzeni, miłość do koni i stepu. Podczas wycieczki musimy pokonać znaczne odległości wynajętymi busami, ale przewidziana jest też jazda wygodnymi pociągami, a spory dystans z Tadżykistanu do Biszkeku pokonujemy samolotem. W zwiedzanych krajach odradza się kultura, język i wiele tradycji. Jak przystało na kraje byłego Związku Radzieckiego, nie unikniemy sytuacji nieco irytujących, ale to jest właśnie smaczek podróżowania po tym obszarze. Na Wasze prośby na trasie jednej wycieczki znalazło się wszystkie pięć poradzieckich krajów Azji Środkowej.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Spotykamy się na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot z przesiadką do Aszchabadu.

Dzień 2

Aszchabad

Przylot do stolicy Turkmenistanu nad ranem. Przejazd do hotelu i odpoczynek po podróży. Zwiedzanie Aszchabadu - dziwnej stolicy dziwnego kraju. Zobaczymy najważniejsze place, tzw. Łuk Neutralności i przedziwne budowle postawione pod rządami Turkmenbaszy, czyli prezydenta Nijazowa z jego marmurowym pałacem na czele. Spacer po centralnych placach i okazja do zdjęć. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Wrota Piekieł

Wyjazd do leżących w okolicy miasta stanowisk archeologicznych w Nisie z pozostałościami starożytnego miasta Partów. Przypomni nam to jak bogatą historię mają ziemie dzisiejszego Turkmenistanu. Podróż przez pustkowia Kara Kum do środkowej części kraju. Celem są tzw. Wrota Piekieł, czyli płonący od dziesięcioleci gaz w potężnej, skalnej dziurze. Po zmroku będziemy obserwować to jedyne w swoim rodzaju zjawisko. Nocleg w namiotach w pobliżu Wrót Piekieł.

dystans dnia: 270km

Dzień 4

Podróż Do Chiwy

Dalsza droga przez Turkmenistan. Postoje w zapomnianych przez świat miejscowościach urozmaicają przejazd przez monotonną, bezkresną równinę. W końcu dojazd do granicy z Uzbekistanem. Dojeżdżamy do Chiwy, arcyciekawego, starożytnego miasta położonego tuż przy granicy z Turkmenistanem. Nocleg w Chiwie.

dystans dnia: 410km

Dzień 5

Chiwa

Ten dzień przyniesie nieco wytchnienia od podróży i da czas na zwiedzanie jednego z najbardziej fascynujących miast Azji Środkowej. Chiwa leżała na Jedwabnym Szlaku i była przed laty ważnym ośrodkiem. Z czasów świetności zachowały się fantastyczne mury, bramy, medresy, meczety, pałace. Stare miasto Chiwy odsłoni przed nami wiele tajemnic. Nocleg w Chiwie.

Dzień 6

Droga Do Buchary

Podróż do Buchary, kolejnego miasta Jedwabnego Szlaku wpisanego na listę UNESCO. Buchara leży w oazie, a niedaleko przebiega umowna granica między pustyniami Kyzył Kum i Kara Kum. Po drodze przekroczymy rzekę Amu Darię, która wpływa do tego, co kiedyś było Jeziorem Aralskim. Nocleg w Bucharze.

dystans dnia: 450km

Dzień 7

Buchara

Zwiedzanie Buchary, przejazd do świętego dla muzułmanów miejsca pielgrzymek, gdzie działał i został pochowany ponad sześćset lat temu założyciel wpływowego, działającego do dziś bractwa sufickiego. Zabytki przetrwały w doskonałym stanie i można tu jeszcze odczuć. atmosferę dawnych wieków. Zwiedzamy piękne medresy, meczety i inne budowle. Historyczne centrum Buchary zwiedzamy oczywiście na piechotę. Tradycyjny wieczór uzbecki połączony z kolacją. Nocleg w Bucharze.

Dzień 8

Pociąg Do Samarkandy

Dalszy ciąg zwiedzania Buchary. Udajemy się też w okolice miasta do letniego pałacu emira. Przejazd na dworzec kolejowy i podróż szybkim pociągiem do Samarkandy (1h30min). Po przyjeździe zapoznawczy spacer po mieście i nocleg w hotelu.

Dzień 9

Samarkanda

Zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO zabytków miasta. Kolosalne wrażenie na każdym zrobi bajkowy plac Registan z zabytkowymi medresami. Ważnym punktem jest meczet Bibi Chanum wybudowany przed śmiercią Timura. Ten wielki meczet został poważnie zniszczony podczas trzęsienia ziemi w XIX w. Tuż obok znajdują się stare grobowce, w jednym z nich został prawdopodobnie pochowany kuzyn Mahometa. Zwiedzamy też mauzoleum Guri Amir z grobowcem Timura, któremu Samarkanda zawdzięcza świetność. Nocleg w Samarkandzie.

Dzień 10

Kanion Siedmiu Jezior

Przejazd do bliskiej już granicy z Tadżykistanem, której przekraczanie może potrwać dosyć długo. Za granicą udajemy się do Kanionu Siedmiu Jezior. Kręta droga doprowadzi nas do górskich jezior, które leżą na różnych wysokościach i mają różne kolory. Zatrzymamy się też w tym dniu w jednej lub dwóch miejscowościach. Spacery na świeżym powietrzu zaostrzą nam apetyt, który zaspokoimy prostym posiłkiem składającym się z miejscowych, świeżych produktów. Dojazd na nocleg do hotelu w miasteczku Pandżakent.

dystans dnia: 170km

Dzień 11

Góry Fańskie

Przejazd przez Góry Fańskie, które osiągają wysokość 5489m n.p.m. Po drodze podziwiamy kojące krajobrazy gór. Przyjazd nad położone na wysokości powyżej dwóch tysięcy metrów Jezioro Aleksanda (Iskandarkul). Czas na spacery nad jeziorem Iskandarkul uchodzące za jedno z najpiękniejszych górskich jezior, krótki trekking do wodospadu. Po drodze do tadżyckiej stolicy mijamy przełęcz Anzob (3372m n.p.m.). Wieczorem dojazd do stolicy Tadżykistanu, Duszanbe i tam nocleg.

dystans dnia: 290km

Dzień 12

Duszanbe I Hissar

Objazd miasta z jego ocienionymi drzewami alejami i gmachami rządowymi, najważniejszymi pomnikami i placami. Miasto oczywiście zwiedzamy też częściowo na piechotę, mając okazję do jego bliższego poznania. Zaglądamy też na pełen kolorytu bazar. Przejazd do położonej koło Duszanbe twierdzy Hissar. Ta zrekonstruowana XVI wieczna twierdza jest najważniejszym zabytkiem Tadżykistanu. Na rozległym dziedzińcu odtworzono dawne zabudowania, a nawet amfiteatr. Wieczór spędzimy w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Duszanbe.

dystans dnia: 70km

Dzień 13

Lot Do Kazachstanu

Przejazd na lotnisko. Lot z przesiadką do Nur - Sułtan (Astany), stolicy Kazachstanu. Astana została zbudowana niemal od podstaw, nadana miastu nazwa znaczy po kazachsku stolica". Ostatnio ponownie zmieniła nazwę na cześć przywódcy kraju. Wieczorny objazd miasta i nocleg w hotelu.

Dzień 14

NUR - SUŁTAN (ASTANA)

Objazd stolicy kraju. Zobaczymy najważniejsze gmachy z siedzibą rządu i prezydenta oraz szereg innych imponujących budowli. Przechadzka po ścisłym centrum. Stolica jest miastem budowanym na pokaz i symbolem nowego, bogatego Kazachstanu. Wieczorem przejazd na dworzec i podróż pociągiem ekspresowym do dawnej stolicy kraju, Ałmaty. Ekspres do południowej stolicy" to nowoczesny i wygodny pociąg, który ponad 1300km pokonuje w około 12 godzin. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia - przedziały 4-osobowe).

Dzień 15

Ałmaty

Przyjazd na dworzec w Ałmaty. Miasto leży u podnóża potężnego masywu gór Tień Szań, a okoliczne szczyty przekraczają 4000m n.p.m. Zwiedzamy centrum miasta spacerując po głównej ulicy, a także a także oglądamy zabytkową, rosyjską cerkiew. Po południu wjazd w pobliskie góry do Medeu i do położonej wyżej stacji narciarskiej Czimbułak położonej w wysokogórskiej scenerii. Nocleg w hotelu.

Dzień 16

Kanion Czaryński

Przed południem wyjazd do Parku Narodowego Kanionu Czaryńskiego, który wcina się w teren kilkusetmetrową rozpadliną. Podziwianie form skalnych i łatwy spacer. Po drodze mijamy piękne, położone u stóp gór stepy. Czasem można dostrzec jurtę i konie, które są wielką miłością Kazachów. Dalsza podróż przez piękne tereny i ogromne przestrzenie z widniejącymi w oddali górami. Nocleg w lokalnym hotelu lub jeśli to możliwe w jurtach przystosowanych do pobytu turystów.

dystans dnia: 290km

Dzień 17

Droga Do Kirgizji

Przejazd do Kirgizji i już bliskiego Karakol. To dawne rosyjskie garnizonowe miasteczko. Tutaj zakończył swą ostatnią podróż znakomity podróżnik Mikołaj Przewalski i w tej okolicy znajduje się jego mauzoleum. Zobaczymy m.in. katedrę i meczet. W tym dniu mamy szansę zobaczyć demonstrację polowania z orłami. Polowanie przy udziale drapieżnych ptaków to kolejna pasja Kirgizów i Kazachów, wymaga ona poznania wielu tajników i cierpliwości w tresowaniu zwierząt. Uwaga, demonstracja polowania nie zawsze jest możliwa do zobaczenia z przyczyn obiektywnych. Dalsza trasa prowadzi do jeziora Issyk Kuł, jednego z wielkich, środkowoazjatyckich jezior.

dystans dnia: 360km

Dzień 18

Jezioro Issyk Kuł I Biszkek

Spacer nad Issyk Kuł - drugim, co do wielkości jeziorem górskim na świecie (po peruwiańskim Titicaca). Otoczone jest wspaniałymi łańcuchami górskimi, a jego krystalicznie czyste wody nadają się idealnie do pływania, ale tylko dla osób kochających lodowatą wodę. Podróż do Biszkeku, stolicy Kirgizji. Objazd Biszkeku, poradzieckiej stolicy z monumentalnymi, socjalistycznymi gmachami i pomnikami. Widzimy centralny, rozległy plac i inne ważne miejsca.

dystans dnia: 260km

Dzień 19

Wylot

W nocy lub nad ranem wyjazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy. Przylot do Warszawy

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze, bagaż (min. 20 kg), wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy, pociągi), wyżywienie: śniadania w hotelach, 7 innych posiłków, noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach 3 lub 4, 1 nocleg w prostych namiotach (koło Wrót Piekieł, Turkmenistan), możliwy nocleg w hotelu jurtowym" lub prostym, lokalnym hotelu, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot wycieczki od wylotu z Polski.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa opłata 700 USD płatna w krajach docelowych zawierająca część świadczeń, zwyczajowe napiwki, napoje do posiłków, posiłki w pociągach, opłaty wizowe wg aktualnych cen (Turkmenistan, Tadżykistan), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, na życzenie dopłata do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje informator wyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 5 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszporty wraz z odpowiednią dokumentacją wizową muszą być złożone do biura ok. 30 dni przed wyjazdem.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszystkie loty międzynarodowe do Kazachstanu są zawieszone. Lotniska zostały zamknięte.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Wymaga się paszportu z co najmniej 6-miesięcznym terminem ważności (licząc od daty planowanego wyjazdu z Kazachstanu), z co najmniej jedną wolną stroną.
Obywatele polscy udający się do Kazachstanu muszą posiadać ważną wizę. Można ją uzyskać w Ambasadzie Republiki Kazachstanu w Warszawie, a tylko w wyjątkowych przypadkach wizy mogą być wydawane w punktach konsularnych na lotnisku w Ałmaty i Astanie (w praktyce ten tryb jest stosowany rzadko, np. przy okazji konferencji międzynarodowych czy wizyt oficjalnych; i wymaga wielu formalności). Nie ma możliwości otrzymania kazachstańskiej wizy podczas przekraczania granicy na innych przejściach (kolejowych, drogowych i lotniczych).