Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGrecjaTylko Dla Ciebie: Fly&Drive ? Grecka Klasyka

Tylko Dla Ciebie: Fly&Drive ? Grecka Klasyka

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK650669

Promocja

Itaka - LATO 2021Tylko do 31 maja oferta promocyjna z niską zaliczką - płacisz tylko 15% (reszta dopiero 21 dni przed wyjazdem).

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK650669

Region

Grecja /

Opis oferty:

Araxos • Galaxidi • Itea • Delfy • Arachova • Delfy • Gravia • Kalambaka • Kastraki • Meteora • Termopile • Ateny • Mykeny • Nafplion • Tolo • Nafplion • Epidauros • Olimpia • Araxos Leć, jedź, zwiedzaj i wypoczywaj. Fly&Drive to formuła podróży dla kochających niezależność i swobodę wyboru. Nie tracisz czasu na rezerwację przelotu, samochodu i hoteli na trasie, korzystasz z programu opracowanego przez profesjonalistów, który możesz zrealizować we własnym tempie i dostosować do swoich zainteresowań. Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną. Odkryj Grecję krok po kroku, zatrzymując się w miejscach, które wybraliśmy dla Ciebie. Piękna podróż podczas której poznasz historię Grecji, jej najsłynniejsze zabytki, zachwycisz się wspaniałymi krajobrazami i poczujesz niepowtarzalny klimat kraju, gdzie starożytne mity przeplatają się ze współczesnością. Trasa w Grecji: ok. 1295km.

1. dzień. araxos - galaxidi - itea - delfy - arachova (trasa: ok. 180km)

Wylot z Polski. Przylot do na lotnisko ARAXOS. Odbiór samochodu osobowego na lotnisku. Przejazd w kierunku Delf przez wspaniały most Rio-Andirio, od którego po stronie wschodniej rozciąga się Zatoka Koryncka, a po stronie zachodniej Zatoka Patarska. Warto zatrzymać się w GALAXIDI, nadmorskim mieście pełnym urokliwych uliczek. Można tu odwiedzić Muzeum Morskie, jedno z ważniejszych w Grecji. W drodze do Delf warto zatrzymać się również w nowoczesnym mieście ITEA na krótki spacer. Przyjazd do DELF, miasta stanowiącego centrum świata starożytnego, którego sława sięgała daleko poza granice Hellady. Nieopodal znajduje się ARACHOVA, górskie miasteczko z malowniczą architekturą oraz niezwykłymi widokami. Położona na stokach Parnasu, ożywa głównie w okresie zimowym przyciągając narciarzy. Latem jednak też warto spędzić tu chwilę podziwiając malowniczy, górski krajobraz. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Delf.

2. dzień. delfy - gravia - kalambaka - kastraki (trasa: ok. 235km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na stanowisko archeologiczne w DELFACH, wpisane na listę UNESCO, gdzie znajdowała się słynna wyrocznia delficka, a kapłanki zwane Pytiami przepowiadały przyszłość. Starożytne Delfy były miastem Apollina, boga sztuki i piękna. Według wierzeń Apollo miał swoją siedzibę na majestatycznej górze Parnas wznoszącej się nad miastem. Zwiedzanie: świątynia Apolla z IV w. p.n.e., skarbiec Ateńczyków, ruiny spartańskiego Pomnika Zwycięstwa, skała Sybilli, starożytny teatr, stadion, gimnazjum (orientacyjny czas zwiedzania stanowiska archeologicznego: ok. 2 godz.). Warto odwiedzić również Muzeum Archeologiczne, jedno z ważniejszych w całej Grecji (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 1,5 godz.). Przejazd przez malownicze wioski i miasteczka do wioski GRAVIA, znanej z bitwy, która miała tu miejsce w 1821 r. podczas wojny o niepodległość Grecji. Przejazd do KALAMBAKI, małego miasteczka położonego u stóp Meteorów, niezwykłych formacji skalnych, na szczytach których wznoszą się prawosławne klasztory wpisane na listę UNESCO. Kalambaka to piękne miasto pełne wąskich, brukowanych uliczek i tradycyjnych domów. Można tu odnaleźć wiele manufaktur, gdzie tworzone są ikony, warto odwiedzić jedną z nich. Tuż obok Kalambaki znajduje się wioska KASTRAKI, niezwykle malownicze i spokojne miejsce z autentyczną atmosferą dawnych czasów. Domy mieszkańców są zbudowane z kamienia, pokryte czerwoną dachówką, a przed większością z nich stoją donice z kwiatami. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kalambaki, nocleg.

3. dzień. meteora - termopile (trasa: ok. 350km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztorów wzniesionych na szczytach stromych i niedostępnych METEORÓW. Pierwsi mnisi i pustelnicy przybyli tu ok. XI w., by żyć w całkowitej izolacji oddając się modlitwom. Od XIV do XVI w. zbudowane zostały 24 klasztory na osobnych skałach. Obecnie 6 z nich jest udostępnionych do zwiedzania. Warto zwiedzić 2 lub 3 z nich, mieszczące wspaniałe okazy sztuki bizantyjskiej, rękopisy i wiele dzieł rzemiosła religijnego. Najciekawsze są klasztory: Wielki Meteor, klasztory św. Stefana, Warłama i Rusanu (orientacyjny czas zwiedzania jednego klasztoru: ok. 1 godz.). Przejazd do Aten przez TERMOPILE, z krótkim postojem przy pomniku Leonidasa upamiętniającym słynną bitwę wojsk greckich z perskimi w 480 r. p.n.e. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Aten, nocleg.

4. dzień. ateny

Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, stolicy i największego miasta Grecji z wieloma zabytkami kultury antycznej. Ateny uznawane są za kolebkę naszej cywilizacji, miejsce narodzin demokracji, kojarzone z wielkimi filozofami jak Sokrates czy Sofokles. Zwiedzanie można rozpocząć od Stadionu Panatenajskiego zbudowanego w ok. IV w. p.n.e., pokrytego w całości marmurem, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie w 1896 r. Następnie warto udać się pod rezydencję prezydenta (dawny Pałac Królewski), przy której wartę pełnią ewzoni, czyli grecka reprezentacyjna kompania wojskowa, ubrana w tradycyjne stroje. Dalej zobaczyć Świątynię Zeusa Olimpijskiego, jedną z największych w antycznym świecie. Tuż obok wznosi się Łuk Hadriana. Niedaleko znajduje się Parlament i Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie o każdej pełnej godzinie odbywa się widowiskowa zmiana warty ewzonów. Godne zobaczenia są również budynki Akademii, Uniwersytetu, Biblioteki Narodowej oraz Plac Konstytucji (Sindagma). Następnie warto skierować się na Akropol z architektonicznymi dziełami Złotego Wieku Aten. Na wzgórzu znajdują się ruiny świątyń poświęconych najważniejszym greckim bogom, między innymi słynny Partenon, czyli świątynia Ateny Dziewicy. Wspaniałymi dziełami antycznej architektury są także: Propyleje - budowla przy wejściu do Akropolu, Erechtejon - świątynia poświęcona Posejdonowi i Atenie, świątynia Ateny Nike (orientacyjny czas zwiedzania Akropolu: ok. 2 godz.). Warto odwiedzić Nowe Muzeum Akropolu mieszczące bogate zbiory kultury greckiej. W muzeum znajdują się między innymi oryginalne kariatydy z Erechtejonu (orientacyjny czas zwiedzania muzeum: ok. 2 godz.). Polecamy spacer przez Plaka - najstarszą dzielnicę Aten oraz Monastiraki - dzielnicę handlową, pełną sklepików z pamiątkami. Po południu można wybrać się na wycieczkę na Przylądek Sunion, gdzie znajduje się świątynia Posejdona, jedno z najbardziej malowniczych miejsc Grecji (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 1 godz.). Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień. mykeny - nafplion - tolo (trasa: ok. 160km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nadmorską drogą wzdłuż Zatoki Sarońskiej do Kanału Korynckiego, który łączy Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Przejazd do MYKEN, miasta którego najsłynniejszymi władcami byli Perseusz i Agamemnon. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego wpisanego na listę UNESCO warto rozpocząć od Lwiej Bramy, która jest najchętniej fotografowanym miejscem na terenie wykopalisk. Brama powstała ok. 1250 r. p.n.e. i stanowi główne wejście na mykeński akropol. Następnie można udać się do Murów Cyklopów. Powstanie cytadeli zbudowanej z ogromnych głazów wraz z okalającym murem grecka mitologia przypisywała cyklopom. Gigantyczne głazy skalne nie mają spoin i do dziś pozostaje zagadką, jak powstał mur. Kolejną atrakcją są grobowce szybowe, w których odnaleziono liczną biżuterię, korony oraz legendarną maskę Agamemnona. Tylko władcy i najwyżsi dostojnicy byli chowani w tego typu konstrukcjach (orientacyjny czas zwiedzania stanowiska archeologicznego: ok. 2 godz.). Przejazd do NAFPLION, malowniczego miasta położonego u podnóża góry, na szczycie której znajduje się Twierdza Palamidi, która zbudowana została przez Wenecjan. Z fortecy roztaczają się wspaniałe widoki na Zatokę Argolidzką i wysepkę Bourtzi. W latach 1823 -1834 Nafplion był pierwszą stolicą nowożytnego państwa greckiego. Przejazd do TOLO, kurortu nad Zatoką Argolidzką, położonego na południe od Nafplion. Malownicza miejscowość przyciąga krajobrazami oraz tawernami i restauracjami położonymi na nadbrzeżu. Liczne plaże zachęcają do odpoczynku. Naprzeciwko portu można zobaczyć 3 wysepki: Koronisi, Romvi i Daskalio. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tolo/Nafplion, nocleg.

6. dzień. nafplion - epidauros (trasa: ok. 60km)

Śniadanie. Zwiedzanie NAFPLION można rozpocząć od katedry i placu św. Spirydona, na którym został zamordowany pierwszy prezydent Grecji - Joanis Kapodistrias. Serce miasta stanowi Plac Syntagma, przy którym znajdują się 2 dawne meczety. W jednym z nich mieści się kino, a w drugim odbyło się pierwsze posiedzenie greckiego parlamentu. Przejazd do EPIDAUROS, gdzie w starożytności znajdowało się sanktuarium Asklepiona, boga sztuki lekarskiej. Obok świątyni znajdowało się źródełko z leczniczą wodą oraz szpitale i budynki dla chorych tworzące kompleks sanatoryjny. Wśród zabytków wyróżnia się teatr, jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych przykładów klasycznego teatru greckiego. Stanowisko archeologiczne Epidauros wpisane jest na listę UNESCO (orientacyjny czas zwiedzania stanowiska archeologicznego: ok. 2 godz.). Powrót do hotelu, nocleg.

7. dzień. olimpia (trasa: ok. 210km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OLIMPII, starożytnej kolebki igrzysk olimpijskich i głównego ośrodku kultu Zeusa. To właśnie tu zorganizowano pierwsze Igrzyska Olimpijskie, które następnie odbywały się w tym miejscu przez kolejne 10 stuleci. Znajduje się tu stanowisko archeologiczne z ogromem zabytków dających obraz wspaniałości miejsca w czasach antycznych, wpisane na listę UNESCO. To właśnie w Olimpii znajdowała się złota rzeźba Zeusa, wykuta przez Fidiasza, zaliczana do 7 cudów świata starożytnego. Posąg niestety nie zachował się do czasów współczesnych. Najciekawszym miejscem do zwiedzania jest Starożytny Stadion Olimpijski o nietypowym, prostokątnym kształcie. Pokryte trawą trybuny mogły pomieścić nawet 45 tys. widzów. Podczas zwiedzania warto zwrócić uwagę na warsztat Fidiasza, pozostałości po gimnazjonie i szkole zapaśniczej. Świątynia Hery z przełomu VII i VI w. p.n.e. jest najstarszym i najlepiej zachowanym zabytkiem Olimpii. Symbolicznie, na letnie igrzyska, znicz olimpijski zapalany jest w Olimpii przez skupione promienie słoneczne i stąd rozpoczyna się sztafeta ze zniczem (orientacyjny czas zwiedzania Olimpii: ok. 2 godz.). Warto odwiedzić również Muzeum Archeologiczne, w którym znajdują się między innymi fragmenty dekoracji i rzeźb ze świątyni Zeusa Olimpijskiego (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 1,5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. dzień. araxos (trasa: ok. 100km)

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, przejazd samochodem na lotnisko w ARAXOS. Zwrot samochodu do wypożyczalni. Wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd samochodem na lotnisko, zwrot samochodu do wypożyczalni i transfer do wybranego hotelu.

Informacje dla kierowców:

• ograniczenia prędkości: w obszarze zabudowanym - 50km/h, na drogach krajowych - 90km/h, na drogach szybkiego ruchu - 110km/h, na autostradach - 130km/h; - dzieci poniżej 3. roku życia muszą podróżować w specjalnych fotelikach z homologacją; dzieci do 11. roku życia, bądź o wzroście poniżej 135 cm muszą podróżować obowiązkowo na odpowiednim siedzisku (instalowanym na tylnym siedzeniu), umożliwiającym użycie pasa bezpieczeństwa; - obowiązek używania świateł mijania po zmroku, w ciągu dnia jedynie w przypadku złych warunków atmosferycznych; - opłata za przejazd pobierana jest na wszystkich autostradach, należność uiszcza się bezpośrednio przy zjazdach z autostrad w konkretnych miejscowościach bądź w pośrednich punktach poboru opłat. Płatności dokonuje się tylko gotówką (w EUR); - przejazd przez most Rio-Andirio jest płatny, cena ok. 14 EUR; - szczegółowe informacje o wysokościach opłat na autostradach znajdują się pod linkiem https://www.tolls.eu/greece; - średnia cena za litr benzyny: ok. 1,3-1,5 EUR; - dozwolony poziom zawartości alkoholu w organizmie kierującego wynosi 0,5 promila; - oznaczenie miejsc parkingowych: niebieski - parking tylko dla stałych mieszkańców, żółty - zakaz parkowania, biały - parking dla zwiedzających; - koszty parkingów płatnych są różne, najczęściej wynoszą ok. 2-4 EUR/godz.; Ogólne informacje na temat wynajmu samochodu w ofercie Fly&Drive znajdziesz tutaj

świadczenia:

Samochód osobowy klasy D • 7 noclegów w hotelach w miastach lub okolicy: 1 w Delfach, 1 w Kalambace, 2 w Atenach, 2 w Tolo/Nafplion, 1 w Olimpii • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Opłaty na miejscu: opłaty klimatyczne i podatki miejskie (płatne w hotelach przy zakwaterowaniu), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie: ok. 110 EUR/os. Dopłata do samochodu klasy K: ok. 60 EUR. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 15.06.2021
WAWWarszawa - Chopin
KLXKalamata

Powrót

Wtorek, 22.06.2021
KLXKalamata
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

28°C
20°C
22°C
10

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 19 kwietnia 2021 r. podróżni przybywający do Grecji z krajów Unii Europejskiej, zwolnieni są z obowiązku odbywania kwarantanny.

Wymogi dotyczące obowiązku posiadania formularza PLF oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19 pozostają bez zmian: podróżujących liniami lotniczymi z Polski wjazd na terytorium Grecji dozwolony jest pod warunkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa, wykonanego metodą PCR. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godziny przed wjazdem do Grecji, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.